Już dzisiejszego wieczoru zostaną rozegrane półfinały tegorocznej edycji Ligi Narodów w siatkówce mężczyzn. W pierwszej z gier biało – czerwoni zmierzą się ze Stanami Zjednoczonymi, a trzy godziny później do gry wejdą siatkarze Włoch i Francji. Podopieczni Nikoli Grbicia w ćwierćfinale udowodnili, że wszystko jest możliwe, lecz czy utrzymają formę i awansują do finału? Opowiem o tym za chwilę. Na razie dodam, że kupon związany z dwoma siatkarskimi typowaniami stawiam w STS-ie.

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 130 zł bez ryzyka + 60 zł bonus za zadania

standardowa oferta to 1560 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1690 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 130 zł
BONUS ZA ZADANIA: 60 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Polska vs Stany Zjednoczone: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (23.07.2022 r.)

Spotkanie rozpocznie się o godzinie osiemnastej we włoskiej Bolonii. Biało – czerwoni awansowali do tego meczu po zaciętej rywalizacji i wygranej po tie-breaku nad Irańczykami a reprezentanci USA po ograniu dzień wcześniej Brazylijczyków do jednego po równie zaciętej rywalizacji. Mimo, że szybciej zwyciężyli, w bardziej przekonującym stylu, a także grali o dzień wcześniej siatkarze Stanów Zjednoczonych, tak faworytami są Polacy.

Przynajmniej tak wynika z kursów, które mówią o tym, która drużyna zwycięży względem tego, co przygotowali bukmacherzy STS-u w związku z tą konfrontacją. Kurs na zwycięstwo Polaków wynosi 1.52 a na siatkarzy ze Stanów 2.55. Czy jesteśmy aż tak pewnym faworytem do awansu do gry o złote krążki? Nie jestem tego tak pewien, mając w pamięci zwłaszcza czwarty „oddany” set Irańczykom. Owszem, w pierwszych dwóch partiach i w tie-breaku nasi reprezentanci pokazali się z doskonałej strony, lecz właśnie ponownie byliśmy świadkami falującej ich dyspozycji, co niepokoi, zwłaszcza w kontekście tego, że zagramy dziś z dużo silniejszą kadrą.

Siatkarze USA wykorzystują dosłownie każde potknięcie rywali, a przy tym popełniają mało błędów własnych. Z kolei podopieczni Nikoli Grbicia jeszcze w Gdańsku „oddali” przez błędy własne ponad 40 oczek, kiedy mierzyli się z Iranem, a w ostatniej rywalizacji przeszło 20 punktów. Jednak jak wygląda statystyczne porównanie formy tych reprezentacji względem ich ćwierćfinałowych występów we włoskiej Bolonii? Jakiego meczu możemy się spodziewać? Poniżej podrzucam garść statystyk, na które warto rzucić okiem przed dokonywaniem obstawienia związanego z tym meczem biało – czerwonych. A tu pokazuję BONUS w STS-ie, który warto wykorzystać przed obstawieniem tego kuponu.

Statystyki związane z meczem Polska vs Stany Zjednoczone w półfinale Ligi Narodów w Bolonii w 2022 r.

 • Polacy wygrali swój mecz do dwóch, a USA do jednego i grali o dzień wcześniej, więc mieli więcej czasu na regenerację przed bataliami w strefie medalowej.
 • Stany Zjednoczone w meczu z Canarinhos ugrały 182 punkty na przestrzeni całego spotkania, a Polacy z Iranem aż 202 punkty.
 • Polacy wygrali premierową odsłonę do 21, a USA do 20.
 • Stabilniejszą dyspozycją wykazali się siatkarze Stanów Zjednoczonych, a polska gra ponownie palowała, zwłaszcza od trzeciego do piątego seta.
 • Po wszystkich grach w LN do tej pory w pierwszej 11-stce najlepiej punktujących USA ma aż 3 przedstawicieli (Aarona Russella, Toreya Defalco, Kyle’a Ensinga). Dla porównania najlepiej punktującym Polakiem jest Bartosz Kurek, który plasuje się na… 28. pozycji we wspomnianym zestawieniu.
 • Spośród najlepiej blokujących również to USA ma wyżej swojego zawodnika, gdyż David Smith plasuje się na 3. miejscu a Karol Kłos „dopiero” na 8. lokacie.
 • Spośród najlepiej serwujących również to USA ma siatkarza wyżej, gdyż Aaron Russell zajmuje 4. miejsce, a Mateusz Bieniek 6-te.
 • Mają również lepszy procent pozytywnego przyjęcia, a także lepsze rezultaty do tej pory osiągał ich rozgrywający, gdyż Micah Christenson przewodzi w rankingu najlepszych rozgrywających z finałowego turnieju a najlepszy Polak, czyli Marcin Janusz znajduje się na 7. pozycji.

Interesujące typy związane z meczem Polski ze Stanami Zjednoczonymi w półfinale Ligi Narodów 2022

Jeżeli chcesz bardziej zaryzykować, to pierwszym typem, który bym Ci wskazał jest, że Stany Zjednoczone ograją naszych siatkarzy. Co by nie powiedzieć o naszej dyspozycji, tak jednak to USA prezentuje się znacząco lepiej, zwłaszcza kiedy analizujemy postawę tych drużyn w ćwierćfinałowych pojedynkach. Drugim tego typu wskazaniem jest, że reprezentacje łącznie zdobędą więcej niż 185.5 punktu, na co mamy kurs na poziomie 1.90. Kolejnymi ryzykownymi wskazaniami jest ile setów będzie potrzebne, by wyłonić zwycięzcę tej rywalizacji.

Ostatnio obstawiałem, że Polacy zamkną mecz w czterech setach i było ku temu blisko, lecz nie udało się przez… W zasadzie trudno wytłumaczyć, co się stało z naszymi siatkarze od stanu zero do trzech w czwartej partii po zaledwie dwóch nie najlepszych przyjęciach. Dlatego też tym razem tylko informacyjnie dodam, że wycena tego, że dzisiejsza rywalizacja biało – czerwonych zakończy się w trzech setach wynosi 2.65, że w czterech 2.50, a że ponownie po tie-breaku już 3.10. Korci, by zaznaczyć, że zakończy się w dokładnie tylu odsłonach, ile ostatni mecz USA, lecz wolę tym razem postawić na bezpieczniejsze wskazanie. Jakie były me poprzednie oznaczenia na siatkarskich kuponach? Sprawdź i się przekonaj, by sprawdzić me poprzednie teksty związane z siatkarskimi typami.

Moje typowanie związane z meczem Polski ze Stanami Zjednoczonymi w półfinale Ligi Narodów 2022

Wspominałem, że tym razem szarżować nie będę i tak też się stanie. Jednak uprzedzam, że nie aż do tego stopnia, by zaznaczyć, że po prostu zostanie rozegrany czwarty set. Wszystko za sprawą tego, że kurs na to zdarzenie w STS-ie wynosi raptem 1.45. Do ostatniego meczu bezpiecznym wskazaniem również wydawało się, że Kurek będzie zdobywał po więcej niż 18 oczek na mecz, lecz jego zacięcie się na dwa sety i zdobycie łącznie „ledwie” 15 punktów, sprawiło że odradzam pójście w ten typ. Dodam tylko, że kurs na nie mamy na poziomie 1.90.

STS
1.75
1. set - liczba punktów: więcej niż 45.5 pkt: TAK

Jednak od siebie również zagram na punkty, a precyzując na to, ile oczek ugrają obie reprezentacje w premierowej odsłonie. Biorąc pod uwagę wszystkie składowe, a także fakt, że stawką jest wejście do finału tegorocznej edycji Ligi Narodów, każda z drużyn może wygrać każdą partię, choć to Stany Zjednoczone przystępują w roli faworyta, czego nie odzwierciedlają kursy bukmacherskie. Wracając do mojego typu, to zaznaczam, że zarówno podopieczni Nikoli Grbicia, jak i nasi dzisiejsi rywale łącznie zdobędą w pierwszym secie więcej niż 45 punktów. Jak pokazały ćwierćfinały, jest to typ możliwy do spełnienia, a wycena tego zdarzenia wygląda również przekonywująco, gdyż jest na poziomie 1.75.

Włochy vs Francja: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (23.07.2022 r.)

Zapowiadając tę konfrontację można rzec w następujący sposób: kolejny siatkarski klasyk przed nami. Jak wyrównana będzie to rywalizacja najlepiej oddają kursy bukmacherskie na triumf któregoś z zespołów, które wynoszą kolejno: 2.10 na Italię i 1.75 na Trójkolorowych. Francuzi uchodzą za faworytów, gdyż do zera ograli dużo słabszy zespół Japonii, a dzień wcześniej Włosi zaskakująco męczyli się z Holendrami, których ostatecznie pokonali do jednego.

To co można jeszcze powiedzieć to to, że Italia jest reprezentacją odbudowującą się po słabszym okresie, a Francuzi to zespół, który jest na fali i co róż zwycięża prestiżowe turnieje. W gronie siatkarskich ekspertów panuje również przekonanie, że to Trójkolorowi są pewnym faworytem do medalu, a pytani o to, jaki kolor krążków miałby zawisnąć na ich szyjach, najczęściej odpowiadają zgodnie, że złoty. To chyba najlepiej obrazuje, z jakimi drużynami mamy do czynienia w tej konfrontacji, która rozpocznie się o godzinie dwudziestej pierwszej czasu polskiego.

Tymczasem zapowiem, że za chwilę przedstawię statystyki związane z tymi reprezentacjami, a na razie przypomnę, że kupon stawiam w STS-ie. Jednak nie jest to jedyny bukmacher, który oferuje typy na te dwa siatkarskie spotkania. Jeśli chciałbyś porównać bukmacherów legalnie działających w Polsce, tj. sprawdzić ich oferty, zachęcam Cię do sprawdzenia rankingu, który właśnie z tą myślą przygotowaliśmy.

Statystyki związane z meczem Włochów z Francuzami w półfinale Ligi Narodów w Bolonii w 2022 r.

 • W ćwierćfinale Włosi z Holendrami zdobyli łącznie 178 punktów a Francuzi z Japończykami ledwo 136 oczek.
 • Mimo, że to Francuzi grali dzień później, tak mają w nogach zdecydowanie krótszy i mniej zaciętą konfrontację od gospodarzy tegorocznego turnieju finałowego Ligi Narodów.
 • Francuzi prezentują się stabilniej od Włochów w prawie każdym (poza grą punktowym blokiem i na zagrywce) elemencie gry, w tym popełniają mniej błędów własnych.
 • Najlepiej punktujący Włoch, którym jest Yuri Romano, znajduje się na 9. miejscu (na przestrzeni całych rozgrywek). Dla porównania u Francuzów taką rolę pełni Jean Patry, który plasuje się na 3. pozycji we wspomnianym zestawieniu.
 • Włosi częściej punktują blokiem, co przekłada się na to, że w najlepszej 11-stce wspomnianego zestawienia mają aż 5 reprezentantów, a są nimi: Roberto Russo, Simone Giannelli, Gianluca Galassi, Daniele Lavia i Simone Anzani. Po francuskiej stronie jest wyłącznie jeden siatkarz, który zajmuje trzecie miejsce, a jest nim: Nicolas Le Goff.
 • W stawce najlepiej serwujących przewodzi Yuri Romano, który ma aż 16 asów serwisowych na swoim koncie. Dla porównania najlepszy Francuz w tym elemencie gry, czyli Antoine Brizard znajduje się na 6. lokacie.
 • Obie kadry mają fantastycznych rozgrywających na podobnym poziomie. Rywalizują oni o pierwsze miejsce w tym gronie. Przed półfinałami na 3. miejscu plasuje się Antoine Brizard, a na 4. pozycji Simone Giannelli.
 • Stabilniejszą formę w ćwierćfinale zaprezentowali siatkarze Francji, lecz należy pamiętać, że „ściany” będą wspierać dzisiejszego gospodarzy.

Interesujące typy związane z meczem Włochów z Francuzami w półfinale Ligi Narodów 2022

Analizując powyższe statystyki, można rzec, że poza dwoma elementami gry, to Francuzi są zasłużenie zdecydowanymi faworytami do odniesienia końcowego triumfu. Dlatego też nie dziwi, że są stawiani w roli faworytów. Jednak należy zauważyć, że gramy we włoskiej Bolonii, co oznacza, że doping z trybun może ponieść Włochów, którzy równie dobrze mogli się oszczędzać w konfrontacji z Holandią, będąc i tak przekonanym, że awansują do najlepszej czwórki turnieju. Dlatego też, że jest to tak duża niewiadoma, nie podejmuję się wskazania, która drużyna zwycięży i w jakim rozmiarze.

Nie zaznaczam tego, ile ugrają setów, choć kurs na poziomie 1.43 na to, że zostanie rozegrana czwarta partia wydaje się szalenie bezpieczny i w sam raz do podbicia kuponu. Nie gram tym razem również na to, że kadry zdobędą więcej niż 185.5 punktu, na co mamy wycenę ustabilizowaną na poziomie 1.85 względem 1.90, że zdobędą mniej oczek. Kuszącym, aczkolwiek ryzykownym wskazaniem jest kto wygra premierową odsłonę. Włosi przegrali z Holandią właśnie w pierwszym secie, ale Francuzi grali na przewagi do 26 punktów z Japończykami. Dlatego też odpuszczam te wskazanie, choć interesująco wyglądają kursy na poziomie 1.95 na Italię i 1.78 na Trójkolorowych. Ostatnim takim typem, który rozważałbym zagrać jest to, że Jean Patry ugra więcej niż 20 punktów, na co mamy kurs na poziomie 1.90.

Moje typowanie związane z meczem Włochów z Francuzami w półfinale Ligi Narodów 2022

Zdążyłem już wymienić, na jakie zdarzenia odrzucam kursy i z jakich powodów, a także przytoczyć statystyki, więc najwyższa pora, by przejść do przedstawienia swojej propozycji związanej z obstawieniem tego meczu. Tu również zagram zarówno bezpieczniej jak i na te same punkty, co w pierwszym przypadku. Sądzę, że zarówno Italia jak i Trójkolorowi ruszą na siebie od pierwszej piłki, a także, że już w premierowej partii narzucą szalony poziom grania. Możliwe jest, że w pierwszym secie będą grali na przewagi. Jednak od siebie zaznaczam, jak zdążyłem już wspomnieć, że Włosi z Francuzami zdobędą łącznie więcej w premierowej odsłonie niż 45 oczek, na co mamy kurs ustabilizowany na poziomie 1.75.

STS
1.75
1. set - liczba punktów: więcej niż 45.5 pkt: TAK

Propozycja kuponu:

Kupon STS siatkówka 23.07.2022

 

fot. Rafał Rusek/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze