Ilu ludzi, tyle opinii – teoretycznie. Przyjrzyjmy się, co możemy znaleźć pod zapytaniem ,,Fortuna online opinie”. Czeski bukmacher ma bardzo silną pozycję na polskim rynku zakładów bukmacherskich, więc – teoretycznie – przeważać powinny pozytywne opinie o Fortunie. Jak to wygląda jednak w praktyce?

Fortuna opinie – przeczytaj więcej o legalnym bukmacherze z Czech

Działalność Fortuny w internecie

To, że Fortuna jest bukmacherem działającym online, nie powinno nikogo dziwić. Mówimy tu o drugiej sile na polskim rynku zakładów wzajemnych. Fortuna jest spółką czeską i w Polsce działa od 1996 roku. Jako przełomowy rok w historii operatora z Czech można uznać 2012 roku, bo to właśnie 24 stycznia 2012 roku Fortuna otrzymała zgodę na oferowanie zakładów wzajemnych w internecie, stając się tym samym ,,legalnym bukmacherem”. W związku z tym granie w Fortunie jest w pełni legalne i zgodne z prawem.

Fortuna online opinie – kod promocyjny

Polscy gracze oceniając bukmacherów pod uwagę na początku biorą kod promocyjny. Na pierwszym miejscu wybierają takiego bukmachera, który daje coś ekstra za kod bonusowy. Jakie opinie zbiera kod promocyjny Fortuna? To voucher, dzięki któremu można otrzymać aż trzy bonusy, a ich łączna kwota wynosi aż 2230 złotych. Wśród typerów opinie o kodzie są naprawdę dobre – bo to szansa na darmowy zakład, zakład bez ryzyka i bonus od wpłaty.

Chcesz wiedzieć jak wpisać kod promocyjny w Fortunie? Sprawdź nasz poradnik: https://zagranie.com/fortuna-kod-promocyjny/

Fortuna online opinie – bonusy powitalne

Bonusy na start mają niesamowicie ważny wpływ na opinie na temat danego bukmachera. Gracze mają teraz duży wybór i szukają recenzji na temat buków, co ma pomóc im w podjęciu decyzji. Bonusy powitalne są praktycznie pierwszym elementem, na który trafiają nowi klienci. Jak zatem oferta na start wpływa na opinie na temat Fortuny?

Analizując produkty na polskim rynku, bonusy dla nowych użytkowników w Fortunie wypadają bardzo dobrze. Przyjrzyjmy się dokładniej.

Czeski operator przygotował trzy ,,prezenty” dla nowych graczy, z których jeden przysługuje nam ,,ustawowo”, a w przypadku drugiego możemy sobie wybrać, co jest nam bardziej przydatne.

Pierwszym elementem oferty powitalnej jest bonus od depozytu, czyli promocja dostępna praktycznie u każdego bukmachera. Poza tym, obstawiający ma do podjęcia decyzję, czy wybierze darmowy zakład, czy też zakład bez ryzyka.

Fortunie online opinie i bonus od depozytu

Bonus od depozytu w Fortunie nie jest przyznawany od razu po dokonaniu wpłaty. Środki trafią na Twoje konto dopiero po czterokrotnym obróceniu wpłaconej kwoty, co może dla wielu się okazać dość problematyczne. Gramy za swoje środki, więc w przypadku niepowodzenia nie mamy tego ,,koła ratunkowego” i tracimy to, co wpłaciliśmy. Dla typerów lepszym rozwiązaniem jest otrzymanie depozytu na konto główne, zaś bonusu na konto bonusowe. Fortuna ma w tej kwestii jednak inną politykę.

Na obrócenie wpłaconej kwoty gracz ma 30 dni. Nie jest to jedyny wymóg w drodze do uzyskania bonusu. Pod uwagę przy wymaganych (czterech) obrotach brane są jedynie kuponu spełniające warunki zawarte w regulaminie. Taki kupon powinien składać się z co najmniej trzech zdarzeń, a jego kurs całkowity nie może być niższy niż 1.60. Sam kurs nie jest wysoki i warto docenić brak przelicznika minimalnego przy jednym zdarzeniu. To, co kłuje w oczy to jednak aż trzy pozycje na kuponie. Wielu z obstawiających wybiera często single albo double, a obecność trzech zdarzeń w dużym stopniu zwiększa szanse na niepowodzenie.

Podsumowując, obrót bonusu od depozytu to 2-miesięczna misja, podczas której musisz dokonać czterokrotnego obrotu wpłaconymi pieniędzmi przy pomocy kuponów złożonych z minimum trzech zdarzeń. Nie są to na pewno najkorzystniejsze warunki, jakie można sobie wyobrazić.

Fortuna online opinie – cashback i freebet

Tutaj czeski bukmacher wypada bardzo dobrze. Warto docenić już sam fakt możliwości podjęcia decyzji na własną rękę. W końcu sam wiesz, co jest dla Ciebie bardziej adekwatne.

Oba te ,,prezenty” są pożądane przez graczy, co nie powinno nikogo dziwić.

Zakład bez ryzyka daje pewność, że nic nie stracisz, mimo że w grze są Twoje pieniądze. Fortuna gwarantuje Ci zwrot pieniędzy do określonej sumy. Wygrasz? To super, bo środki trafiają na Twoje konto i albo obstawiasz dalej, albo je wypłacasz. Przegrasz? Nic się nie stało. Tym razem równowartość stawki zostanie przetransferowana na konto bankowe. W tej kwestii duży plus dla Fortuny.

Drugą opcją jest wybranie darmowego zakładu. Freebet jest za darmo, tzn. nie musisz wpłacać pieniędzy, żeby go dostać. Jest to dobre rozwiązanie dla nowych graczy albo tych szukających buka dla siebie. Ten bonus jest jednak zarezerwowany dla klientów, którzy zarejestrują konto i zweryfikują je. Nowe konto w Fortunie z naszym kodem możesz założyć klikając w nasz link promocyjny!

Promocje dla stałych graczy

Czego – poza nietrafionymi kuponami – najbardziej nie lubią obstawiający? Oczywiście, że tego nieszczęsnego podatku. 12% to dużo, niestety. Na szczęście Fortuna o tym wie i stara się ,,osładzać” życie swoim klientom. Jednym ze sposobów na uniknięcie podatku jest promocja Happy Hours. To dzięki niej mogłeś obstawiać mecze mistrzostw świata w Rosji bez podatku. Jak na razie promocja wróciła na mecze polskiej Ekstraklasy i jest dostępna jedynie w punkcie, ale lada dzień powinna wrócić także do dyspozycji dla grających w sieci.

Promocja ,,Przyprowadź Kumpla” to stały produkt w ofercie bukmacherskiej, więc tutaj Fortuna wypada jak każdy inny operator.

Jeżeli Happy Hours zostaną wprowadzone z powrotem, to stali użytkownicy nie będą mieli na co narzekać i zakładka „Fortuna online opinie” będzie obfitowała w same pozytywne recenzje.

Fortuna online opinie i wybór dyscyplin

Co z tego, że będziemy mieć środki na koncie, skoro nie będzie co obstawiać? Oferta sportowa jet bardzo ważnym elementem rzemiosła bukmacherskiego. Klienci Fortuny mają do dyspozycji wszystkie dyscypliny sportowe, które można obstawiać. Naturalnie największy nacisk w ofercie czeskiego bukmachera kładziony jest na piłkę nożną. Mówimy tu w końcu o naszym sporcie narodowym. Liczba rozszerzeń powinna spełnić wymagania wszystkich kibiców futbolu. Warto odnotować, że Fortuna została sponsorem tytularnym 1. ligi polskiej w piłce nożnej, co pokazuje, jak duży nacisk kładzie na tę dyscyplinę.

fortuna online opinie - fortuna i 1 liga

Jako że mówimy też o czeskim buku, a jaki jest sport numer 1 w Czechach? Hokej na lodzie. Nie powinna zatem dziwić świetna i rozbudowana oferta na popisy hokeistów zarówno za oceanem (choćby NHL), jak i na Starym Kontynencie (polska liga i KHL). Mały minusik przy ofercie Fortuny można postawić przy zakładach na E-Sporty. Jest to kiełkujący rynek, a po ofercie Fortuny jakby tego nie widać, bo jest wyjątkowo uboga.

W czerwcu Fortuna podpisała kontrakt z federacją KSW, co od razu sprawiło, że bukmacher poszerzył ofertę na MMA. Zakłady na sporty walki mogą się podobać, bo do każdej walki znajduje się kilkadziesiąt kursów. Podobny efekt miała umowa sponsoringowa z polskimi skoczkami narciarskimi – po tym od razu Fortuna udostępniła więcej zakładów na sporty zimowe.

Szczegółowo zakłady bukmacherskie w Fortunie opisujemy tutaj: https://zagranie.com/fortuna-zaklady-bukmacherskie/.

Kursy

Wielu z nas błędnie ocenia kursy przez pryzmat samych cyfr. Błąd. Należy patrzeć na marżę. Jest to zdecydowanie dużo bardziej miarodajny wskaźnik. W kwestii marży kursowej Fortuna wypada bardzo dobrze na tle pozostałych operatorów. Warto też odnotować obecność Hitów Dnia i Superoferty.

fortuna online opinie - kursy

Są to zakłady, w których Fortuna oferuje wyższe przeliczniki.

Fortuna opinie – wpłaty i wypłaty

Dobre opinie o Fortunie biorą się również z wielu opcji płatności. Środki finansowe do Fortuny można wpłacić błyskawicznie przez przelewy elektroniczne. Pieniądze praktycznie od razu pojawiają się na naszym koncie – to godne odnotowania. Bukmacher ten nie stawia również wygórowanych warunków, co do minimalnej wpłaty – zaczyna się ona już od symbolicznej złotówki.

Wszystkie opcje depozytowe w Fortunie: PayU, tpay, BLIK, Skrill, przelew bankowy, VISA/Mastercard, wpłata w lokalu.

Nieco gorzej prezentuje się kwestia z wypłatą. W tym przypadku na pieniądze możemy poczekać 1-3 dni robocze. Fortuna wypłaca wygrane tylko raz dziennie o godzinie 12:00 – później wszystko zależy od tego, jak szybko nasz bank zaksięguje wypłatę. Zakładając, że zrobisz wypłatę w piątek popołudniu, to Fortuna zrealizuje ją dopiero w poniedziałek w samo południe. To długi czas oczekiwania, jak na internetowe standardy i szybkie przelewy.

Fortuna online opinie – podsumowanie

Fortuna, mimo że jest czeskim bukmacherem, jest bardzo lubiana i ceniona wśród polskich graczy. Czy to powinno kogoś dziwić? Moim zdaniem, nie. Patrząc na działalność Fortuny, wyłania się bardzo dużo zalet, a wady mają marginalne znaczenie dla użytkowników. Duży wpływ na pozytywne opinie o Fortunie ma też status ,,legalnego bukmachera”.

Jeśli miałeś wątpliwości, czy wybór Fortuny ma sens, to chyba wszystkie obawy zostały rozwiane. Nic się nie dzieje przez przypadek. To stwierdzenie ma na pewno odniesienie w silnej pozycji czeskiego bukmachera w naszym kraju.

Jeśli chcesz sprawdzić opinie o innych legalnych bukmacherach w Polsce to sprawdź nasz ranking: https://zagranie.com/bukmacherzy/