Florida Panthers od początku rzucą się do odrabiania strat w serii? NHL AKO 3.18!

Panthers Bruins

Środowa noc rozliczona na plus! Czas na zmagania, które będą miały miejsce czwartkowej nocy. Na Florydzie dojdzie do drugiej rywalizacji pomiędzy Florida Panthers a Boston Bruins oraz do pierwszego meczu pomiędzy Vancouver Canucks a Edmonton Oilers. Serdecznie zapraszam do zapoznania się z treścią analizy i końcowymi propozycjami.

Florida Panthers – Boston Bruins (stan rywalizacji 0-1): typy i kursy bukmacherskie (09.05.2024)

Kod promocyjny Goplusbet czeka na Ciebie! Dzięki lepszej postawie w fazie zasadniczej to Panthers zaczynają od dwóch spotkań u siebie. W poprzednim sezonie mieliśmy odwrotną sytuację i zaczynaliśmy granie w Bostonie. Po pierwszym starciu wiemy, że jedno się nie zmieniło pod względem zeszłorocznych zmagań tych ekip. Mianowicie chodzi o to, że bostończycy prowadzą w serii i z ich punktu widzenia jest to ważne zwycięstwo, bo zdobyte na Florydzie. Mimo że to Panthers wyszli pierwsi na prowadzenie, to Bruins po niecałej minucie doprowadzili do wyrównania i potem zadali kolejne cztery nokautujące ciosy.

Gospodarze znani z tego, że oddają dużą ilość strzałów, teraz też mieli przewagę, ale mocno szwankowała skuteczności, a i wiadomo, że Swayman nie jest pierwszym lepszym golkiperem i prezentuje najwyższy poziom. Bostończycy w poprzedniej serii z Toronto Maple Leafs udowodnili, że potrafią cierpieć i choć nie zawsze na końcu wygrywali, to potrafili praktycznie przez całą tercję bronić dostępu do własnej bramki, a i tak trudno było ich napocząć. Czwartkowej nocy gracze z Florydy muszą zgarnąć wygraną, bo potem czekają ich dwa starcia w Bostonie i choć poprzedni sezon pokazał, że nie ma dla Panthers rzeczy niemożliwych, to i tak lepiej nie utrudniać sobie sytuacji już na starcie drugiej rundy.

Statystyki:

  • 5/6 razy w play-off to Florida Panthers zdobywali pierwsze trefienie w meczu
  • 5/8 razy w play-off Boston Bruins, jako pierwsi tracili gola w spotkaniu

Co obstawić?

Wspominałem wcześniej, że lepiej, żeby Panthers nie utrudniali sobie życia i wygrali drugie spotkanie przed własną publicznością. Gospodarze znani są z dużej ilości oddawanych strzałów, a taka gra nawet może pasować przyjezdnych z Bostonu, jeśli w bramce ma się takiego fachowca. Hokeiści z Florydy trafiali do siatki, jako pierwsi w pierwszej rywalizacji, ale nie potrafili tego utrzymać. Teraz myślę, że na starcie meczu więcej okazji stworzą sobie Panthers i myślę, że to oni ponownie, jako pierwsi otworzą wynik spotkania.

Florida Panthers pierwszy gol w meczu
Kurs: 1.72
Zagraj!
grupa hokej zagranie

Vancouver Canucks – Edmonton Oilers (stan rywalizacji 0-0): typy i kursy bukmacherskie (09.05.2024)

Kanadyjskie starcie dostajemy na samym końcu. Inne zespoły zagrają zaraz drugie spotkania, inne już zdążyły to zrobić, a przed nami dopiero pierwszy z dwóch meczów w Vancouver. Gospodarze na pewno do czwartkowej nocy są w bardzo komfortowej sytuacji, która dała im ich postawa w fazie zasadniczej, ponieważ wszystkie cztery bezpośrednie starcia z Edmonton Oilers padły łupem Vancouver Canucks. Jednak historie z pierwszej rundy pokazały, że nie do końca ekipy, które dominowały w sezonie regularnym, potwierdzały, to w play-off i Winnipeg Jets oraz Vegas Golden Knights pożegnali się z play-off, a dominowali swoich rywali w fazie zasadniczej.

W tej serii możemy spodziewać się rywalizacji wody z ogniem. Gospodarze, którzy bazują na dobrym przygotowaniu w defensywie i goście, którzy w ofensywie są piekielnie groźni. Wracając do zmagań tych zespołów z fazy regularnej gospodarze potrafili zredukować ataki Oilers i nie tracili dużo bramek, a sami potrafili ośmieszać hokeistów z Edmonton, zdobywając w jednym starciu blisko dziesięć trafień. Do nocnych zmagań tych zespołów jeszcze trochę zostało, więc przed tym może znajdziesz coś dla siebie w zakładce typy dnia.

Statystyki:

  • 2/6 razy w play-off Vancouver Canucks oddawali co najmniej cztery strzały celne mniej od rywala
  • 4/5 razy w play-off Edmonton Oilers oddawali co najmniej cztery strzały celne więcej od przeciwnika

Co obstawić?

Typy NHL, które do tej pory graliśmy, są dostępne w specjalnej zakładce na naszej stronie. Jeżeli nie uderzasz na bramkę, to nie masz okazji na zdobycie trafienia. Jednak nie zawsze ilość jest równa jakości. W pierwszej rundzie w spotkaniach Canucks oddawano bardzo mało celnych strzałów i tam faktycznie liczyła się skuteczność. Znacznie więcej prób oddali Oilers w starciach z Kings. Myślę, że goście mocno będą chcieli wejść w pierwszy mecz, a różnica w oddawanych próbach między tymi zespołami jest spora, dlatego idę w stronę większej ilości celnych strzałów gości z Edmonton, ale z dodatkowym handicapem.

Edmonton Oilers handicap celnych strzałów -3,5
Kurs: 1.85
Zagraj!
Goplusbet kupon 09.05.2024

Foto. PressFocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze