Ostatni weekend z Ekstraklasą był dla mnie naprawdę udany. Pięć trafionych typów na sześć zaproponowanych to jak na naszą ligę dobry wynik. Dzisiaj spróbuję pójść za ciosem i powalczyć o kolejny profit. 24. kolejkę rozpoczniemy od starcia Rakowa z Piastem i Jagiellonii z Lechem. Czy piłkarze Waldemara Fornalika i Dariusza Żurawia odniosą kolejne ważne zwycięstwa Zapraszam do zapoznania się z moimi analizami oraz typami na te spotkania.

Szukasz gotowych analiz oraz typów dnia na przeróżne dyscypliny? Dobrze trafiłeś! Przejdź do naszej zakładki -> Typy dnia <- dzięki czemu będziesz z nami na bieżąco!

Zachęcam do skorzystania z kodu promocyjnego: 2120PLN, aby otrzymać:

2050 PLN od depozytu + 50 PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Raków Częstochowa vs Piast Gliwice

Startujemy z kolejną, już 24. kolejką naszej ukochanej polskiej Ekstraklasy. Wielu z nas narzeka na te rozgrywki, ale możemy śmiało powiedzieć, że jest to nasza liga, która często wzbudza ogromne emocje. Ten weekend rozpoczniemy od starcia Rakowa z Piastem. Na papierze nie zapowiada się to na zbyt ciekawe widowisko. Czy tak właśnie będzie?

Moim zdaniem niestety tak. Raków stara się grać ofensywnie, chce stwarzać sobie sytuacje i z powodzeniem walczyć o górną ósemką. O ile takie podejście możemy pochwalić tak samo wykonanie nie jest najlepsze. Zespół z Częstochowy stracił w tym roku już 10 goli i w bardzo nierozważny (żeby nie powiedzieć głupi) sposób pozbył się niezwykle ważnych punktów. Najlepszym tego przykładem może być ostatnie starcie z Arką Gdynia. Raków może się podobać, ale moim zdaniem ten zespół powinien coś zmienić. Na dłuższą metę taka gra nie przyniesie zbyt dobrych rezultatów.

Piłkarze z Częstochowy powinni wziąć przykład z dzisiejszego swojego rywala. Co prawda Mistrz Polski nie gra tak dobrze jak w końcówce poprzedniego sezonu, ale spokojnie gromadzi kolejne ważne punkty. Pewne zwycięstwo z Zagłębiem, pechowa strata punktów w Gdańsku i rehabilitacja z wiceliderem tabeli, Cracovią. Piłkarze Fornalika wiedzą jak mają grać, dobrze prezentują się w defensywie i systematycznie pną się w górę tabeli. Czy dzisiaj Piast dopisze kolejne punkty? Wiele wskazuje na to, że tak. Ja tutaj przede wszystkim spodziewam się małej ilości sytuacji oraz nudnego spotkania z delikatnym wskazaniem na gości.

Statystyki:

 • Raków w tym roku zdobył tylko jeden punkt.
 • Piast w tym czasie zgromadził już sześć oczek.
 • Zespół z Częstochowy stracił w trzech ostatnich meczach osiem goli i strzelił cztery.
 • Z kolei w trzech ostatnich spotkaniach Piasta padły tylko cztery gole – trzy strzelone i jeden stracony.
 • Pierwsze połowy w dwóch ostatnich meczach Piasta nie przyniosły bramek.
 • Raków nie stracił bramki w 2 z 3 pierwszych połów swoich meczów w tym roku.
 • Dwa ostatnie piątkowe spotkania o godz. 18:00 nie przyniosły gola w pierwszej części spotkania.
 • Mistrz Polski może pochwalić się trzecią najlepszą defensywą w lidze.

Co obstawiać?

Mój typ na to spotkanie jest nieco zaskakujący i bardzo ryzykowny, ale czasami warto podjąć takie ryzyko. W tym meczu postawię na to, że w pierwszej połowie nie zobaczymy ani jednej bramki. Piątkowe mecze o godzinie 18:00 nie dostarczają zbyt dużo emocji. W trzech takich meczach zobaczyliśmy tylko trzy bramki. W dodatku w pierwszych połowach dwóch ostatnich takich spotkań nie zobaczyliśmy ani jednego gola.

Wiem, że takie rozwiązanie jest mocno ryzykowne, ale moim zdaniem to spotkanie będzie zamkniętym widowiskiem. Piast gra bardzo zachowawczo, stawia na zabezpieczenie dostępu do własnej bramki i dopiero później zaczyna myśleć o ofensywie. Z kolei ofensywny styl Rakowa przyniósł w tym roku dwie porażki remis. Wydaje mi się, że obie ekipy nie będą chciały się otworzyć i przynajmniej w pierwszej połowie nie zobaczymy żadnego gola.

Nasz typ: Pierwsza połowa bez goli

Kurs: 2.55

Baner - skubiemy bukmachera

Jagiellonia Białystok vs Lech Poznań

Na dokończenie Super Piątku przeniesiemy się na północny wschód. Do twierdzy Białystok przyjedzie rozpędzona lokomotywa a Poznania, która postara się zgarnąć kolejne punkty. Lech nie wygrał z Jagą na jej stadionie od 2013 roku. Czy dzisiaj ta passa zostanie przerwana?

Wiele wskazuje na to, że tak. Kolejorz postawił na młodzież, która wsparta kilkoma doświadczonymi zawodnikami pokazuje, że jest w stanie ugrać naprawdę sporo. Oczywiście daleki jestem od tego, żeby powiedzieć, że Lech będzie walczył o tytuł mistrza czy nawet o podium, ale bez wątpienie należy przyznać, że ten zespół wygląda naprawdę dobrze i jest w stanie jeszcze wiele razy pokazać coś naprawdę fajnego. Moim zdaniem kolejny dobry mecz tego zespołu zobaczymy dzisiaj. Lech długo nie wygrał w Białymstoku, ale lepszej okazji na przerwanie tej passy już chyba nie będzie.

Jaga gra bardzo słabo, a najlepszy tego dowód mieliśmy w ostatnim starciu z Legią. Wynik 4:0 mówi sam za siebie, ale na większą uwagę moim zdaniem zasługuje to, że zespół z Białegostoku nie zdobył gola od czterech spotkań. Nie będziemy na razie pastwić się nad nowym trenerem, ale na ten moment sytuacja Jagi wygląda bardzo nieciekawie i trudno znaleźć coś, co pozwala wierzyć, że niedługo się to zmieni.

Statystyki:

 • Cztery ostatnie mecze Jagi to tylko jeden zdobyty punkt.
 • W tym czasie zespół z Białegostoku nie strzelił ani jednej bramki i stracił aż dziesięć!
 • Lech w czterech ostatnich spotkaniach zdobył siedem punktów.
 • Kolejorz zdobył w nich siedem goli i stracił tylko dwa.
 • Zespół z Poznania jest trzecią najlepszą drużyną pod względem wyjazdów.
 • 3 z 4 ostatnich bezpośrednich potyczek to remisy z bramkami po obu stronach.
 • Lech nie wygrał żadnego z ostatnich ośmiu spotkań w Białymstoku.

Co obstawiać?

Wcześniej było ryzykownie, a więc tutaj postaram się zagrać możliwie najbezpieczniej. Lech w ostatnim czasie prezentuje się naprawdę bardzo dobrze. Z kolei Jagiellonia gra dużo gorzej niż to miało miejsce w 2019 roku. Zespół z Podlasia znalazł się w bardzo nieprzyjemnym położeniu, ponieważ spadł do dolnej ósemki, a wiemy, że celem minimum jest miejsce w grupie mistrzowskiej. Z kolei Kolejorz może być chyba pewny tej pozycji.

W tym starciu stawiam zatem na podpórkę w stronę gości. Lech gra dobrze, młodzi zawodnicy są bardzo ambitni i z optymizmem chcą atakować ścisłą czołówkę ligi. Takie mecze jak ten z podłamaną Jagiellonią powinny kończyć się pewnymi wygranymi, ale wiemy, że w naszej Ekstraklasie warto zawsze się zabezpieczać, dlatego stawiam na to, że Lech tego spotkania nie przegra.

Nasz typ: X2

Kurs: 1.49

ForBET – 50 PLN bez ryzyka:

 • Zwrot za pierwszy nietrafiony kupon przysługuje osobom, które zarejestrowały konto na www.iforbet.pl z kodem promocyjnym 2120PLN
 • Zwrot przysługuje TYLKO za pierwszy zagrany kupon po rejestracji
 • Kupon musi być zagrany ze środków z salda głównego
 • Jeśli kupon będzie przegrany otrzymasz zwrot postawionej stawki do maksimum 50 PLN
 • Zwrot nastąpi w środkach bonusowych. Bonusem trzeba obrócić 4-krotnie z kursem minimalnym zdarzenia 1,2
 • Aby otrzymać zwrot napisz na adres marketing@iforbet.pl i podaj swój login. W tytule maila wpisz „Zakład bez ryzyka”
 • Kurs minimalny kuponu 2,00.

typy na Ekstraklasę

Konto w forBET – jest!

Konto na Typomanii – jeszcze nie?

Załóż już teraz konto na Typomanii i zgarnij świetne nagrody widoczne na zdjęciu poniżej!

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

nagrody typomania

Fot. wyróżniające: Dziurek / Shutterstock.com