Speedway Grand Prix 2024: typy, kursy i zakłady | Gdzie obstawiać?

Speedway Grand Prix 2023

W sobotę (27.04.2024 r.) rozpocznie się kolejna rywalizacja najlepszych żużlowców świata. Start Speedway Grand Prix będzie miał miejsce w chorwackim Gorican, gdzie 15. stałych uczestników tegorocznego cyklu zacznie bój o miano najlepszego zawodnika globu w rywalizacji żużlowców za rok 2024. Na listach startowych występuje także trzech Polaków: Bartosz Zmarzlik, Dominik Kubera oraz Szymon Woźniak. 

Speedway Grand Prix 2024: zapowiedź

W tym roku po raz kolejny w rywalizacji Speedway Grand Prix nie zobaczymy Emila Sajfutdinova oraz Artioma Łaguty, którzy nie dostali pozwolenia na starty w najważniejszej imprezie w roku. Niemniej jednak, po raz kolejny ujrzymy w niej Bartosza Zmarzlika, który jest zdecydowanym faworytem do wygranie tego tytułu po raz piąty w karierze. Sezon rozpocznie się od turnieju w Gorican i po 10. innych imprezach, zakończy się na torze w Toruniu (28.09.2024 r.). Polska będzie organizatorem w czterech turniejach; Warszawa (tor sztuczny), Gorzów, Wrocław, Toruń. Jeżeli nie chcesz przegapić promocji, typów i bonusów na żużlowy cykl SGP, sprawdź je na stronie Zagranie.

Gdzie oglądać Speedway Grand Prix 2024

Podobnie, jak w poprzednim roku, tak i tym razem prawa telewizyjne do transmisji na żywo z torów Speedway Grand Prix, należeć będą do grupy Discovery, która do polski nadaje sygnał do stacji Eurosportu. Użytkownicy posiadający ten kanał sportowy, będą w stanie obejrzeć wszystkie turnieje. Polskie imprezy będą transmitowane do telewizji naziemnej i dostępne w kanale TTV.

Transmisje TV i streamy online SGP 2024

Transmisje telewizyjne dostępne będą wyłącznie dla użytkowników stacji Eurosport. Jest to kanał płatny, który oferuje jednak wyłączność i wiele dodatków związanych z transmisjami Speedway Gran Prix, zaczynając od transmisji live, przez kwalifikacje, na obrazie z parku maszyn poszczególnych zawodników kończąc. Polskie turnieje dostępne będą w stacji TTV. Dla użytkowników, którzy wolą oglądać żużel w internecie, dostępny będzie kanał Eurosport Player, w którym transmitowane będą wszystkie turnieje.

Baner zagranie żużel

Terminarz Speedway Grand Prix 2024

 • Gorican (Chorwacja) – 27.04.2024
 • Warszawa (Polska) – 11.05.2024
 • Landshut (Niemcy) – 18.05.2024
 • Praga (Czechy) – 01.06.2024
 • Malilla (Szwecja) – 15.06.2024
 • Gorzów (Polska) – 29.06.2024
 • Cardiff (Wielka Brytania) – 17.08.2024
 • Wrocław (Polska) – 31.08.2024
 • Ryga (Łotwa) – 07.09.2024
 • Vojens (Dania) – 14.09.2024
 • Toruń (Polska) – 28.09.2024

Speedway Grand Prix 2024 kiedy i gdzie najbliższe wyścigi?

Najbliższy turniej Speedway Grand Prix odbędzie się w Gorican, a więc w chorwackiej stolicy żużla. Będzie on rozpoczynał cały cykl turniejów o Indywidualnego Mistrza Świata. Zawodnicy zainaugurują rozgrywki na tym torze 27 kwietnia. Do grona 15. stałych uczestników dołączy Matej Zagar, który dostał dziką kartę od organizatorów.

Zasady SGP 2024

Każda impreza z cyklu SGP posiada 20 wyścigów w fazie zasadniczej, z której do półfinałów awansuje 8. najlepiej punktujących zawodników. Najlepsi żużlowcy z miejsc 1-8, którzy zajmą miejsca 1-2 w swoich półfinałach, awansują do finału, gdzie pojadą ostatni wyścig imprezy. Punktacja od poprzedniego roku została zmieniona i wygląda następująco.

1. miejsce w finale – 20 punktów
2. miejsce w finale – 18 punktów
3. miejsce w finale – 16 punktów
4. miejsce w finale – 14 punktów
5. miejsce (zawodnik z trzeciego miejsca w półfinale, który był wyżej po części zasadniczej) – 12 punktów
6. miejsce (zawodnik z trzeciego miejsca w półfinale, który był niżej po części zasadniczej) – 11 punktów
7. miejsce (zawodnik z czwartego miejsca w półfinale, który był wyżej po części zasadniczej) – 10 punktów
8. miejsce (zawodnik z czwartego miejsca w półfinale, który był niżej po części zasadniczej) – 9 punktów
9. miejsce po części zasadniczej – 8 punktów
10. miejsce po części zasadniczej – 7 punktów
11. miejsce po części zasadniczej – 6 punktów
12. miejsce po części zasadniczej – 5 punktów
13. miejsce po części zasadniczej – 4 punkty
14. miejsce po części zasadniczej – 3 punkty
15. miejsce po części zasadniczej – 2 punkty
16. miejsce po części zasadniczej – 1 punkt
17. miejsce po części zasadniczej – 0 punktów
18. miejsce po części zasadniczej – 0 punktów

Kto wygra Speedway Grand Prix 2024?

W tym roku zdecydowanym faworytem do wygrania Speedway Grand Prix jest Bartosz Zmarzlik. Wszystkie typy z jego udziałem w tegorocznej edycji SGP, znajdziesz na stronie Zagranie – żużel. Mało który zawodnik w stawce ma taką powtarzalność, jak reprezentant Polski, a pojedyncze triumfy na poszczególnych obiektach nie wystarczą do bliskiej pozycji w klasyfikacji generalnej. Bukmacherzy wysoko w tym roku widzą także Fredrika Lindgrena, Leona Madsena oraz Roberta Lamberta. Któryś z tych zawodników spokojnie powinien znaleźć miejsce na podium tegorocznej edycji SGP.

Speedway Grand Prix 2024

Kto wygra?
Bartosz Zmarzlik 67%
Leon Madsen 33%
Fredrik Lindgren 0%
Robert Lambert 0%
Ktoś inny 0%
6+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • Bartosz Zmarzlik
 • Leon Madsen
 • Fredrik Lindgren
 • Robert Lambert
 • Ktoś inny

Polacy w Speedway Grand Prix 2024

Polscy kibice w tym roku będą mieli możliwość oglądania trójki reprezentantów Polski, którzy posiadają stałą kartę uczestnictwa w tegorocznej edycji SGP. Pierwszym z nich jest Bartosz Zmarzlik, który posiada już cztery tytuły mistrzowskie, a w tym roku ma szansę na zdobycie trzeciego złota z rzędu. W roli debiutanta ze stałym uczestnictwem wystąpi Dominik Kubera, a więc klubowy kolega Zmarzlika w PGE Ekstraligi. Polskie trio zamyka Szymon Woźniak, który okazał się najskuteczniejszym Polakiem w zeszłorocznych kwalifikacjach do SGP.

Najlepsze promocje bukmacherskie na SGP 2024

Wiele bukmacherów w tym roku poszerzyło swoją ofertę w kontekście obstawiania SGP. Zakłady bukmacherskie na żużel stale się rozwijają, a firmy bukmacherskie wystawiają około 50. różnych zdarzeń na poszczególne imprezy cyklu. Oferta pre match występuje w STS, Fortunie, Etoto, Betfan, Betclic, Forbet i wiele innych. Na poszczególne rywalizacje, bukmacherzy wystawiają specjalne promocje. Wszystkie bonusy i promocje dotyczące żużla znajdziesz na stronie Zagranie. Dużą wagę do ofert specjalnych przykłada STS, który co turniej proponuje ciekawe bonusy i promocje dla nowych i stałych użytkowników.

fot. Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze