Motor upokorzy przyjezdnych po raz drugi z rzędu? Kupon na Ekstraligę z kursem 2,39!

Lublin-Torun-zuzel-26.04.2024

Przed nami III kolejka rywalizacji w najlepszej żużlowej lidze świata. Dzisiejsze zmagania odbędą się na stadionach we Wrocławiu oraz Lublina, a więc gospodarzami będą dwie najlepsze ekipy z poprzedniego sezonu. Bukmacherzy przewidują, że te mecze będą pogromem nad przyjezdnymi, ale niektóre biegi zapowiadają się bardzo pasjonująco. Serdecznie zapraszam do sprawdzenia, co przygotowałem na dzisiejsze mecze PGE Ekstraligi! 

Etoto kod promocyjny.

Motor Lublin vs Apator Toruń: typy i kursy bukmacherskie (26.04.2024 r. – 20:30)

Meczem dnia zostało wybrane starcie w Lublinie, gdzie obecny Mistrz Polski zmierzy się z Apatorem Toruń, który w poprzednim roku nieco postraszył gospodarzy i pomimo przegranej, był bliski sprawienia niespodzianki w spotkaniu. W tym sezonie Motor jeszcze nie przegrał spotkania, w poprzednim tygodniu zdominował rywali ze Stali Gorzów, którzy zostali pokonania różnicą aż 20. punktów. Będzie to drugie starcie z rzędu, w którym Motor jest gospodarzem rywalizacji i ponownie są stawiani w roli bardzo wyraźnych faworytów. Od powrotu Apatora do Ekstraligi, Aniołom jeszcze nie udało się wygrać spotkania w roli gości na tym torze i mało czynników wskazuje na to, a żeby dzisiaj miało się to zmienić. Mecz w Lublinie zagram w Etoto! Jeżeli nie masz tam konta, załóż je z kodem promocyjnym Etoto od Zagranie! Porównując sekcje seniorskie obu ekip, to zdecydowanie w oczy rzuca się różnica, jaka występuje w drugiej linii. W Motorze oprócz świetnie jeżdżącego Bartosza Zmarzlika, który obecnie ma średnią 2.900 na bieg (wow), bardzo dobrze spisuje się także Jack Holder, który jednak nie był przed sezonem uznawany za zawodnika, który na początku sezonu może tak dobrze punktować. Jednak dobre liczby, które wykręca, mogą zostać podbite w kolejnym starciu. Dodatkowo cały czas w ekipie Motoru mamy Dominika Kuberę, a więc nowego uczestnika SGP, którego już w sobotę zobaczymy w roli debiutanta z kartą SGP 2024. Dominik w poprzednim meczu na własnym torze spisał się bardzo słabo, ale sądzę, że dzisiaj mocno to poprawi. Dodatkowo skład uzupełniony jest przez obecnego wicemistrza świata, Fredrika Lindgrena. Nieco gorzej z formą u Mateusza Cierniaka, który obecnie musi mierzyć się z rywalami w roli zawodnika U-24. Juniorzy na własnym torze powinni spokojnie poradzić sobie z przyjezdnymi, a więc zestawienie Przyjemskiego z Bańborem. W ekipie z Torunia zdecydowanie brakuje zawodników do pomocy Emilowi Sajfutdinovi oraz Robertowi Lambertowi. Do tej dwójki zawodników po raz kolejny nie można mieć nic do zarzucenia, ale forma Patryka Dudka, który miał być trzecim tak silnym ogniwem, pozostawia wiele do życzenia. Do rywalizacji wraca także Wiktor Lampart, który dobrze zna tor w Lublinie, ponieważ spędził lata juniorskie w tej ekipie. Oczywiście największe zarzuty kibice toruńskiej ekipy mają do Pawła Przedpełskiego, który jeździ fatalny żużel w tym sezonie. Co zatem warto postawić w tym spotkaniu? Pamiętaj, że wszystkie nasze propozycje na mecze z tenisa, odnajdziesz na stronie Typy Żużel!

MOTOR LUBLIN VS APATOR TORUŃ

Kto wygra mecz?
Motor Lublin 89%
Apator Toruń 11%
9+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Motor Lublin
  • Apator Toruń

 

Bilans meczów bezpośrednich od 2021 roku:

2021 – Motor Lublin 51:39 Apator Toruń

2021 – Apator Toruń 44:46 Motor Lublin

2022 – Apator Toruń 42:48 Motor Lublin

2022 – Motor Lublin 55:35 Apator Toruń

2022 PO – Apator Toruń 50:40 Motor Lublin

2022 PO – Motor Lublin 54:36 Apator Toruń

2023 – Apator Toruń 46:44 Motor Lublin

2023 Motor Lublin 59:31 Apator Toruń

2023 PO – Apator Toruń 42:47 Motor Lublin

2023 PO – Motor Lublin 49:41 Apator Toruń

Bilans meczów w sezonie 2024:

Motor Lublin:

wygrana z: GKM Grudziądz (W) – 38:52; Stal Gorzów (D) – 55:35

Apator Toruń:

wygrana z: Unia Leszno (D) – 59:31

przegrana z: Stal Gorzów (W) – 51:39

Co obstawiać?

Bardzo ważnym czynnikiem, który w tym meczu będzie miał znaczenie, to występ Patryka Dudka, który jednak nie jest w swojej optymalnej dyspozycji. Duzers ma sporo problemów z prędkością, a jego sprzęt nie lata tak mocno, jak w przypadku zawodników pierwszej linii, czyli Sajfutdinova oraz Lamberta. Dzisiaj trafi na trudnych przeciwników w swoich biegach oraz na trudne pola startowe. Sądzę, że Dudek nie wygra biegu w tym meczu z innego pola niż A (kask czerwony). 

Patryk Dudek nie wygra biegu z innego pola niż A
Kurs: 1,45
Zagraj!

Baner zagranie żużel

Sparta Wrocław vs GKM Grudziądz: typy i kursy bukmacherskie (26.04.2024 r. – 18:00)

III kolejkę PGE Ektraligi rozpoczniemy od wizyty na Stadionie Olimpijskim, a więc w domu Sparty Wrocław. Obecni wicemistrzowie Ekstraligi podejmować będą GKM Grudziądz, a więc na ten moment najgorszą drużynę w tabeli. Co prawda dopiero dwa mecze za nami, ale wszystko wskazuje na to, że transfery, jakie zostały dokonane w GKM-ie, wcale nie są tak trafione, jak mogłoby się przypuszczać przed rozpoczęciem sezonu. Oczywiście największa krytyka spada na Jasona Doyle, który w poprzednim meczu z Falubazem Zielona Góra, a więc ekipą, z którą pewnie GKM i Unia walczyć będą o utrzymanie, pojechał na bardzo niskim poziomie i zdobył jedynie 4 punkty. Dobrze, że pozostała sekcja seniorska pokazała się z lepszej strony i porażka, jaką odnieśli, nie była aż tak wysoka, na jaką mogłoby się zapowiadać. Idąc na drugą stronę pochwał, to wspominać w pozytywnym znaczeniu należy o Australijczyku, który obecnie jest liderem drużyny z Grudziądza, czyli o Maxie Fricke. Dwa mecze i oba na poziomie powyżej 10. punktów. Dzisiaj także będzie stał przed szansą na wysokie punktacje, gdyż ma dobre biegi na zdobycze punktowe, a jego forma pokazuje, że jest w stanie przejeżdżać prawie każdego zawodnika. Po stronie gospodarzy skład wygląda na znacznie silniejszy, jednakże mecz z Zieloną Górą, który miał być demolką w ich wykonaniu, okazał się spotkaniem, w którym było bardzo blisko, a przy gorszym ułożeniu końcówki meczu, mogło nawet dojść do niespodzianki. Najlepszym zawodnikiem na torze we Wrocławiu był ostatnio Artiom Łaguta, który dzisiaj pewnie będzie chciał powtórzyć taką zdobycz punktową. Nieco zaspali na start sezonu pozostali zawodnicy sekcji seniorskiej, ale sądzę, że z czasem będzie coraz lepszy kolektyw pomiędzy nimi i Sparta będzie realnym zagrożeniem dla Motoru w walce o mistrzostwo. Jedynym zawodnikiem w poprzednim meczu, który miał także dwucyfrową zdobycz, był Daniel Bewley. Jednak dwóch zawodników, którzy tak mocno punktują to za mało na wysokie miejsce w tym sezonie. Czy dzisiaj dojdzie do odwrotu formy i zobaczymy szybkich Janowskiego oraz Woffindena? Wszystkie najważniejsze propozycje dnia, znajdziesz na stronie Zagranie Typy Dnia!

Bilans meczów bezpośrednich od 2021 roku:

2021 – GKM Grudziądz 45:44 Sparta Wrocław

2021 – Sparta Wrocław 63:27 GKM Grudziądz

2022 – GKM Grudziądz 49:41 Sparta Wrocław

2022 – Sparta Wrocław 66:24 GKM Grudziądz

2023 – GKM Grudziądz 42:48 Sparta Wrocław

2023 – Sparta Wrocław 31:23 GKM Grudziądz

Bilans meczów w sezonie 2024:

Sparta Wrocław:

wygrana z: Falubaz Zielona Góra – 47:41

GKM Grudziądz:

przegrana z: Motor Lublin (D) – 38:52; Falubaz Zielona Góra (W) – 48:42

Co obstawiać?

Przyglądając się biegom oraz dyspozycją poszczególnych zawodników, zdecydowanie trzeba wziąć pod uwagę Artioma Łagutę, który dwa tygodnie temu świetnie spisywał się na domowym torze. Dzisiaj wydaje się, że ma dosyć proste biegi i wysoka punktacja nie powinna być dla niego problemem. Jeżeli do tego dołożyły się pola startowe, na których będzie startował, względem rozkładającego się toru i przeciwników przy starcie, to Artiom powinien dzisiaj powtórzyć sukces sprzed dwóch tygodni. Moją propozycją jest zagranie na minimum 12. punktów Łaguty we wszystkich startach. 

Artiom Łaguta powyżej 11,5 punktów we wszystkich startach
Kurs: 1,65
Zagraj!

Kupon-double-zuzel-etoto-26.04.2024

fot. Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze