Speedway Grand Prix 2024: zapowiedź, terminarz | Gdzie oglądać?

Speedway-Grand-Prix-zwyciezcy-2023

Turniej w Gorican rozpocznie w tym roku cykl Speedway Gran Prix 2024. W Chorwacji po raz pierwszy ujrzymy najlepszą 15. zawodników, którzy do końca września będą walczyć o miano najlepszego zawodnika na żużlu w roku 2024. Tytułu bronić będzie Bartosz Zmarzlik, który stoi przed szansą na 5. triumf w karierze. 

Speedway Grand Prix 2024: zapowiedź

Bukmacherzy są jednogłośni i po raz kolejny w roli zdecydowanego faworyta do złotego medalu typują Bartosza Zmarzlika, który prezentuje stabilną formę kilkunastu lat. 11 imprez, z czego aż 5 w Polsce. Bardzo różne obiekty, które weryfikują każdy aspekt żużlowego rzemiosła. Rywalizacja najlepszych żużlowców świata rozpocznie się w Gorican, a zakończy się w ostatnią sobotę września w Toruniu. Propozycje bukmacherskie na wszystkie typy z żużla znajdziesz na stronie Zagranie.

Gdzie oglądać Speedway Grand Prix 2024

Prawa telewizyjne do transmisji Speedway Grand Prix, wykupione zostały przez grupę Discovery. W Polsce dostęp do obrazu na żywo z turnieju oraz kwalifikacji, dostępny będzie w stacji Eurosport i Eurosport Player.

Transmisje TV i streamy online SGP 2024

Wszystkie polskie imprezy (Warszawa, Gorzów, Toruń, Gorzów, Wrocław) będą ogólnie dostępne i transmitowane w TTV. Jeżeli nie chcesz przegapić żadnego wyścigu w tegorocznym cyklu, to transmisje dostępne będą w Eurosporcie oraz w Eurosport Player w telewizji, aplikacji i internecie.

Baner zagranie żużel

Terminarz Speedway Grand Prix 2024

 • Gorican (Chorwacja) – 27.04.2024
 • Warszawa (Polska) – 11.05.2024
 • Landshut (Niemcy) – 18.05.2024
 • Praga (Czechy) – 01.06.2024
 • Malilla (Szwecja) – 15.06.2024
 • Gorzów (Polska) – 29.06.2024
 • Cardiff (Wielka Brytania) – 17.08.2024
 • Wrocław (Polska) – 31.08.2024
 • Ryga (Łotwa) – 07.09.2024
 • Vojens (Dania) – 14.09.2024
 • Toruń (Polska) – 28.09.2024

Speedway Grand Prix 2024 kiedy i gdzie najbliższe wyścigi?

Pierwszy z turniejów, który rozpocznie walkę o Indywidualne Mistrzostwo Świata, odbędzie się w Gorican. W Chorwacji nastąpi inauguracja dla 15. najlepszych zawodników tej edycji. Faworytem do wygranej na tym torze jest Bartosz Zmarzlik, który wyprzedził Roberta Lamberta oraz Fredrika Lindgrena. Kolejne zawody będą miały miejsce w Warszawie (11.05.).

Zasady SGP 2024

Turniej SGP składa się z 20. wyścigów w fazie zasadniczej, po której najlepsza ósemka awansuje do półfinału. Z tych półfinałów wyłoniona zostanie najlepsza czwórka, która w ostatnim biegu będzie rywalizować o medale w poszczególnych imprezach. Punktacja za poszczególne miejsca prezentują się następująco:

1. miejsce w finale – 20 punktów
2. miejsce w finale – 18 punktów
3. miejsce w finale – 16 punktów
4. miejsce w finale – 14 punktów
5. miejsce (zawodnik z trzeciego miejsca w półfinale, który był wyżej po części zasadniczej) – 12 punktów
6. miejsce (zawodnik z trzeciego miejsca w półfinale, który był niżej po części zasadniczej) – 11 punktów
7. miejsce (zawodnik z czwartego miejsca w półfinale, który był wyżej po części zasadniczej) – 10 punktów
8. miejsce (zawodnik z czwartego miejsca w półfinale, który był niżej po części zasadniczej) – 9 punktów
9. miejsce po części zasadniczej – 8 punktów
10. miejsce po części zasadniczej – 7 punktów
11. miejsce po części zasadniczej – 6 punktów
12. miejsce po części zasadniczej – 5 punktów
13. miejsce po części zasadniczej – 4 punkty
14. miejsce po części zasadniczej – 3 punkty
15. miejsce po części zasadniczej – 2 punkty
16. miejsce po części zasadniczej – 1 punkt
17. miejsce po części zasadniczej – 0 punktów
18. miejsce po części zasadniczej – 0 punktów

Kto wygra Speedway Grand Prix 2024?

Głównym faworytem do triumfu w tym roku jest Bartosz Zmarzlik, dla którego może być to trzecia wygrana z rzędu, a także piąta we wszystkich jego uczestnictwach w SGP. Niespodziankę będą chcieli sprawić jego koledzy z drużyny, a więc Fredrik Lindgren oraz Dominik Kubera. W ścisłej czołówce do medalu uplasowali się także Leon Madsen oraz Robert Lambert. Wszystkie propozycje od Zagranie na SGP znajdziesz na stronie Zagranie Typy Dnia

SPEEDWAY GRAND PRIX 2024

Który z Polaków uplasuje się najwyżej w klasyfikacji generalnej
Bartosz Zmarzlik 74%
Dominik Kubera 14%
Szymon Woźniak 11%
98+ Głosy
Oddaj swój głos:
 • Bartosz Zmarzlik
 • Dominik Kubera
 • Szymon Woźniak

Polacy w Speedway Grand Prix 2024

Trójkę Polaków będziemy mogli oglądać w tym roku na torach Speedway Grand Prix. Oczywiste było w poprzednim sezonie, że kartę utrzyma Bartosz Zmarzlik, który od lat mieści się w czołówce najlepszych żużlowców świata. Bardzo ciekawie zapowiada się także uczestnictwo Dominika Kubery, który po raz pierwszy będzie miał okazję mierzyć się z rywalami w roli stałego uczestnika cyklu SGP. Polskie barwy reprezentować będzie także zawodnik Stali Gorzów, a więc Szymon Woźniak, który nie raz może utrzeć nosa wyżej notowanym przeciwnikom. 

Najlepsze promocje bukmacherskie na SGP 2024

Wszystkie bonusy i promocje dotyczące żużla znajdziesz na naszej stronie Zagranie promocje. Coraz większa oferta na żużlowe ściganie znajdziesz u bukmachera Etoto. Bukmacher proponujący zakłady pre match oraz live. Podobny rodzaj zakładów bukmacherskich odnajdziesz również u bukmacherów Betclic oraz Betfan. Największą liczbę bonusów i specjalnych promocji znajdziesz w STS i Fortunie, w której masz także bardzo mocno rozwiniętą sekcję Live. 

fot. Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze