Rozpoczynamy tenisową walkę w turnieju uważanym za 5. szlem w sezonie. ATP1000 oraz WTA1000 w Indian Wells jest jednym z najbardziej prestiżowych turniejów, a zarazem ostatnią szansą dla zawodników i zawodniczek, aby uzbierać sporo punktów do swoich rankingów, które mogą zagwarantować im udział w kończących sezon Finalsach. Do tego turnieju dokładamy jedno starcie półfinałowe w Leicester z World Grand Prix. Czy uda nam się zgarnąć trzeci kupon na zielono z rzędu? Sprawdźcie, co przygotowałem na dzisiejsze zmagania! 

Załóż konto z kodem bonusowym: ZAGRANIE, aby otrzymać:

500 PLN bez ryzyka i 20 PLN freebet

Koszulka bukmachera PZBuk
Koszulka bukmachera PZBuk
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1000 PLN zakład bez ryzyka + 50 PLN darmowy zakład

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 1000 zł

DARMOWY ZAKŁAD: 50 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Mój październik to 325PLN zysku i skuteczność na poziomie 57%! Gramy dalej z tenisem i dartem!

Elena Rybakina vs Julia Putinceva

09.10.2021 r. – 03:00

Indian Wells rozpoczynamy w PZBuk, gdzie możecie założyć konto z kodem promocyjnym od Zagranie! 

Reprezentacyjne starcie dwóch zawodniczek z Kazachstanu, gdzie faworytką do triumfu według bukmacherów jest młodsza z tenisistek reprezentujących ten kraj. Elena jest obecnie 16. rakietą świata i trzeba przyznać, że wyniki z tego sezonu przyniosły jest bardzo dobrze rozpoznawalną markę w całym tenisowym świecie. Zdecydowanie najlepiej czuje się na kortach twardych, co nie raz udowadniała w swoich występach na zawodach wysoko punktowanych. Dysponuje ona bardzo dobrym serwisem, co w kobiecym tenisie jest jednym z przeważających elementów do uzyskania kontroli przy własnych podaniach. Rybakina do tej pory w sezonie 2021 nie wygrała jeszcze ani jednego turnieju, jednak znalazła się w półfinale Igrzysk Olimpijskich, a także meldowała się w ćwierćfinałach turniejów WTA Tour. Nie ma w zwyczaju w ostatnim czasie występować w zawodach o niższej randze, gdyż jej poziom umiejętności zdecydowanie przewyższa panie, które swoją pozycję obecnie budują w WTA250 lub ITF. Dobre występy w szlemach, co pokazuje, że potrafi przygotować się odpowiednio do ważnych turniejów. W ostatnim pojedynku kreczowała, jednak ja uważam to za lekki przekręt, aby móc lepiej przygotować się właśnie do Indian Wells i mieć więcej czasu na regenerację i zebranie siły, a także zapoznanie się z tegorocznymi kortami. Wczoraj grała w deblu, co już daje jej namiastkę tego, jak sprawują się korty w 2021 roku. 

Jej rywalka to także pochodząca z Kazachstanu zawodniczka, która mimo starszego wieku, nie przerasta jej doświadczeniem. Julia jest tylko o dwa lata starsza w stosunku do Eleny, co nie daje jej żadnej przewagi mentalnej, ani takiej względem przygotowania do dużych imprez. Dodatkowo Julia jest po wyczerpującym turnieju w swoim kraju, gdzie w Astanie dotarła do finału rywalizacji WTA250. Zalicza ona dobry sezon, jednak może okazać się, że przygotowanie fizyczne nie będzie na tyle wystarczające, aby móc zdołać pokonać swoją rywalkę, mając o tydzień więcej gry w nogach. W bezpośrednich pojedynkach udało jej się raz wygrać, jednak odbyło się to na antuce, a więc nie ma porównania do kortów twardych. Panie na hardzie zmierzą się pierwszy raz i sądzę, że stabilność oraz serwis będą stały po stronie młodszej reprezentantki Kazachstanu. Putinceva popełnia sporo błędów własnych przy nacisku rywalek, co zdecydowanie musi wykorzystać Rybakina i zmuszać ją do oddawania łatwych punktów. Czy tak właśnie będzie wyglądać ten mecz? W pierwszej rundzie Julia pokonała Petkovic, ale mecz nie stał na wysokim poziomie, a sama zawodniczka sporo korzystała na słabszej dyspozycji drugiego serwisu rywalki, z czym z pewnością nie spotka się dzisiaj. Ten reprezentacyjny mecz, którym otwieramy kupon, będziemy grali z oferty PZbuk, gdzie możecie odebrać bonusy powitalne za rejestrację

Co obstawiać?

W tym pojedynku wydaje mi się pewniejsze, aby zagrać na win Rybakiny! Stawiam na młodszą z zawodniczek Kazachstanu, ponieważ dużo bardziej ufam jej grze w starciach na twardych nawierzchniach. Do tego Julia jest strasznie niestabilna emocjonalnie podczas rozgrywania meczów, co często daje jej sporą stratę w spotkaniach, jeżeli jej zamiary nie idą w parze z efektem w postaci zdobywania punktów.

PZBuk
1.52
Elena Rybakina win

banner grupa zagranie 40k

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Gerwyn Price vs Stephen Bunting

08.10.2021 r. – 21:40

Przechodząc od tenisa pozostajemy także na hali w Leicester, gdzie turniej World Grand Prix dotarł już do fazy półfinałów. W jednym z nich zmierzą się Gerwyn Price oraz Stephen Bunting. Zdecydowanie ciekawiej zapowiada się konfrontacja zawodników z pierwszego półfinału, gdzie na scenę wyjdą Jonny Clayton i Danny Noppert. Ja jednak pragnę wybrać coś w miarę pewnego dla Was na kupony, dlatego decyduję się na obstawienie drugiego meczu tego wieczora. Obecny Mistrz Świata w postaci Walijczyka podejmować będzie reprezentanta gospodarzy. Stało się to już normą w tym turnieju dla Gerwyna, gdyż w każdej rundzie skutecznie wyrzucał on z rywalizacji każdego dartera z Anglii, który starał się stanąć mu na drodze. Price jest w bardzo dobrej formie. Mimo że nie zagrał niesamowitego spotkania w ćwierćfinale, to i tak miał pełną kontrolę w starciu o 1/2 finału. Miał on wszystko, czego potrzebował w najważniejszych momentach rywalizacji, może oprócz maxów, których brak był sporym zaskoczeniem dla niego samego. Widać w nim było zaangażowanie i planowanie swoich legów od samego początku meczu. Na przestrzeni całego turnieju stracił tylko jednego seta z Mervynem Kingiem, który miał sporo szczęścia na swoim liczniku. Price na turniejach telewizyjnych jest bestią, która lubi wchodzić w utarczki z kibicami, aby jeszcze bardziej się nakręcać. Dzisiaj powinno być podobnie!

Rywal zdecydowanie może polec mentalnie. Już wczoraj pokazał, że potrzebuje sporo czasu, aby zaaklimatyzować się w rywalizacji o wysokie cele. Bardzo późne wejście w mecz, co przy udziale w meczu z Pricem nie może mieć miejsca. Ja jednak sądzę, że nie będzie on na tyle gotowy, aby móc sprostać wyzwaniu w postaci Walijczyka. Jest on zdecydowanie mniej skutecznym i stałym na tarczy zawodnikiem, przez co będzie zdarzało się, aby gonił wynik. Musi polegać na brak otwierania pierwszymi podejściami lidera rankingu PDC i tym samym, osobiście od razu wchodzić w legi. Ja jednak uważam, że doświadczenie i przygotowanie będzie mocno stało po stronie jego konkurenta do finału. 

Co obstawiać?

Bukmacher, u którego dzisiaj gramy dał linię na handicap z przewagą minimum trzech setów. Ja jednak obawiam się zagrać takiej propozycji i zdecydowanie bardziej wolę iść w samo zwycięstwo Walijczyka, czym podwyższamy kurs w kuponie z zakładami od PZBuk! Price jest dużo bardziej doświadczony i oswojony w starciach o stawkę, a u Buntinga już wczoraj było widać masę nerwów i wybicie z rytmu.

PZBuk
1.20
Gerwyn Price wi

Belinda Bencic vs Shelby Rogers

08.10.2021 r. – 23:00

Ostatnie starcie na naszym kuponie, ale drugie w kolejności rozpoczęcia w dniu dzisiejszym. W okolicach godziny 23:00 na korcie w Indian Wells pojawią się zawodniczki, które ten rok mogą zdecydowanie inaczej ocenić w perspektywie wyników. Dużo lepiej w rok weszła Shelby, która rozpoczęła rywalizację szlemową od 4. rundy w Australian Open. Była zatem o jedną lokatę wyżej w drabince od dzisiejszej rywalki. Jednak nie ma co porównywać ponad półrocznej przestrzeni pomiędzy turniejami, gdyż w tenisie jest to bardzo długi okres, przez który może się wiele zmienić. Osobiście nigdy nie byłem fanem gry zawodniczki z USA i uważam, że ma ona bardzo dobre i bardzo złe momenty w bardzo krótkim odstępie pomiędzy turniejami. Rogers jest zawodniczką, która nie prezentuje niesamowitego poziomu serwisowego oraz motorycznego. To może okazać się dzisiaj kluczowe dla jej losów w turnieju, ponieważ Bencic dużo bardziej woli grać z rywalkami o statycznym podejściu do gry, niż z takimi, co biegają za każdą piłką i bombardują zagraniami z baseline. Amerykanka w pierwszej rundzie już miała problemy, aby pokonać Ukrainkę, Kalininę. Aż cztery razy oddawała swoje rozpoczęcie serwisowe, co nie przejdzie bez skutków w meczu z tak dobrze dysponowaną w tej części sezonu Szwajcarką. Sporo punktów dostała przez podwójne błędy, a także błędy niewymuszone. Shelby jest zawodniczką bardzo solidną w defensywie i dysponującą sporą siłą. Czy da radę zaskoczyć Bencic? 

Tegoroczny Indian Wells oraz pozostałe turnieje, możecie śledzić na naszej stronie Zagranie na tenis! 

Bencic do tej pory na twardej nawierzchni z Amerykanką nigdy nie przegrała. Odbyły się dwa pojedynki z udziałem tych pań. Pierwszy miał miejsce dawno, bo w 2014 roku, gdzie Bencic była jeszcze juniorką, a i tak udało jej się wygrać rywalizację. Drugi odbył się na kortach w Cincinnati w tegorocznej edycji rozgrywek WTA Tour. Było to zaledwie dwa miesiące temu i zdecydowanie lepsza okazała się być Szwajcarka. Pierwszy set był mocno wyrównany, ale drugi to zdecydowana dominacja Belindy. Wyszedł brak motoryczności zawodniczki z USA, która ma wahania formy podczas jednego meczu. Belinda musi mocno wykorzystywać takie szanse i nie dawać zepchnąć się do wymian ze środka kortu. Shelby ma styl atakującej defensywy, co moim zdaniem jest utrudnieniem dla tenisistek mniej precyzyjnych. Taką nie jest Belinda, która w tej części sezonu na kortach twardych spisuje się znakomicie. Pomijając oczywiście kilka występów w hali, gdzie przewaga w postaci siły uderzeń jest dominująca. Mistrzyni Olimpijska bardzo dobrze czuje się naamerykańskich kortach w tym sezonie i sądzę, że powinna pokazać to także dzisiaj, wykorzystując błędy rywalki, a także jej mniejsze przygotowanie fizyczne i serwisowe. 

Co obstawiać? 

Mimo że uważam, że jest to najcięższy mecz na kuponie, aby wszedł, to bardzo liczę na mistrzynię olimpijską i jej potwierdzenie formy z kortów w Tokio oraz US Open. W hali nie poszło jej najlepiej, ale wciąż ma szansę, aby zameldować się w Finalsach, jednak obowiązkiem jest bardzo wysokie miejsce w tym turnieju. To determinuje mnie, aby zagrać na win Szwajcarki!

PZBuk
1.50
Belinda Bencic win

 

Na naszej stronie znajdziecie także Opinie o PZBuk!

fot. Juan Ignacio Roncoroni

Zaloguj się aby dodawać komentarze