Po wczorajszym błyskawicznym zwycięstwie nad Holendrami biało – czerwoni wracają do gry w siatkarskiej Lidze Narodów. Dziś zmierzą się już z dużo wyżej notowaną drużyną, która sama sobie skomplikowała sytuację w tabeli i, by awansować do finałowego turnieju, musi wygrać z reprezentacją Polski. Czy Polacy „pozwolą” im na wyjazd do włoskiej Bolonii? Pewne jest, że czekają nas wielkie siatkarskie emocje. W drugim opisywanym przeze mnie meczu dojdzie do konfrontacji Włoch z Holandią. Kupon na te zdarzenia stawiam w BETFAN-ie.

BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
BETFAN Zakłady Bukmacherskie na koszulce
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1000 zł od depozytu + 600 zł bez ryzyka + 60 zł freebet

oferta z naszym kodem promocyjnym: ZAGRANIE

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł FREEBET: 60 zł OD 2. DEPOZYTU: 100% do 1000 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Włochy vs Holandia: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (10.07.2022 r.)

O godzinie siedemnastej w ERGO Arenie rozpocznie się rywalizacja między tymi drużynami. O ile Włosi są już spokojni, gdyż wiedzą, że awansowali do turnieju finałowego, tak Holendrzy nadal nie są pewni swojego miejsca. To oznacza, że najprawdopodobniej selekcjoner Italii zdecyduje się wyjść rezerwowym składem na zakończenie zmagań w Lidze Narodów przed finałowym turniejem, a ich rywale przystąpią w pierwszym ustawieniu, by obronić miejsce w czołowej ósemce w tabeli tegorocznej edycji Ligi Narodów. Przed niedzielnymi spotkaniami plasują się dosłownie na ostatniej premiowanej awansem lokacie.

Dlatego też nie zdziwię się, jeżeli Holendrzy będą w stanie bardzo mocno namieszać. Pytaniem otwartym zostaje, ile będą w stanie ugrać. Zdecydowanym faworytem u bukmacherów, w tym takich, jakim jest np. BETFAN są gospodarze i trudno się temu dziwić. Kurs na ich wiktorię został ustabilizowany na poziomie 1.18, a na Holendrów aż na 4.75. Skąd się wzięła taka dysproporcja?

Statystyczne porównanie sytuacji obu reprezentacji:

 • W jedenastu grach Włosi przegrali tylko dwa razy, a Holendrzy pięciokrotnie.
 • Włosi po jedenastu grach mają dwadzieścia osiem, a Holendrzy siedemnaście punktów.
 • Italia ugrała dwadzieścia dziewięć i straciła dziewięć setów, a ich rywale zdobyli dwadzieścia partii, a stracili osiemnaście.
 • W historii ich gier ze sobą Włosi wygrywali siedmiokrotnie, a Holendrzy dwukrotnie.
 • Holendrzy cieszyli się z pokonania Italii w 2009 i 2018 roku.
 • W ostatnich dziesięciu grach tylko trzykrotnie w ich rywalizacji padał wynik do zera, ostatnie takie razy miały miejsce trzykrotnie w 2009 roku.
 • Italia prezentuje, jak silny ma kolektyw, a ich dzisiejszych rywali w turnieju „za uszy” ciągnie Abdel-Aziz.
 • Włosi są na fali pięciu zwycięstw z rzędu, a Holendrzy w trakcie serii dwu porażek pod rząd.
 • Italia ulegała wyłącznie silnym zespołom, jak Francji i Japonii. Z kolei Holendrzy przegrywali zarówno z siatkarskimi potęgami, jak w meczach ze Stanami Zjednoczonymi, Francuzami, Polakami, Japończykami, ale również jednej z najsłabszych drużyn w tym roku, czyli Bułgarom.
 • Na przestrzeni turnieju widać, że Włosi coraz lepiej, pewniej czują się na parkiecie, a Holendrzy tak, jakby zaczynało brakować im już sił na konkurowanie z najlepszymi, ale jednocześnie co róż wynajdywali nowe sposoby na konkurowanie.
 • Obie reprezentacje „lubią” tracić punkty w poszczególnych partiach całymi seriami, gdyż zazwyczaj wraz z każdym z przeciwników zdobywają co najmniej dwadzieścia cztery punkty.

Interesujące, acz ryzykowne typy związane z meczem Włoch z Holandią

Pierwszym tego typu kursem jest, że zostanie rozegrany czwarty set. Na to zdarzenie mamy kurs ustabilizowany na poziomie 1.71 względem 2.02, że do tego nie dojdzie. Holendrzy mają o co grać, lecz czy Abdel-Aziz i spółka będą w stanie tego dokonać? Wątpliwe. Dość powiedzieć, że kurs na to, że Włosi zdobędą co najmniej seta wynosi 1.01, a że Holendrzy tego dokonają aż 1.59. Jeżeli planujesz postawić na to, ile dokładnie zostanie rozegranych setów w tym spotkaniu, co wiąże się właśnie z ryzykownym typowaniem, to dodam, że kurs na to, że będziemy mieli trzy sety wynosi 1.98, że cztery 2.61, a że pięć aż 4.10. Jednak moje typowanie wiąże się z czymś innym.

Patrząc na powyższe porównanie, a także fakt, że to goście tego spotkania mają o co grać, a Włosi mogą przystąpić do tego meczu w celach treningowych, sądzę, że będziemy mieli wyrównany pojedynek już od pierwszej piłki. Selekcjoner Italii pewnie nie będzie ryzykować, że którychś z czołowych graczy może nabawić się urazu. Są już niezagrożeni, a Holendrów z czołowej ósemki po dzisiejszym dniu mogą wyeliminować Słoweńcy. Nad ranem czasu polskiego dokonała już tego Argentyna, która mierzyła się ze Stanami Zjednoczonymi i dzięki przegranej po tie-breaku uzyskała punkt przewagi nad Holendrami. Z tej racji, jeśli Holendrowie marzą o grze w turnieju finałowym, muszą dziś ugrać co najmniej punkt!

Moje typowanie związane z meczem Włoch z Holendrami

Od siebie gram na to, że reprezentacje łącznie zdobędą więcej niż sto pięćdziesiąt dwa punkty, na co bukmacherzy BETFAN-a przygotowali wycenę na poziomie 1.52. W sam raz, by tym typem podbić sobie kupon. Obstawiam tak z racji powyżej stworzonego porównania i tego, co z niego wynika, jak i faktu, że to Holendrzy mają o co grać, a Italia najprawdopodobniej będzie testowała przeróżne rozwiązania. Drugim interesującym typem na to spotkanie, który proponuję rozważyć jest, że reprezentacje ruszą od siebie już od pierwszej piłki i, że w premierowej odsłonie ugrają więcej niż czterdzieści pięć punktów. Kurs na to zdarzenie wynosi 1.87 względem 1.80, że zdobędą mniejszą liczbę oczek. Od siebie gram bezpieczniej, ale jeżeli planujesz zagrać singla, to akurat ten typ jest w sam raz i ma możliwość wejścia.

Betfan
1.52
Reprezentacje zdobędą więcej niż 152.5 pkt - TAK

Polska vs Słowenia: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (10.07.2022 r.)

W ostatnim spotkaniu dzisiejszego dnia dojdzie do konfrontacji reprezentacji Polski ze Słowenią. Podopieczni Nikoli Grbicia są w podobnej sytuacji, co Włosi, a nasi dzisiejsi przeciwnicy w identycznej, jak Holendrzy. Nie dziwi więc, że bukmacherzy, w tym np. BETFAN-a przygotowali kurs na triumf Polaków na poziomie 1.15, a na Słoweńców ustabilizowali wycenę na poziomie aż 5.20. Do tego dochodzi fakt, że Polacy prezentują dużo lepszą formę, a także że zagrają przed własną publicznością.

Słoweńcy przystąpią do spotkania po przegranej, a nasza kadra po dwu zwycięstwach z rzędu. Kiedy patrzymy w tabelę tegorocznej edycji Ligi Narodów, dostrzegamy, że nasza kadra jest jej liderem, a dzisiejsi goście przed niedzielnymi spotkaniami plasują się dopiero na dziesiątej pozycji. Ósmego lipca zaskakująco ulegli do zera Irańczyków, nawiązując z nimi walkę w zasadzie tylko w premierowej odsłonie. Co jeszcze warto wiedzieć przed obstawianiem meczu reprezentacji Polski ze Słowenią?

Statystyczne porównanie sytuacji obu reprezentacji:

 • W jedenastu grach nasi siatkarze przegrali tylko dwa razy: z Włochami i Iranem; a Słoweńcy sześciokrotnie, kolejno ze: Stanami Zjednoczonymi, Brazylią, Holandią, Włochami, Japonią i Iranem.
 • Dzięki temu Polacy mają dwadzieścia osiem, a Słoweńcy raptem piętnaście punktów na koncie po jedenastu grach.
 • Polacy wygrywali pięciokrotnie, a Słoweńcy siedmiokrotnie w konfrontacji tych drużyn ze sobą.
 • W ostatnich dziesięciu grach siedmiokrotnie lepsi byli Słoweńcy.
 • Tylko trzykrotnie ich mecze kończyły się w trzech setach, ostatni raz w 2021 roku, a poprzedni w 2017 r.
 • Biało – czerwoni zdobyli trzydzieści, a stracili dziewięć setów we wszystkich grach, a Słoweńcy uzyskali siedemnaście, a przegrali dwadzieścia jeden partii.
 • Nikola Grbić rotuje składem i daje równe szanse gry wszystkim, a selekcjoner Słoweńców przeważnie do meczu deleguje najlepszych.
 • Polacy złapali rytm grania, a Słoweńcy wyglądają, jakby ciągle szukali optymalnych ustawień.
 • U biało – czerwonych najgorzej wygląda gra punktowym blokiem, która i tak jest na przyzwoitym poziomie, a Słoweńcy grają solidnie wyłącznie na zagrywce.
 • Obie reprezentacje prowadzą albo wyrównane partie, w których z rywalami zdobywają co najmniej czterdzieści trzy punkty, albo przegrywają w znaczący sposób np. do czternastu, piętnastu w danym secie.
 • Obie reprezentacje grają przeważnie wyrównane głównie pierwsze sety, a wyższe dysproporcje punktowe pojawią się w następnych odsłonach.
 • Choć Polacy grają kolektywem, tak za postawę w turnieju na wyróżnienie zasługują, chociażby Tomasz Fornal, Bartosz Kurek, Bartosz Bednorz, Aleksander Śliwka. U Słoweńców wyróżnić można w zasadzie tylko Sterna, Kozamernika i Cebulja.

Interesujące, acz ryzykowne typy związane z meczem Polski ze Słowenią

Bukmacherzy BETFAN-a przygotowali kilka interesujących kursów związanych z obstawianiem tego meczu. Jeżeli tylko planujesz obrócić BONUSEM u tego bukmachera, to polecam Ci rozważyć kurs na to, że będziemy mieli w tej rywalizacji więcej niż trzy sety. Wycena tego zdarzenie wynosi 1.78 do 1.94, że do tego nie dojdzie. Przy tak grających obu reprezentacjach, wolę się nie podejmować skreślenia tutaj, gdyż mimo, że Słoweńcy pewnie wyjdą pierwszym składem, a u nas Nikola Grbić może zaskoczyć wyjściowym ustawieniem, tak wynik w obie strony jest prawdopodobny. Dość powiedzieć, że kurs na wygraną partię u Słoweńców wynosi aż 1.66. Jeżeli chciałbyś zagrać typ związany z konkretną liczbą setów, to dodam, że tu masz kursy kolejno: jeśli zaznaczysz, że zostaną rozegrane trzy partie: 1.90, że cztery – 2.72 i, że pięć aż 4.25.

Moje typowanie związane z meczem Polski ze Słowenią

Tak jak wspominałem, spodziewam się, że Nikola Grbić zaskoczy i da szansę młodszym stażem graczom, jak np. Karolowi Butrynowi, czy Janowi Firlejowi. Do tego meczu możemy podejść na zasadzie sparingu i tak też planuje selekcjoner, mówiąc w licznych wywiadach, że w tym momencie skupia się na budowaniu drużyny, a nie analizowaniu kolejnych przeciwników. Z kolei Słoweńcy z pewnością wyjdą najmocniejszym składem, by postarać się ze wszystkich sił jednak wskoczyć do czołowej ósemki. Czy rzutem na taśmę znajdują się na miejscu uprawniającym do gry we włoskiej Bolonii? Nie można tego wykluczyć, lecz jest to bardzo trudne do osiągnięcia. W jakim stopniu sprawdzają się moje typy? Sprawdź w pozostałych tekstach związanych z obstawianiem siatkarskich meczów. Od siebie zaznaczam, że reprezentacje dadzą nam spektakl już w premierowej odsłonie i ugrają w mniej co najmniej czterdzieści cztery punkty. Na to zdarzenie mamy kurs ustabilizowany na poziomie 1.62. Przynajmniej u nich, bo są również inni bukmacherzy i u nich możesz mieć lepszy kurs na to zdarzenie, bądź bonus powitalny. Dlatego polecam Ci sprawdzić ranking najlepszych bukmacherów w Polsce.

Betfan
1.62
Reprezentacje w 1. secie zdobędą więcej niż 44.5 pkt - TAK

Propozycja kuponu:

Siatkówka, Polska vs Słowenia, BETFAN

fot. Tomasz Kudala/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze