Dziś nie tylko pierwsza tegoroczna gala KSW, ale także UFC! Od godziny 22 będziemy mieli okazję emocjonować się starciami z karty wstępnej w Las Vegas. Natomiast karta główna gali UFC Fight Night rozpocznie się godzinę po północy. Pewnym ewenementem na dzisiejszej gali jest fakt, że zobaczymy aż 4 pojedynki, w których wystąpią jedynie Amerykanie! Jednak na szczególną uwagę zasługuje walka wieczoru, w której zawalczą Calvina Kattara oraz Giga Chikadze.

Kliknij link i załóż konto z kodem promocyjnym ZAGRANIE, aby otrzymać:

2100 PLN od 2. depozytu + 600PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet!

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2100 zł od 2. depozytu

+ 600 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2620 zł, a z naszym kodem: 2720 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 2100 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Calvin “The Boston Finisher” Kattar vs Giga “Ninja” Chikadze

Calvin Kattar (22-5)

Calvin Kattar wraca do oktagonu po rocznej przerwie. Jego ostatnia walka miała miejsce dokładnie 16 stycznia 2021 roku. Wspomniana walka była także main eventem gali, a Finiszer z Bostonu zmierzył się wówczas z Maxem Hollowayem. Starcie Kattara z Hollowayem zostało nagrodzone bonusem, a także znalazło się w zestawieniu TOP 10 najlepszych walk 2021 roku. Choć trzeba tu po prawdzie przyznać, że ten tytuł wspomniany pojedynek zawdzięcza głównie Maxowi Hollowayowi, który zaprezentował wówczas świetną formę. Hawajczyk w omawianym starciu już od pierwszej rundy narzucił Kattarowi bardzo duże tempo. Trzeba tu jednak mimo wszystko docenić Kattara, który zaakceptował te warunki i starał się używać swoich umiejętności, aby móc przeciwstawić się Hollowayowi, który niemiłosiernie lokował swoje uderzenia na jego głowie. Ewidentnie jednak Kattar nie mógł znaleźć sposobu na swojego ostatniego przeciwnika, który bez wątpienia jest jednym z najwybitniejszych w kategorii piórkowej. Niestety, dla zawodnika urodzonego w Massachusetts ze swoim najbliższym rywalem również może mieć on mnóstwo problemów… A to choćby z uwagi na fakt, że Giga Chikadze posiada gigantyczne warunki, jak na tę kategorię wagową! Zasięg Chikadze to, bagatela, 188 cm! Niewiele więcej miewają zawodnicy z kategorii półciężkiej czy ciężkiej. Warto tu podkreślić, że bronią Hollowaya, na którą Kattar nie mógł znaleźć sposobu, były ciosy proste. Holloway podobnie jak Chikadze miał sporą przewagę zasięgu nad Amerykaninem.

Chcesz więcej informacji ze świata sportów walki?

Wejdź na https://zagranie.com/analizy-boks-mma/

Co tydzień znajdziesz tam analizy i omówienia najciekawszych wydarzeń MMA i nie tylko!

Giga Chikadze (14-2)

Bez wątpienia Giga Chikadze to zawodnik z potencjałem, aby zwojować kategorię piórkową. Gruzin obecnie zajmuje 8 pozycję w rankingu kategorii lekkiej UFC i prawdopodobnie dwie wygrane walki zapewnią mu walkę o pas. Chikadze jest w UFC od 2019 roku i w amerykańskiej organizacji nie przegrał jeszcze żadnej walki! Na szczególną pochwałę zasługują ostatnie występy Gruzina. W trzech poprzednich pojedynkach każdego ze swoich rywali odprawił przed czasem. Jamey’a Simmonsa oraz Cuba Swansona skończył już w pierwszej rundzie, natomiast Edsona Barbozę ustrzelił w rundzie 3. I to właśnie to ostatnie zwycięstwo utwierdziło wszystkich w przekonaniu, ze Chikadze to zawodnik, który może osiągnąć wiele, wszak Edson Barboza jest wyznacznikiem pewnej jakości i nie jest łatwo go pokonać, a jeszcze trudniej skończyć.

Konfrontacja

Czego możemy spodziewać się w walce w dzisiejszej konfrontacji? Zestawienie obu zawodników nie jest z pewnością przypadkowe. Obaj preferują udowadniać swoją wartość w stójce – z tym że Kattar robi to, używając głównie swoich pięści, a trzeba przyznać, że jego szlify bokserskie stoją na wysokim poziomie. Chikadze natomiast największe zagrożenie powoduje technikami nożnymi. To Gruzin jest zawodnikiem, który ma większy arsenał możliwości. Przede wszystkim wrażenie robi jego swoboda w wyprowadzaniu kopnięć. Chikadze jest w tej konfrontacji zasłużenie faworytem. Co prawda da się zauważyć, że czasami nieco nonszalancko podejmuje się prób obrony przed obaleniami i nisko trzyma gardę, jednakże to on ma po swojej stronie więcej atutów. O pokonanie Kattara jednak nie będzie łatwo, bo to zawodnik wytrzymały, z dobrą kondycją, który nie poddaje się z byle powodu. Warto też zaznaczyć, że Kattar w swojej karierze jeszcze nigdy nie przegrał przed czasem! Dziś typujemy w Fortunie, jeśli nie masz konta u tego bukmachera, załóż je z naszym kodem promocyjnym.

Fortuna
3.50
Chikadze wygra na punkty

kuponKattarvsChikadze ufcfn

fot. PressFocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze