Fot. Rafał Oleksiewicz

Na KSW 59 dojdzie do prawdziwego pojedynku wagi ciężkiej. W oktagonie po dłuższej przerwie pojawi się Mariusz Pudzianowski, którego rywalem będzie debiutant w federacji KSW, Sergine Ousmane Dia. “Pudzian” i jego senegalski przeciwnik ważą grubo ponad 100 kg, więc w oktagonie będzie można wyczuć drżenia maty. To walka wieczoru na najbliższym KSW 59! Co typujemy w starciu Pudzianowski – Dia? Jakie kursy wystawili bukmacherzy? Sprawdź naszą analizę i typy bukmacherskie na walkę Mariusz Pudzianowski – Ousmane Dia!

Nowi gracze mogą obstawiać na KSW 59 walkę Pudzianowski – Dia korzystając z naszego kodu promocyjnego: 2230PLN, który pozwala zdobyć zakład bez ryzyka 210 PLN!

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2000 zł od depozytu

+ 200 210 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2220 zł, a z naszym kodem: 2230PLN

Kod rejestracyjny
2230PLN kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 2000 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 210 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Mariusz Pudzianowski – Ousmane Dia: kursy bukmacherskie i typy

Stęsknieni kibice MMA za Mariuszem Pudzianowskim w końcu dostaną swojego idola. Włodarze KSW zaraz po zakończonej gali KSW 58 poinformowali, że w kolejnym wydarzeniu udział weźmie “Pudzian”, który nie wchodził do oktagonu od 2019 roku. Od tamtej pory zaczęły się spekulacje, kto będzie rywalem Mariusza Pudzianowskiego? Były strongam ostatni raz walczył z Erko Junem, a wcześniej rywalizował z Szymonem Kołeckim i Karolem Bedrofem.

Fortuna
1.55
Mariusz Pudzianowski wygra

Cel padł na Ousmane Dia, który w świecie MMA tak naprawdę stawia pierwsze kroki. Konia z rzędem temu, kto wcześniej słyszał o Senegalczyku. Jeśli chodzi o Ousmane Dia, to będzie to jego debiut w KSW, a zarazem trzecia zawodowa walka w formule MMA. Dia nie jest młodzieniaszkiem, bo tak naprawdę jest o rok starszy od “Pudziana”. Po prostu Senegalczyk późno dołączył do MMA, wcześniej skupiał się na zapasach.

Na KSW 59 czeka nas nie tylko starcie Pudzianowski – Dia, bo na marcowej gali zawalczy również Antun Racić broniąc mistrzowskiego pasa w konfrontacji z Sebastianem Przybyszem. Karta walk KSW 59 będzie składa się także z innych pojedynków.

Typujesz MMA? Sprawdź nasze aktualne analizy na KSW, UFC czy FAME MMA: https://zagranie.com/analizy-boks-mma/.

Mariusz Pudzianowski KSW 59

“Pudzian” wraca i dla niego będzie to pierwsza walka w nowej rzeczywistości, a więc bez kibiców w hali. Do tej pory Mariusz Pudzianowski zawsze mógł czuć wsparcie swoich sympatyków, bo podczas jego walk rozlegało się głośne: Pudzian, Pudzian, Pudzian! Na KSW 59 Pudzianowski nie usłyszy owacji względem swojej osoby – będzie musiał się skupić tylko na swoim przeciwniku.

Dla Pudzianowskiego będzie to pierwsza walka po półtorarocznej przerwie. Wiadomo, że “Pudzian” nie jest już młodzieniaszkiem, dlatego po tak długim rozbracie jego forma fizyczna pozostaje zagadką. Mimo wszystko były najsilniejszy człowiek na świecie wiele razy udowadniał, że potrafi rzetelnie pracować, by do walki w KSW przygotować się jak najlepiej.

Dotychczasowy bilans Pudzianowskiego w KSW to 13 zwycięstw i 7 porażek. Ostatnio na KSW 51 w Zagrzebiu pokonał przez TKO Erko Juna w 2. rundzie.

Serigne Ousmane Dia KSW 59

Kim jest Serigne Ousmane Dia? To Senegalczyk, który na MMA przeszedł dopiero w 2018 roku. Dia ma za sobą tylko dwie walki w MMA, ale za to obie wygrane. Co więcej, dwukrotnie zwyciężał już w 1. rundzie przez techniczny nokaut. Jego znakiem rozpoznawalnym stały się ciosy pięściami w parterze.

Sprawdź nasze typy na KSW 59: https://zagranie.com/ksw-59-kursy-bukmacherskie-typy-i-zaklady/.

Ousmane Dia mierzy prawie dwa metry i waży około 140 kg! To sprawia, że jest jeszcze potężniejszy od Mariusza Pudzianowskiego. Dia wywodzi się z zapasów – w tym sporcie przez pewien czas był najlepszy w swoim kraju.
Na KSW historia Ousmane Dia się nie kończy. Już na maj ma zakontraktowany kolejny pojedynek w MMA, który odbędzie się we Francji.

Pudzianowski – Dia: kursy bukmacherskie

W kursach bukmacherskich więcej szans na zwycięstwo daje się Mariuszowi Pudzianowskiemu. Tak naprawdę Ousmane Dia na polskim rynku jest sporą niewiadomą i trudno oceniać jego umiejętności po dwóch przebytych walkach. “Pudzian” tymczasem wiele razy się potwierdzał m.in. zwyciężając z Jayem Silvą, Tyberiuszem Kowalczykiem czy Pawłem Nastulą.

fortuna ksw 59

W zakładach bukmacherskich Fortuna to na zwycięstwo “Pudziana” są niższe kursy, więc tym samym daje się mu więcej szans na sukces.

Kto wygra?

 • Mariusz Pudzianowski – kurs 1.50
 • Ousmane Dia – 2.59

Bukmacher Fortuna daje sporo szans na to, że walka rozstrzygnie się już w 1. rundzie. W zakładach na to, w której rundzie skończy się pojedynek najniższy kurs jest na to, że właśnie w pierwszej odsłonie.

Koniec walki w 1. rundzie?

 • Tak – kurs 1.70
 • Nie – kurs 2.03

rundy ksw 59

Fortuna spodziewa się, że Pudzianowski lub Dia rozstrzygną tę walkę poprzez nokaut lub techniczny nokaut.

Walka zakończy się przez KO lub TKO:

 • Tak – 1.35
 • Nie – 2.94

Kursy na liczbę rund w starciu Pudzianowski – Dia:

 • Poniżej 1.5 – kurs 1.70
 • Powyżej 1.5 – kurs 2.03

Pudzianowski – Dia: typy bukmacherskie

Co obstawiamy? Charakterystyka obu tych zawodników sugeruje, że każdy z nich będzie dążył do jak najszybszego zakończenia walki. Mariusz Pudzianowski zazwyczaj szuka obalenia swojego przeciwnika, tak żeby ciosami w parterze go wykończyć. Podobnie robi Ousmane Dia – to typowy zapaśnik, który mniej boksuje, a więcej szuka walki na macie. To właśnie tam może wykorzystać swoją gabaryty i siłę.

Fortuna
1.85
Wygrana Pudziana przez KO/TKO

Mariusz Pudzianowski i Ousmane Dia to nie są długodystansowcy i naszym zdaniem nie ma szans, żeby pojedynek ten wyszedł dalej niż poza drugą rundę. Według naszej opinii “Pudzian” jest faworytem, choć będzie mu bardzo ciężko z potężnym Ousmane Dia. Mariusz Pudzianowski ma jednak ogromne doświadczenie i jesteśmy pewni, że znalazł plan w jaki sposób pokonać Senegalczyk. Spodziewamy się tego, że będzie stroną dominującą i wygra przez KO lub TKO.

Typujemy wygraną “Pudziana” przez KO/TKO po kursie 1.85 w Fortunie:

pudzian typ

Jak wspominaliśmy już na początku obstawiając walkę Pudzianowski – Dia z kodem promocyjnym możesz otrzymać zakład bez ryzyka, freebet i bonus 100% od wpłaty. Więcej o bonusach w Fortunie znajdziesz w tym miejscu: https://zagranie.com/fortuna-bonus/.

KSW 59: zapowiedź gali

Kiedy odbędzie się KSW 59? Gala jest zaplanowana na 20 marca 2021. Jaki to dzień tygodnia? Oczywiście sobota! KSW 59 znów zostanie zorganizowane w studiu telewizyjnym w Łodzie. Wszystko to sprawia, że zabraknie na sali szerszej publiki. Oglądanie “na żywo” możliwe jest tylko przez PPV.

Walką wieczoru jest starcie “Pudziana” z Dią, ale kibice na pewno ostrzą sobie zęby również na inne starcia. W końcu dojdzie do pojedynku o pas mistrzowski w kategorii koguciej pomiędzy Antunem Racićem a Sebastianem Przybyszem. Ponownie do oktagonu KSW wejdzie też Damian Janikowski, który tym razem zmierzy się z Jasonem Radcliffem.

Na chwilę obecną na karcie walk KSW 59 znajduje się siedem pojedynków:

 • +120,2 kg/+265 lb: Mariusz Pudzianowski (13-7, 8 KO) vs Bombardier (2-0, 2 KO)
 • 61,2 kg/135 lb: Antun Racić (25-8-1, 13 Sub) vs Sebastian Przybysz (7-2, 4 KO, 1 Sub)
 • 83,9 kg/185 lb: Damian Janikowski (5-3, 3 KO, 1 Sub) vs Jason Radcliffe (16-7, 10 KO, 4 Sub)
 • 120,2 kg/265 lb: Michał Włodarek (8-2, 4 KO, 1 Sub) vs Darko Stosić (13-4, 8 KO, 1 Sub)
 • 77,1 kg/170 lb: Krystian Kaszubowski (9-1, 2 KO, 1 Sub) vs Michał Pietrzak (9-4, 3 KO, 2 Sub)
 • 70,3 kg/155 lb: Łukasz Rajewski (10-6, 5 KO, 2 Sub) vs Mateusz Legierski (7-0, 4 KO, 1 Sub)
 • 70,3 kg/155 lb: Sebastian Rajewski (9-6, 4 KO) vs Savo Lazić (10-5, 5 KO, 1 Sub)

FAQ

Kiedy odbędzie się walka?

Walka Pudzianowski - Dia odbędzie się 20 marca 2021.

Gdzie obstawiać pojedynek Pudzianowski - Dia?

Walkę Pudzianowski - Dia możesz obstawiać w Fortunie, która już teraz oferuje wiele zakładów na to starcie.

Jaki bonus otrzymasz na KSW 59?

Na obstawianie KSW 59 możesz odebrać od Fortuny zakład bez ryzyka 210 PLN, bonus freebet 20 PLN i bonus 100% do 2000 PLN!