Hubert Hurkacz – Jack Draper: typy, kursy i zakłady bukmacherskie – Madryt ATP | 26.04.2024

Hubert Hurkacz 26.04.2025

Ten, jak i kolejny tydzień, należeć będzie do rywalizacji w stolicy Hiszpanii, a więc do turnieju tenisowego rangi 1000, gdzie rozgrywane są zarówno rywalizacje WTA, jak i ATP. W Madrycie swoją drogę w drabince rozpoczyna Hubert Hurkacz, który jest rozstawiony i zacznie od II rundy. Spotka się z zawodnikiem, z którym miał już w tym roku okazje się mierzyć na kortach ziemnych, a jest nim Jack Draper. Jak Polak poradzi sobie na mączce? Serdecznie zapraszam do sprawdzenia, co przygotowałem na ten pojedynek!

LVBET kod promocyjny.

Hubert Hurkacz vs Jack Draper: typy i kursy bukmacherskie (26.04.2024 r. – 14:00)

W II rundzie rywalizacji na kortach ziemnych w Madrycie, dojdzie do ponownego spotkania na mączce Huberta Hurkacza, którego rywalem będzie Jack Draper, a więc brytyjski tenisista. Pierwszy mecz Hubiego na kortach w Madrycie zagram w LVBet! Jeżeli nie masz tam konta, załóż je z kodem promocyjnym LVBet od Zagranie!Będzie to już 5. spotkanie tych zawodników w rozgrywkach w tourze i trzecie na kortach ziemnych. Do tej pory mieli oni okazję mierzyć się tylko na mączce w Królestwie Monako, a więc w turniejach w Monte Carlo. Pozostałe spotkania rozegrali na kortach twardych. Na ten moment lepsze statystyki widnieją przy nazwisku Polaka, który wygrał trzy z czterech bezpośrednich rywalizacji. Draperowi udało się wygrać wyłącznie w poprzednim roku na US Open, gdzie pokonał Polaka bez straty seta. W tej rywalizacji faworytem do awansu jest Hubi, jednak trzeba mieć na uwadze fakt, że mączka, na którą już przeszli tenisiści, zaczyna być coraz bardziej sypka, a więc będzie miała wpływ na prędkość i lot piłek. To może być przeszkodą dla Huberta, patrząc na jego aspekty fizyczne. Nie można jednak odbierać mu szans, bo jednak jego rywal to także zawodnik z hardów, gdzie nie ma jeszcze w cv żadnego większego osiągnięcia na antuce. Dwa zwycięstwa Huberta na mące z Brytyjczykiem napawają optymizmem przed dzisiejszym meczem, ale dla Hubiego będzie to pierwsze przetarcie z kortami w Madrycie. Jack już pierwszą rundę rozegrał i wygrał on z Thanasi Kokkinakisem w trzech setach. Czy zatem można mieć nadzieję, że jeżeli Jack męczył się z Australijczykiem bez formy, to Huberta czeka spacerek? Wszystkie nasze propozycje na mecze z tenisa, odnajdziesz na stronie Typy Tenis!

HUBERT HURKACZ – JACK DRAPER

Kto wygra mecz?
Hubert Hurkacz 100%
Jack Draper 0%
3+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Hubert Hurkacz
  • Jack Draper

 

HUBERT HURKACZ

Polak przystępuje do tego pojedynku w roli faworyta, jednak nie widzieliśmy jego gry od dwóch tygodni, kiedy to po porażce z Casperem Ruudem w Monte Carlo, przygotowywał się do dalszej części sezonu. W ostatnim czasie można było chwalić Huberta za to, jak spisuje się na tego typu kortach, które powiedzmy sobie szczerze, nie należą do jego ulubionych. Mimo to, wygrał swój pierwszy turniej na mączce, co miało miejsce w Estoril. Co prawda tam drabinka nie była zbyt wymagająca, ale mógł wypróbować swoich sił w przejściu nawierzchni na tę część sezonu. Tak jak wspomniałem wcześniej, problemem dla Polaka może być rodzaj mączki, z jaką spotka się w Madrycie. Każdy z kolejnych turniejów to rywalizacja na bardziej rozproszonej cegle, a to spowalnia odbicie piłeczki, co zwiastuje mniejszą dominację Huberta na serwisie. Polak pokazał jednak, że dobrze zaczyna się poruszać na kortach ziemnych, co mam nadzieję, że przeniesie także na rywalizację w Madrycie, a więc jednym z najważniejszych turniejów tej części sezonu. Mentalnie powinien być on lepiej nastawiony od swojego rywala, gdyż ma za sobą już wygraną nad tym przeciwnikiem i to stosunkowo nie dawno, bo około trzy tygodnie temu. Czy dzisiaj uda mu się ten wyczyn ponownie? 

baner zagranie tenis

JACK DRAPER

Brytyjczyk z pewnością jest głodny rewanżu za nie tak dawną porażkę, której doznał w starciu w Monte Carlo. Każdy jego mecz z Hubertem wydaje się być w zasięgu jego możliwości, ale tylko raz udało mu się w pełni przejąć kontrolę nad spotkaniem (przy dolegliwościach zdrowotnych Huberta), czego efektem był awans do kolejnej rundy US Open. Oczywiście był to najważniejszy mecz rozgrywany przez tych zawodników, a patrząc na rangę tego turnieju i możliwy prestiż na kortach ziemnych, może dzisiaj ponownie podejść do tego meczu w bardzo solidnej formie. Zdecydowanie będzie mu łatwiej wejść w mecz, gdyż aklimatyzacje ma już za sobą. Zagrał mecz z Thanasi Kokkinakisem, który wygrał w stosunku setowym 2:1. Panowie trochę się łamali przy swoich podaniach, ale dzisiaj ponownie możemy być świadkami meczu, kiedy to zawodnicy będą mocniej pilnować swoich serwisów. Oprócz Monte Carlo, Jacka widzieliśmy także w turnieju w Monachium. Tam udało mu się dotrzeć do ćwierćfinału, w którym przegrał z Taylorem Fritzem. Czy w tym turnieju uda mu się poprawić ten wyczyn? Najbliższym celem pokonanie Huberta po raz pierwszy na kortach ziemnych. Wszystkie najważniejsze propozycje dnia, znajdziesz na stronie Zagranie Typy Dnia!

Statystyki:

  • Hubert Hurkacz jest obecnie 9. zawodnikiem rankingu ATP
  • Jack Draper jest obecnie 43. zawodnikiem rankingu ATP
  • Bilans meczów bezpośrednich wynosi 3:1 dla Huberta Hurkacza
  • Bilans meczów bezpośrednich z tego sezonu to 1:0 dla Huberta Hurkacza
  • Bilans meczów bezpośrednich na mączce to 2:0 dla Huberta Hurkacza

Mecze bezpośrednie (od 2020 roku):

Antwerpia 2022 – 2:1 Hubert Hurkacz (7:6, 6:7, 6:1) twarda w hali

Monte Carlo 2023 – 2:1 Hubert Hurkacz (6:3, 6:7, 7:5) ziemna

US Open 2023 – 3:0 (6:2, 6:4, 7:5) twarda

Monte Carlo 2024 – 2:1 Hubert Hurkacz (6:4, 3:6, 7:6) ziemna 

Bilans meczów w tym sezonie na kortach ziemnych:

Hubert Hurkacz: 

Estoril: wygrana z: Jan Choinski – 2:0 (7:6, 6:4); Pablo Llmas Ruiz – 2:0 (7:6, 6:4); Cristian Garin – 2:1 (6:3, 3:6, 6:3); Pedro Martinez – 2:0 (6:3, 6:4) – wygrana w turnieju

Monte Carlo: wygrana z: Jack Draper – 2:1 (6:4, 3:6, 7:6); Roberto Bautista-Agut – 2:0 (7:5, 7:6); porażka z: Casper Ruud – 0:2 (4:6, 2:6)

Jack Draper:

porażka z: Hubert Hurkacz – 1:2 (4:6, 6:3, 6:7)

Monachium: wygrana z: Vit Kopriva – 2:1 (6:1, 5:7, 6:4); Rudolf Molleker – 2:1 (4:6, 6:1, 6:1); przegrana z: Taylor Fritz – 1:2 (6:4, 3:6, 6:7)

Madryt: wygrana z: Thanasi Kokkinakis – 2:1 (6:3, 3:6, 7:5)

Co obstawiać?

W tym spotkaniu można ponownie spodziewać się dosłownie wszystkiego. Obaj zawodnicy na kortach ziemnych są nieobliczalni i ciężko jest postawić tutaj kogoś w roli faworyta. Moim zdnaiem nie ma co szukać tutaj tenisisty, który może awansować, ale jeżeli miałbym wybierać, to postawiłbym na Polaka. Moim zdaniem wartym jednam uwagi typem jest poszukanie statystyk na ten mecz. Bardzo trudno Jackowi broni się jego podania, stąd moją propozycją jest zagranie na przełamania jego serwisu. W tym przypadku sądzę, że Hubert Hurkacz będzie w stanie przełamać rywala w meczu minimum 2. razy! 

Hubert Hurkacz powyżej 1,5 przełamań w meczu
Kurs: 1,60
Zagraj!

Kupon-seo-hurkacz-vs-draper-26.04.2024

fot. Pressfocus

Zaloguj się aby dodawać komentarze