Nietypowo, bo w środę rozgrywanych jest kilka spotkań w ramach trzeciej rundy eliminacji do fazy grupowej Ligi Europy. Spowodowane jest to tym, że dwa mecze tej rangi nie mogą odbywać się tego samego dnia w jednym mieście, dlatego AEK Ateny zmierzy się w czwartek z Universitatea Craiova, a nasz rodzynek dzisiaj z Atromitosem. Czy Legia Warszawa poradzi sobie w rewanżu? Do dubelka dorzucam spotkanie Saburtalo Tbilisi z Ararat-Armenia. Zapraszam do lektury!

600 PLN w bonusie od depozytu na start!

Kod promocyjny: ZAGRANIE

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Atromitos Ateny vs Legia Warszawa

Drużyna z Grecji fatalnie zaprezentowała się w Warszawie. Jeżeli spojrzymy na statystyki z pierwszego starcia, to polski klub zdominował Atromitos. 28:3 w stworzonych sytuacjach bramkowych, 14:1 w strzałach celnych, 16:1 w rzutach rożnych, te wszystkie liczby są na niekorzyść zespołu z Aten. Czy taka była taktyka, czy po prostu pokazało to słabość czwartego zespołu greckiej Super League z poprzedniego sezonu? Wydaje mi się, że prawda leży pośrodku. Z jednej strony wiedzieli, że Wojskowi są nieskuteczni i być może stworzą sobie kilka sytuacji na kontry, ale z drugiej nie było ich prawie w ogóle. Czy dzisiaj zmienią swoje podejście? Tak też może być, ale to drużyna prowadzona przez Aleksandara Vukovica jest faworytem w tym spotkaniu.

Legia Warszawa nie rozgrywała w poprzedni weekend meczu w ramach PKO Ekstraklasy. Został on przełożony na wrzesień i ma to związek z dzisiejszym starciem w Atenach. Jedni krytykują tę decyzję, inni uważają za słuszną, ale nie będzie już wymówki po ewentualnym odpadnięciu z kwalifikacji i zrzucanie winy na przemęczenie piłkarzy. Trzeba przyznać, że gra Wojskowych ulega powoli poprawie, brakuje jedynie skuteczności. Przede wszystkim klub z Warszawy nie traci bramek. Wliczając mecze kwalifikacyjne i ligowe ich przeciwnicy, zdobyli łącznie trzy gole na siedem rozegranych spotkań. Trzy ostatnie starcia zakończyły się wynikiem 0:0 i to może martwić kibiców Legii. Aby myśleć o rundzie play-off, przynajmniej jedna musi paść w Atenach. Czy dzisiaj rozwiąże się worek z bramkami?

Kluczowe aspekty:

  • Atromitos Ateny przystępuje do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy, pokonując w dwumeczu słowacką Dunajską Stredę 5:3
  • Atromitos Ateny nie rozpoczął jeszcze sezonu ligowego
  • Legia Warszawa przystępuje do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy, pokonując w dwumeczu fiński KuPS Kuopio 1:0
  • Legia Warszawa zajmuje 10. miejsce w lidze po 4 rozegranych kolejkach
  • Pierwsze spotkanie rozgrywane w Warszawie zakończyło się wynikiem 0:0

Co obstawiać?

Jestem zdania, że Wojskowi są w stanie awansować do czwartej i ostatniej rundy eliminacyjnej do fazy grupowej Ligi Europy. Oczywiście możemy ujrzeć kompletnie inny mecz, niż to było tydzień temu, ale nie wydaje mi się, aby role się zamieniły. Atromitos nie pokazał niczego w Warszawie i jeżeli Legia zagra podobnie, jak w pierwszym starciu to powinna odnieść zwycięstwo. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że ich gra na wyjazdach nie powala, dlatego moją propozycją na ten mecz będzie remis lub zwycięstwo gości połączone z underem 3.5 bramek. Taki typ pojawił się przy okazji spotkania w Finlandii z KuPS Kuopio i jestem zdania, że dzisiaj też może być skuteczny, jeżeli popatrzymy na nieskuteczność podopiecznych Aleksandara Vukovica.

Zdarzenie: Atromitos Ateny vs Legia Warszawa

Typ: X2/-3.5 gola

Kurs: 1.57

Saburtalo Tbilisi vs Ararat-Armenia

Jako że wybór dzisiejszych spotkań jest ubogi, przenosimy się do egzotycznego starcia pomiędzy klubami z Gruzji oraz Armenii. Saburtalo Tbilisi to mistrz Crystalbet Erovnuli Ligi z poprzedniego sezonu. Stołeczna drużyna wyprzedziła w końcowym rozrachunku swojego lokalnego rywala Dinamo 10 punktami. Liga gruzińska rozgrywana jest systemem wiosna-jesień i są w połowie krajowej kampanii. Aktualnie trwa przerwa w rozgrywkach na czas eliminacji do europejskich pucharów i zajmują po 21 kolejkach trzecią pozycję. Saburtalo jako mistrz uczestniczyło w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. W pierwszej rundzie niespodziewanie pokonał wyżej notowany Sheriff Tiraspol, lecz w drugiej trafił na Dinamo Zagrzeb i odpadli bez większych szans. Pozostała im walka o fazę grupową Ligi Europy. Z Armenii wyjechali z zaliczką 2:1 i mają duże szanse na zameldowanie się w rundzie play-off. Czy tak też się wydarzy?

Ararat to ciekawy projekt na klubowej mapie Armenii. Drużyna ta została założona dwa lata temu pod nazwą Awan-Akademia. Swoje zmagania rozpoczął od drugiej ligi. Po kilku miesiącach został on przejęty przez właściciela rosyjskiego klubu Ararat Moskwa (zespół reprezentujący tamtejszą mniejszość ormiańską w Rosji) i podmieniony. Pod ostateczną nazwą Ararat-Armenia przystąpił do Barcragujn chumb i w swoim debiucie został od razu mistrzem na krajowym podwórku. Początkowo tę drużynę mieli reprezentować wychowankowie Erywańskiej Akademii Piłkarskiej, ale po zmianie właściciela odeszło się od tego pomysłu. Ich pierwsza przygoda w europejskich eliminacjach jest udana. Pomimo odpadnięcia już w pierwszej rundzie eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów z AIK Stockholm to aktualnie znajdują się w trzeciej rundzie kwalifikacji do Ligi Europy, pokonując po drodze gibraltarski Lincoln. Teraz nadszedł czas na odrobienie jednobramkowej straty z pierwszego starcia z Saburtalo Tbilisi. Czy zobaczymy Ararat w fazie play-off?

Kluczowe aspekty:

  • Saburtalo Tbilisi przystępuje do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy, odpadając w kwalifikacjach Ligi Mistrzów z Dinamo Zagrzeb 0:5
  • Saburtalo Tbilisi znajduje się na trzecim miejscu w lidze po rozegranych 21 kolejkach
  • Ararat-Armenia przystępuje do trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy, pokonując w dwumeczu gibraltarski Lincoln 4:1
  • Ararat-Armenia zajmuje 4. miejsce w lidze po 2 rozegranych kolejkach
  • Pierwsze spotkanie rozgrywane w Erywaniu zakończyło się zwycięstwem Saburtalo Tbilisi 2:1

Co obstawiać?

Uważam, że poziom obu zespołów jest wyrównany. Saburtalo Tbilisi oraz Ararat-Armenia są bramkostrzelnymi drużynami i pójdę w tym kierunku. Dzisiejsi goście potrzebują dwóch bramek, aby myśleć o ewentualnym awansie, gospodarze mogą kontrolować ten mecz i ustawić się na kontry. Sheriff Tiraspol czy AIK Stockholm to znane marki i zarówno Gruzini, jak i Ormianie grali z nimi jak równy z równym, potwierdzając swoją dobrą dyspozycję. Jestem zdania, że zobaczymy tutaj wymianę ciosów i przynajmniej po jednej bramce z obu stron.

Zdarzenie: Saburtalo Tbilisi vs Ararat-Armenia

Typ: BTTS

Kurs: 1.71

Typy na Ligę Europy

Dyskusje z naszymi redaktorami i więcej typów bukmacherskich na naszej grupie. Dołącz do Grupy Zagranie!