W zeszłym miesiącu wiele radości dostarczył nam Jan Błachowicz swoim zwycięstwem. W weekend po raz kolejny możemy cieszyć się wielkim triumfem w UFC, tym razem Joanny Jędrzejczyk. Bukmacherzy wskazują Weili Zhang jako faworytkę, co ma swoje argumenty. Jednak ja mam inne zdanie – zapraszam do analizy, dlaczego to właśnie Polka może powrócić na tron.

Załóż konto w BETFAN i graj bez ryzyka do 100PLN!

Zwrot na konto depozytowe z kodem: 3100PLN

Link aktywujący promocję -> zagranie.com/go/betfan

Szukasz więcej typów na sportowe wydarzenia? Dołącz do naszej grupy na Facebooku!

Moja skuteczność typów MMA w 2020 roku: 3/5

Mój profit/strata na kuponach MMA w 2020 roku: +196,60 PLN

Rok 2019 skończyłem ze skutecznością typów na MMA 26/44, co dało profit 189,4 PLN

Zdarzenie: Weili Zhang vs Joanna Jędrzejczyk

Typ:  Joanna Jędrzejczyk

Kurs:  2,38

Gdy przypominam sobie sposób, w jaki Weili Zhang zdobyła tytuł oraz oglądam jej treningi jestem pod wielkim wrażeniem. Gdyby nie to, że w sobotnią noc spotka się z Jędrzejczyk… to kibicowałbym Chince i dawał jej szansę na obronę pasa. Jednak nie zapominajmy, jak nasza rodaczka potrafi się prezentować na macie. Śledziłem przygotowania JJ do tego starcia i widać, że jest w sztosie i top formie. Bukmacherzy faworyzują Zhang, ale dla mnie nieznaczną faworytką jest Polka, więc decyduje się postawić na powrót Królowej na tron.

Joanna Jędrzejczyk przez lata była nie tylko mistrzynią UFC, ale była dominującą fighterką na topie. Niespodziewanie tę passę przerwała Rose Namajunas, która okazał się swego rodzaju kryptonitem JJ, dwukrotnie pokonując reprezentantkę American Top Team. W przedostatniej walce Polka przegrała z Valentiną Schevchenko, w efekcie czego przy nazwisku Jędrzejczyk pojawiły się w sumie trzy porażki w pięciu ostatnich starciach. Ten fakt z pewnością miał wpływ na kursy, ale trzeba spojrzeć na to z szerszej perspektywy. Schevchenko dla mnie jest obok Amandy Nundes obecnie najlepszą fighterką i uważam, że poradziłaby sobie z Weili Zhang. O ile dałbym wygraną Chince w starciu z Namajunas, to w tym przypadku po prostu stylistycznie Rose nie przypasowała Jędrzejczyk, a weekendowe starcie będzie zupełnie inne. Polka to nadal ta JJ Champion i najlepszym tego przykładem niech będzie jej ostatnie starcie z Michelle Waterson, gdzie przez 25 minut dała pokaz swojej wspaniałej stójki.

Weilig Zhang imponuje mi swoją siłą. Tutaj niewątpliwie ma przewagę nad byłą mistrzynią. Jednak coś za coś, bo Joanna Jędrzejczyk ma przewagę wzrostu, a co za tym idzie zasięgu. O ile obecna posiadaczka pasa może zagrozić w klinczu, półdystansie czy graplerskiej kulance przez przewagę siły, to najpierw musi dojść do takich sytuacji. Tutaj do gry wchodzi Joanna Jędrzejczyk, która będzie musiała narzucić swoją grę, co nie raz już robiła. Kontrola dystansu przez długie proste i częściej ostatnie używane kopnięcia frontalne czy to low-kicki. Na pewno Polka jest świadoma atutów swojej rywalki i będzie uczulona na to, aby nie dopuścić m.in. do klinczu, który został tak pięknie wykorzystany przez Chinkę w starciu z Jessicą Andrade.

Jak widać po powyższym filmiku, Zhang jest groźna. W końcu potrzebowała zaledwie 42 sekund na pokonanie byłej mistrzyni. Przegrała jedynie swoją pierwszą, zawodową walkę i od tego czasu notuje 20 zwycięstw z rzędu, w tym 17 przed czasem. Jak wspomniałem, szczególnie w pierwszej części walki, jeżeli Chince uda się zbliżyć na półdystans do Jędrzejczyk to może udowodnić, że bukmacherzy mają rację… ale także jak wspomniałem, wspaniała praca stóp, wyczucie dystansu, technika i mądre prowadzenie starcia sprawi, że Jędrzejczyk nie powinna na to pozwolić.

Na koniec przytoczę trochę statystyk, przypominających jak wspaniała jest nasza rodaczka. Średnio na minutę zadaje 6,07 znaczących ciosów, broni obaleni ze skutecznością 81%. Dodatkowo średnio jej walki trwają ponad 18 minut i nie jest żadną tajemnicą, że Polka nie ma nokautującego ciosu, ale to liczba uderzeń robi wrażenie. Wytrzymałość pozwala na prowadzenie starcia przez 25 minut bez zwalniania tempa. Joanna Jędrzejczyk siedem razy była w mistrzowskich rundach. Tymczasem Chinka ani razu, co pokazuje też różnicę doświadczenia na tym najwyższym poziomie.

Biorąc pod uwagę statystyki Weilig Zhang, także można być pod wrażeniem, bo jest to średnio 5,5 znaczących ciosów na minutę i 100% obron obaleń. Jednak Zhang jeszcze nigdy nie mierzyła się z kimś pokroju Joanny Jędrzejczyk. Oczywiście daje szanse Chince i widzę scenariusz, kiedy triumfuje, ale w przeciwieństwie do bukmacherów większą faworytką dla mnie jest Joanna Jędrzejczyk, z czego korzystamy.

Typ na Jędrzejczyk z Zhang na UFC

Zakład bez ryzyka w BETFAN – zwrot na konto główne!

  1. Klikasz w link -> zagranie.com/go/betfan
  2. Zakładasz konto z kodem: 3100PLN
  3. Wpłacasz depozyt, którego minimalna kwota jest równa 10 zł
  4. Zakład powinien mieć kurs, który jest równy co najmniej 1.14. Z promocji wyłączone są zakłady Gry Wirtualne
  5. W razie przegranej w ciągu 48 godzin roboczych od rozliczenia zakładu przyznamy Ci bonus na saldo główne, który będzie równy stawce zakładu.

Zaloguj się aby dodawać komentarze