Po przygodzie w europejskich pucharach wracamy na boiska LOTTO Ekstraklasy. Początek miesiąca w typowaniu był udany, ponieważ z dwóch zagranych kuponów wyciągnęliśmy dwa zwycięstwa. Czas na hat-tricka na polskich boiskach?

Sprawdź najlepsze kursy i bonusy na LOTTO Ekstraklasę w LV BET!
Kod promocyjny: 1500PLN

Skuteczność typów Zagranie w kuponach na Ekstraklasę w marcu: 4/4

Zysk/strata typów Zagranie w kuponach na Ekstraklasę w marcu: +561 PLN

Dołącz do grona typerów piłkarskich i podziel się opinią -> Grupa Zagranie – darmowe typy

Górnik Zabrze vs Piast Gliwice

Przed nami rywalizacja dwóch drużyn, które na przestrzeni dwóch poprzednich sezonów zamieniły się miejscami. Przed rokiem Górnik Zabrze zakończył sezon w czołówce, natomiast Piast Gliwice uratował ligowy byt w ostatniej kolejce. Teraz sytuacja jest odwrotna. To gospodarze dzisiejszego spotkania są w podbramkowym położeniu i muszą walczyć o ligowy byt.

Górnik Zabrze po przerwie zimowej zagrał pięć spotkań o punkty, z których wyciągnęli dwa zwycięstwa, tyle samo porażek i remis z Jagiellonią na wyjeździe, co trzeba uznać za dobry wynik. Podopieczni Marcina Brosza zimą dokonali kilku wzmocnień, które mają pomóc w walce o utrzymanie. Obecnie plasują się na 13. pozycji w ligowej tabeli, jednak przewaga nad przedostatnią Wisłą Płock to zaledwie jeden punkt. Jak widać, końcówka sezonu w Zabrzu będzie gorąca. Dzisiejszy mecz to derby, które dla kibiców będą miały olbrzymie znaczenie. W związku z tym piłkarze będą odpowiednio zmotywowani, a ciekawym rozwiązaniem w tym przypadku może być granie na żółte kartki. Ja mam inną propozycję, jednak o tym kawałek dalej.

Piast Gliwice podejdzie do tego meczu po serii trzech zwycięstw, które wywindowały ich na czwartą pozycję w tabeli. Podopieczni Waldemara Fornalika są jednym z najlepszych zespołów w Ekstraklasie pod kątem meczów domowych. Gorzej idzie im na wyjazdach, jednak nadal mają 40 punktów na koncie, które stanowią tylko dziewięć oczek straty do lidera. Do tej pory wygrali 11 z 24 rozegranych spotkań ligowych. Gliwiczanie w trzech poprzednich meczach zdobyli łącznie osiem bramek, a jednym z ciekawszych osiągnięć tego zespołu jest wygrana z Lechem 4:0 na swoim obiekcie. W klasyfikacji meczów na wyjeździe Piast plasuje się na dziewiątej pozycji. Z 12 rozegranych rywalizacji zanotowali tylko trzy zwycięstwa, co nie jest najlepszym wynikiem. Z pięciu poprzednich spotkań przegrali aż trzy na wyjazdach. Gliwiczanie w 11 kolejnych delegacjach wyjmowali piłkę z siatki.

Statystyki:

 • Cztery ostatnie mecze Górnika to wyniki BTTS.
 • Tylko jedna z pięciu poprzednich rywalizacji Zabrzan zakończyła się wynikiem -2,5 gola.
 • Piast wygrał zaledwie trzy mecze wyjazdowe w obecnej kampanii LOTTO Ekstraklasy.
 • Piast przegrał tylko sześć z 24 rozegranych spotkań ligowych.
 • Gliwiczanie wygrali w trzech kolejnych spotkaniach ligowych. W tym czasie zdobyli aż osiem bramek.
 • Piast ma na swoim koncie dwie kolejne porażki w meczach wyjazdowych z Górnikiem.
 • Górnik Zabrze wygrał pięć z sześciu ostatnich potyczek z tym przeciwnikiem na własnym boisku.
 • Trzy z sześciu rywalizacji tych drużyn w Gliwicach to wyniki BTTS i +2,5 gola.
 • Górnik Zabrze w każdym z ostatnich 10 meczów domowych trafił do siatki.
 • Żaden z sześciu meczów tych drużyn w Zabrzu od 2008 roku nie skończył się remisem.
 • Piast Gliwice w każdym meczu rundy wiosennej trafił do siatki.
 • Gliwiczanie w 11 kolejnych delegacjach wyjmowali piłkę z siatki.

Co obstawiać?

Moim zdaniem w tym meczu zobaczymy bramkę z obu stron. Górnik Zabrze w każdym meczu rundy wiosennej trafił do siatki, dokładnie tak samo, jak Piast Gliwice. Gospodarze mają na swoim koncie cztery kolejne wyniki z golem obu stron. Podopieczni Waldemara Fornalika zdobyli osiem bramek w trzech kolejnych meczach i wygrali każdy z nich. Dodatkowo Piast ma serię 11 meczów wyjazdowych ze straconą bramką, a Górnik Zabrze w 10 kolejnych starciach na swoim obiekcie strzelił przynajmniej jednego gola.

Zdarzenie: Górnik Zabrze vs Piast Gliwice

Typ: BTTS

Kurs: 1.72

Śląsk Wrocław vs Jagiellonia Białystok

Drugie spotkanie odbędzie się pomiędzy Śląskiem Wrocław a Jagiellonią Białystok. Oba zespoły nie wygrały swoich poprzednich meczów, dlatego też będą zmotywowane, żeby wygrać w 25. kolejce. Zawodnicy z Dolnego Śląska są zaangażowani w walkę o utrzymanie. Do tej pory mają na swoim koncie 24 punkty, które nie dają bezpiecznej przewagi nad strefą spadkową. Nie mają już praktycznie żadnych szans na awans do grupy mistrzowskiej, dlatego Śląsk czeka walka o utrzymanie. W poprzednim sezonie mieli mocną końcówkę rozgrywek i spokojnie zapewnili sobie pozostanie w lidze. Wrocławianie od początku rozgrywek doznali już 12 porażek w 24 rywalizacjach, czyli przegrali dokładnie 50% ze swoich meczów. Śląsk w rundzie wiosennej jest bezkompromisowy, ponieważ zwyciężyli w dwóch starciach domowych i dwukrotnie przegrali na wyjazdach. Ostatni remis zanotowali 16 grudnia w rywalizacji z Koroną Kielce. Co ciekawe, żaden z czterech poprzednich meczów Śląska Wrocław nie zakończył się wynikiem BTTS.

Interesująco wyglądają liczby Śląska Wrocław na własnym boisku. Nie przegrali żadnego z ostatnich trzech spotkań, jednak wcześniej mieli passę pięciu kolejnych porażek. Ostatnie wyniki sprawiły, że Śląsk nieco lepiej wygląda w meczach domowych, jednak nadal zajmują trzecią pozycję od końca tabeli.

Ostatnie wydarzenia w Białymstoku wywołały mocne trzęsienie ziemi. Pojawiło się sporo doniesień, które informowały, że praca Ireneusza Mamrota wisi na włosku. Ostatecznie doniesienia zdementował prezes klubu. Jagiellonia w poprzedniej kolejce zremisowała z Górnikiem Zabrze. Obecnie mają na swoim koncie 40 punktów i zajmują trzecie miejsce. Podopieczni Ireneusza Mamrota są drugim najlepszym zespołem w LOTTO Ekstraklasie pod kątem gry na wyjazdach. Lepiej od nich prezentuje się tylko drużyna Lechii Gdańsk. Teoretycznie mamy sytuację, w której jedna z najlepszych drużyn wyjazdach zagra na obiekcie jednej z najsłabszych drużyn w na swoim boisku. Potencjał kadrowy Jagiellonii jest olbrzymi i na spokojnie powinni walczyć o mistrzostwo kraju. Obecnie strata wynosi dziewięć oczek, więc będzie to różnica do odrobienia, jednak nie mogą pozwolić sobie na kolejne wpadki.

Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się sporą sensacją, ponieważ Śląsk Wrocław wygrał w Białymstoku aż 0:4. Taki wynik zszokował najbardziej doświadczonych typerów LOTTO Ekstraklasy. Czy Jagiellonii uda się wziąć rewanż w stolicy Dolnego Śląska?

Statystyki:

 • W żadnym z ostatnich czterech spotkań Śląsk Wrocław nie było wyniku z golem obu stron.
 • Cztery poprzednie rywalizacje Śląska Wrocław zakończyły się underowym rezultatem -2,5 gola
 • Jaga nie wygrała w dwóch ostatnich starciach ligowych.
 • Trzy z czterech spotkań Jagiellonii w rundzie wiosennej to rezultaty bez gola obu stron.
 • Jagiellonia to druga najlepsza drużyna LOTTO Ekstraklasy w delegacjach.
 • Śląsk plasuje się na trzeciej pozycji od końca w tabeli spotkań domowych.
 • Wrocławianie nie przegrali żadnego z trzech poprzednich starć na swoim boisku.
 • Śląsk Wrocław przegrał pięć z ostatnich ośmiu starć domowych/
 • W siedmiu poprzednich meczach tych drużyn we Wrocławiu nie było remisu – cztery wygrane Jagi i trzy zwycięstwa gospodarzy.
 • W trzech z czterech ostatnich rywalizacji tych drużyn na obiekcie Śląska padły dokładnie po cztery trafienia.
 • Jagiellonia ma na swoim koncie dwa kolejne wyniki bez BTTS’u w meczach wyjazdowych.
  Śląsk w rundzie wiosennej jest bezkompromisowy, ponieważ zwyciężyli w dwóch starciach domowych i dwukrotnie schodzili z boiska pokonani na wyjazdach.
 • Żaden z czterech poprzednich meczów Śląska Wrocław nie zakończył się wynikiem z golem obu stron.

Co obstawiać?

Moja propozycja w tym spotkaniu będzie zagraniem przeciwko przewidywaniom. Śląsk Wrocław w czterech ostatnich meczach ligowych zanotował wynik -2,5 gola, a my gramy over 2,5 bramki. Dlaczego? Oba zespoły mają o co grać w tej parze. Wrocławianie są zaangażowani w walkę o utrzymanie, natomiast Jagiellonia nie wygrała w dwóch kolejnych meczach. Jak widać, nie powinno zabraknąć motywacji. W trzech z czterech ostatnich spotkań tych drużyn wpadły dokładnie cztery bramki.

Zdarzenie: Śląsk Wrocław vs Jagiellonia Białystok

Typ: +2,5 gola

Kurs: 1.96

LVBET kupon