Po jedenastu miesiącach zmagań na tenisowych kortach przyszedł czas na wieńczące sezon ATP turnieje Next Gen, oraz NITTO Finals. Zapraszam do poczytania.

Skorzystaj z oferty powitalnej Fortuny!

1000 PLN od depozytu + 120 PLN bez ryzyka + 20 PLN Freebet!

Kod promocyjny: 1140PLN

Chcesz więcej typów bukmacherskich na tenis? Dołącz do Grupy Zagranie!

W obecnym tygodniu rozgrywany jest pierwszy turniej z wyżej wymienionych. ATP Next Gen jak sama nazwa wskazuje to zmagania przyszłej generacji, najbardziej utalentowanych i najlepiej prezentujących się młodych zawodników w ubiegłym sezonie zawodników.

Turniej jest unikatowy w trybie rozgrywki, jak i samego wizerunku. Spore wrażenie robi już samo przygotowanie kortu, bez linii meblowych, a także gra świateł i kolorów podczas kluczowych zagrań.

Jeśli chodzi o system rozgrywki to w początkowej fazie turniej, podzielony jest na dwie czteroosobowe grupy, w których odbywa się rywalizacja każdy z każdym. Spotkania rozgrywane są do trzech setów, każdy kończy się w maksymalnie 7 gemach. Zawodnicy grają do 4 wygranych gemów w secie, przy stanie 3-3 rozgrywany jest tie break. Kolejnym ciekawym aspektem jest brak gry na przewagi, gdyż przy stanie 40-40 kolejny punkt jest decydujący.

Zawody rozgrywane są od 2017 roku, pierwszym triumfatorem był Koreańczyk Chung Hyeon, a w zeszłym roku równych sobie nie miał Stefanos Tsitsipas z Grecji. Turniej rozgrywany jest na kortach w Kolanie, od samego początku. Na ten moment w planach rozegranie jest pięciu turniejów do 2021 roku.

W tym roku grupy prezentują się następująco:

Grupa A:

-Alex de Minaur
-Miomir Kecmanovic
-Casper Ruud
-Alejandro Davidovich Fokina

Grupa B:

-Mikael Ymer
-Jannik Sinner
-Francis Tiafoe
-Ugo Humbert

Dziś rozegrana zostanie ostatnia kolejka rywalizacji grupowej, mając już pełny obraz formy zawodników po dwóch spotkaniach, bo ciężko tutaj patrzeć na całokształt sezonu wybrałem dwa typy na dzień dzisiejszy.

Alex De Minaur – Casper Ruud

Jako pierwsze na tapet wybieram spotkanie, myślę głównego faworyta do wygrania tego turnieju, a zarazem ubiegłorocznego finalistę, rozstawionego z turniejową jedynką Alexa, choć nie zdobywającym jeszcze wielkich sukcesów, ale dającym duże nadzieje reprezentantem Norwegii Casperem Rudem. Typowanie Aleca na faworyta spotkania, jak i spotkania nie może dziwić. Nie pierwszy rok spina się on w światowej hierarchii i spokojnie rywalizuje z zawodnikami z topu. W ostatnim czasie wygrana w Zhuhai i finał w Bazylei to tylko potwierdzenie znakomitej formy na finiszu sezonu. W Next Gen Alex ma dwa zwycięstw, a z Fokiną i Kecmanovicem, oba 3-1. Jeśli Chodzi o Norwega, to nie może się on poszczycić jeszcze wygranymi turniejami tej rangi jak de Minaur, ale można go uznać za solidnego zawodnika, biorąc pod uwagę wiek i statystyki przez niego osiągane. W Milanie zacięte, choć przegrane spotkanie z Kecmanovicem 0-3, oraz zwycięstwo z Fokiną 3-1. Alex zajmuje pierwsze miejsce w grupie, drugi jest Miomir, a trzeci Ruud obaj z jednym zwycięstwem i “równymi” szansami na awans do play-offów. Jednak moim zdaniem spotkanie zakończy się bardzo szybko na korzyść Australijczyka. Alex z pewnością nie pozwoli sobie na utratę serii w tak prestiżowym turnieju, a sama formuła jest optymalna pod jego dobre strony. Przede wszystkim ciężko go złamać, ma stabilny serwis, mocny return i dokładność w wymianach, potrafi rozgrywać tie-breaki, co już niejednokrotnie udowodnił w zawodowej karierze.

TYP: A. De Minaur 3-0

Kurs: 2.03  (Fortuna)

Ugo Humbert- Jannik Sinner

Logika powinna powiedzieć, postaw na będącego w ostatnim czasie w dobrej dyspozycji Humberta. Jednak jest kwestia problemów zdrowotnych Francuza, o czym świadczy postawa w choćby pierwszym spotkaniu ze Szwedem Ymerem. Wzięta przerwa medyczna, utrata wielu punktów i znaczną ilość niewymuszonych błędów. Sinner to zawodnik może niższego szczebla niż Ugo, ale jest stabilny, ma niesamowicie dobry serwis i potrafi wykorzystać słabość rywala, mimo młodego wieku(18 lat) potrafi odnosić kluczowe zwycięstwa, 4 wygrane turnieje w tym sezonie, a także samo zwycięstwo z Tiafoe w pierwszym spotkaniu Next Gen o tym z pewnością świadczą. Zwycięstwo daje Jannikowi awans, dla Ugo to i tak turniej bez przyszłości. O tym spotkaniu krótko, ale dosadnie nie uważam, że 100% pewnością, że spotkanie zakończy się bez walki, jednak z przekonaniem stwierdzam, że zwycięstwo odniesie Włoch.

TYP: J. Sinner -1.5 seta

Kurs: 1.58 (Fortuna)

Więcej informacji na temat typowania tenisa znajdziesz tutaj -> https://zagranie.com/typy-tenis/

Zagranie bez ryzyka:

  • Tylko z kodem promocyjnym: 1140PLN
  • Dla nowych graczy
  • Pierwszy zakład na nowym koncie będzie bez ryzyka!
  • Dowolny kupon, dowolne zdarzenia.
  • Stawka maksymalnie 120 PLN – zwrot z odjęciem 12% podatku na konto bonusowe.
  • Bonus o równowartości stawki kuponu, objętego bonusem zostanie przypisany do iKonta uczestnika w terminie 3 dni.
  • Jednokrotny obrót bonusem.


kupon na tenis