Przed nami ostatnie mecze 1. rundy Roland Garros. Będzie to też moim zdaniem najtrudniejszy dotychczas dzień, jeśli chodzi o typowanie. Mam jednak nadzieję, że i tak uda nam się ponownie podwoić stawkę. Nadal trzymam się z dala od największych gwiazd i skupiam się na tych mniej elektryzujących spotkaniach. Zapraszam do lektury i życzę Wam i sobie powodzenia.

Zapoznaj się z szeroką ofertą STS!
Kod promocyjny: ZAGRANIE

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

 Yoshihito Nishioka – Mackenzie McDonald

Zarówno Japończyk, jak i Amerykanin są tenisistami, którzy preferują raczej grę na hardzie. Tym mniej doświadczonym na mączce jest ostatecznie jednak McDonald, dla którego dzisiejszy mecz będzie dopiero szesnastym na tej nawierzchni. Z poprzednich piętnastu wygrał tylko trzy, dlatego na pewno nie będzie dzisiaj faworytem. Wpływa też na ten fakt na pewno to, że miesiąc temu spotkał się ze swoim dzisiejszym rywalem w Estoril i przegrał 0:2. Dzisiaj liczę jednak na bardziej wyrównaną potyczkę.

Yoshihito Nishioka jest utalentowanym 23-letnim Japończykiem, który niski wzrost (170 cm) nadrabia ogromnym sercem do walki. Na mączce jeszcze za wiele nie osiągnął, w tym sezonie jego największym osiągnięciem jest chyba wygrany set z Diego Schwartzmanem, ale jestem pewien że wygra w karierze jeszcze nie jeden mecz na ziemi z czołowym zawodnikiem. Yoshihito to leworęczny tenisista opierający się na grze z linii końcowej. Potrafi świetnie zagrać w defensywie, posiada zarówno dobry forehand jak i backhand. Nie są to może najmocniejsze uderzenia, ale Nishioka nadrabia techniką i potrafi minąć przeciwnika w taki sposób, że ten ma małe szanse na uratowanie punktu. Dodatkowym atutem jest jego ponadprzeciętna szybkość, która pozwala mu na dobiegnięcie do naprawdę trudnych piłek. Jak można się domyślić, jego piętą achillesową jest serwis, który ze względu na warunki fizyczne nie należy do najmocniejszych.

Mackenzie McDonald, czyli 7. rakieta USA, jest zawodnikiem zbliżonym do swojego dzisiejszego rywala pod względem gabarytów, a także stylu gry. Na mączce w tym sezonie wygrał 2 mecze, przegrał aż 5. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że naprawdę nie miał łatwych przeciwników. Jego gra opiera się na efektywnym forehandzie, którym stara się zdominować oponenta. Lubi i potrafi grać przy siatce, świetnie radzi sobie też na returnie. Podobnie jak Nishioka, dysponuje bardzo przeciętnym serwisem. McDonald jest akademickim mistrzem USA z 2016, więc żaden z niego przeciętniak. Liczę na to, że wyciągnął wnioski z ostatniego meczu z Japończykiem i tym razem postawi większy opór.

To spotkanie może być naprawdę ciekawe. Powinniśmy zobaczyć sporo długich wymian i efektownych akcji. Moim zdaniem żaden z graczy nie będzie w stanie zamknąć tego w 3 setach. W związku z tym korzystamy z zakładu „powyżej 3.5 seta” po kursie 1.47 w STS.

TYP: powyżej 3.5 seta 

KURS: 1.47

 

Martin Klizan – Mikhail Kukushkin

Ten mecz będzie starciem pomiędzy zawodnikiem, który na ziemi czuje się najlepiej, a zawodnikiem, który zdecydowanie bardziej woli nawierzchnie twarde. Faworytem jest oczywiście ten pierwszy i ja również uważam, że to on przejdzie do drugiej rundy turnieju. Osobiście wystawiłbym tutaj jeszcze niższy kurs, ale bezpośrednie pojedynki pomiędzy tymi panami, w których wygrywa Kukushkin, zapewne miały wpływ na decyzję bukmacherów.

Mikhail Kukushkin, jeśli ktoś jeszcze się nie domyślił, jest tym preferującym nawierzchnie twarde. Na mączce w tym sezonie wygrał 1 mecz, przegrał 5, a jego bilans setowy to tragiczne 2-10. Nie da się ukryć, że przeciwników miał wymagających, ale nie aż tak wymagających, żeby te statystyki musiały wyglądać tak źle. Tenis Kukushkina jest bardzo defensywny, swoją grę opiera na wymianach z linii końcowej, powolnym wywieraniu presji na rywalu i szukaniu ewentualnego uderzenia kończącego. Tym samym bardzo dobrze wygląda na returnie. Mikhail raczej rzadko wybiera się pod siatkę. W swoim arsenale zagrań nie posiada też dobrego dropshota. Jego serwis nie należy do najgroźniejszych i w większości meczów przeciwnicy nie mają z nim problemów. Jego bilans ze wszystkich udziałów w turnieju głównym French Open to 4 zwycięstwa i 7 porażek, nigdy nie doszedł dalej niż do drugiej rundy.

Martin Klizan ma małe problemy z regularnością, ale kiedy jest w formie, na mączce potrafi zagrozić nawet najlepszym. Spytajcie na przykład Dominica Thiema lub Novaka Djokovicia. Zdobył na tej nawierzchni 4 tytuły. W tym sezonie na ziemi posiada bilans  5-6 i krótko mówiąc: wygrał to co miał wygrać i przegrał to co miał przegrać, no może z wyjątkiem ostatniego meczu. Klizan dobrze porusza się po korcie, nienagannie operuje swoim leworęcznym forehandem, potrafi uderzyć po linii, po krosie, a także skutecznie użyć dropshota. Słowak przyzwoicie wygląda na returnie oraz w defensywie, potrafi wyjść nawet z największych tarapatów. Jego serwis, natomiast, oceniam na przeciętny, nie jest to na pewno jego główna broń. Od 2012 roku, czyli odkąd Martin regularnie występuje na Roland Garros, tylko raz odpadł w pierwszej rundzie, a jego bilans w tym turnieju to 7 zwycięstw i 7 porażek.

Moim zdaniem Kukushkinowi brakuje finezji do tego, aby wygrywać mecze na ceglanej mączce. Jego pasywna gra i skupianie się głównie na przebijaniu piłki na drugą stronę, to w mojej opinii będzie dzisiaj za mało na bardziej utalentowanego Słowaka. Stawiam na zwycięstwo Klizana i korzystam z kursu 1.67 z oferty STS.

TYP: Martin Klizan wygra

KURS: 1.67

Rejestracja W STS
Kod promocyjny: Zagranie
Informacje o bonusie  ℹ  100% do 1000 PLN + zakład bez ryzyka na Roland Garros do 80 PLN

Zasady – Zagranie bez ryzyka:

Tylko dziś rejestrując się z kodem promocyjnym ZAGRANIE będziecie mogli zagrać u tego bukmachera swój pierwszy kupon jako zakład bez ryzyka (jak przegrasz, dostaniesz zwrot stawki na konto depozytowe)

 • Co musisz wiedzieć o Zagraniu bez ryzyka w STS na Roland Garros:

  • kwota: możesz zawrzeć zakład za dowolną stawkę, ale otrzymasz maksymalnie 80 PLN zwrotu (minus podatek).
  • Promocja dostępna dla nowych klientów, którzy założą konto z kodem: Zagranie
  • Data trwania: 28 maja 2019, od 10:00 do 20:00
  • Nie musisz grać takiego samego kuponu jak my.
  • Naliczenie zakładu bez ryzyka automatycznie na podstawie kodu: ZAGRANIE
  • Uwaga: akcja łączy się z bonusem powitalnym od depozytu!
  • Jeśli Twój zakład zostanie rozliczony jako przegrany – otrzymasz zwrot.
  • Zwrot nastąpi na konto depozytowe, a nie w formie bonusu.

  Zasady:

  1. Maksymalna wysokość bonusu będzie pomniejszona o podatek od gry.
  2. Jeżeli Twój kupon okaże się przegrany wówczas otrzymasz zwrot stawki.