Czas ochłonąć po piłkarskim weekendzie, który zakończyliśmy z plusikiem na kontach! Przed nami jedno spotkanie na dobitkę kolejki w PKO Ekstraklasie. Lechia Gdańsk vs Jagiellonia Białystok na Stadionie Energa w Gdańsku!

Przygotowaliśmy już jeden typ na to starcie, który znajdziecie w naszej analizie wideo ->

Pierwszy zakład w ForBET bez ryzyka do 50 PLN + powiększony bonus od depozytu 2050 PLN!

Kod promocyjny: 2100PLN

Skuteczność moich typów na Ekstraklasę: 13/17

Profit/strata w typach na Ekstraklasę: +620 PLN

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Lechia Gdańsk

Podopieczni Piotra Stokowca rozpoczęli sezon od dwóch remisów 0:0, a w ostatniej kolejce w końcu przełamali się na Wiśle Płock. Z pewnością trzeba odnotować, że w trzech meczach ligowych stracili zaledwie jedną bramkę i uznać to za dobry wynik, jednak z drugiej strony dwie pierwsze kolejki były zabarwione udziałem w europejskich pucharach. Prawdopodobnie prawdziwą siłę Lechii Gdańsk poznamy dopiero w dzisiejszym meczu, gdzie Biało-zieloni mieli cały tydzień na odpowiednie przygotowanie się do tej rywalizacji. Można zakładać, że wyjdzie galowy garnitur Lechii na mecz z Jagą.

Lechia do tej pory może pochwalić się mianem niepokonanej drużyny w lidze i patrząc na statystyki ostatnich spotkań bezpośrednich z Jagiellonią, raczej nic nie wskazuje na to, żeby miało się to zmienić po poniedziałkowej rywalizacji.

W czterech poprzednich starciach między tymi zespołami górą byli zawodnicy z Gdańska. Dodatkowo, Biało-Zieloni w tym czasie aż trzy razy zagrali na zero z tyłu. W trzech z czterech przypadków skończyło się wynikiem -2,5 gola.

Lechia Gdańsk w obecnej kampanii przegrała tylko jeden mecz o punkty, dodatkowo mowa o rywalizacji z Brondby, w której potrzebna była dogrywka, aby wyłonić zwycięzcę. W czterech z sześciu rozegranych rywalizacji zanotowali wynik BTTS.

Gdańszczanie od startu sezonu rozegrali dwa mecze domowe, w których zremisowali 0:0 z Wisłą Kraków i pokonali Brondby 2:1.

Jagiellonia Białystok

Zawodnicy Ireneusza Mamrota od początku sezonu mocno zaskakują swoich kibiców. Najpierw fantastyczne spotkanie w Gdyni, które rozbudziło apetyty na udany sezon, jednak z perspektywy czasu można powiedzieć, że nie była to mocna Jaga, tylko słaba Arka. Następnie bolesna weryfikacja z beniaminkiem na swoim boisku.

Przed tygodniem Jaga miała wszystko w swoich rękach, żeby zgarnąć komplet punktów w Lubinie. Prowadzili już 2:0, żeby ostatecznie wypuścić wygraną w kilka minut. Trzeba przyznać, że sztuką było tego dokonać.

Fakty są takie, że Jagiellonia przegrała w czterech kolejnych meczach z Lechią Gdańsk i w tym czasie zdobyła zaledwie dwie bramki. W dwóch z trzech spotkań z udziałem ekipy Ireneusza Mamrota padł rezultat +2,5 gola od startu kampanii 2019/2020.

Jeszcze gorzej prezentują się liczby Jagiellonii, jeśli weźmiemy pod uwagę tylko i wyłącznie spotkania w Gdańsku. Jaga nie wygrała na tym terenie od 2013 roku! Pięć z poprzednich sześciu pojedynków to triumfy Lechii.

Ireneusz Mamrot: Trzeba powiedzieć jasno – Lechia to jeden z głównych faworytów do mistrzostwa Polski. W zeszłym sezonie gdańszczanie próbowali przekonywać, że kto inny jest faworytem, tak teraz to oni nim są. Trener Stokowiec kontynuuje swoją pracę, z tej drużyny nikt latem nie odszedł, a doszły wzmocnienia. To modelowy przykład budowy mocnego zespołu

Statystyki:

  • Jagiellonia przegrała w czterech kolejnych meczach z Lechią Gdańsk i w tym czasie zdobyła zaledwie dwie bramki.
  • W dwóch z trzech spotkań z udziałem ekipy Ireneusza Mamrota padł rezultat +2,5 gola.
  • Jaga nie wygrała w Gdańsku od 2013 roku i przegrała w pięciu z sześciu ostatnich meczów.
  • Lechia jest niepokonana na własnym boisku od początku sezonu.
  • Lechia Gdańsk w obecnej kampanii przegrała tylko jeden mecz o punkty.
  • W czterech poprzednich starciach między tymi zespołami górą byli zawodnicy z Gdańska
  • W trzech z czterech rywalizacji z Jagą Lechia zachowała czyste konto.
  • Cztery z sześciu ostatnich meczów Lechii to wyniki BTTS.

Co obstawiać?

Na naszym kanale Youtube zaoferowaliśmy Wam już jeden typ na to spotkanie, jednak tam były rzuty rożne. Czułem się zobowiązany, żeby napisać również coś pod kątem zakończenia tej rywalizacji. Wiem, że nie wszyscy lubią grać kornery (w tym ja), dlatego też tutaj coś z sekcji zakładów specjalnych. Jagiellonia w trzech z czterech meczów z Lechią nie trafiła do siatki, a dodatkowo fatalnie gra im się w Gdańsku. Mamy tutaj bardzo wysoki kurs na Lechię, dlatego ze spokojem dobieramy 1X i -3,5 gola z oferty ForBET!

Typ: 1X/-3,5 gola

Kurs: 1.87