Turniej Czterech Skoczni to w każdym sezonie jeden z głównych celów dla każdego zawodnika. To prestiżowa impreza, która oznacza zapisanie się na kartach historii, a także dodatkowe apanaże finansowe. Kto w tym sezonie może sięgnąć po triumf w TCS 2021/2022? W kursach bukmacherskich można znaleźć kilku głównych kandydatów. Jakie szanse mają polscy skoczkowie? Sprawdź typy na Turniej Czterech Skoczni 2021/2022!

Turniej Czterech Skoczni 2021/22 – zapowiedź

Ten rok jest o tyle wyjątkowy, że dojdzie do 70. edycji Turnieju Czterech Skoczni. To jubileuszowe konkursy. Pierwszy raz TCS odbył się w 1953 roku, a triumfatorem był Josef Bradl. W ostatnich latach Turniej Czterech Skoczni był bardzo szczęśliwy dla polskiej kadry. Wystarczy przypomnieć, że dwie poprzednie edycje zwyciężali Dawid Kubacki i Kamil Stoch. W tym sezonie nasza kadra jest w gorszej formie, dlatego żaden z tych zawodników nie jest wskazywany w ściłej czołówce do końcowego triumfu.

Tradycyjnie TCS odbędzie się na dwóch skoczniach w Niemczech i Austrii. Obiekty, które będą gościć najlepszych skoczków to:

  • Oberstdorf,
  • Garmisch-Partenkirchen,
  • Innsbruck,
  • Bischofshofen.

Terminarz TCS 2021/22

Turniej Czterech Skoczni w tym sezonie odbędzie się zgodnie z poprzednimi zwyczajami. Jak zwykle wszystko rozpocznie się jeszcze w starym roku, a zakończy wraz z nadejściem 2022 roku. Pierwszym obiektem, na jakim zaprezentują się skoczkowie, to Oberstdorf. Konkurs ten odbędzie się już 29 grudnia.

Szczegółowy plan 70. edycji Turnieju Czterech Skoczni:

Skocznia w Oberstdorfie

wtorek, 28 grudnia

Godz. 16:30 – kwalifikacje

środa, 29 grudnia

Godz. 16:30 – konkurs główny

Skocznia w Garmisch-Partenkirchen

piątek, 31 grudnia

Godz. 14:00 – kwalifikacje

sobota, 1 stycznia

Godz. 14:00 – konkurs główny

Innsbruck

poniedziałek, 3 stycznia

Godz. 13:30 – kwalifikacje

wtorek, 4 stycznia

Godz. 13:30 – konkurs główny

Bischofshofen

środa, 5 stycznia

Godz. 16:30 – kwalifikacje

czwartek, 6 stycznia

Godz. 16:30 – konkurs główny

Typy na Turniej Czterech Skoczni 2021/22

Kto w tym sezonie wiedzie prym w typach na skoki narciarskie? W tym gronie można wymienić dwie postacie: Karla Geigera i Ryoyu Kobayashiego. Ten drugi doskonale zna smak triumfu w Turnieju Czterech Skoczni. Japończyk triumfował w TCS w 2019 roku. Karl Geiger był dwukrotnie na podium – w ubiegłym sezonie musiał zadowolić się drugą lokatą w końcowej klasyfikacji TCS.

Co my obstawiamy na TCS 2021/2022? Pójdziemy za głosem bukmacherów i wskażemy na swojego faworyta Ryoyu Kobayashiego. Od początku sezonu Japończyk pokazuje równą formę, a w TCS sprzyja tego rodzaju dyspozycja. Trzeba pamiętać, że w Turnieju Czterech Skoczni nie chodzi o pojedynczy skok, a całą serię występów na kilku skoczniach. Nie zawsze trzeba wygrywać, żeby plasować się na szczycie klasyfikacji TCS.

Ryoyu Kobayashi wygrał ostatni konkurs w Engelbergu, a doświadczenie z 2019 roku może procentować również podczas tegorocznego TCS.

Fortuna
2.25
Ryoyu Kobayashi wygra TCS

Najlepsze kursy bukmacherskie na TCS 2021/22

Gdzie obstawiać skoki? Oczywiście tam, gdzie znajdziesz najlepsze kursy! Sponsorem polskich skoczków jest legalny bukmacher Fortuna i to operator, który przez całą zimę oferuje wiele zakładów dotyczących Pucharu Świata i Turnieju Czterech Skoczni. Fortuna to ceniony bukmacher, jeśli chodzi o kursy, więc typy dnia na skoki są u niego bardzo opłacalne. Przed startem TCS, jak i w trakcie możesz nie bieżąco śledzić kursy na triumfatora tej imprezy. Co więcej, w Fortunie wytypujesz też każdy konkurs odbywający się z Oberstdorfie, Ga-Pa, Innsbrucku i Bischofshofen.

Kto wygra Turniej Czterech Skoczni?
Fortuna
2.25
Ryoyu Kobayashi
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
5.50
Karl Geiger
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
10.00
Halvor Egner Granerud
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
10.00
Jewgienij Klimow
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!
Fortuna
20.00
Kamil Stoch
Czytaj recenzję Recenzja Zagraj!

Szanse Polaków na Turnieju Czterech Skoczni

Tegoroczny Puchar Świata w wykonaniu polskiej kadry jest daleki od ideału. Podopieczni Michała Doleżala są dalecy od optymalnej formy. Nikt nie ukrywa, że czegoś brakuje, a liczby mówią same za siebie. W miarę dobry poziom trzyma tylko Kamil Stoch, choć i na jego możliwości 11 miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, to również spory zawód. Co z pozostałymi? Do tej pory Piotr Żyła zgromadził 28 punktów, a Dawid Kubacki…20 oczek. To wyniki, które są dalekie od oczekiwań kibiców i samych skoczków.

Od 2017 roku aż czterokrotnie Polak triumfował w TCS. W tym czasie Kamil Stoch trzy razy wygrywał Turniej Czterech Skoczni, a raz sztuka ta udała się Dawidowi Kubackiemu. Czy w tym sezonie stać ich na powtórkę? Raczej nie, bo jak na razie wyniki są kiepskie. Wszystko musiałoby się odmienić wraz z nadejściem TCS. Czy to możliwe? Skoki narciarskie mają to do siebie, że odpowiednia forma może nadejść z dnia na dzień. Jeśli ktoś miałby szanse na sukces, to typujemy, że będzie to Kamil Stoch.

Fortuna
20.00
Kamil Stoch wygra TCS

tcs typy i kursy

Fot. PressFocus

Faworyci do wygrania Turnieju Czterech Skoczni

Podczas ostatniego weekendu w Engelbergu pierwsze i drugie miejsce padło łupem Karla Geigera i Ryoyu Kobayashiego. W pierwszy dzień to Niemiec był lepszy, a w drugi Japończyk udanie się zrewanżował. To zapowiada nam wielką rywalizację pomiędzy Geigerem i Kobayashim. Coś na wzór pojedynku Janne Ahonena z Jakubem Jandą. Karl Geiger, jak i Ryoyu Kobayashi przewodzą w klasyfikacji Pucharu Świata. Ten drugi ma o tyle przewagę nad Niemcem, że wie, co znaczy smak triumfu w TCS. Karl Geiger do tej pory był “tylko” na podium tej imprezy. Nigdy w niej nie triumfował.

W rywalizacji o wygraną w 70. edycji Turnieju Czterech Skoczni wezmą też udział Halvor Egner Granerud, Stefan Kraft i Anže Lanišek. W tym sezonie każdy z nich wygrywał w konkursach Pucharu Świata. Stefan Kraft to triumfatora Turnieju Czterech Skoczni z 2015 roku. W tej stawce jest najbardziej doświadczonym skoczkiem.

Oferta zakładów bukmacherskie na TCS 2021/22 – gdzie obstawiać?

Zakłady na skoki, w tym Turniej Czterech Skoczni można robić u wszystkich legalnych bukmacherów. Firmy takie jak Fortuna, BETFAN i STS przez cały sezon przyjmują typy na skoki. W ich ofertach znajdziesz zakłady długoterminowe na klasyfikacje końcowe, a także typy na poszczególne konkursy. Co można obstawiać?

W każdy konkursie wytypujesz zwycięzcę, a także miejsce, które zajmie twój faworyt. Możesz wybierać w przedziałach 1-3, a nawet 1-10. Co więcej, w BETFAN czy STS obstawisz również zdarzenia H2H, a więc to, kto będzie lepszy? U każdego z tych operatorów czekają również bonusy bukmacherskie dla nowych, jak i stałych klientów.

Turniej Czterech Skoczni, typy bukmacherskie

Karl Geiger to skoczek, którego cechuje pewna powtarzalność. W dwóch ostatnich sezonach Niemiec zajmował miejsce na podium klasyfikacji końcowej TCS. Przed rokiem Geiger był drugi, a dwa lata temu trzeci. W tym sezonie typowany jest do końcowego triumfu. My uważamy, że po triumf sięgnie Ryoyu Kobayashi, ale nie będziemy zaskoczeni, jeśli Geiger w końcu zwycięży w tej imprezie. Co obstawiamy? W ofercie STS można typować przedział miejsc w końcowej klasyfikacji. Stawiamy, że Karl Geiger zajmie miejsca 1-3 na koniec TCS!

STS
1.50
Karl Geiger miejsca 1-3

Propozycja kuponu

Co proponujemy na kupon odnośnie TCS 2021/2022? W ofercie STS wybieramy zakład na to, że Karl Geigr wygra przynajmniej jeden konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Dodatkowo stawiamy, że najlepszym z Austriaków podczas TCS będzie Stefan Kraft. To mniej oczywiste typy, ale dzięki nim można trafić na ciekawe kursy.

  • Karl Geiger – wygra przynajmniej 1. konkurs TCS.
  • Stefan Kraft – najlepszy z Austriaków.

Fot. z okładki: PressFocus

FAQ

Kiedy jest Turniej Czterech Skoczni?

Turniej Czterech Skoczni rozpocznie się 29 grudnia 2021 roku, a zakończy 6 stycznia 2022 roku.

Kto jest faworytem w kursach bukmacherskich?

Bukmacherzy typują, że TCS 2022 wygra Japończyk, Ryoyu Kobayashi.

Gdzie obstawiać TCS 2021/2022?

Zakłady na Turniej Czterech Skoczni znajdziesz w Fortunie, STS i BETFAN.

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze