Turniej, który punktów do rankingu nie da, ale można na nim zarobić bardzo dużo i zapisać się w historii. Najlepsza szesnastka rankingowa rozpoczyna dziś bój o tytuł w Mastersie. My dziś zagramy przeciwko bukmacherom i walczymy o dużą stawkę! AKO 4.52? Żaden problem! Bierzemy pod lupę mecze Joe Perrego z Davidem Gilbertem oraz Kyrena Wilsona z Garym Wilsonem.

Załóż konto z kodem: 400PLN, aby otrzymać:

200 PLN bez ryzyka i 200 PLN w sklepie gracza

Koszulka bukmachera PZBuk
Koszulka bukmachera PZBuk
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

500 PLN zakład bez ryzyka + 200 PLN w sklepie

standardowa oferta 500 pln. z naszym kodem: 700 pln

Kod rejestracyjny
700PLN kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 500 zł

PUNKTY W SKLEPIE: 20000 (bonus od depozytu 200 zł lub darmowy zakład 10 zł)

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Chcesz więcej typów? Dołącz do grupy Zagranie – typy, dyskusje i bonusy bukmacherskie

Sporo zamieszania w ostatnich dniach było wokół rozpoczynających się dziś zawodów. Przez długi czas impreza miała odbyć się w Alexandra Palace w Londynie, tak jak miało to miejsce przez ostatnie lata. Tak się jednak nie stało i kilka dni temu ogłoszono, że turniej odbędzie się tam, gdzie wszystkie pozostałe zawody, czyli w “bańce” w Marshall Arena w Milton Keynes. Wczoraj dodatkowo okazało się, że z turnieju wycofani zostali Judd Trump, czyli wielki faworyt do końcowego triumfu oraz jego rodak Jack Lisowski. Panowie mieli dziś obaj zagrać, ale na ich miejsce wskoczyli rezerwowi z listy rankingowej, czyli Gary Wilson, dla którego to będzie debiut w tych zawodach oraz Joe Perry – doświadczony Anglik, który Mastersa zna już od 1997 roku, a w głównej drabince (kiedyś były rozgrywane także kwalifikacje oraz runda dzikich kart) występował już w 2003 roku. W 2017 roku zagrał w finale, a przed rokiem udało mu się osiągnąć ćwierćfinał tej imprezy. Kto zatem pod nieobecność Trumpa będzie faworytem turnieju? Zdaniem bukmacherów Ronnie O’Sullivan, ale także Neil Robertson czy Mark Selby. Osobiście nie skreślałbym Johna Higginsa, który na O’sę trafić może już w swoim drugim meczu. To jest Masters – najlepsi z najlepszych, a wygrać może dosłownie każdy. A wygrać można 725 tysięcy funtów – taka jest pula nagród. Zwycięzca weźmie ćwierć miliona. Czy nam się uda dziś wygrać w PZBuk? Gramy dziś o blisko 400 PLN, a jeśli nie macie jeszcze konta u tego bukmachera, poczytajcie o naszym kodzie promocyjnym VIP, który pozwoli Wam zwiększyć bonus przy ofercie powitalnej.

Joe Perry vs David Gilbert

Historia spotkań obu panów sięga już 2007 roku, gdzie spotkali się… w Mastersie. Były to kwalifikacje, bardzo trudne, bo sześciorundowe i tylko zwycięzca całego turnieju kwalifikacyjnego mógł zagrać w Wembley Arena, bo tam odbywał się wówczas turniej dla najlepszych snookerzystów świata. Gilbert wygrał wtedy 5:3, ale w kolejnej rundzie uległ Liu Chuangowi 0:5 i na swój debiut w Mastersie musiał zaczekać aż do 2020 roku. W poprzedniej edycji Gilbert dotarł w swoim debiucie do półfinału, tam uległ późniejszemu zwycięzcy Stuartowi Binghamowi 2:6. Panowie mierzyli się ze sobą łącznie 16 razy i każdy z nich wygrał po osiem spotkań. Bilans frejmów przemawia nieznacznie na korzyść Perrego (58-54). Obaj mieli blisko miesięczną przerwę od snookera, jak to na nich wpłynie i kto może wygrać to spotkanie?

Co gramy?

Z pewnością miesiąc bez gry jest małą przeszkodą, ale dla obu taką samą. Myślę też, że nagłe wezwanie do turnieju Perrego może tylko mu pomóc, a nie przeszkodzić, w końcu to jeden z trzech najważniejszych turniejów w tourze i każdy marzy o tym, by móc w nim wystąpić. Perry to zawodnik, który każdemu się kojarzy z solidnością i tym, że co jakiś czas zaliczy bardzo dobry występ w którychś zawodach. W karierze wygrał tylko jeden rankingowy turniej, ale wystąpił w sporej liczbie półfinałów i finałów, w tym także zaliczył najlepszą czwórkę w Crucible w 2008 roku. David Gilbert ze swoją formą wystrzelił właśnie podczas Mistrzostw Świata w 2019 roku, wtedy widownia poznała go szerzej. Wcześniej był w finale German Masters, a także International Championship. Ten sezon to dla niego jednak spadek formy. Zaledwie jeden ćwierćfinał – w Champion of Champions, ale to tylko po jednym wygranym meczu. Na rocznej liście rankingowej jest zaledwie na 66. miejscu z 14500 punktami. Gilbert wygrał tylko pięć meczów w tym sezonie i wyraźnie widać po nim spadek dyspozycji. Do Mastersa kwalifikują się zawodnicy z rankingu dwuletniego, co pozwala mu wystąpić w tych zawodach, ale nie sądzę, aby dziś sprostał Perremu. Stawiam na starszego z Anglików.

Nasz typ: Joe Perry wygra mecz

Kurs: 2.10

grupatyperska_poziom2 36

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Kyren Wilson vs Gary Wilson

Kolejne wewnętrzne rozgrywki między Anglikami. Wilsonowie, którzy nie są ze sobą w żaden sposób spokrewnieni, mieli okazję spotkać się w tym tygodniu w ramach Championship League Snooker i lepszy był Gary wygrywając mecz 3:2. W siedmiu pozostałych meczach między nimi pięć razy górą był Kyren. I to właśnie on wygrał w jedynym starciu, które można traktować na poważnie – pozostałe to Championship League lub poprzednik Q School – Pontins International Open Series. Nie odważę się jednak zagrać na zwycięzcę tego meczu, bo dyspozycja w tym tygodniu Kyrena jest nieco zastanawiająca. Czy to zasłona dymna przed Mastersem, czy też po prostu niechęć do CLS? PZBuk przygotował moim zdaniem atrakcyjny kurs na inne zdarzenie.

Co gramy?

Będziemy dziś grać na dystansie do sześciu wygranych frejmów, czyli zagramy maksymalnie jedenaście partii. To znacznie więcej niż podczas CLS, gdzie gramy do 3 wygranych, a i tak obaj Wilsonowie pokazywali się z niezłej strony przy stole jeśli chodzi o podejścia stupunktowe. Łącznie obaj zdobyli 11 setek, z czego aż osiem to autorstwo Kyrena, co jest wynikiem więcej niż dobrym, bo obaj zagrali w dwóch grupach. Także w ich bezpośrednim starciu Gary zdobył 143 punkty, co było najwyższym podejściem w grupie, a Kyren był także bliski trzycyfrowego brejka, ale jego licznik zatrzymał się na 84 punktach. Sądzę, że dziś w meczu możemy zobaczyć więcej niż jedno takie podejście do stołu i zobaczymy ofensywne spotkanie z małą liczbą odstawnych.

Nasz typ: Powyżej 1,5 brejka stupunktowego w meczu

Kurs: 2.15

masters

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Nasze oba zdarzenia mają dość wysokie składowe kursy, dlatego oba także nadają się do gry solo. Ja jednak łączę je w AKO i otrzymuję łączny kurs 4.52, a przy wkładzie 100 PLN przy ewentualnej wygranej mogę liczyć na zwrot 398 PLN. Spotkania rozpoczną się dziś o 14 i 20 i będą transmitowane przez stację Eurosport. Życzymy dużych snookerowych emocji w zbliżającym się tygodniu – Mastersa na łamach zagranie.com nie zabraknie!