Codziennie jesteśmy zasypywani wieloma informacjami związanymi z wielką walką Conor McGregor vs Floyd Mayweather. Na portalu zaczynamy cykl tekstów, które będą ukazywały się raz w tygodniu i mówiły o wszystkich nowych informacjach związanych z pojedynkiem i samymi pięściarzami. Wielka bitwa już 26 sierpnia 2017 roku w Las Vegas. Do, być może, największego sportowego wydarzenia na świecie pozostało niespełna dwa miesiące!

KARA ZA KOPNIĘCIE

Wielu kibiców pół żartem, pół serio zastanawiało się, czy Conor McGregor nie zapomni się w walce wyprowadzając kopnięcie. Na co dzień Irlandczyk używa szerokiego zestawu technik, a techniki nożne są jednym z jego atutów. Jednak w sierpniu będzie bił się na zasadach boksu, z użyciem samych rąk. Nikt nie musi się obawiać o nieczyste zagrywki. Dlaczego? Team Mayweathera pomyślał o tym zabezpieczając się w kontrakcie. Jak potwierdził Dana White, gdyby doszło do kopnięcia, Conor McGregor miałby wytoczony proces sądowy i ogromne kary finansowe. Znając zamiłowanie Irlandczyka do pieniędzy, wszyscy, którzy liczyli na kontrowersje w tym temacie mogą już być pewni – 26 sierpnia nie ujrzymy technik nożnych.

https://www.youtube.com/watch?v=5Uq-fTx3xFo

BILETY NA WALKĘ – NIEMOŻLIWE DO ZDOBYCIA

Las Vegas to idealne miejsce do robienia największych pojedynków, ponieważ nigdzie indziej na świecie nie będzie takiego obrotu pieniędzmi. Chcesz zobaczyć walkę McGregor vs Maywather na żywo? Jest to zadanie prawie niemożliwe. Pomijam fakt, że ceny są kosmiczne i zaczynają się od 2200 dolarów. Według portalu independent, 19 000 wejściówek zostało już przekazane sponsorom, promotorom, telewizji  i celebrytom. Oznacza to, że dla „zwykłych śmiertelników” pozostaje zaledwie tysiąc biletów. Ceny na czarnym rynku już zaczynają szybować w górę, a to dopiero początek. Jednak to będzie coś więcej niż walka, to będzie show stulecia. Kto nie chciałby tam być? Zobaczymy na tydzień przed galą, jaką wartość osiągną bilety, bo z pewnością będą to liczby robiące wrażenie.

JEDEN RUCH Z MMA, KTÓRY MOŻE UŻYĆ CONOR MCGREGOR

Zasady boksu pozwalają jedynie na techniki ręczne, co jest tylko małą częścią arsenału zawodników MMA. Jednak eksperci już przeanalizowali, jaki cios na zasadach pięściarstwa może użyć Conor McGregor, który nie jest widywany w na co dzień w ringach. W MMA walczący często używają tzw. SuperMan punch. Polega on na zamarkowaniu ciosu przednią ręką i uderzeniu z całej siły tylną. Nazwa wzięła się z wyglądu całego ruchu, który przypomina lecącego SuperMana. Czy będzie to decydująca broń, na którą Mayweather nie znajdzie odpowiedzi?

FLOYD MAYWEATHER SZUKA POMOCY W UFC

Floyd Mayweather zaoferował Kevinowi Lee, który wygrał w miniony weekend swoją walkę w UFC, żeby ten przyszedł do niego na sparingi. Sam zainteresowany jest chętny na pomoc Amerykaninowi. Czołowy zawodnik wagi lekkiej w obozie pięściarskiego mistrza. Czy to ma być przygotowanie na ewentualny niekonwencjonalny styl Irlandczyka?

WIELKE KONFERENCJE PRASOWE

Jedna z rzeczy, na którą czekają już wszyscy fani, czyli konferencje prasowe. Same słowne wojny będą oglądane przez miliony ludzi. Tak wielka walka zasługuje na równie dużą promocję. Na przełomie czerwca i lipca obaj zawodnicy mają przeprowadzić szereg spotkań w różnych miastach. Mayweather przy okazji walki z Alvarezem odwiedził  10 miast w 11 dni. Tym razem, może nie będzie tego tak dużo, ale z pewnością możemy oczekiwać kilku wielkich konferencji prasowych. W plotkach przewija się informacja, że cała objazdowa promocja miałaby się zakończyć w Irlandii. To będzie kilka dni pierwszej dużej walki obu zawodników – mentalnej.

FLOYD MAYWEATHER W TRENINGU

Floyd Mayweather cały czas trzymał formę, a teraz tylko zintensyfikuje swój trening pod obóz przygotowawczy. Kilka dni temu świat obiegł filmik z jego treningów i widać, że Amerykanin prezentuje się znakomicie. Przerwa od startów raczej nie wpłynęła znacząco na osłabienie Mayweathera.

PRECYZJA BIJE SIŁĘ

Słynne słowa Conora McGregora wypowiedziane po walce z Jose Aldo. Irlandczyk cały czas wierzy w to hasło. Mistrz wagi lekkiej UFC  nie przestaje trenować. W ostatnich dniach ukazał się materiał, pokazujący jak sportowiec uderza w karty wyrzucane w jego stronę! Jest to dość niekonwencjonalna metoda treningu, ale z pewnością pracującą nad precyzją. Czy to pomoże?

WIZUALIZACJA I PRZEWIDYWANIE

Jak duża jest siła wizualizacji? Niedługo możemy się o tym przekonać, ponieważ Conor McGregor ma w swojej Sali treningowej wielki mural przedstawiający jak nokautuje Floyda Mayweathera. Irlandczyk często przewidywał swoje walki – czy to kolejna wróżba mistrza UFC wagi lekkiej?

View this post on Instagram

I predict these things

A post shared by Conor McGregor Official (@thenotoriousmma) on