Dokończenie V rundy w PGE Ekstralidze! Gramy żużel i walczymy o 2,91!

Wroclaw-Gorzow-zuzel-07.05.2023

Jesteśmy już po dwóch meczach V kolejki PGE Ekstraligi, gdzie faworyci swoich spotkań wywiązali się ze swoich obowiązków i pewnie pokonali przyjezdnych rywali. Dzisiaj dojdzie do dwóch pozostałych meczów w ramach tej rundy najlepszej żużlowej ligi świata, a na obiektach we Wrocławiu oraz Lublinie ponownie dojdzie do starć zdecydowanych faworytów z klubami, które nie są aż tak wysoko notowane w oczach bukmacherów. Czy ponownie dojdzie do dominacji i wysokich wygranych? Serdecznie zapraszam do sprawdzenia, co przygotowałem na niedzielny żużel! 

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

Na start łącznie 600 zł bez ryzyka (zwrot na depozyt!) + 30 zł darmowe zakłady (20 zł BEZ depozytu)


🔥 PROMOCJA: 300 zł za mistrzostwo Borussii albo Bayernu!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł + 200 zł + 300 zł
FREEBETY: 20 zł + 10 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Sparta Wrocław vs Stal Gorzów: typy i kursy bukmacherskie (07.05.2023 r. – 19:15)

Meczem dnia został wybrany pojedynek we Wrocławiu, gdzie tamtejsza Sparta, która do tej pory jeszcze nie przegrała ani jednego meczu na 5 rozegranych kolejek, podejmować będzie Stal Gorzów, która obecnie uplasowana jest na przedostatnim miejscu w tabeli, a to za sprawą piątkowego wygranego meczu Apatora Toruń. Największe problemy do tej pory wrocławianom sprawiły dwie drużyny. Zeszłoroczny mistrz polski, a więc Motor Lublin, który pierwszy raz od kilku lat przegrał na własnym obiekcie, a ich pogromcami byli właśnie Spartanie. Drugim zespołem, który był bliski sprawienie sensacji, to ekipa z Częstochowy, która na Stadionie Olimpijskim zbliżyła się na dwa oczka w końcowym rozrachunku. Sparta do tej pory mierzyła się także z Apatorem Toruń na wyjeździe, a także z Unią Leszno na własnym torze, ale w obu przypadkach ich rywale nie byli nawet blisko w sprawieniu niespodzianki. Drużyna z województwa dolnośląskiego jest faworytem całych rozgrywek i śmiało można obsadzać ich w finałowych pojedynkach PGE Ekstraligi. W ich składzie zdecydowanym liderem jest Artiom Łaguta, który po powrocie do Ekstraligi nie stracił na szybkości, a nawet powiedziałbym, że ma znacznie lepszy sprzęt od swoich kolegów z drużyny. Jednak nie tylko on wypełniał dotychczasowe zasługi dla swojej drużyny. W doskonałej dyspozycji jest Daniel Bewley, który co mecz pokazuję swoją przemianę na lepsze. Wraz ze swoimi dobrymi jazdami w drużynie, dopisał także stojący na wysokim poziomie występ w kontekście rywalizacji indywidualnej, podczas pierwszego Speedway Grand Prix w Gorican. Przyzwoicie na początku sezonu wygląda także Tai Woffinden, którego przed sezonem wiele osób skreślało i mówiło, że nie jest już w stanie dowozić sporych wartości punktowych. Kapitanem drużyny jest Maciej Janowski, który przespał pierwszą część startów w PGE Ekstralidze, ale obecnie wygląda na to, że powoli prostuje się ze swoją formą i zacznie coraz lepiej się prezentować. Dużym pozytywem jest także Piotr Pawlicki, który początkowo był spisywany na najsłabsze ogniwo ekipy z Wrocławia, ale wcale nie wygląda to źle, a można wręcz powiedzieć, że ponad oczekiwania.

W składzie seniorskim ekipy z Gorzowa nie jest tak kolorowo, jak w przypadku ich dzisiejszych przeciwników. Stal ma za sobą wszystkie mecze, które mogły się odbyć w PGE Ekstralidze, w tym jeden odrabiany z GKM Grudziądz na własnym obiekcie. Dwie porażki, remis oraz wygrana, to ich dotychczasowy bilans, który daje im przedostatnie miejsce. Ciężko sądzić, że ich punktacja w tabeli dojdzie do zmiany, gdyż bukmacherzy nie dawają im większych szans w starciu ze Spartą. Skład Gorzowian opiera się na trzech zawodnikach seniorskich, na których do tej pory w pełni można się opierać. Są to Anders Thomsen, Martin Vaculik oraz Szymon Woźniak. Najlepszym do tej pory żużlowcem dzisiejszych gości jest Duńczyk, który dysponuje w tym roku rewelacyjnym sprzętem, a przy połączeniu z jego umiejętnościami na torze daje mu to bardzo dużą ilość punktów, jak do tej pory w sezonie. Wciąż czekam na pełne przebudzenie Martina Vaculika, który w poprzednim roku lepiej moim zdaniem jeździł, a teraz lekko zgasł. Możliwe, że jest to powód ciężaru nałożonego na niego, że musi na swoich barkach utrzymać zespół. Do tego zawsze na własnym torze można liczyć na Szymona Woźniaka, który dobrze zna własny obiekt. Jeżeli chodzi o pozostałych zawodników, a więc Wiktora Jasińskiego oraz Oskara Fajfera, to ciężko jest się domagać od nich czegoś więcej, a niżeli dowożą teraz. Czy stać Stal na niespodziankę?

SPARTA WROCŁAW VS STAL GORZÓW

Kto wygra mecz?
Sparta Wrocław 100%
Stal Gorzów 0%
8+ Głosy
Oddaj swój głos:
  • Sparta Wrocław
  • Stal Gorzów

Statystyki:

Bilans meczów bezpośrednich od 2020 roku:

2020 – Stal Gorzów 55:35 Sparta Wrocław

2020 – Sparta Wrocław 44:46 Stal Gorzów

2020 PO – Sparta Wrocław 46:44 Stal Gorzów

2020 PO – Stal Gorzów 55:34 Sparta Wrocław

2021 – Sparta Wrocław 52:38 Stal Gorzów

2021 – Stal Gorzów 30:42 Sparta Wrocław

2022 – Sparta Wrocław 46:44 Stal Gorzów

2022 – Stal Gorzów 52:38 Sparta Wrocław

Bilans meczów w sezonie 2023/24:

Betard Sparta Wrocław:

Wygrana z: Unia Leszno (D) – 52:38; Apator Toruń (W) – 38:52; Motor Lublin (W) – 44:46; Włókniarz Częstochowa (D) – 46:44

ebut.pl Stal Gorzów:

Wygrana z: GKM Grudziądz (D) – 51:39

Remis z: Włókniarz Częstochowa (W) – 45:45

Porażka z: Apator Toruń (W) – 47:43; Motor Lublin (D) 41:48

Co obstawiać?

W tym spotkaniu oprę się na bardzo dobrej, jak dotąd dyspozycji młodszego z Brytyjczyków w składzie gospodarzy, a więc na formie Daniela Bewleya. Zawodnik Sparty jest w tym sezonie bardzo mocnym punktem swojej drużyny, a dzisiaj obsadzony został pod numerem 10., tak więc zaczynać będzie od 4. biegu, w którym jest zdecydowanym faworytem do wygranej. Dwa razy będzie jechał w parze z Taiem Woffindenem. W 7. biegu z pól wewnętrznych, przeciwko Thomsenowi i Paluchowi, a w 9. biegu z pola zewnętrznego z Woźniakiem i Jasińskim. Jestem zdania, że już tutaj może być bliski zdobyczy dwucyfrowej, a ostatni raz przed biegami nominowanymi ujrzymy go w 13. biegu, który jest mocno obsadzony, dlatego tam liczę na punkcik, a także na występ w biegach nominowanych, gdzie doda sobie kolejne punkty. Reasumując, stawiam, że Daniel Bewley przywiezie w tym spotkaniu minimum 10. punktów! W przypadku tego meczu, skorzystam z oferty, która dostępna jest u naszego dzisiejszego bukmachera! Warto założyć tam konto z kodem promocyjnym Fortuna od Zagranie!

Daniel Bewley powyżej 9,5 punktów w meczu
Kurs: 1,55
Zagraj!
Baner zagranie żużel
 

Motor Lublin vs Unia Leszno: typy i kursy bukmacherskie (07.05.2023 r. – 16:30)

Niedzielne ściganie rozpoczniemy od rywalizacji w Lublinie, gdzie obecny Mistrz Polski spotka się z zawodnikami klubu, który już wielokrotnie miał taki tytuł na swoim koncie, a mianowicie z Unią Leszno. Zdecydowany faworyt jest jeden, a więc miejscowy Motor, który dopiero po raz drugi pojawi się swojej publiczności na kortach domowych. W pierwszym spotkaniu zaliczyli falstart, kiedy przegrali u siebie ze Spartą Wrocław. W końcu komuś udało się zdobyć obiekt motoru, ale sądzę, że dzisiaj w jeszcze większej mobilizacji przystąpią do spotkania z kolejną drużyną, z którą przyjdzie im się zmierzyć. Bez wątpienie Motor jest kandydatem do triumfu i chyba potrzeba byłoby jakiegoś większego niepowodzenia w ich ekipie, a żeby zabrać im pełną pulę punktów do przypisania do tabeli. Mają oni w swojej drużynie Bartosza Zmarzlika, który nie pokazał się za dobrze w pierwszym spotkaniu, stąd moim zdaniem dzisiaj będzie kręcił maksimum swoich prędkości, aby ponownie przywitać się ze swoją nową publiką. Do tego w nowych barwach widzieliśmy ostatnio dobre wykonanie innego nowego zawodnika, Fredrika Lindgrena. Dodatkowo świetnie w tym roku jeździ Dominik Kubera, a także zawsze warto mieć na uwadzę na własnym obiekcie Jarosława Hampela. Żeby tego było mało, mają w składzie odmienionego Jacka Holdera, który do tej pory zaskakuje swoich kibiców w pozytywny sposób. W ich szeregach jest także indywidualny Mistrz Świata juniorów, Mateusz Cierniak. Czy taka ekipa straci punkty z Unią?

Leszno przed rozpoczęciem sezonu było skazywane na doły tabeli, jednak na ten moment pokazali, że są w stanie trochę powalczyć. Może faktycznie nie są tak mocni, jak przykładowo ich dzisiejsi rywale, jednak oparcie w Januszu Kołodzieju jest niesamowite, który w każdym meczu jest zdecydowanym liderem. Trzeba także wspomnieć o Grzegorzu Zengocie, który wychodzi poza struktury oczekiwań i świetnie prezentuje się w poszczególnych meczach. Z pewnością brakuje punktów po stronie zawodnika U-24, a więc Australijczyka, Jaimona Lidseya. W skład tej drużyny wchodzą jeszcze Chris Holder oraz Bartosz Smektała. Tego pierwszego czeka jeszcze trochę przerwy w startach, po upadku w jednym z rywalizacji w PGE Ekstralidze. Z kolei Bartek, jak to Bartek, raz zaskoczy pozytywnie, raz negatywnie.

Statystyki:

Bilans meczów bezpośrednich od 2020 roku:

2020 – Unia Leszno 53:37 Motor Lublin

2020 – Motor Lublin 50:40 Unia Leszno

2021 – Motor Lublin 49:41 Unia Leszno

2021 – Unia Leszno 48:42 Motor Lublin

2022 – Motor Lublin 58:32 Unia Leszno

2022 – Unia Leszno 43:47 Motor Lublin

2022 PO – Unia Leszno 41:49 Motor Lublin

2022 PO – Motor Lublin 51:39 Unia Leszno

Bilans meczów w sezonie 2023/24:

Platinum Motor Lublin:

Wygrana z: Włókniarz Częstochowa (W) – 41:49; Stal Gorzów (W) – 48:41

Porażka z: Sparta Wrocław (D) – 44:46

Fogo Unia Leszno:

Wygrana z: Wilki Krosno (D) – 46:44; GKM Grudziądz (W) – 40:50; Apator Toruń (D) – 49:41

Porażka z: Sparta Wrocław (W) – 52:38

Co obstawiać?

Czy tym razem Bartosz Zmarzlik godniej przywita się ze swoimi nowymi kibicami? Jestem zdania, że tak, gdyż ma sporo do poprawienia po ostatnim występie na swoim owalu. Nie wydaje mi się, a żeby dzisiaj miał popełniać takie same błędy w ustawieniach, jak było to ostatnio i dzisiaj pewnie zobaczymy jego dominacje na torze. Jestem zdania, że Mistrz Świata będzie w stanie wygrać minimum 3. wyścigi a do tego dwa razy nie dojedzie gorzej, niż na drugim miejscu. Mocno wskazują na to jego biegi, gdzie najtrudniejszym rywalem będzie oczywiście Janusz Kołodziej, ale to Bartek powinien dzisiaj dominować na torze. Zaryzykuję bardzo wysoką linię i stawiam, że Zmarzlik przywiezie 13. punktów! Przy okazji tego typu, warto pamiętać o bonusach Fortuna dla nowych graczy!

Bartosz Zmarzlik powyżej 12,5 punktów w meczu
Kurs: 1,88
Zagraj!

fot. Pressfocus

100 zł + 200 zł + 300 zł bez ryzyka (zwrot na depozyt!) + 30 zł freebety (20 zł BEZ depozytu zaraz po rejestracji)

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze