Początek tygodnia, więc wracamy na angielskie tory. Jeśli mieliście ciężki poniedziałek, to przynajmniej wieczorne emocje w Premiership mogą wam poprawić nastroje. Zobaczymy dwa spotkania, w których może brakuje nazwisk z czołówki światowego speedwaya, ale pojedynki zapowiadają się arcyciekawie. Ciężko wskazać jednoznacznych faworytów, dzięki czemu walka powinna trwać do ostatniego biegu. Zapraszam do lektury.

Zapoznaj się z szeroką ofertą FORBET!
Kod promocyjny: 2100PLN

Wolverhampton Wolves vs Ipswich Witches

Zespoły dzieli w tabeli aż dziesięć punktów, a Ipswich w perspektywie całego sezonu są ekipą mocniejszą. Nie mają w swoich szeregach wielkich nazwisk, ale zespół jedzie równo i nigdy nie wiadomo, który zawodnik będzie miał swój dobry dzień. W szeregach gości nie ma ani jednego rajdera, który by zajmował miejsce w TOP10 Premiership, co pokazują jak wyrównanym zestawieniem dysponują. Zajmują w tabeli trzecie miejsce, a o sile zespołu stanowią tacy żużlowcy jak Cameron Heeps czy Daniel King, którzy notują około 8 punktów co mecz. Zespół z Wolverhampton zdecydowanie nie spełnia oczekiwań swoich kibiców. “Wilki” zajmują miejsce w dolnej połowie ligowej tabeli, jednak do tego spotkania przystąpią jako faworyt, choć nieznaczny. W drużynie liderami są Sam Masters i Rory Schlein. Czy są w stanie powalczyć o pierwszą “czwórkę”? Jak najbardziej, ponieważ mają aż cztery mecze do nadrobienia. Po odjechaniu zaległych spotkań, sytuacja zespołu może się znacznie zmienić, a pierwszym krokiem do przodu powinno być dzisiejsze zwycięstwo.

Co obstawiać?

Starcie powinni wygrać gospodarze, którzy dysponują handicapem własnego toru oraz mają mocniejszych liderów. Masters i Schlein spokojnie są w stanie zdobyć dwucyfrowe zdobycze punktowe i kontrolować przebieg meczu. W ofercie bukmachera forBET zaciekawiła mnie linia punktowa na zawodnika drużyny gości. Każdy kibic żużla musi znać Chrisa Harrisa, który przez wiele lat występował w cyklu Speedway Grand Prix. Popularny “Bomber” nie raz udowadniał, jak bardzo jest ambitnym zawodnikiem, szczególnie na angielskich torach. Typuję, że w dzisiejszym meczu Harris przekroczy linię 7,0 po kursie 1,75. Tak doświadczony jeździec potrafi zaskoczyć, zwłaszcza, że jego drużyna nie jest faworytem tego spotkania. Jeśli będzie szybki to duża szansa na to, że otrzyma dodatkowy bieg w postaci rezerwy taktycznej. Chociaż nawet jeśli tej okazji mieć nie będzie, to w pięciu biegach spokojnie jest w stanie zdobyć minimum 8 punktów. Linia moim zdaniem niska i kurs atrakcyjny.

Zdarzenie: Wolverhampton Wolves – Ipswich Witches

Typ:  Chris Harris over 7.0

Kurs: 1.75

Peterborough Panthers vs Belle Vue Aces

Drugie spotkanie dzisiejszego wieczoru w Premiership zapowiada się jeszcze ciekawiej. Tutaj faworytem możemy nazwać drużynę gości, w której jeździ duet Fricke/Bjerre. Przedstawiciele Australii i Danii w tym sezonie kapitalnie trafili z formą i są zagrożeniem dla rywali na każdym torze. Czy “Asy” są w stanie to spotkanie wygrać? Jeśli tak się stanie, to będą poważnie kroczyć po pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Dużo będzie zależało od postawy reszty zespołu, ale młoda krew w postaci takich nazwisk jak Bewley i Lidsay z pewnością postara się o zwycięstwo swojego zespołu. Gospodarze to przede wszystkim doświadczenie w postaci Scotta Nichollsa i Rohana Tungate, którzy ścigają się z powodzeniem w lidze angielskiej od wielu lat. “Pantery” muszą zrobić wszystko, żeby ten mecz wygrać, gdyż mają jeszcze realne szanse na awans do TOP4. Będzie to jednak bardzo trudne zadanie, bo goście to na ten moment piekielnie mocny kolektyw.

Co obstawiać?

Drugi typ i ponownie skupiam się na występie konkretnego zawodnika drużyny gości. Będzie to młody talent – Daniel Bewley, który kilka dni temu zdobył srebrny medal DMŚJ w Manchesterze. Brytyjczyk rok temu odniósł bardzo poważną kontuzję nogi, więc powrót do świetnej dyspozycji potrwał u niego trochę dłużej, niż się spodziewałem. Jednak teraz udowadnia, że ma papiery na ściganie na wysokim poziomie, a jako prowadzący parę w tym meczu powinien zdobywać punkty w każdym biegu. Typuję, że Bewley zdobędzie powyżej w tym starciu minimum 7 punktów, na co forBET wystawił kurs 1,92. Podobnie jak w przypadku Harrisa uważam, że linia jest delikatnie za niska i kurs zachęca do gry.

Zdarzenie: Peterborough Panthers – Belle Vue Aces

Typ:  Daniel Bewley over 6.5

Kurs: 1.92

Tak wygląda nasz kupon typu double na dzisiejsze zmagania w Premiership. Spotkania o godzinie 20:30, powodzenia!

typy na żużel

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!