Czas na ostatni dzień zmagań w fazie grupowej Final Six siatkarek. Do tej pory typowanie w turnieju finałowym idzie nam całkiem nieźle, bo zaliczamy 3/4. Dzisiaj 100% skuteczność zepsuły Włoszki, które sensacyjnie uległy 0:3 Turcji i powalczą o awans w bezpośrednim meczu z Chinami. Na jutrzejsze starcia przygotowałem dubla. Zapraszam do przeczytania.

Kod promocyjny do Fortuny: 1140PLN

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Brazylia – USA

typ: over 44,5 pkt w 1 secie

kurs: 1,52

Starcie dwóch drużyn, które mają już pewny awans do półfinału po meczach z Polską. Ten mecz zadecyduje kto wygra grupę B i trafi na teoretycznie słabszego przeciwnika w półfinale. Patrząc na to, że już wiadomo, że w grupie A najlepsze okazały się Turczynki, a drugie miejsce zajmą prawdopodobnie Włoszki, to w tym meczu może być kalkulacja z obu stron na kogo lepiej trafić po wyjściu z grupy.

Obie drużyny pokonały reprezentację Polski i to sprawiło, że do tego meczu mogą podejść na luzie. Amerykanki zrobiły to jednak w lepszym stylu. Znakomitą formę z fazy zasadniczej potwierdziły Andrea Drews i Michelle Bartsch – Hackley. Podopieczne Karge Kiralego to dobrze zbilansowana drużyna. W swoich szeregach szkoleniowiec posiada zawodniczki świetne techniczne, ale także takie, które grają po prostu mocno. W spotkaniu z Polską reprezentantki USA zaliczyły aż 15 bloków. Warto dodać też, że w tym meczu zaserwowały 7 asów serwisowych, a zagrywką utrudniały bardzo grę naszej reprezentacji. Dzisiaj Kiraly może dać odpocząć swoim najlepszym siatkarkom, ale to nie powinno przeszkodzić w dobrej grze, bo tam każda siatkarka ma odpowiednią jakość.

Brazylia dzisiaj miała spore problemy w spotkaniu z Polską, ale ostatecznie triumfowała po tie-breaku. Podopieczne Ze Roberto mają ogromne doświadczenie i to zaprocentowało. Swoją wysoką formę potwierdziła jedna z najlepiej blokujących Ligi Narodów, czyli Ana Beatriz. W meczu z Polską aż 8 razy zablokowała nasze siatkarki. W ofensywie rządziły natomiast Gabi, Ana Paula i Natalia Perreira. Brazylijki nie imponują szczególnie warunkami fizycznymi, ale są bardzo skoczne i doskonale wyszkolone techniczne. Z drużyn USA, Włochy, Turcja i Brazylia, które powalczą tutaj o zwycięstwo w Lidze Narodów to jednak Brazylijkom dałbym najmniej szans na triumf.

Obie reprezentacje mają bogatą historię spotkań między sobą, bo bardzo często rywalizowały o medale największych imprez. W tegorocznej Lidze Narodów to Brazylia wygrała z USA 3:1. W tym spotkaniu według bukmacherów faworytem są Amerykanki, ale nie będę tutaj typował kto wygra. Proponuję over 44,5 pkt w 1 secie, czyli któraś z drużyn musi wygrać minimum 25:20 pierwszą partię, żeby typ okazał się trafny. W tym Final Six do tej pory w 4 spotkaniach ten over był pokryty za każdym razem. Drużyny w pierwszym secie meczów często patrzą, na co stać przeciwnika i nie osiągają wielkich przewag. Teraz liczę, że będzie podobnie, a po partii otwarcia na tablicy wyników ujrzymy co najmniej 25:20, dla którejś z drużyn.

Włochy – Chiny

typ: Włochy handicap -1,5 seta

kurs: 1,48

Bezpośrednie spotkanie o awans do półfinału Final Six Ligi Narodów. Obie drużyny do tej pory przegrały z Turczynkami. Chinki potrafiły urwać im seta, Włoszki uległy bez wygrania żadnej partii.

Przed Final Six to reprezentacja Włoch według bukmacherów była faworytem do wygrania całej imprezy. Teraz znajduje się w trudnej sytuacji i musi ten mecz po prostu wygrać.

Italia na ten turniej przyleciała swoim najmocniejszym składem i dlatego wynik z Turcją można odbierać jako sensację. Na boisku od pierwszej piłki trener Davide Mazzanti posłał do boju swoje najlepsze siatkarki. Na parkiecie mogliśmy zobaczyć Egonu, Syllę, Bosetti, Malinov, Chirichellę czy Danesi. Od początku jednak Włoszki były bezradne. Turcja miała spotkanie pod kontrolą. Najbardziej zapracowana spośród Turczynek w ataku była tradycyjnie Ebrar Karakurt. W bloku i w polu serwisowym wyróżniały się Kubra Caliskan oraz Zehra Gunes. W tym meczu problemy Włoszek rozpoczynały się w przyjęciu. Większość sytuacyjnych piłek trafiała do Paoli Egonu, która w dwóch setach skończyła zaledwie 10 z 34 akcji. Pozostałe reprezentantki Włoch sporadycznie jej pomagały, z kwadratu rezerwowych wchodziła tylko na fragmenty Indre Sorokaite. Turcja zagrała dzisiaj perfekcyjny mecz i ciężko byłoby jakiejkolwiek reprezentacji podjąć walkę z tak grającymi siatkarkami znad Bosforu.

Przed ogłoszeniem składów na turniej w Nankinie to raczej Chinki byłyby wskazywane jako faworytki tego starcia, ale decyzje Jenny Lang Ping sprawiły, że w tym meczu każdy wynik niż pewne zwycięstwo Italii będzie sensacją.

Na Final Six doświadczona trenerka posłała rezerwowy skład, a te najważniejsze siatkarki jak Zhu Ting, Xia Ding, Yuan Xinyue, Zhang Changning czy Yingying Li przygotowują się do kwalifikacji olimpijskich. W dodatku zespołu podczas spotkań w Nankinie nie prowadzi Lang Ping, a jej asystent An Jiajie. W spotkaniu z Turcją gospodynie zaprezentowały się naprawdę z dobrej strony. W każdym z setów walczyły mocno, a nawet jedną partię potrafiły wygrać. Widać jednak, że w takim składzie drużynie brakuje zdecydowanie doświadczenia i jakości w najważniejszych piłkach. Drużyna ma spore problemy w przyjęciu, co świetnie potrafiły wykorzystać Turczynki. Zaserwowały im 9 asów serwisowych, a niedokładne przyjęcie sprawiało, że Chinki musiały grać wysoką piłkę, co kończyło się blokiem. Trener Jiajie z pewnością w starciu z Turcją mógł być zadowolony z postawy Yanhan Liu, która zdobyła 21 punktów dla swojej drużyny z dobrą skutecznością w ataku. Obie reprezentacje w tegorocznej Lidze Narodów zagrały ze sobą podczas turnieju w Chinach. Wówczas to Azjatki w najsilniejszym składzie wygrały po tie-breaku.

Faworytem tego meczu według mnie jest zdecydowanie drużyna Włoch. Ma po swojej stronie dużo więcej jakości, a rywalki nie mają zbyt wielu argumentów, by sprawić problemy Italii tak jak reprezentacja Turcji w dzisiejszym meczu. Spodziewam, że Włoszki wygrają ten mecz bardzo pewnie i zameldują się w półfinale.

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

kupon na ostatni dzień fazy grupowej final six siatkarek