Siatkarskie mistrzostwa świata wkraczają w fazę pucharową i z tej okazji już dziś rozpoczynają się pierwsze mecze jednej ósmej finału. W pierwszej konfrontacji zmierzą się ze sobą zespoły Słowenii i Niemiec, a w drugim Włoch i Kuby. W obu przypadkach mamy zdecydowanych faworytów. Dość powiedzieć, że niemiecka i kubańska kadra awansowała do następnej fazy turnieju jako tzw. lucky loser. Kubańczycy zajęli drugie, a Niemcy trzecie miejsce z czterech możliwych do wywalczenia. O tych spotkaniach opowiem więcej za chwilę, a na razie dodam, że kupon stawiam w Fortunie.

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

50% do 200 zł od 2. depozytu

+ 600 zł zakład bez ryzyka + 30 zł darmowe zakłady

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 200 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBETY: 20 zł + 10 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Słowenia vs Niemcy: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (03.09.2022 r.)

Fortuna – zakłady bukmacherskie nie ma złudzeń, co do tego, kto okaże się zwycięzcą w tej konfrontacji. Kurs na zwycięstwo Słoweńców został ustabilizowany na poziomie 1.14 do 5.70 na ich dzisiejszych przeciwników. Wszystko za sprawą tego, że Słoweńcy pewnie awansowali do kolejnej rundy. Zajęli w niej drugie miejsce, zdobywając siedem oczek w trzech spotkaniach. Jako organizatorzy turnieju byli i tak rozstawieni z numerem dwa przed stworzeniem par jednej ósmej finału. Jednak wspominam o ich występach, by pokazać, jak znacząco lepiej zaprezentowali się do tej pory niż niemieccy siatkarze.

Oni z kolei w tej samej grupie, co ich dzisiejsi przeciwnicy, zdobyli ledwo trzy punkty. I to tylko dlatego, że pokonali kadrę Kamerunu. Jednak już w trzeciej kolejce Niemcy zmierzyły się właśnie ze Słowenią i wówczas to oni przegrali do zera. Czy dziś będzie podobnie? Jest to bardzo realna opcja. Jednak zanim przedstawię interesujące typy związane z tym spotkaniem jak i swój typ, jaki stawiam na kuponie, to przedstawię statystyczne porównanie obu kadr. A nim to, to przypomnę, że kupon stawiam w Fortunie – zakłady bukmacherskie, gdzie masz kapitalny BONUS do odebrania przed obstawieniem np. tych dwóch siatkarskich spotkań, które dziś opisuję. Jak go odebrać? Wystarczy założyć konto u tego bukmachera, korzystając z naszego kodu promocyjnego.

Statystyki warte uwagi przed obstawianiem meczu Słowenii z Niemcami na mistrzostwach świata 2022:

 • Obie reprezentacje rywalizowały w tej samej grupie na tegorocznym mundialu i Słoweńcy zajęli drugie miejsce uzyskując siedem punktów, a Niemcy trzecie notując ledwo trzy oczka.
 • W ich bezpośredniej konfrontacji Słoweńcy zwyciężyli pewnie do zera, odpowiednio w poszczególnych setach do: szesnastu, dwudziestu dwóch i siedemnastu.
 • Słoweńcy po ataku zdobyli czterdzieści jeden oczek w tamtym meczu, a Niemcy trzydzieści pięć.
 • Jedni z gospodarzy tego turnieju dużo lepiej prezentowali się w serwisie, co przekłada się na statystyki asów i błędów serwisowych. Zdobyli cztery, a stracili dziesięć punktów. Z kolei Niemcy uzyskali ledwo dwa, a zgubili na własne życzenie aż czternaście.
 • Reprezentacja Słowenii zaprezentowała się również dużo lepiej w bloku w tamtym meczu, o czym świadczy, chociażby to, że zdobyli dziewięć punktów z tego elementu gry, a dla porównania Niemcy ledwo oczko.
 • Po słoweńskiej stronie siatki wyróżniali się tacy gracze, jak Jan Kozamernik, Klemen Cebulj i Toncek Stern, którzy uzyskali kolejno: dziesięć, piętnaście i czternaście punktów w meczu.
 • Dla porównania w kadrze Niemiec brylowali Linus Weber i Moritz Karlitzek, którzy uzyskali ledwo po osiem punktów.
 • Jedni z gospodarzy turnieju rozkwitają z formą z meczu na mecz, a im dłużej trwa turniej, tym niemieccy siatkarze radzą sobie coraz gorzej. Najgorzej idzie im utrzymywanie koncentracji, by w miarę równo grać przez cały mecz.
 • Te kadry zmierzyły się ze sobą siedem razy od 2012 roku i o raz częściej zwyciężali Niemcy, kolejno w latach: dwa razy w 2012 r. i po razie w 2015 i 2021.
 • Cztery razy ich mecze kończyły się po trzech setach, a trzykrotnie po większej liczbie partii: dwukrotnie po czterech i raz po tie-breaku.

Interesujące typy związane z meczem Słoweńców z Niemcami na mistrzostwach świata 2022

Jako, że w pierwszym meczu tych drużyn, który odbył się trzy dni temu, zespoły zdobyły łącznie sto trzydzieści punktów, nie może dziwić, że Fortuna przygotowała kursy ze zdecydowanym wskazaniem na Słoweńców. Jedni z gospodarzy tegorocznego mundialu zdobyli siedemdziesiąt pięć oczek, a ich przeciwnicy pięćdziesiąt pięć. Oczywiste jest, że mecz meczowi jest nierówny, lecz jak pisałem wyżej: Niemcy z każdym kolejnym meczem w turnieju prezentują się coraz słabiej. Dlatego też pierwszym ciekawym typem jest, że kadry zdobędą mniej niż sto sześćdziesiąt siedem punktów. Kurs na to zdarzenie został ustabilizowany na poziomie 1.96.

Patrzmy na to, że mówimy o rywalizacji, w której przegrany od razu odpada, więc Niemcy mogą próbować bardziej postraszyć Słoweńców niż w ostatnim meczu fazy grupowej. Stąd też wskazanie na to, że zespoły ugrają mniej niż sto siedemdziesiąt pięć oczek wynosi 1.68. Na singla to odrobinę za mało, lecz już na double ładnie podbija nam kupon. Są to typy, które są przekonywujące, gdyż i wartościowe, i realne do wejścia. Z kolei już dużo bardziej ryzykownym zaznaczeniem jest ile punktów zdobędą w premierowej odsłonie. Jeżeli sądzisz, że więcej niż czterdzieści pięć, to spotkasz się z kursem na poziomie 1.72, a jeżeli że więcej niż czterdzieści sześć, to z wyceną na poziomie 2.23.

Jednak kiedy Niemcy mają się postawić faworyzowanym Słoweńcom, jeżeli nie w premierowej odsłonie, kiedy są najświeżsi? Poza tym jedni z gospodarzy tegorocznego siatkarskiego mundialu są drużyną, która rozkręca się z seta na set i zazwyczaj w pierwszej odsłonie nie prezentują jeszcze najwyższej dyspozycji. Czy stać Niemców na to, by to wykorzystać i urwać, choć jedną odsłonę? Wątpię i przyznaję, że nie przekonuje mnie kurs 1.83 na to, że doczekamy się czwartej odsłony w tej konfrontacji. Jest to niżej wycenione wskazanie niż moje dzisiejsze, lecz dużo bardziej ryzykowne.

Moje typowanie związane z meczem Słowenii z Niemcami na mistrzostwach świata 2022

A skoro już wspominam o swoim typowaniu, to czas przedstawić to, co zaznaczam na swoim kuponie w Fortunie – zakłady bukmacherskie. Jednak nim to, to przypomnę, że w każdej chwili możesz sprawdzić, jak idzie mi typowanie siatkarskich meczów np. tegorocznego mundialu. Wystarczy odwiedzić zakładkę o nazwie: TYPY: Siatkówka. W końcu, jak już obstawiać u bukmachera np. siatkarskie mecze, to warto tego nie dokonywać w ciemno.

Fortuna
1.95
Dokładny wynik meczu Słowenii z Niemcami - 3:0

Jednak wracając do dzisiejszego pierwszego wskazania na kuponie, to sądzę, że ponownie Niemcy będą stanowić tło dla świetnie dysponowanych Słoweńców. Stawiam na to, że ponownie jedni z gospodarzy tego turnieju przejadą się ekspresowo przez starcie z Niemcami i będą mogli błyskawicznie rozpocząć regenerację przed ćwierćfinałowym spotkaniem. Kurs na to, że mecz zakończy się ich zwycięstwem trzy do zera wynosi 1.95. W sam raz, by podbić kupon, a zarazem postawić na bezpieczne wskazanie.

Włochy vs Kuba: typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu
(03.09.2022 r.)

W drugiej z konfrontacji będziemy świadkami starcia również zdecydowanego faworyta z bardzo dużym underdogiem. Dość powiedzieć, że w Fortunie – zakłady bukmacherskie kurs na zwycięstwo Włochów jest ustabilizowany na poziomie 1.22, a na Kubańczyków aż na 4.30. Italia w swojej grupie przeszła każdą rywalizację suchą stopą. W trzech spotkaniach nie stracili ani jednego seta. Z kolei kadra Kuby mierząc się w kadrze B z Brazylią, Japonią i Katar ugrała cztery punkty, zdobywając sześć setów, a stracili siedem.

Włosi pokonywali do zera i Turków, i Kanadyjczyków, i Chińczyków, a Kubańczycy pierw przegrali po tie-breaku z Brazylią, później pokonali do jednego Katarczyków i przegrali do jednego z Japończykami. Analizując dyspozycje obu zespołów, należy zauważyć, że reprezentacja Italii rozkwita z meczu na mecz, a Kubańczycy są w podobnej sytuacji, co Niemcy, czyli że im dłużej trwa turniej, tym gorzej sobie radzą. Dlatego też również w tym przypadku spodziewam się łatwego zwycięstwa Italii. Jednak o swoim typie napiszę więcej za chwilę.

Statystyki warte uwagi przed obstawianiem meczu Włochów z Kubańczykami na mistrzostwach świata 2022:

 • Bilans ich ostatnich pięciu gier prezentuje się w ten sposób, że Włosi mają: W – W – W – P – P, a Kubańczycy P – W – P – W – W.
 • Forma siatkarzy Italii rośnie z meczu na mecz, a Kubańczycy nie tylko jej nie ustabilizowali, ale i coraz gorzej idzie im m.in. utrzymywanie koncentracji, by prezentować równy poziom przez cały mecz.
 • Zdecydowanie więcej gwiazd światowego formatu i to dosłownie na każdej pozycji znajduje się po włoskiej stronie siatki.
 • Włosi znacznie lepiej radzą sobie w każdej płaszczyźnie gry, a ich najmocniejszymi stronami jest utrzymywanie koncentracji na dystansie całego meczu, w ataku i gra blokiem.
 • Kadra Italii z meczu na mecz rozpędza się i coraz pewniej zwycięża w swych konfrontacjach, a Kubańczycy zachwycili na otwarcie, kiedy to prowadzili już dwa do zera nad Brazylią, lecz „im dalej w las”, tym trudniej im rywalizować.
 • Włosi znajdują się na piątym miejscu w rankingu FIVB, mając na koncie trzysta czterdzieści dwa punkty, a Kubańczycy na trzynastym ze zdobytymi dwustu trzydzieści dwóch oczek.
 • Włosi są również o wiele bardziej utytułowaną drużyną, gdyż np.. na mistrzostwach świata zdobywali 3 razy złoto – kolejno w latach 1990, 1994 i 1998, a także srebro w 1978 r. Z kolei Kubańczycy na siatkarskich mundialach zdobywali tylko srebra i to w 1990, jak i 2010 roku.

Interesujące typy związane z meczem Włochów z Kubańczykami na mistrzostwach świata 2022

Patrząc na dyspozycje obu ekip na tegorocznym mundialu, sądzę, że Włosi podobnie, jak Słoweńcy powinni przejechać się po Kubańczykach i pewnie awansować do kolejnej rundy. Do tego dochodzi fakt, że Italia jest reprezentacją turniejową, a Kubańczycy lata świetności mają za sobą i teraz starają się „tylko” zaskoczyć od czasu do czasu. Potracili wiele gwiazd, jak chociażby Wilfredo Leona na rzecz przejścia ich do innych reprezentacji. Stąd też nie może dziwić, że Italia jest zdecydowanym faworytem. Widać to, chociażby po kursach dotyczących tego, w jakim stosunku Italia zwycięży w tej konfrontacji. Na to, że wygrają trzy do zera mamy wycenę 2.37, a już na to, że do jednego 3.15 i, że po tie-breaku 5.30. Innego scenariusza nie sposób zakładać, gdyż będą wiązać się z gigantyczną niespodzianką, a wręcz sensacją!

Dość powiedzieć, że wskazanie na to, że Włosi wygrają np. pierwszą partię wynosi 1.37 aż do 3.05 na Kubańczyków. Każde z podanych wskazań jest interesujące, choć to ostatnie jest jedynym bezpiecznym typem, które warto grać wyłącznie na podbicie kuponu. Swój typ przedstawię za chwilę, a na razie dodam, że kolejnym ciekawym i raczej pewnym typem do wejścia jest to, że po dwóch setach to Włosi będą prowadzić do zera. Kurs na to zdarzenie wynosi 1.85. Ostatnim z interesujących typów, które można zaznaczyć, by jednocześnie postawić na realne do wejścia zdarzenie, to to, że w pierwszym secie zespoły ugrają mniej niż czterdzieści sześć punktów, na co mamy kurs na poziomie 1.57. Poza pierwszym setem z Brazylią, który wygrali trzydzieści trzy do trzydziestu jeden, to nie pokazywali niczego szczególnego. Nawet z dużo niżej notowanymi Katarczykami mimo, że wygrali premierową partię, to męczyli się aż do dwudziestu jeden!

Moje typowanie związane z meczem Włochów z Kubańczykami na mistrzostwach świata 2022

Od siebie zaznaczam, że pierwsza drużyna zdobędzie w całym meczu mniej niż dziewięćdziesiąt pięć punktów. Kurs na to zdarzenie został ustabilizowany na poziomie 1.66, w sam raz, by zagrać bezpiecznie. Mimo, że spodziewam się szybkiego zwycięstwa w trzech setach, co przekonuje do podjęcia się innych typów, wolę postawić na bezpieczne wskazanie. Tym razem wolę postawić spokojny kupon, który i tak ma kurs całkowity na poziomie 3.24. A już jutro będziemy świadkami rywalizacji reprezentacji Polski, która również powinna pewnie rozprawić się z najbliższym rywalem. Jednak o tym więcej już w jutrzejszym tekście.

Fortuna
1.66
1. drużyna zdobędzie mniej niż 95.5 pkt: TAK

Propozycja kuponu:

Kupon Fortuna Dzień 7 MŚ siatkówka

fot. Piotr Matusewicz/PressFocus

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze