Czas na finał Pucharu Świata! Tradycyjnie sezon zakończymy na Letalnicy w słoweńskiej Planicy. Przed nami trzy dni lotów narciarskich – dwa konkursy indywidualne oraz jeden drużynowy. Zaczynamy od rywalizacji indywidualnej. Jak co tydzień zapraszam do lektury i wspólnego typowania!

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 40 zł Pewne ZBR

standardowa oferta to 1500 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1600 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
PEWNE ZBR: 40 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Lovro Kos vs Domen Prevc: typy i kursy bukmacherskie (25.03.2022)

Planica to czas podsumowań. Lovro Kos ma za sobą najlepszy sezon w karierze. Ten młody skoczek pokazał, że jest przyszłością słoweńskich skoków narciarskich, a być może również i światowych. Przed ostatnim weekendem zajmuje on 16. miejsce w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 388 oczek. Jego największym osiągnięciem w tej edycji Pucharu Świata było oczywiście zajęcie trzeciego miejsca podczas konkursu w Ga-Pa. Poza tym w pierwszej dziesiątce meldował się jeszcze sześciokrotnie. Jak na zawodnika, dla którego jest to pierwszy pełny sezon w stawce jest to genialny wynik. Lovro dobrze radzi sobie również na skoczniach mamucich, co udowodnił wczoraj. W jedynym czwartkowym treningu Słoweniec poszybował na 222 metry i uplasował się na siódmym miejscu. W kwalifikacjach oddał za to próbę na 235 metrów i również był siódmy.

Jego dzisiejszym rywalem będzie rodak Domen Prevc. O Domencie niewiele dobrego możemy w tym sezonie powiedzieć. Najmłodszy z braci Prevców plasuje się dopiero na 55. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i ma na swoim koncie jedynie 24 punkty. Zawodnik, który jeszcze kilka sezonów temu był w stanie wygrywać teraz w drugiej serii znalazł się jedynie trzykrotnie, a jego najlepszym wynikiem jest 18. miejsce w Oberstdorfie. Trzeba stwierdzić jasno, że Domen jest naprawdę w słabej formie, jeżeli nie radzi sobie nawet na skoczni do lotów, które przecież tak uwielbia. Jego przeciętną dyspozycję potwierdza wczorajszy dzień na Letalnicy w słoweńskiej Planicy. W treningu Prevc uplasował się na 19. miejscu po skoku na 212,5 metra. W kwalifikacjach było nieco lepiej – 16. lokata po lądowaniu w punkcie 219,5 metra. Co to oznacza?

Co obstawiać?

Oznacza to jedno – faworytem tej pary jest zdecydowanie Lovro Kos. Przez cały sezon to właśnie on prezentował nieporównywalnie wyższy poziom od Domena Prevca. Regułę z sezonu potwierdzają wczorajsze wyniki w Planicy, gdzie Lovro dwukrotnie plasował się na siódmym miejscu. Domen zajmował pozycje w dolnej części drugiej dziesiątki i wygląda na to, że jest to szczyt jego możliwości na ten moment. Co więcej – wiemy, że Prevc potrafi próbę zepsuć. Jego powtarzalność jest o wiele gorsza od Lovro. Wybór jest więc prosty – stawiamy na Kosa. Kurs na jego zwycięstwo w tej parze wynosi 1.52.

STS
1.52
Kos będzie lepszy od D. Prevca

Kamil Stoch vs Piotr Żyła: typy i kursy bukmacherskie (25.03.2022)

Mamy również i polską parę. Jak wygląda obecny sezon w wykonaniu polskich skoczków wiemy wszyscy – nie będziemy się na tym pastwić. Przytoczę jedynie najważniejsze fakty. Kamil Stoch przed kończącym sezon weekendem zajmuje 18. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, posiadając na swoim koncie 355 punktów. Sezon daleki był od oczekiwań Kamila, jednak udało się wywalczyć jedno miejsce na podium – w Klingenthal Polak był trzeci. Oprócz tego zawodnik z Zębu jeszcze czterokrotnie plasował się w pierwszej dziesiątce zawodów. Osiągał to w Niżnym Tagile (piąte miejsce), Engelbergu (szóste miejsce), Ruce (ósme miejsce) i Lillehammer (10. miejsce). Jak zaprezentował się wczoraj w Planicy? Nadzwyczaj dobrze. W jedynym rozegranym treningu zajął szóste miejsce po locie na odległość 222,5 metra. W serii kwalifikacyjnej jeszcze zdołał poprawić odległość i lokatę. Skok na 228,5 metra pozwolił mu zająć czwarte miejsce. Wygląd perspektywicznie. Co na to Piotr Żyła?

Na początek oczywiście kilka podsumowań. Piotrek zajmuje obecnie 14. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, co daje mu miano najlepszego polskiego zawodnika tego sezonu. Zgromadził on do tej pory na swoim koncie 445 oczek. W przypadku Wiewióra lepszym okazała się być końcówka sezonu niż jego początek. Żyła dwukrotnie stawał na podium zawodów i miało to miejsce w ostatnim czasie. Najpierw był trzeci w Lahti, a następnie drugi w Oberstdorfie. Konkursy w pierwszej dziesiątce kończył jeszcze w Oberstdorfie (piąte miejsce), Bischofshofen (siódme miejsce) i Lillehammer (ósme miejsce). Co Piotrek pokazał wczoraj w Planicy? Niestety dosyć przeciętne skoki. W serii treningowej Polak poszybował na 208,5 metra, co pozwoliło mu zająć dopiero 24. lokatę. W kwalifikacjach odleciał na 221,5 metra, jednak dało to jedynie 25. miejsce. Co z tym faktem zrobić?

Co obstawiać?

Faktem jest, że Piotr Żyła zaprezentował się wczoraj słabo, lecz faktem jest również, że Wiewiór jest jednym z bardziej nieprzewidywalnych skoczków w stawce. W zawodach może odpalić. Mnie jednak przekonuje bardzo dobra dyspozycja Kamila Stocha. Polak dwukrotnie plasował się w TOP 6, co jak na Stocha jest w tym sezonie wynikiem wręcz rewelacyjnym. Nie jest tajemnicą, że Kamil bardzo dobrze czuje się na skoczni w Planicy. Jest przecież jej byłym rekordzistą. Pokładam wiarę w tym, że polski mistrz w samej końcówce sezonu jeszcze nam coś pokaże i to właśnie na niego dzisiaj postawię. Kurs na zwycięstwo Kamila w tej parze wynosi 1.52. Tradycyjnie zachęcam do skorzystania z kodu promocyjnego od STS. Zieloności!

STS
1.52
Stoch będzie lepszy od Żyły

Fot. Rafał Rusek / PressFocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze