Co prawda pierwszy dzień fazy play-in mistrzostw świata w League of Legends nie poszedł po naszej myśli, ale liczymy na zysk już w drugim dniu. Tym razem wybrałem z całej oferty singiel ze spotkania, które śmiało można nazwać meczem dnia. Zdecydowałem się na rywalizację Unicorns of Love z PSG Talon. Pierwsza z tych ekip jeszcze nie grała, a druga zdążyła się zaprezentować ze świetnej strony. 

Unicorns of Love – PSG Talon Esports

Sobota, 26.09.20 – 14:00

Pierwszy dzień fazy play-in Worldsów 2020 obfitował w niespodzianki. MAD Lions pokazało się z niesamowicie słabej strony, a inni faworyci również pozostawili po swojej grze wiele do życzenia. Trudno też wskazać, kto na ten moment ma największe szanse na awans do kolejnego etapu. W zasadzie to jedyna drużyna, która spełniła plan minimum, to Team Liquid. Temu udało się zmiażdżyć MAD Lions, co było lekką niespodzianką. Dlatego jutro zerkam na drugą grupę, gdzie zmierzą się m.in. gracze Unicorsn of Love i PSG Talon. Tak naprawdę, to trudno jednoznacznie wskazać faworyta tej rywalizacji. Z jednej strony wydaje się, że UoL ma zdecydowanie większe szanse, gdyż wygrało letni split LCL pokonując w finale GMB 3:0. Jednak dalej ten region raczej nie słynie z dobrej gry i trudno będzie wskórać cokolwiek zawodnikom tej ekipy w tym turnieju.

Dla porównania PSG Talon to drużyna, która przeszła spore zmiany, a miejsce na Worldsach wywalczyła dzięki drugiej lokacie podczas play-offów PCS 2020. Jednak pomimo tego, że sama formacja pochodzi z Tajwanu, to uważam, iż ma większe szanse na sukces, niż Unicorns of Love. Zresztą PSG potwierdziło to już na starcie rozgrywek, gdy nie dało szans swoim rywalom w pierwszym dniu. Najpierw rozprawiło się z R7 w ładnym stylu, a później nie dało żadnych szans LGD, które było faworytem w tym meczu. Warto jednak też wspomnieć, iż organizacja jest wspierana przez francuski klub sportowy, po którym przejęła część nazwy.Po grze PSG Talon w fazie play-in widać, że formacja ma pomysł na siebie i nie boi się odważniejszych zagrań. Agresywny początek i wyważona strategia w środku gry, a także dobre rotacje, to strona, z której pokazała nam się ta drużna dotychczas. To rzadka cecha zespołów, które wiedzą, że nie są faworytem w każdym starciu. Grę PSG ogląda się po prostu bardzo przyjemnie i można spodziewać się, że formacja dostanie się do kolejnej fazy Worldsów. W niej potencjalnym zespołom z play-in będzie już bardzo trudno o awans do play-offów, ale wszystko jest możliwe. Wróćmy jednak do tego meczu i samego UoL. Forma Unicorns of Love to jedna, wielka niewiadoma. Gracze tej organizacji nie rozegrali jeszcze ani jednego meczu i na ten moment nie wiadomo, w jakiej są dyspozycji.

Jednak obserwując ich poczynania w tym sezonie, to trudno nie odnieść wrażenia, że są faworyzowani tylko ze względu na region (rosyjski).  Zarówno dla jednej, jak i drugiej, drużyny ten mecz będzie generalnym sprawdzaniem przed dalszą rywalizacją. Odpowie też na wiele ważnych pytań. Jednak biorąc pod uwagę to, że PSG Talon do tej pory przejeżdża się po wszystkich rywalach, a starcie z Unicorns of Love będzie kluczowe dla układu tabeli, to uważam, iż ma większe szanse na wygraną. Bukmacher Betclic stawia jednak tę ekipę w roli underdoga i daje kurs na jej zwycięstwo aż 2.05. Uważam, że ta formacja może sprawić dzisiaj niespodziankę i to ona ostatecznie ląduje na moim kuponie. 

Moja propozycja: zwycięstwo PSG Talon

Kurs: 2.05

Zakład bez ryzyka w Betclic – zwrot na konto depozytowe do 50 PLN

 

Zaloguj się aby dodawać komentarze