W piątek do trafienia inauguracyjnego dubla z Ekstraligą zabrakło niewiele, bo jednego punktu Gruchalskiego. Gdyby nie młodzieńcza fantazja, to częstochowski junior mógł to uczynić w jednym z wyścigów zostawiając za sobą Kasprzaka. Za to over Iversena jak w masło. Jedyny plus taki, że zakład bez ryzyka w STS, więc na zero. Teraz zaczynamy prawdziwą zabawę… bez hamulców 😉

Dzisiaj na kupon biorę po jednej pozycji z każdego meczu Ekstraligi – zaczynamy o 16:00 spotkaniem Unii Leszno ze Spartą Wrocław (w mojej opinii potencjalnie dwie najlepsze ekipy sezonu), a potem o 19:00 wielki powrót Lublina do najwyższej klasy rozgrywkowej, gdzie Motor podejmie GKM Grudziądz.

Skuteczność typów Damiana na żużlowych, polskich ligach 2019: 1/2

Profit/strata Damiana na żużlowych, polskich ligach w 2019 roku: 0

Rejestracja w forBET
Kod rejestracyjny: 1250

Janusz Kołodziej wraca do Speedway Grand Prix, ale tym razem będzie w cyklu zupełnie innym zawodnikiem niż w przeszłości. Teraz ma o wiele więcej doświadczenia i jak najbardziej jest w stanie utrzymać się w pierwszej ósemce. Koldi od lat ogranicza liczbę swoich startów, ale z pewnością możliwość walki o indywidualne mistrzostwo świata musiało w nim wyzwolić dodatkową motywację. Od kilku sezonów Janusz Kołodziej jest pewniaczkiem w składzie Unii Leszno, a prędzej Unii Tarnów. Rzadko kiedy zawodzi. Przed początkiem sezonu pokazuje, że nie inaczej będzie od początku sezonu 2019 i wystarczy przytoczyć kilka wyników. Sparingi w żużlu to nie tylko objeżdżanie, ale także poszukiwanie optymalnego sprzętu, co można było dostrzec w jeździe Koldiego w pierwszym meczu towarzyskim z Zieloną Górą, gdzie zdobył 4 punkty w 4 startach. Jednak tyle starczyło, aby doświadczony zawodnik miał przemyślenia na temat swoich jednostek napędowych. Dzień później zdobył już 10 punktów z 3 bonusami pokonując między innymi Dudka, Vaculika czy Pedersena, którzy widzieliśmy w piątek jak są mocni. Przed tygodniem sparing z Grudziądzem i 10 oczek na koncie Koldiego, z czego trzy ostatnie biegi to trójeczki. Na potwierdzenie znakomitej formy Janusz Kołodziej, w Memoriale Tomasza Jędrzejaka wygrał cztery z pięciu wyścigów. Pomijając formę warto zwrócić uwagę na fakt, że pojedzie w parze z Brady Kurtzem. W mojej opinii Unia Leszno ma personalnie najmocniejszy skład żużlowców, ale licząc łącznie z juniorami wskazałbym na rudego Australijczyka jako najsłabszego ogniwo w tali Piotra Barona. W związku z tym Kołodziej nie powinien „tracić” punktów na koledze klubowym jak to miało miejsce w sparingach, kiedy był zestawiany z Jarosławem Hampelem.

Już wielu ekspertów wskazuje, że Krzysztof Buczkowski może być tym zawodnikiem, który w tym roku zrobi największy postęp. W zimę zrzucił trochę kilogramów, ale co ważniejsze po sparingowych jazdach widać, że stać go na wiele. Pozwolę sobie przytoczyć cztery starty Buczka z ostatnich dwóch tygodniach – 12 punktów w sparingu w Gorzowie, 9+2 w 4 startach w sparingu w Lesznie, drugie miejsce z 12 punktami w eliminacji do Złotego Kasku i 10 oczek w Memoriale Tomasza Jędrzejaka. Te wyniki pokazują, że Krzysztof Buczkowski ma na ten sezon ogromny potencjał. Do tego ważna kwestia, że typuję w forBET, gdzie pod uwagę brane są wszystkie biegi. Krzysztof Buczkowski dzisiaj pojedzie co najmniej sześć razy ze względu na brak Artioma Łaguty.

Skuteczność typów Damiana w polskich, żużlowych ligach w 2018 roku: 22/32 z profitem 235,72 PLN

Zapraszam do mojej grupy na facebooku dotyczącej obstawiania żużla — > WCHODZĘ