Bardzo udanie rozpoczęty miesiąc, a zarazem nowy rok. Michal Novak w poniedziałkowym biegu zajął odległe 29 miejsce potwierdzając, że nie jest zbyt dobrym biegaczem w stylu klasycznym. Do tego Paris Saint Germain nie miało większych problemów z awansem do 1/8 finału Pucharu Francji. Wygrali z Vannes 4:0, a hattricka zanotował Kylian Mbappe. Dzisiaj skupiamy się tylko i wyłącznie na biegach narciarskich, bo zarówno w cyklu pań, jak i panów nastał czas na ostateczne rozstrzygnięcia. Kto wygra cały tour? Kto wygra tylko wyścig? Czekają nas wielkie emocje, bo biegacze mają do pokonania legendarną górę Alpe Cermis, czyli bardzo strome wzniesienie. Zapraszam do analizy.

STS Zakłady Bukmacherskie
STS Zakłady Bukmacherskie
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

1500 zł od trzech depozytów
+ 0 100 zł bez ryzyka + 40 zł Pewne ZBR

standardowa oferta to 1500 zł, a z naszym kodem zgarniasz 1640 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 1500 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 100 zł
PEWNE ZBR: 40 zł
Kod promocyjny: ZAGRANIE

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Chciałbyś pograć u bukmachera STS? O to Twój kod promocyjny.

6 etap Tour de Ski, Val di Fiemme: bieg na 10 km ze startu wspólnego kobiet: typy, kursy i zakłady (04.01.2022 r. 11:30)

Mija 8 lat od ostatniego triumfu Justyny Kowalczyk w tym turnieju i Polka wciąż jest najbardziej utytułowaną biegaczką w historii tego cyklu, mając na koncie aż 4 triumfy. Od tamtej pory 7 razy pod rząd wygrywały Norweżki. Poprzednia, a także obecna edycja to przełom. Rok temu wygrała Amerykanka Jessica Diggins, w tym roku bardzo bliska tego jest Rosjanka Natalia Neprayeva.

Warto zaznaczyć, że od pewnego czasu mamy zmienioną formułę tego ostatniego etapu. Niegdyś ruszano na trasę, zachowując straty z dotychczasowych rozstrzygnięć. Teraz jest to normalny bieg ze startu wspólnego, gdzie dodaje się po prostu czasy do klasyfikacji generalnej. Dalej jednak jest to mordercza góra z wieloma podbiegami, gdzie wiele zawodniczek i zawodników nie daje rady dotrzeć do mety, próbując tam dojść ostatkiem sił. Oczywiście zmiana dotyczy Igrzysk Olimpijskich. Rok temu było 8 etapów, teraz jest 6. Rok temu był bieg pościgowy, teraz go nie ma.

Kto wygra Tour de Ski?

W cyklu prowadzi Natalia Neprayeva, która na 5 etapach wypracowała sobie aż 1 minutę i 12 sekund przewagi nad 2 w klasyfikacji Szwedką Ebbą Anderson. To właśnie ona rok temu wygrała ten etap okazując się lepsza od Diggins o ponad 9 sekund. 10 km to z jednej strony dużo, ale z drugiej dosyć mało na to, by taką stratę można było odrobić. Rosjanka jest bardzo dobrze przygotowana do touru, a poza tym bardzo dobrze biega łyżwą. Dodatkowo ma przewagę psychiczną, bo ona już w tym tourze wygrywała etapy, zwłaszcza ten ostatni. W jedynym biegu na tym dystansie i w tym stylu zajęła 8 miejsce, ale straciła do zwyciężczyni Jessici Diggins tylko 8 sekund. To będzie prawdziwy test siły Rosjanki. Wydaje mi się, że jest jednak na tyle mocna, że jest w stanie obronić pozycję liderki klasyfikacji. Dystanse to jej mocna broń w tym sezonie. Poza tym warto walczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, bo to dodatkowe 400 punktów do Pucharu Świata, a to może jej dać prowadzenie w generalce i koszulkę liderki z bardzo dużą przewagą. Jest więc o co biec.

STS
1.40
Wygra klasyfikację generalną: Natalia Neprayeva

Tatiana Sorina vs Teresa Stadlober

To rywalizacja pomiędzy 7 i 8 zawodniczką w klasyfikacji generalnej Tour de Ski. Przed dzisiejszym biegiem różnica pomiędzy nimi to 17 sekund na korzyść Rosjanki. Sorina traci 1 minutę i 42 sekundy do swojej rodaczki, a Stadlober 1 minutę i 59 sekund. Rosjanka na pewno pobiegnie z dużą motywacją do tego, by awansować na wyższe miejsce, bo jej strata, chociażby do 5 Heidi Weng wynosi raptem 2 sekundy, a jej czas jest taki sam jak Diggins. Wydaje się, że tak dobrej lokaty nie byłoby po jej stronie, gdyby nie bardzo dobra postawa właśnie w biegu na 10 km stylem dowolnym. W Oberstdorfie Sorina zajęła bowiem 3 miejsce i jest to jej jedyne podium w tym sezonie. Widać po dotychczasowych startach, że bardzo dobrze czuje się właśnie w biegu łyżwą. Stadlober na podium nie stała. W Tour de Ski najlepszym jej występem była 6 lokata w ostatnim etapie, ale to był bieg klasykiem. We wspomnianym biegu w Oberstdorfie była na 7 miejscu, aczkolwiek jej strata do Rosjanki była bardzo niewielka i wynosiła 3.8 sekundy.Warto jednak powiedzieć, że Sorina już mierzyła się z tą górą i test przeszła pozytywnie. Uwzględniając sam wynik biegu w cyklu sprzed roku była na 5 miejscu, podczas gdy jej rywalka zajęła dosyć odległą lokatę. Stąd więc typuję, że i tym razem Rosjanka okaże się lepsza od Austriaczki.

STS
1.80
Tatiana Sorina lepsza w biegu niż Teresa Stadlober
Grupa 41

6 etap Tour de Ski, Val di Fiemme: Bieg na 15 km ze startu wspólnego mężczyzn: typy, kursy i zakłady (04.02.2022 r. 15:25)

Historia Tour de Ski jeśli chodzi o panów, również ma jednego, niedoścignionego bohatera. Dario Cologna wygrywał 4 razy łamiąc norweską dominację. W ostatnich latach również Rosjanie zaczęli dochodzić do głosu, aczkolwiek w tej edycji to właśnie Skandynawowie dominują, gdyż jest ich aż 4 w pierwszej 5 (3 Norwegów + Szwed). Tytułu broni Aleksandr Bolszunow, ale ten jednak ma zbyt duże straty do Johannesa Klaebo, który jest bliski odzyskania trofeum po 3 latach.

Różnica pomiędzy tymi panami to 2 minuty. Właśnie tyle lider Tour de Ski, jak i klasyfikacji generalnej wypracował sobie nad 2 Rosjaninem. Można powiedzieć, że totalnie zdominował ten cykl, bo wygrał 3 z 4 etapów. Gorzej wypadł tylko w Lenzerheide w biegu na 15 m stylem klasycznym, gdzie był na 4 miejscu. Widać bardzo wysoką formę Norwega i ten pewnie będzie chciał powalczyć także o wysoką lokatę w tym biegu. Z Klaebo w takiej formie chyba Bolszunow nie ma wielkich szans, a i nie ma raczej czego bronić, bo 3 w klasyfikacji Fin Niskanen traci do niego aż 49 sekund.

Kto faworytem tego biegu?

Niespodziewanie bukmacherzy w tym biegu faworyzują jednego z Rosjan, ale nie jest to Bolszunow, ale nieoczekiwanie Denis Spitsov, który zajmuje 7 miejsce w klasyfikacji generalnej. Nie da się ukryć, że za nim bardzo solidny cykl, bardzo równa forma i dobre starty, ale nie tylko w Tour de Ski, ale i w całym sezonie ani razu nie znalazł się on na podium. Ten cykl bardzo nierówny w jego wykonaniu.

  • 28.12.2021 r. Lenzerheide: 59 miejsce w kwalifikacjach sprintu stylem dowolnym
  • 29.12.2021 r. Lenzerheide: 7 miejsce w biegu na 15 km stylem klasycznym
  • 31.12.2021 r. Oberstdorf: 11 miejsce w biegu na 15 km ze startu wspólnego stylem dowolnym
  • 01.01.2022 r. Oberstdorf: 32 miejsce w kwalifikacjach sprintu stylem klasycznym
  • 03.01.2022 r. Val di Fiemme: 4 miejsce w biegu na 15 km stylem klasycznym

Rok temu cały cykl był dla niego o wiele bardziej udany, bo notował podium i ostatecznie wygrał ten bieg pod Alpe Cermis z przewagą aż 13 sekund nad Bolszunowem, co ostatecznie dało mu 3 miejsce w klasyfikacji całego touru. Teraz jednak jego forma zdaje się być o wiele niższa, są biegacze, którzy lepiej wytrzymują tych podróży i biegów. Myślę, że można stawiać go w gronie faworytów, ale historia sprzed roku raczej się nie powtórzy i wygra ktoś inny aniżeli Denis Spitsov.

STS
1.70
Denis Spitsov nie wygra etapu
biegi narciarskie

Fot. Parkkinen / PressFocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze