Mamy ciekawą sytuację w tym roku, gdzie jedna edycja Ligi Mistrzów się jeszcze nie skończyła, a już teraz startują kwalifikacje do kolejnej. Takie są niestety czasy i trzeba się do nich dostosować. Dzisiaj w porównaniu z jutrem odbędzie się tylko pięć spotkań i forma ich rozegrania również jest interesująca: jeden mecz i w razie remisu dogrywka i rzuty karne. Nie liczą się bramki strzelone na wyjeździe, co faworyzuje gospodarzy, ale przy pustych trybunach nieco niweluje ten atut. Ja bliżej przyjrzałem się starciom, które odbędą się w Azerbejdżanie oraz na Białorusi, zapraszam do lektury! 

Zagraj bez ryzyka w Betclic ze zwrotem na konto depozytowe do 50 PLN!

Nie wejdzie? Pieniądze możesz od razu wypłacić!

Kod aktywujący promocję: ZAGRANIE50

Betclic

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Qarabag Agdam vs Sileks Kratovo (18.08. godz. 18:00)

Jeżeli słyszymy Qarabag to od razu pierwsza myśl, jaka nam się nasuwa to Jakub Rzeźniczak. Tak jest, Polak jeszcze niedawno występował w tym klubie i to ze sporymi sukcesami. Pamiętamy przecież drużynę z Azerbejdżanu, która występowała w europejskich pucharach. Ostatni raz w fazie grupowej Ligi Mistrzów gospodarze występowali w sezonie 2017/2018 i od tego czasu niestety popularne Ogiery nie doświadczyły niczego podobnego. Mistrz Azerbejdżanu z wielkimi nadziejami przystępuje do eliminacji i jako że jest to tylko jeden mecz królować może przypadek, albo niespodzianka. Losowanie było dla nich bardzo łaskawe, po pierwsze spotkanie rozgrywane będzie w Baku, a po drugie ich rywal nie jest wcale z wysokiej półki. To, co może trochę doskwierać w późniejszej fazie meczu to brak ogrania. Qarabag nie rozegrał oficjalnego spotkania od marca tego roku i ciekawy jestem ich postawy dzisiaj.

Po drugiej stronie barykady mamy mało znany w piłkarskim świecie Sileks, który dzięki wykluczeniu Vardaru z możliwości udziału w europejskich pucharach wskoczył na jego miejsce. Ekipa z Kratova nie ma zbyt dużo sukcesów na arenie międzynarodowej i tak naprawdę dzisiaj po wielu, wielu latach będzie miała okazję powalczyć o fazę grupową Ligi Mistrzów. Rozgrywanie spotkania w Azerbejdżanie oczywiście trochę utrudnia sprawę awansu do kolejnej rundy kwalifikacyjnej, ale plusem jest rozpoczęcie sezonu na macedońskich boiskach. Na ten moment Sileks ma za sobą dwa mecze w krajowej lidze i forma strzelecka wygląda na całkiem niezłą. Jeden gol strzelony w Baku może wiele zdziałać w kwestii promocji. Czy ta sztuka uda się przyjezdnym?

Statystyki:

 • Qarabag Agdam to aktualny mistrz Azerbejdżanu
 • Qarabag nie rozpoczął jeszcze sezonu ligowego
 • Sileks Kratovo to druga drużyna poprzedniego sezonu w Macedonii Północnej
 • Sileks Kratovo rozegrał 2 spotkania w krajowej lidze i jest jej liderem z 4 punktami
 • Obie drużyny nie mierzyły się jeszcze przeciwko sobie. Jest to pierwsze bezpośrednie spotkanie obu klubów

Co obstawiać?

Dziwią mnie troszkę te kursy wystawione w stronę gości. Dobrze mamy Qarabag, który jest ograny na europejskich boiskach i praktycznie co roku widzimy ich w eliminacjach do Ligi Mistrzów czy Ligi Europy, ale teraz są wyjątkowe czasy, w których to zespół z Azerbejdżanu nie rozegrał nawet jednego meczu od marca tego roku, a co dopiero powiedzieć o starciu o stawkę? Sileks doskonale zdaje sobie z tego sprawę i tym samym postara się odważnie podejść do tej rywalizacji. Moim typem będzie bramka przyjezdnych. Jestem zdania, że kursy na to zdarzenie są bardzo przesadzone i pobieram ją do swojego kuponu. Łatwo zauważyć, że w tym specjalnym okresie pada wiele niespodzianek i może warto zaryzykować awans gości po kursie 6-7? Z tą ryzykowną propozycją pozostawiam Was samych. Liczę na podtrzymanie strzeleckiej passy Sileks, który w dwóch meczach krajowej ligi zdobył już osiem bramek i jest w rytmie meczowym!

Zdarzenie: Qarabag Agdam vs Sileks Kratovo

Typ: Sileks Kratovo strzeli gola

Kurs: 2.29

grupa

Dynamo Brześć vs FC Astana (18.08. godz. 20:00)

Przechodzimy do drużyny, których spotkania oglądam regularnie i wiem najwięcej spośród czterech opisywanych tutaj przeze mnie ekip. Mistrz Białorusi ma swoje problemy. Najpierw było to wykrycie koronawirusa u kilku piłkarzy, a po powrocie nie mogli odnaleźć swojego rytmu. Dodatkowo rozgrywki krajowe były przerwane przez zamieszki i nie wiadomo kiedy powrócą. Dynamo ostatni swój mecz rozegrało z liderem Wyszejszaja Liha, a więc z Szachciorem Soligorsk dwa tygodnie temu i nie byli wcale stroną dominującą. Widać w poczynaniach klubu z Brześcia, że czegoś im brakuje. Jestem zdania, że przede wszystkim spokoju i powrotu do normalnego, który spowodowałby spokój w szeregach mistrza Białorusi. Teraz w najgorszym czasie przychodzą jeszcze kwalifikacje do Ligi Mistrzów i nie są wcale faworytem w rywalizacji z ekipą z Kazachstanu. Jak te wszystkie czynniki wpłyną na grę gospodarzy?

Astana to bardzo dobrze znana marka w europejskim futbolu. Od pięciu lat występuje w fazie grupowej międzynarodowych rozgrywek i ponownie chce do nich zawitać. Swoją drogą rozpoczynają od Białorusi, z którą mają dobre wspomnienia w związku z pokonaniem rok temu BATE. Tym razem zadanie może być trochę utrudnione, ponieważ nie mieli zbyt wiele możliwości potrenowania w związku z pandemią, a co dopiero rozegrania sparingu czy meczu ligowego. Słynna sztuczna trawa również nie będzie atutem, ponieważ spotkanie eliminacyjne odbędzie się w Brześciu. Doświadczenie może tutaj bardzo pomóc i na nie trzeba najbardziej liczyć. Ich przeciwnik nie znajduje się w najlepszej formie i pomimo braku ogrania, to Astana jest tutaj faworytem. Czy wywiążą się z roli faworyta?

Statystyki:

 • Dynamo Brześć to aktualny mistrz Białorusi
 • Dynamo Brześć rozegrało 19 spotkań ligowych i znajduje się na 9. miejscu z 29 punktami
 • FC Astana to aktualny mistrz Kazachstanu
 • FC Astana nie rozpoczęło jeszcze sezonu ligowego
 • Obie drużyny nie mierzyły się jeszcze przeciwko sobie. Jest to pierwsze bezpośrednie spotkanie obu klubów

Co obstawiać?

Forma obu ekip to wielka niewiadoma. Dynamo Brześć ma atut własnego boiska, ale również rozgrywa regularnie spotkania w ramach Wyszejszaja Liha. Ostatnio jest to utrudnione ze względu na krajowe zamieszki, ale za jakiś czas powinni wrócić do grania. Astana nie miała możliwości występowania nawet w spotkaniu sparingowym i to może być dzisiaj spory problem. Pójdę tutaj w stronę kartoników. Gospodarze to bardzo overowa ekipa pod tym względem, szczególnie gdy grają z lepszym od siebie zespołem. Jest kilku piłkarzy takich jak: Oleksandr Noyok, Artem Milevsky czy też Syarhey Kislyak, którym często puszczają nerwy. Przyjezdni również nie należą do najgrzeczniejszych i brak ogrania może powodować wiele fauli taktycznych, ponieważ nie zawsze nadążą za przeciwnikiem. Sędzią tej rywalizacji będzie Serb Nova Simović, który chętnie sięga do kieszonki. Jest to tylko jeden mecz o awans do kolejnej rundy eliminacji do Ligi Mistrzów i ostrej walki z pewnością nie zabraknie. Gramy w Betclic, a więc ewentualna czerwień liczy się podwójnie.

Zdarzenie: Dynamo Brześć vs FC Astana

Typ: powyżej 4.5 kartek (czerwona=2)

Kurs: 1.55

Zakład bez ryzyka w Betclic – zwrot na konto depozytowe do 50 PLN

Warunki otrzymania bonusu w formie zwrotu na konto główne:

 • 🎯Zarejestruj się z linku: zagranie.com/go/betclicbezryzyka
 • 🎯Użycie w procesie rejestracji kodu ZAGRANIE50
 • 🎯Minimalny wymagany depozyt: 10 PLN
 • 🎯Kupon na dowolne zdarzenie prematch lub LIVE
 • 🎯Maksymalna kwota zwrotu to 50 PLN, żeby ją otrzymać trzeba zagrać za 57 PLN
Link do rejestracji: zagranie.com/go/betclicbezryzyka
Kod promocyjny: ZAGRANIE50

Eliminacje LM 18.08.

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Zaloguj się aby dodawać komentarze