Zaczynamy FIGHT WEEK! Już w sobotę święto polskiego MMA, jak możemy nazywać weekendy z Konfrontacją Sztuk Walki. Fani już zaczynają szukać frazy KSW 46 typy, no to przychodzę z pomocą, analizuję i wskazuję moje przewidywania do trzech najważniejszych starć wieczoru. W piątek oczekujcie ode mnie kuponu na KSW 46.  

Odbierz prezent od STSa dla czytelników Zagranie! Kod rejestracyjny: 1025PLN

KSW 46 – typy na walkę Mamed Khalidov kontra Tomasz Narkun

Wielki rewanż – czempion kontra czempion. W pierwszym starciu górą był Tomasz Narkun. Jednak pojedynek układał się pod dyktando Mameda Khalidova i to on prowadził na kartach punktowych u sędziów przed poddaniem ze strony Narkuna. Mimo że Czeczen przegrał w poprzednim starciu to jest faworytem rewanżu. Nie ma się co dziwić. Każda walka zaczyna się na nogach a tam niewątpliwie przewagę ma mistrz kategorii średniej. Niech świadczą o tym chociażby dwa nokdauny, które zafundował swojemu rywalowi. Technika, szybkość oraz timing – te czynniki są po stronie Mameda. Chociaż Czeczen jest starszy. Parter? Tomasz Narkun wygrał walkę przez poddanie. To właśnie ta płaszczyzna jest najsilniejsza w grze Szczecinianina. Jednak nie można skreślać Khalidova, który nie raz popisywał się wspaniałymi umiejętnościami w parterze. W związku z tym dlaczego to właśnie tam Tomasz Narkun odniósł wiktorię? Może i jest w tej płaszczyźnie lepszy od Mameda, ale postawię tezę, że nie na tyle aby w pierwszych minutach walki móc poddać czempiona kategorii średniej.

Czynnik, który trzeba wziąć pod uwagę przy tej walce to różnica wagowa. Dzięki temu Narkun przetrwał pierwszą rundę, bo ciosy Mameda nie robiły na nim aż takiego wrażenia. Dla Czeczena walka w kategorii wagowej do 92 kilogramów to była nowość patrząc na ostatnie lata walk. W trzeciej rundzie po prostu zabrakło sił i braku przyzwyczajenia do nowej masy. Z drugiej strony Narkun to wykorzystał. Tym razem Khalidov pod tym względem będzie przyszykowany lepiej. Przygotował swoje ciało do wyższej dywizji i tak też trenował. Jednak nadal atut kondycyjny muszę dać na korzyść Narkuna… ale mój ostateczny typ na KSW 46 w stronę Khalidova. Sądzę, że gdyby walka była na dystansie pięciu rund to znowu wygrałby Szczecinianin przez skończenie w mistrzowskich rundach. Mamy starcie na dystansie piętnastu minut.

Mamed ma na tyle wysokie fighterskie IQ, że powinien wyciągnąć wnioski z pierwszej walki. W końcu sam od razu chciał rewanż… bo wie co zrobić, aby wygrać. Ja faworyzuję Mameda Khalidova i stawiam na niego, ale mimo to nie wezmę tej pozycji na kupon, bo jednak trzeba też dać szansę Narkunowi i kurs na Czeczena jest za niski względem jego szans. Szukając wartości przy tym starciu zaryzykowałbym decyzję Khalidova po kursie 4. Trzeba przyznać, że mamy takie starcie, że żaden rezultat nie może zdziwić.

KSW 46 - typy na Khalidov vs Narkun

KSW 46 – typy na walkę Mateusza Gamrota i Klebera Koike Erbsta

Kolejna super walka na karcie KSW 46. Tym razem czempion kategorii piórkowej kontra mistrz lekkiej. Jednak teraz w odróżnieniu od starcia Mameda z Narkunem na szali jest pas. Po raz pierwszy w historii organizacji możemy mieć podwójnego mistrza. Przed taką szansą staje Mateusz Gamrot, który jest faworytem w oczach bukmacherów. Bardzo cieszy mnie to zestawienie, ale zdziwię się jak to Erbst zostanie zwycięzcą. Polak jest niepokonany w zawodowym MMA nie bez powodu. Od zawsze słynął ze wspaniałych zapasów i to ta dyscyplina jako bazowa dała mu tak wspaniałą karierę w MMA. Dzięki temu może kontrolować płaszczyznę starcia. No i od razu odkrywam główny czynnik starcia. Mówi się, że jeżeli Erbst ma wygrać to starcie to tylko przez poddanie. Zgadzam się z tym stwierdzeniem. Jednak najpierw musi się znaleźć w parterze w dogodnej pozycji, a na to Mateusz Gamrot nie pozwoli… nawet jeżeli, to warto przypomnieć, że poznaniak sam jest znakomitym graplerem i niech świadczy o tym fakt, że jest mistrzem Polski w ADCC, a trzy tygodnie temu w walce na poddania zajął trzecie miejsce w zawodach na Florydzie.

Stójka powinna być na korzyść Gamrota, który już w starciu z Parkiem dowiódł, że nie boi się tej płaszczyzny i pokazał się z dobrej strony. Z drugiej strony Erbst już nie raz okazywał swoje słabości w grze kickbokserskiej jak w starciu z Sowińskim i ratowały go umiejętności w brazylijskim jiu-jitsu. Jednak tym razem naprzeciwko siebie ma także znakomitego graplera no i jak wspomniałem… jeżeli Gamrot nie będzie chciał, to obaj nie znajdą się pewnie w parterze. Polak będzie miał przewagę fizyczną, ale tutaj także znak zapytania jak wypadnie debiutując w walce wagi piórkowej. Jednak przy profesjonalnym podejściu nie powinno nic się wydarzyć, a po za tym patrząc chociażby na UFC, paradoksalnie większość zawodników, która nie zrobiła wagi w tym roku wygrywała swoje starcia… Mateusz Gamrot przygotowywał się do tej walki w American Top Team, więc z pewnością zobaczymy jeszcze lepszą wersję Polaka w tym starciu i zwycięży.

Typuję, że przed czasem w czwartej lub piątej rundzie przez KO/TKO. Za wygraną Polaka mamy kurs na poziomie 1,37, natomiast przed czasem mnożnik 2 i taka jest moja propozycja na KSW 46 typy przy tym pojedynku.

KSW 46 typy na pojedynek Marcina Wrzoska z Salahdinem Parnasse

Gdy ogłoszono to starcie od razu pomyślałem, że znajdę tutaj wartość w typie na Parnasse. Jednak to Francuz został postawiony w roli faworyta po kursie 1,7. Marcin Wrzosek ma już swoją markę i doświadczenie, dlatego sądziłem, że w starciu z młodym wilkiem to on w oczach wielu będzie miał więcej szans. Parnasse jest uważany za jeden z największych zagranicznych talentów w KSW. Sam tak o nim pisałem po jego pierwszym występie w polskiej organizacji. Ma wspaniałe warunki – długie ręce i nogi a naturalnie dobre tempo jest w stanie utrzymać przez całe starcie.

Co ważniejsze, Francuz jest produktem nowej generacji zawodników, którzy trenują MMA od samego początku. Nie ma dominującej płaszczyzny bądź braków. Walczył między innymi z kickbokserem Rajewskim… i ani myślał iść do parteru zwyciężając właśnie na nogach. Ostatnio pokonał byłego czempiona KSW, Artura Sowińskiego podnosząc hype na swoją osobę. Teraz kolejne i trudniejsze wyzwanie. Nie skreślałbym Marcina Wrzoska, ponieważ swoim doświadczeniem oraz ciągłą presją może być receptą na znakomitego Francuza. Patrząc czysto na umiejętności  i KSW 46 typy, stawiam na Parnasse, ale jak piszę – nie zdziwi mnie wygrana Wrzoska, więc wystawione kursy wydają się słuszne. Jednocześnie wygrana młodszego z piórkowych na kupon wydaje się dobrą decyzją, bo znajdziemy na niego mnożnik na poziomem 1,7. Mając na uwadze jego brak instynktu kilera, można zaryzykować kurs na poziomie 3 i zwycięstwo Francuza przez decyzję.

Typy na KSW 46 - Wrzosek vsParnasse