W sobotnie popołudnie dojdzie do czwartego spotkania finałowego. Kiedy już się wydawało, że ZAKSA może zwyciężyć do zera w tegorocznej rywalizacji o złote medale, Jastrzębski Węgiel zaskoczył i ograł faworytów do jednego. Dzięki temu nie tylko wydłużyli rywalizację, ale udowodnili, że są w stanie grać pod presją, nawet kiedy mierzą się z teoretycznie wyżej notowanym rywalem. Czy dziś poznamy złotych, a zarazem srebrnych medalistów tegorocznego sezonu PlusLigi?

Fuksiarz koszulka do baneru
Fuksiarz koszulka do baneru
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

50% do 500 zł bez ryzyka + 40 zł na miesięczny dostęp do Polsat Box Go Sport!

(zwrot na konto główne - możesz od razu wypłacić)

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

BEZ RYZYKA: 50% do 500 zł
POLSAT BOX GO: miesięczny dostęp

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Jastrzębski Węgiel vs ZAKSA Kędzierzyn-Koźle typy, kursy bukmacherskie i zapowiedź meczu (14.05.2022 r.)

W pierwszym meczu ZAKSA wygrała do zera i mimo, że zwłaszcza dwa ostatnie sety były bardzo bliskie, z czego jeden grany na przewagi, to jednak wyglądało na to, że będziemy świadkami ekspresowego finału. Później pojawiło się spotkanie, w którym na zmianę widzieliśmy albo zaciętą partię, albo „odpuszczaną”, a sama rywalizacja skończyła się po tie-breaku. Ponownie na korzyść ZAKSY. Nic więc dziwnego, że to Kędzierzynianie byli faworytami przed tym spotkaniem, jednocześnie sami zapewniali, że nie wierzyli w to, że finał może zakończyć się aż tak szybko. Okazało się, że faktycznie tak się stało, choć większość fanów uważała, że to swego rodzaju stosowanie zasłony, by w teorii zdjąć ciężar presji z siebie. Jak sytuacja wygląda na chwilę obecną?

Grupa FB Zagranie

Osłabieni faworyci vs silniejsza(?) ławka underdoga

W ostatnim meczu byliśmy świadkami show prezentowanego głównie przez dwu zawodników: Norberta Hubera z ZAKSY i Rafała Szymury z Jastrzębskiego Węgla. Pierwszy doznał groźnie wyglądającej kontuzji przy nabiegu do ataku. Koledzy z drużyny pomogli mu opuścić plac gry, a po badaniach okazało się, że doznał kontuzji ścięgna Achillesa, jak poinformował w oficjalnym komunikacie prasowym kędzierzyński klub. Oznacza to, że nie tylko Norberta nie zobaczymy już w tym sezonie na parkietach PlusLigi, ale również w sezonie reprezentacyjnym. Z kolei w Jastrzębiu show dał Rafał Szymura, który – co ciekawe – na parkiecie zameldował się z ławki rezerwowych. Bohater środowego meczu zastąpił Tomasza Fornala i okazało się, że była to decyzja w stu procentach słuszna. Fornal miał problemy pod siatką, a Szymura kończył prawie, że wszystkie piłki. Jak ocenił sam zainteresowany w wywiadzie, który odnajdziecie na stronie WP SportoweFakty: „Wchodząc na boisko chciałem pomóc naszej drużynie. Ona po to była budowana. Tomek i Janek mieli w środę słabszy mecz, a ławka rezerwowych jest u nas bardzo mocna”. I rzeczywiście kiedy patrzy się na ostatnie mecze, widać, że Jastrzębie się zaczyna odradzać, zwłaszcza, gdy do gry wchodzą zawodnicy z ławki.

Kto lepiej poradzi sobie z nerwami?

ZAKSA miała złote medale na wyciągnięcie ręki. Z trudem przychodzi mówienie, że tak nie było, kiedy wystarczyło wygrać ostatni mecz, by móc cieszyć się ze zdobycia korony. Dlatego też byli zdecydowanymi faworytami, również kiedy patrzyło się na kursy bukmacherskie. Dziś już typ na zwycięstwo, którejś z drużyn nie jest już tak oczywisty. Kiedy zaglądamy na stronę internetową Fuksiarzu widzimy, że kurs na zwycięstwo gospodarzy dzisiejszego meczu wynosi 1.98, a na ZAKSĘ – 1.75. Jeśli chciałbyś zaryzykować, to jest to właściwy moment. Podobnie ryzykowne jest obstawienie, która z drużyn wygra poszczególną partię. Kolejno idąc typy na Jastrzębski Węgiel wynoszą 1.98, 2.00, 2.00, a na Kędzierzynian 1.77, 1.75, 1.75. Dodam, że do tej pory w finałowej rywalizacji, kiedy Jastrzębie urywało partię jedną, bądź trzy, czyniło to w jednym meczu w pierwszej i trzeciej partii, a w drugim spotkaniu w pierwszym, trzecim i czwartym secie. Kusi zaznaczenie, że i tym razem premierową odsłonę lub trzecią wygrają gospodarze tego meczu, ale jednak patrząc na formę drużyn, nie jest to już takie oczywiste, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka.

Fuksiarz
1.73
Zespoły zdobędą więcej niż 45.5 pkt w 1. secie - TAK

Mój typ na to spotkanie

Skoro jesteśmy już przy typach związanych z tym meczem, to dodam, że interesująco, choć jeszcze bardziej ryzykownie wyglądają kursy na to, która z drużyn wygrał dokładnie jednego, bądź dwa sety. Finałowa rywalizacja udowodniła nam, że wszystko może się wydarzyć w tej parze, więc jeśli chciałbyś zagrać na spokojnie, to polecam Ci typ na to, że odbędzie się czwarty set. Bukmacherzy Fuksiarza są pewni, że tak się stanie, gdyż ustanowili kurs na 1.42 na to, że jest duża szansa na to, że się to wydarzy. Od siebie zagram znowu na punkty w pierwszym secie i teraz tak: w pierwszym meczu skończyło się na czterdziestu sześciu oczkach nabitych przez zespoły; w drugim na czterdziestu pięciu, a w trzecim na pięćdziesięciu. W piątek zagrałem nieco ryzykowniej, więc kurs na sobotę wiąże się z bezpieczniejszym podejściem, a mianowicie, że ugrają więcej niż czterdzieści pięć oczek. Na to zdarzenie mamy wycenę ustabilizowaną na poziomie 1.73. Kusi obstawienie, że znowu ugrają o co najmniej oczko więcej, ale historia ich rywalizacji, obecna forma i sytuacja kadrowa pokazuje, że to już jest ryzykowny typ.

Propozycja kuponu:

Jastrzębski Węgiel vs ZAKSA

fot. Łukasz Laskowski/PressFocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze