Pierwszy weekend z polską ligą rozkręca nam się na dobre! Po swoich spotkaniach są już Lechia Gdańsk oraz Piast Gliwice, a więc drużyny, które zakwalifikowały się do europejskich pucharów. Dzisiaj w bój pójdą dwa pozostałe zespoły- Cracovia oraz Legia Warszawa. Czy odniosą swoje pierwsze zwycięstwa w nowym sezonie? Zapraszam do lektury!

Zapoznaj się z szeroką ofertą FORBET!
Kod promocyjny: 2100PLN

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Zagłebie Lubin vs Cracovia

Miedziowi z nadzieją patrzą na nadchodzącą kampanię. O ile poprzednie rozgrywki zakończyli na szóstym miejscu i można to było uznać to za sukces, tak teraz apetyt rośnie w miarę jedzenia i liczą na wykonanie jakościowego kroku naprzód. Pomóc ma im w tym stabilizacja. Trener Ben van Dael pozostał na swoim stanowisku, a z ważnych piłkarzy odszedł jedynie Filip Jagiełło, który przeszedł do włoskiej Genoi. Na jego miejscu w pierwszej jedenastce zobaczymy najprawdopodobniej Łukasza Porębę, który obok Bartosza Slisza ma status młodzieżowca. Największą bolączką Zagłębia Lubin w poprzedniej kampanii była niestabilna forma. Oglądaliśmy bardzo dobre mecze w ich wykonaniu, ale zdarzały się też te beznadziejne. Każda drużyna w trakcie sezonu notuje zjazd, lecz zbyt często zdarzało to się Miedziowym, czym ostatecznie przepłacili miejscem na podium. Czy letnia przerwa pomogła dzisiejszym gospodarzom?

Cracovia podchodzi do dzisiejszego spotkania po dwóch remisowych starciach z Dunajską Stredą. Wyniki 1:1 dały ostatecznie dogrywkę w Krakowie, w której górą był klub ze Słowacji. Tym samym Craxa jest pierwszą polską drużyną, która odpadła z kwalifikacji do europejskich pucharów. Trener Pasów Michał Probierz po raz kolejny deklaruje chęć walki o mistrzostwo Polski, co rok temu było wyśmiewane, a w tym jest już traktowane bardziej poważnie. Czwarte miejsce w poprzednim sezonie był bardzo dobrym rezultatem, a zrzucenie balastu w postaci eliminacji Ligi Europy może pomóc dzisiejszym gościom w osiągnięciu jeszcze większego sukcesu. Z pewnością dużym atutem Cracovii jest zgranie, nie odbyła się tam rewolucja kadrowa, a drobne braki postanowiono załatać zawodnikami z zagranicy, którzy mają dać nową jakość temu zespołowi. Czy w pierwszym starciu nowej kampanii ją zobaczymy?

Kluczowe aspekty:

 • Zagłębie Lubin zajęło szóste miejsce w poprzednim sezonie w PKO Ekstraklasie
 • Zagłębie Lubin rozegrało siedem sparingów, w trzech z nich zwyciężyli, w jednym zremisowali, a w trzech odnieśli porażkę
 • Cracovia zajęła czwarte miejsce w poprzednim sezonie w PKO Ekstraklasie
 • Cracovia rozegrała cztery sparingi, w dwóch z nich zwyciężała, a w dwóch odnosiła porażkę
 • Cracovia odpadła z pierwszej rundy eliminacji Ligi Europy z Dunajską Stredą
 • Ostatnie starcie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem Cracovii 2:1
 • 5 ostatnich spotkań, które rozgrywane były pomiędzy tymi drużynami na stadionie Zagłębia Lubin, zakończyły się 2 remisami i 3 zwycięstwami gości

Co obstawiać?

Pomimo niekorzystnego bilansu Zagłebia Lubin w ostatnich starciach na swoim stadionie z Cracovią idę w kierunku gospodarzy. Dzisiejsi goście mają w nogach dwumecz z Dunajską Stredą, a w ostatni czwartek rozegrali ze słowacką drużyną dogrywkę, odpadając ostatecznie z kwalifikacji do Ligi Europy. Uważam, że odbije się to na kondycji zawodników Pasów, tym bardziej na początku sezonu, gdy nie jest się w rytmie meczowym. Skład Miedziowych pozostał praktycznie bez zmian i w mojej opinii zwyciężą w dzisiejszym meczu. Bezpiecznie proponuje wygranie przynajmniej jednej połowy przez zespół z Lubina.

Zdarzenie: Zagłebie Lubin vs Cracovia

Typ: Zaglębie Lubin wygra przynajmniej jedną połowę

Kurs: 1.67

Legia Warszawa vs Pogoń Szczecin

Wojskowi przez całe lato z pewnością nie mogli doczekać się rozpoczęcia nowego sezonu. Chęć rewanżu na aktualnym mistrzu Piaście Gliwice jest ogromna i cel dla Legii nie zmienia się nigdy. Jak co roku jest to walka o koronę PKO Ekstraklasy. Awans do fazy grupowej Ligi Europy oraz zdobycie Pucharu Polski to kolejne założenia drużyny z Warszawy. Ich tegoroczna przygoda z europejskimi pucharami zaczęła się średnio. Jasne awans został wywalczony, lecz styl gry w pierwszym, jak i drugim starciu z półamatorskim klubem z Gibraltaru nie porywał. Dochodziło nawet do takich sytuacji, że Europa FC grając w osłabieniu, stwarzała sobie dobre okazje bramkowe. Jest to początek nowej kampanii i z czasem powinniśmy ujrzeć efekty pracy nowego/starego szkoleniowca Wojskowych, ale dzisiaj przyjdzie im się zmierzyć z drużyną ze Szczecina i każdy kibic klubu z Łazienkowskiej oczekuje mocnego wejścia w sezon. Czy piłkarze spełnią te nadzieje?

Portowcy po zajęciu siódmego miejsca w poprzedniej kampanii PKO Ekstraklasy mają nadzieję na jeszcze więcej. Wyższe miejsce ma zagwarantować im trener Kosta Runjaic, który ma niepodważalną pozycję w Szczecinie. Zaufanie, którym obdarzono Niemca od listopada 2017 roku, powoli się spłaca. Buduje zespół na swój sposób i trzeba przyznać, że wychodzi mu to coraz lepiej. Najbardziej szwankowała defensywa, dlatego postanowiono ją wzmocnić nowym bramkarzem oraz dwoma stoperami. Odejście Radosława Majewskiego do Australii, także nie powinno stanowić kłopotu, ponieważ jest kilku zawodników ze środka pola, którzy mogą go zastąpić. W Szczecinie nadchodzą dobre czasy. Sugeruje to nawet przebudowywany aktualnie stadion Pogoni, który nareszcie doczeka się odnowy. Niemiecka precyzja i polski temperament to przepis na sukces Portowców w nowym sezonie?

Kluczowe aspekty:

 • Legia Warszawa zajęła drugie miejsce w poprzednim sezonie w PKO Ekstraklasie
 • Legia Warszawa rozegrała pięć sparingów, w trzech z nich zwyciężała, raz zremisowała, a raz odniosła porażkę
 • Legia Warszawa awansowała do drugiej rundy eliminacji Ligi Europy pokonując w dwumeczu Europa FC
 • Pogoń Szczecin zająła siódme miejsce w poprzednim sezonie w PKO Ekstraklasie
 • Pogoń Szczecin rozegrała sześć sparingów, w trzech z nich zwyciężała, a w trzech odnosiła porażkę
 • Ostatnie starcie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się remisem 1:1
 • 5 ostatnich spotkań, które rozgrywane były pomiędzy tymi drużynami na stadionie Legii Warszawa, zakończyły się 4 wygranymi gospodarzy i 1 remisem

Co obstawiać?

Jestem zdania, że będzie to wyrównane spotkanie. Legia Warszawa nie prezentuje do tej pory wysokiej formy i dobre wyniki Pogoni Szczecin w sparingach mogą dać nam nadzieje na ciekawy mecz. Portowcy pod przewodnictwem Kosty Runjaica grają radosny futbol, w którym pada wiele bramek. Uważam, że dzisiaj także zobaczymy kilka goli. Moim typem na to spotkanie jest wynik BTTS. Wojskowi szczególnie w obronie nie imponowali w dwumeczu z Europa FC, a mówimy tutaj przecież o zespole półamatorskim. Uważam, że zarówno Legia Warszawa, jak i Pogoń Szczecin trafią przynajmniej raz do siatki rywala.

Zdarzenie: Legia Warszawa vs Pogoń Szczecin

Typ: BTTS

Kurs: 1.85

typy na Ekstraklasę