Kolejny wielki mecz reprezentacji Polski w piłce ręcznej i kwestia awansu w tej grupie jest wyjaśniona. Jednak nie we wszystkich grupach tak jest. Mistrzostwa Europy rozgrywane na Węgrzech i Słowacji dochodzą do ważnego momentu, bowiem przed nami ostatnia kolejka 1 rundy fazy grupowej i poznamy nie tylko drużyny, które awansują dalej, ale i będą mieć komfort w następnej rundzie, gdyż można zacząć dalsze granie mając 2 punkty na koncie. Skupiamy się na 3 spotkaniach, w których tylko w jednym będą większe emocje i większa stawka. W pozostałych liczymy raczej na jednostronne widowisko. Czy rzeczywiście tak będzie? Zapraszam do analizy.

Totalbet koszulka
Totalbet koszulka
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 5000 zł od depozytu + 220 zł zakład bez ryzyka (zwrot na depozyt) + 35 zł freebet BEZ depozytu

Odbierz darmowe środki za samą rejestrację!

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD DEPOZYTU: 100% do 5000 zł, CASHBACK: 220 zł, FREEBET: 25 + 10 zł

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Grasz z nami w turniej ME w piłce ręcznej w Totalbet? Skorzystaj z kodu promocyjnego.

Słowacja – Rosja: typy, kursy i zapowiedź (17.01.2022 r. 18:00)

Z perspektywy obu drużyn jest to ważny mecz, bo nikt w grupie F oficjalnie nie zapewnił sobie jeszcze awansu. Sytuacja jest tu bardzo ciekawa, bo jeśli wygra Słowacja to decydować o kolejności może mała tabela, w której jednak gospodarze jednak nie będą się liczyć przez wcześniejsze rozstrzygnięcia. Warto dodać, że mamy tu jeszcze Litwę i Norwegię, którzy o godzinie 20:30 zagrają swoje spotkanie.

Słowacja

Najpierw wysoka porażka z Norwegią, potem dość pokaźna różnica bramkowa przeciwko Litwie. Tak miało to wyglądać od samego początku. Faworytem tego spotkania na pewno nie są, aczkolwiek jest to mecz, w którym trzeba pokazać się z dobrej strony i postarać się zanotować kolejne punkty. Kwestia awansu nie jest jeszcze przesądzona, bo utrata punktów przez Norwegów może premiować właśnie gospodarzy do następnej rundy. Jeśli wierzyć w któregoś z konkretnych zawodników to na pewno powinien być nim Lukas Urban, grający na prawym skrzydle w niemieckim Minden, który przywiózł tu wysoką formę i jest najlepszym strzelcem drużyny. Zdobył już 13 bramek w tym turnieju. Słowacy starają się grać zróżnicowany handball, bo i sporo gry przez środek, Jakub Prokop jest tego przykładem. Dobry turniej i 8 bramek z lewego rozegrania.

Rosja

Kto wie, czy to właśnie ta nacja nie jest największą niespodzianką po tych pierwszych 2 kolejkach. Są bowiem na prowadzeniu i mają komplet punktów. Jest to o tyle zaskakujące, że przecież pokonali reprezentację Norwegii. Udziału tam jednak zbyt wielkiego nie miał Siergiej Kosorotow, który już teraz jest gwiazdą reprezentacji, a przeciwko Litwie rzucił 9 bramek. Nie ma jego, są inni gracze. Przede wszystkim tu, na Słowacji radzą sobie bardzo dobrze, jeśli chodzi o postawę w obronie. W tym aspekcie są jedną z lepszych drużyn na turnieju. Z Litwą, zwłaszcza w 2 połowie tego nie pokazali, ale z Norwegią a i owszem. 22 stracone bramki w drużynie, gdzie jest przede wszystkim Sander Sagosen to wynik doskonały. Jak wspomniałem wcześniej nic nie jest tu pewne, ale warto zająć 1 miejsce, by mieć ten przywilej 2 punktów w następnej rundzie.

Co typować?

Rosjanie są faworytem pomimo tego, że mają lepsze i gorsze momenty w tym turnieju. Potrafią zagrać dobre spotkanie w obronie, ale i seryjnie je tracić, wówczas prezentując dobrą postawę w ataku. Słowacja jest lepszą drużyną niż Litwa, aczkolwiek zdecydowanie gorsza niż Norwegia. Myślę, że drużyna ze wschodu powinna sobie z nimi poradzić, aczkolwiek nie musi być to dla nich proste spotkanie. Wygrana nad Norwegią musi ich nakręcić na kolejne zwycięstwa. Poza tym w 5 ostatnich meczach bezpośrednich to właśnie Rosjanie zawsze byli górą.

Totalbet
1,33
Rosja

Bośnia i Hercegowina – Hiszpania: typy, kursy i zapowiedź (17.01.2022 r. 18:00)

W grupie E w zasadzie wszystko jest jasne, przede wszystkim dla tych reprezentacji. Oczywiście otwarta jest jeszcze kwestia walki o 2 miejsce, którą pomiędzy sobą stoczą Czesi i Szwedzi. Bośnia nie ma szans już na nic, jest pewna, że po tym meczu jedzie do domu, a Hiszpanie na pewno grupę wygrali, kto by nie zajął 2 miejsca, to i tak są pewni 2 punktów w kolejnej rundzie. Sytuacja jest więc dla nich w pełni komfortowa.

Bośnia i Hercegowina

Tak naprawdę to na niezbyt wiele mogli liczyć Bośniacy i chyba taki cel właśnie stawiali sobie na tym turnieju. Chodziło głównie tu o zdobycie doświadczenia, bo jako reprezentacja zaliczają 2 turniej pod rząd, ale po raz kolejny nie można liczyć na dobry występ. Nie mogą więc dziwić rozmiary porażek w dotychczasowych spotkaniach, bo zarówno Czechy, jak i Szwecja nie miały żadnych problemów. Z grona tych 24 drużyn to nie trudno wpuścić ich do tego worka z napisem najsłabsi. Zwłaszcza pokazuje to gra w ataku, gdzie mają bardzo duże problemy. Tylko 37 bramek to wynik najsłabszy. W żadnym z tych 2 starć nie udało się dobić do granicy 20 trafień. Trener Ivica Obrvan może liczyć na Benjamina Buricia, ale ten nie gra wielkiego turnieju. Do tej pory 6 trafień gracza Flengsburga.

Hiszpania

Mistrz Europy w odmienionym składzie, ale to i tak pozwala im na dobrą grę. Rozkręcają się w trakcie turnieju i to widać. Najpierw duże problemy przeciwko Czechom, ale potem wygrana nad reprezentacją Szwecji. To im daje już pewne 1 miejsce. Nawet porażka oznacza, że Hiszpania gra dalej i do kolejnej rundy wynosi 2 punkty. Wszystko przez bilans meczów bezpośrednich z drużyną, która zajmie 2 miejsce. Trudno powiedzieć na razie, na kim spoczywa ten ciężar gry w ataku, bo miał na Maquedzie, ale ten mocno zawodzi. Canellas, Gomez czy Gurbindo grają nierówno. Ci pierwsi słabo z Czechami, ale świetnie ze Szwecją, a ten ostatni właśnie odwrotnie. Mogą jednak liczyć na świetną postawę Pereza de Vargasa, który świetnie czuje rzuty w 1 tempo rywali i ma wysoki procent obron. Hiszpanie są w formie, a to spotkanie to kolejna okazja do kontynuacji jej.

Co typować?

Widać wielką słabość Bośniaków, którzy nie radzą sobie w tej grupie. 37 bramek w 2 meczach o tym świadczy. To bardzo słaby wynik. Hiszpania może i nie gra nic wielkiego w obronie, bo dwukrotnie tracili ponad 25 bramek, ale jednak nie mają większego pomysłu na grę. Poza Buriciem nie ma tu zawodników europejskiego formatu, a i on jest dobrze wyłączany z gry przez rywali. Moim zdaniem to będzie kolejne spotkanie, w którym Bośnia nie będzie w stanie zrobić nic i skończy się to wysoką wygraną Hiszpanów. Sam proponuję liczbę bramek nacji z Bałkanów.

Totalbet
1,45
Bośnia i Hercegowina poniżej 23.5 bramek
Grupa Zagranie

Macedonia Północna – Dania: typy, kursy i zapowiedź (17.01.2022 r. 20:30)

Sytuacja w grupie A dla obu tych reprezentacji jest oczywista. Macedonia bowiem odpada z dalszej rywalizacji po tym spotkaniu, natomiast zgodnie z planem ich rywale awansują do kolejnej rundy z kompletem punktów i jasnym celem, jakim jest ogrywanie kolejnych rywali na drodze do złotego medalu. Scenariusz tego spotkania jest oczywisty zwłaszcza patrząc na to, jak to do tej pory się układało.

Macedonia Północna

Koniec gry w reprezentacji przez braci Lazarov skazuje ich na taką totalną przeciętność. Możliwości, by dostać się na większe turnieje są, ale w nich raczej nie mają możliwości czegokolwiek ugrać. Ten turniej jest tego dobrym przykładem, bo przegrali zarówno ze Słowenią, jak i z Czarnogórą. W tych pojedynkach co prawda nie przegrywali wysoko, aczkolwiek trzeba wziąć pod uwagę, że zakażenia w tych drużynach wykluczyły kilku ważnych zawodników. W sumie nie styl jest najważniejszy, a końcowy wynik, a ten mówi, że Macedonia po 2 kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w grupie, ma 0 punktów na koncie i nie ma żadnych szans na walkę o awans. Czarnogóra gra ze Słowenią mecz bezpośredni, więc jakby się to nie ułożyło, któraś z tych drużyn będzie mieć więcej niż 2 punkty. Aczkolwiek raczej nikt nie zakłada tego, że uda się skutecznie powalczyć z Duńczykami.

Dania

Czegóż innego można było się spodziewać w grze chyba najlepszej reprezentacji ostatnich lat? Turniej na terenie Węgier, konkretnie w Debreczynie rozpoczęli z wielkim przytupem ogrywając zarówno Słowenię, jak i Czarnogórę. Wrażenia swoją grą zrobili wielkie, bo aktualnie ich różnica bramek wynosi +20 i jest najlepszą w całym turnieju po 2 meczach. Oczywiście siła tej nacji jest niepodważalna i są brani jako jeden z dwóch, trzech faworytów do złotego medalu. To jest jednak dla nich chwila, kiedy mogą sobie pozwolić na pewne rozluźnienie i odpoczynek przed kolejną rundą ważnych zawodników. Można spodziewać się pewnych zmian, aczkolwiek nawet przy rotacji możliwości Danii są duże i stać ich na kolejne zwycięstwo.

Co typować?

Celuję w kolejne wysokie zwycięstwo Danii. Macedonia nie ma o co grać i niewykluczone, że ich podejście nie będzie takie, jak należy. Ich koncentracja może spaść, dochodzić do wielu błędów i słabej postawy w obronie. Rywal też w tej rundzie nic nie musi, ale znając podejście faworyta to można oczekiwać kolejnego dobrego spotkania w ich wykonaniu, co przyniesie sporą różnicę bramek na ich korzyść. Do tej pory 9 i 11. Teraz wystarczy 8.

Totalbet
1,52
Dania -7.5
typy ręczna

Fot. Rafał Rusek / Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze