Jak usunąć konto u bukmachera online? Łatwa instrukcja ››
Czy łatwo jest usunąć konto u bukmachera? Jeśli chcesz skończyć swoją przygodę z obstawianiem, to oczywiście bukmacherzy pozwalają na zablokowanie lub usunięcie konta. U legalnych operatorów jest kilka możliwości ograniczenia swojego dostępu do konta, a tym najtrwalszym sposobem jest funkcja usunięcia konta. W wielu przypadkach to nieodwracalna czynność i po zdecydowaniu się na ten ruch nie będziesz mógł ponownie uruchomić konta. Każdy bukmacher stosuje jednak własną politykę dotyczącą tego, jak zamknąć konto, choć mechanizm tego działania wszędzie jest podobny.
Spis treści
Czy da się usunąć konto u bukmachera?
Niektórzy gracze, którzy chcą zakończyć swoją karierę typerską, po prostu zaprzestają korzystania z usług bukmachera. W tym celu nie zawsze muszą zamykać konto, ponieważ bukmacherzy nie pobierają żadnych opłat za posiadanie profilu gracza – nawet jeśli się z niego regularnie nie korzysta.
Jest też typ graczy, którzy wolą się upewnić, że ich konto faktycznie zostanie zamknięte, bo np. w ciągu kilku lat nie planują udziału w zakładach bukmacherskich. Może to mieć podłoże związane z ochroną swojej osoby przed skutkami hazardu. Wówczas tacy użytkownicy decydują się na finalny ruch, który polega na zamknięciu konta u bukmachera.
Sprawdziliśmy wszystkie regulaminy legalnych bukmacherów i wiemy, że każdy z nich oferuje funkcję zamknięcia konta.
To ostateczny krok, bo zamiast zamykania profilu można skorzystać z pozostałych metod samowykluczenia: blokada konta na 24 godziny, blokada konta na trzy miesiące.
Powyższe mechanizmy stosowane są chociażby przez STS i Fortunę – wybierając któryś z nich, w czasie trwania okresu wykluczenia, gracz nie ma możliwości powrotu do zakładów online. To jednak nie tyle usunięcie konta, co jego zamrożenie na określony czas. Usunięcie konta związane jest z finalną wypłatą środków, a także brakiem możliwości na powrót do gry.
Jak usunąć konto u bukmachera – instrukcja
Od razu zaznaczamy, że będziemy generalizować, ponieważ przygotowaliśmy ogólną wskazówkę dotyczącą tego, jak zamknąć konto u bukmachera. Co jest ważne, wszyscy polscy operatorzy stosują podobne narzędzia związane z usuwaniem konta. Dlatego poniższą instrukcję można zastosować tak samo w TOTALbet, jak i Superbet czy u innego dostawcy zakładów wzajemnych.
Usuwanie konta przede wszystkim wiąże się z decyzją typera, a więc to gracz musi zgłosić do bukmachera taką chęć. W jaki sposób można to zrobić? Generalnie bukmacherzy proponują kontakt poprzez wiadomość e-mail do działu obsługi klienta. Taką procedurę można przejść również za pośrednictwem czatu na żywo.
W przypadku usuwania konta – trzeba to bezpośrednio zgłosić do bukmachera. Jeśli chodzi o pozostałe opcje ograniczenia gry, a więc np. samowykluczenie na trzy miesiące, to w tym przypadku wystarczy ustawić odpowiednią opcję w edycji profilu gracza. To będzie skutkować czasowym ograniczeniem dostępu do konta bukmacherskiego.
Trzeba wiedzieć, że bukmacherzy mają różne praktyki, co do usuwania konta. Dla przykładu w Totolotku użytkownik nie będzie miał ponownie okazji do otworzenia konta, jeśli zdecyduje się na jego definitywne zamknięcie.
W STS natomiast na prośbę użytkownika konto ponownie zostanie utworzone – tak jest też w Fortunie, forBET, BETFAN i LVBET.
Krok 1: Samowykluczenie z gry na 24 godziny lub trzy miesiące
Tak jak wspominaliśmy wcześniej, polscy bukmacherzy oferują pośrednie rozwiązania, które mogą być na początku dobrymi opcjami dla graczy, którzy myślą o definitywnym końcu z obstawianiem zakładów sportowych. Bukmacherzy mają dwa warianty samowykluczenia – jeden z nich to okres 24-godzinny, a drugi to trzymiesięczna banicja. Jak to działa? Po wyborze takiego rozwiązania użytkownik nie może zalogować się na swoje konto, co od razu uniemożliwia obstawianie zakładów. Idąc dalej – gracz nie ma możliwości wykonywania żadnych operacji na koncie do czasu, gdy czas samowykluczenia nie upłynie.
Gdzie możesz zastosować samowykluczenie? W ten sposób zablokujesz konto w STS, a możesz to zrobić bez żadnego kontaktu z obsługą klienta. Wystarczy w zabezpieczeniach konta wybrać stosowny komunikat, a Twoje konto zostanie zablokowane. Czy można skrócić czas blokady? Nie, nie ma takiej możliwości. To mechanizmy, które są stosowane przez bukmacherów w celu ochrony klienta. Dlatego nie ma szans na to, żeby skrócić samowykluczenie – nawet po licznych kontaktach z działem support.
Uwaga! Samowykluczenie nie musi poprzedzać usunięcia konta, jednak to zalecany krok w przypadku zaobserwowania u siebie niewłaściwych zachowań, mogących świadczyć o uzależnieniu od gry. Jeśli usuwasz konto z innych powodów, możesz od razu przejść do kroku nr 2.
Krok 2: Usunięcie konta – zgłoś się do bukmachera
Bukmacherzy online nie utrudniają specjalnie czynności związanej z zamknięciem konta. Analizując ten proces u każdego operatora widzimy, że firmy online szybko przyjmują tego rodzaju wnioski. W TOTALbet konto zostanie zablokowane w przeciągu 48 godzin od zgłoszenia stosownego wniosku. Co to jest? Po prostu to wiadomość na adres pomoc@totalbet.pl odnośnie tego, że chce się zamknąć konto. Gracz nie jest w żaden sposób zobligowany do tego, żeby podawać motywy swojej decyzji. Owszem, opcjonalnie niektórzy bukmacherzy chcą wiedzieć, co jest powodem, ale nie jest to warunek konieczny, żeby usunąć konto.
Zamykanie konta bukmacherskiego odbywa się przy udziale supportu. Jeśli podjąłeś tego rodzaju decyzję, to po zalogowaniu się na profil – wyślij wiadomość e-mail do działu obsługi klienta. Warto pamiętać, żeby wiadomość pochodziła z tej samej poczty, na którą było zarejestrowane konto u bukmachera. STS wymaga dodatkowo podania pierwszej i trzech ostatnich cyfr numeru PESEL w celu zweryfikowania tożsamości klienta. Co więcej, trzeba też wpisać login. Inny z czołowych bukmacherów, czyli Fortuna oczekuje tylko wiadomości e-mail na adres callcenter@efortuna.pl.
Po tym, gdy zgłosisz wniosek o usunięcie konta do bukmachera – poczekaj na odpowiedź pracownika firmy. Z reguły to wystarcza, żeby operator zaakceptował Twoje żądanie.
Krok 3: Podejmij wszystkie środki finansowe z konta
Warto pamiętać, że konto bukmacherskie może być usunięte pod warunkiem, że zostało zweryfikowane. O co chodzi? O to, że przy zamknięciu konta bukmacher jest zobligowany do wypłaty wszystkich środków, które się na nim znajdują. Jeśli posiadasz pieniądze na saldzie depozytowym, a nie zweryfikowałeś profilu dokumentem tożsamości – to nie masz możliwości usunięcia konta. Dlaczego? Dlatego, że w takiej sytuacji bukmacher nie może przekazać Ci zgromadzonych na saldzie pieniędzy, ponieważ wypłaty działają tylko na kontach stałych.
Zakładając, że masz zweryfikowany profil bukmacherski, to przed decyzją o usunięciu konta, możesz zlecić wypłatę wszystkich wygranych. Które pieniądze możesz podjąć z konta? To środki z salda głównego – jeśli masz pieniądze na koncie bonusowym, to one nie mogą być wypłacone. No chyba, że zdążysz je odpowiednio obrócić zgodnie ze wszystkimi regulaminami promocji.
Jeśli usuniesz konto i nie wypłacisz pieniędzy, to i tak w obowiązku bukmachera leży zwrot środków znajdujących się na rachunku głównym. Wówczas bukmacherzy dają sobie kilka dni na to, żeby przesłać na konto bankowe gracza wszystkie pieniądze, które mu się należą.
Rola bukmachera – zwrot pieniędzy i przechowywanie danych gracza
Gdy zdecydujesz się na tymczasowe wykluczenie z gry m.in. w Fortunie, to bukmacher nie jest zobowiązany do przelania środków finansowych, ponieważ po upływie trzech miesięcy gracz odzyska kontrolę nad kontem.
Inaczej to wygląda w sytuacji, gdy gracz dokonuje permanentnego usunięcia konta. Wówczas to sygnał dla bukmachera, że taki klient nie chce ponownie do niego wracać, a więc to oznacza, że trzeba wypłacić zgromadzone środki. Bukmacherzy nie mogą ich konfiskować, więc wszystko, co znajduje się na saldzie głównym – zostanie Ci dostarczone elektronicznym przelewem na konto bankowe podane przy weryfikacji.
Co z przechowywaniem danych osobowych? Często się mówi, że w internecie nic nie ginie i zawsze dane zostają gdzieś przechowywane. Czy bukmacherzy mają obowiązek trzymania tego rodzaju informacji?
Z odpowiedzią spieszy ustawa hazardowa i jeden z jej zapisów. Co w nim jest? To że bukmacherzy są zobligowani do przechowywania danych klientów przez pięć lat od decyzji o usunięciu konta. To pokazuje, że choć Ty usuniesz konto, to i tak przez kolejne lata bukmacher będzie w swoich archiwach posiadał wszystkie informacje i ruchy, które były za jego pośrednictwem wykonywane.
Czy można wrócić do gry po zamknięciu konta?
Jedni bukmacherzy oferują tego rodzaju możliwości, by po zamknięciu konta wrócić do gry, z kolei inni uniemożliwiają takie działanie.
Dla przykładu w LVBET i PZBuk są opcje, które sprawiają, że gracz zostaje permanentnie wykluczony z obstawiania. W takiej sytuacji nie ma powrotu do gry u tego operatora. Mniej restrykcyjne zasady dotyczące zamykania konta są w forBET, BETFAN, STS czy Fortunie. W tym przypadku bukmacherzy deklarują, że na prośbę gracza takie konto ponownie może być otwarte.
Jak można wrócić do gry po zamknięciu konta? Bukmacherzy zachęcają do kontaktu poprzez dział supportu. Tam przechodząc drogę weryfikacji np. podając PESEL, adres e-mail lub dokument tożsamości – można ponownie uzyskać kontrolę nad usuniętym kontem.
Warto dodać, że usunięcie konta u danego bukmachera nie musi oznaczać zakończenia przygody z bukmacherką. Po, dla przykładu, przykrych doświadczeniach z jednym z operatorów możesz chcieć się odciąć od niego, ale nie od samej gry. Gdzie wtedy przejść? Odsyłamy >> do naszego rankingu legalnych bukmacherów i bukmachera miesiąca. Znajdziesz tam TOP 5 operatorów na rynku wraz z kodami promocyjnymi podwyższającymi pakiety powitalne.
FAQ
Zaloguj się, aby dodawać komentarze
Nie masz konta ? Zarejestruj się
(1) Komentarze
Nie polecam grania u bukmachera superbet w internecie. Nie wpłacajcie tam żadnej dużej gotówki. W regulaminie mają podpunkt, że trzeba obrócić 1 raz swoim depozytem. Własnych pieniędzy nie można wypłacić. Nie polecam. Chat rozłączał się w momentach niekomfortowych, a odpowiedzi przychodziły prawie po 2 dniach.
Odpowiedz
Zaloguj się aby dodać odpowiedź