Zablokowane konto na Fortunie – co zrobić? Jak usunąć konto w Fortunie?

zablokowane konto fortuna

Zablokowane konto w Fortunie nie musi wcale oznaczać, że na dobre straciłeś dostęp do profilu gracza. Wszystko zależy od tego, dlaczego pojawiła się blokada od Fortuny. To bukmacher, który w ramach odpowiedzialnej gry stosuje mechanizmy wpływające na kontrolowanie obstawiania zakładów. Stosując w ten sposób samowykluczenie po upływie określonego terminu – konto zostanie odblokowane. To tylko jeden z przykładów blokady konta Fortuny. Co z pozostałymi sytuacjami? Jak radzić sobie w sytuacji, gdy konto zostało zablokowane na wniosek bukmachera a nie własny? W jaki sposób usunąć konto w Fortunie? O tym przeczytasz w naszym artykule!

Zablokowane konto w Fortunie – o co chodzi? Jak to działa?

Jeśli jesteś klientem Fortuny, który właśnie otrzymał blokadę oznacza to, że nie masz możliwości wykonywania czynności na swoim koncie. Pod tym pojęciem kryje się obstawianie zakładów, a także korzystanie z systemu wpłat i wypłat. Zablokowane konto może oznaczać zamrożenie środków, które się na nim znajdują. Chodzi o saldo bonusowe i depozytowe. Jeśli blokada nałożona została przez bukmachera, to pieniądze zostaną przelane na Twoje konto po wyjaśnieniu całej sytuacji.

W Fortuna zakłady bukmacherskie regulamin określa prawa i obowiązki bukmachera, a także gracza. Zdajemy sobie sprawę, że większość klientów nie czyta tego rodzaju dokumentów. A to właśnie akceptując regulamin przy rejestracji w Fortunie – zgadzasz się na wszystkie postanowienia w nim zawarte. Bukmacher przewiduje sytuację, w której ma prawo do nałożenia blokady, a nawet wykluczenia klientów z obstawiania, jeśli ci nie przestrzegają ustalonych zasad.

dlaczego fortuna może zablokować konto

Może zdarzyć się też tak, że blokada konta będzie podyktowana łamaniem regulaminu przez klienta. Wówczas Fortuna zablokuje konto po to, żeby wyjaśnić całe zajście z graczem, który dopuszcza się niedozwolonych technik. O co może chodzić? O wyłudzanie bonusów tworzeniem sieci multikont lub graniem surebetów.

Kiedy bukmacher Fortuna może zablokować konto?

Kiedy rejestrujesz konto na efortuna.pl, to wpisujesz Fortuna kod promocyjny, ale też zaznaczasz zgodę na regulamin bukmachera. Inaczej mówiąc, deklarujesz, że będziesz stosował się do jego zapisów. Kiedy Fortuna ma podejrzenia lub dowody na to, że go łamiesz – może zablokować Twoje konto gracza. To pełnoprawne działanie, ale tak jak piszemy: w określonych sytuacjach.

Decyzja o blokadzie konta przez Fortunę nie może być podjęta na zasadach “widzi mi się”. Bukmacher musi mieć konkrety, a więc to, że obstawiasz przy użyciu kilku kont lub brak prawidłowej weryfikacji danych osobowych po Twojej stronie. Kiedy jeszcze konto może być zablokowane? Bukmacherzy są wyczuleni na stosowanie strategii surebets, która bardzo negatywnie odbija się na ich interesie.

Co zrobić, gdy konto w Fortunie zostanie zablokowane?

Jeśli skorzystałeś z opcji samowykluczenia lub zawieszenia konta, to nie ma szans na to, żeby uzyskać wcześniejszy dostęp do konta (co to samowykluczenie tłumaczymy dokładnie w dalszych fragmentach). Po prostu musisz poczekać, aż termin na przerwę zostanie zrealizowany. Co w sytuacji, gdy bukmachera Fortuna zablokuje konto? Oczywiście w takiej sytuacji pierwsze co, to powinieneś zostać poinformowany przez operatora, jaki jest dokładnie powód takiego działania. To Twoje prawo, żeby wiedzieć, jakie zarzuty pod Twoim adresem kieruje Fortuna. Co dalej? Pozostaje Ci się wytłumaczyć z tego, co zarzuca bukmacher. Liczymy, że w tym sporze masz rację i odblokujesz swoje konto.

>> Swoje roszczenia do Fortuny możesz zgłaszać poprzez pocztę e-mail lub tradycyjną drogą na adres biura w Warszawie lub Cieszynie Śląskim.

Zawieszenie konta w Fortuna

Obstawianie zakładów to z jednej strony rozrywka, a z drugiej strony stresogenne sytuacje. Bywają okresy, gdzie każdy z nas potrzebuje odpoczynku – Fortuna umożliwia swoim klientom, by ci wzięli sobie wolne od zakładów. Jak to działa? Chodzi o zawieszenie konta gracza w zakładach Fortuny. Wybierając tego rodzaju polecenie – Fortuna zablokuje Twoje konto na czas, który sobie ustalisz. Minimalny okres zamrożenia konta to 24 godziny. W przeciwieństwie do STS – w Fortunie możesz zawiesić konto na okres 2-3 dni.

Zawieszenie konta oznacza, że w określonym czasie rezygnujesz z możliwości korzystania z usług Fortuny. Jeśli potwierdzisz chęć blokady, to stracisz dostęp do wszystkich funkcji, jakie oferuje bukmachera Fortuna. Opinie o tego rodzaju możliwości są pozytywne, bo takie akcje wpływają na odpowiedzialną grę użytkowników. Korzystanie z tego typu narzędzi może niwelować ryzyko uzależnienia od hazardu. Zawieszone konto Fortuna aktywuje wtedy, gdy minie okres zamrożenia.

Jak samemu zawiesić konto w Fortunie?

Generalnie Fortuna umożliwia dwa rodzaje samodzielnej blokady konta przez użytkownika. Ta mniej inwazyjna, bo krótsza, związana jest z zawieszeniem dostępu do oferty bukmachera na stosunkowo krótki okres. Fortuna pozwala też na bardziej radykalne kroki. Z czym są one związane? Polegają one na samowykluczeniu z gry. W tym przypadku mówimy o znacznie dłuższym rozbracie z kontem Fortuny, który minimalnie może wynosić trzy miesiące. To gracz decyduje o tym, którą formę blokady konta wybierze.

Jak to zrobić? Posiadacz konta w Fortunie powinien zalogować się na swój profil online na stronie efortuna.pl lub w aplikacji. Następnie trzeba przejść do edycji konta i skorzystać z zakładki odpowiedzialna gra. Tam pojawią się dwie możliwości na blokadę konta: zawieszenie lub samowykluczenie. Z rozwijanej listy możesz wybrać czas, w którym nie chcesz korzystać z zakładów Fortuny. Jeśli potwierdzisz komunikat – Twoja prośba zostanie spełniona. Bukmacher zawiesi konto, a ponowna gra będzie możliwa po upłynięciu stosownego czasu.

Typy blokady

z inicjatywy graczaz inicjatywy bukmachera
– zawieszenie konta (krótki czas, np. 24 godziny)– do rozwiązania sprawy
– samowykluczenie (dłuższy czas, min. 3 miesiące)powód? naruszenie regulaminu bukmachera, np. wyłudzanie bonusów
powód? chęć przerwy od gry, przeciwdziałanie uzależnieniumożliwość aktywacji konta? Tak, jednak dopiero po złożeniu wyjaśnień i pozytywnym rozpatrzeniu wniosku przez Fortunę
możliwość aktywacji konta? Tak, dopiero po upłynięciu ustalonego okresu abstynencji od gry, brak możliwości negocjacji terminu

Czy można usunąć konto w Fortunie?

Tak, możesz w każdej chwili usunąć konto w Fortunie. Rejestracja w Fortunie nie oznacza, że w ten sposób na stałe wiążesz się z bukmacherem. Jako klient możesz w dowolnym czasie usunąć swoje konto – tym samym wykreślić się z listy aktywnych klientów tego bukmachera.

Jak usunąć konto w Fortunie?

Chcesz usunąć swoje konto w Fortunie, ale nie wiesz, jak masz to zrobić? Przedstawimy Ci krótką instrukcję na temat przebiegu całego procesu związanego z usunięciem konta w Fortunie, ponieważ na swoim koncie nie znajdziesz jednego przycisku, który umożliwi Ci taką opcję. Sprawa z usunięciem konta jest trochę bardziej złożona i wykracza poza stronę operatora:

  1. Skorzystaj z powiązanej poczty e-mail z kontem bukmacherskim Fortuna.
  2. Napisz wiadomość do Fortuny, że chcesz zamknąć konto na adres: callcenter@efortuna.pl.
  3. Jeśli wiadomość będzie wysłana z poczty, na którą zarejestrowałeś się w Fortunie, to bukmacher zrealizuje Twoją prośbę.
  4. Nie ma konieczności podawania przyczyn swojej decyzji.
Instrukcja, jak usunąć konto w Fortunie

Usunięte konto w Fortunie – co dalej?

Motywacja związane z usunięciem konta w Fortunie mogą być różne. Pamiętaj jednak, że nawet po zamknięciu konta online, nadal możesz korzystać z punktów stacjonarnych Fortuny lub po prostu założyć konto u innego bukmachera. Pełen ranking najlepszych bukmacherów w Polsce znajdziesz tutaj -> https://zagranie.com/bukmacherzy/

FAQ

Zaloguj się aby dodawać komentarze