Wracam do Was po krótkiej przerwie. Dziś moje oczy spoglądają ku turniejowi o Mistrzostwo Europy Wschodniej. Przyjrzymy się pojedynkowi panów pomiędzy Serbem, Filipem Kraijnovicem oraz jego rodakiem, Laszlo Djere. Będziemy baczniej śledzić również rezultat w pojedynku pań, gdzie Bułgarka Izabella Szinikowa spotka się z Serbką Ivaną Jorović. Co sądzicie na temat tych pojedynków? Zachęcam do komentowania!

1200 PLN od depozytu +230 PLN zakład bez ryzyka + 29 PLN Freebet

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Filip Krajinović – Laszlo Djere, 22.07.2020 godz. 18:00

Na pierwszy ogień pojedynek wewnątrzserbski, Filip Kraijnović numer trzydzieści dwa światowego rankingu spotka się z Laszlo Djere, który plasuje się na pozycji numer osiemdziesiąt. Zdecydowanym faworytem bukmacherów jest starszy z reprezentantów Serbii. Dlaczego tak właśnie jest, o tym poniżej.

28 – letni Filip Kraijnović od sezonu 2017 regularnie plasuje się w czołowej setce rankingu, pomijając sezon 2018, nawet w czołowej czterdziestce zestawienia. Słabszy okres przytrafił mu się z powodu kontuzji, w którym to roku grał sporo rzadziej. Filip ma na swoim koncie aż dwanaście tytułów singlowych. W 2014 roku triumfował w turniejach ITF Futures w Harlingen i Little Rock oraz w turniejach rangi challenger tour w Cortinie i Vicenzy. W 2015 to zwycięstwa w challengerach w Brunszwiku i Cordenons. W 2017, najbardziej obfitym w tytułu, był najlepszy w challengerach w Hellborn, Marburgu, Bielli, Rzymie i Ałmatach. W 2019 roku ponownie triumfował w imprezie w Hellborn. Brakuje mu jedynie zwycięstwa w turnieju ATP Tour, a więc tej wyższej rangi, lecz wszystko jeszcze przed nim. W tym sezonie, do momentu zawieszenia rozgrywek, prezentował się nieźle – wygrał dziewięc pojedynków, przy pięciu porażkach. Był w półfinale dużego turnieju w Rotterdamie, gdzie musiał uznać wyższość Gaela Monfilsa, po drodze pokonując m.in. Vaska Pospisila czy Andreja Rublowa. Również podczas zawieszenia rozgrywek prezentuje on dobrą dyspozycję. Występował m.in. w turnieju Novaka Djokovića – Adria Tour, gdzie ograł gospodarza, a więc numer jeden światowego rankingu po trzysetowej batalii. Tutaj wygrał już dwa pojedynki. W pierwszym męczył się dość znacznie z Azizem Kijametovićem 6:7(3) 6:3 6:4, w drugim było już łatwiej – z Aldinem Setkiciem 6:2 0:1 i krecz rywala. Serb dobrze czuje się na kortach twardych, bardzo dobrze serwuje i preferuje ofensywny styl gry, co w dzisiejszym spotkaniu może mieć spore znaczenie.

25 – letni Laszlo Djere to aktualnie 80 rakieta świata. Podobnie jak jego dzisiejszy rywal, od sezonu 2017 nie wypadł z pierwszej setki rankingu, okupuje jednak miejsca znacznie bliżej końca tej magicznej liczby dla wielu tenisistów. Młodszy Serb ma na swoim koncie trzy tytuły, wszystkie zdobyte na nawierzchni ziemnej, wygrywał kolejno w challengerze w Perugii w 2017 roku, w challengerze w Mediolanie w 2018 roku oraz w turnieju ATP Tour w Rio de Janeiro w 2019 roku. W tym sezonie spisywał się mocno przeciętnie, miał na swoim koncie identyczny bilans po stronie zwycięstw i porażek – liczbę pięć. Podczas okresu zamrożenia rozgrywek spisuje się średnio, przytrafiałuy mu się porażki z niżej notowanymi rywalami, z Mirzą Basicem czy Marko Miladinovicem. Podczas tego turnieju niemiłosiernie męczył się z Aldinem Setkiciem 6:7(0) 7:6(7) 6:4 oraz pokonał Aziza Kijametovica 6:3 6:4. Djere zdecydowanie najlepiej czuje się na nawierzchni ceglanej, co może mieć dziś niebagatalne znaczenie.

Mecze bezpośrednie

Obaj panowie spotykali się jak do tej pory siedmiokrotnie, pierwsze dwa starcia wygrał Laszlo Djere, kolejnych pięć Filip Kraijnović.

2.06.2017, challenger Vicenza ćwierćfinał (korty ziemne), Filip Kraijnović – Laszlo Djere 6:7(4) 6:4 4:6;

22.06.2017, challenger Poprad ćwierćfinał (korty ziemne), Filip Kraijnović – Laszlo Djere 6:1 4:6 5:7;

7.10.2017, challenger Ałmaty finał (korty ziemne), Filip Kraijnović – Laszlo Djere 6:0 6:3;

29.10.2017, ATP Paryż finał eliminacji (korty twarde), Filip Kraijnović – Laszlo Djere 5:7 6:3 6:2;

23.07.2019, ATP Hamburg 1/16 finału (korty ziemne), Filip Kraijnović – Laszlo Djere 6:3 6:3;

23.10.2019, ATP Bazylea 1/16 finału (korty twarde), Filip Kraijnović – Laszlo Djere 6:1 6:4;

23.05.2020, mecz pokazowy (korty twarde), Filip Kraijnović – Laszlo Djere 4:3(4) 0:4 4:1.

Co typuję?

Chyba nie będzie tutaj zaskoczenia, idę w stronę starszego Serba, który posiada o wiele większe umiejętności do gry na kortach twardych. Wygrał wszystkie spotkania na tej nawierzchni kortu ze swoim dzisiejszym przeciwnikiem. Dziś nie powinno być inaczej. Laszlo Djere zdecydowanie specjalizuje się w grze na kortach ziemnych, na kortach szybszych nie ma tylu argumentów, co jego dzisiejszy przeciwnik. Mam nadzieję, że wszystkie te przewidywania dzisiaj znajdą odzwierciedlenie na korcie.

Typ: Filip Kraijnović wygra/Filip Kraijnović wygra 2:0

Kurs: 1,30/1,85

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Ivana Jorović – Izabella Szinikowa, 22.07.2020, godz. 16:00

Tym razem pojedynek pań z bardziej odległych pozycji rankingowych, Serbka Ivana Jorović, plasująca się na 225 pozycji na światowych listach spotka się z Bułgarką, Izabellą Szinikową, numerem 185 światowego zestawienia WTA Tour. Bukmacherzy widzą nieznaczną faworytkę w Bułgarce, czy jednak słusznie?

Izabella Szinikowa, 28-letnia zawodniczka reprezentująca Bułgarię najwyżej w swojej karierze była na 139 pozycji na koniec sezonu 2016. Ma na swoim koncie trzy zdobyte tytuły, wszystkie w turniejach rangi ITF, wygrywała kolejno w Amiens, Istanbule oraz Caldas de Rainha. W tym sezonie legitymuje się bilansem siedmiu zwycięstw oraz taką samą liczbą porażek. Wygrała podczas tego turnieju już dwa spotkania, choć nie bez problemów, pokonywała Tijanę Sretenović 6:1 6:3 oraz Linę Gjorczeskę 6:4 4:6 7:6(5).

Serbka, Ivana Jorović to zawodniczka o pięc lat młodsza, a więc 23-letnia. W 2018 roku była już 131 na światowych listach oraz 137 na koniec roku 2019. Nie występowała jednak w tym sezonie z powodu kontuzji, stąd spadek w rankingu WTA Tour. Ma na swoim koncie pięć zdobytych tytułów, wszystkie w turniejach rangi ITF, wygrywała kolejno w New Delhi, Ankarze, Croissy-Beaubourg, ponownie w Ankarze oraz Shenzen. Tutaj, podobnie jak Bułgarka ograła dwie rywalki, jednak w znacznie łatwiejszy sposób, najpierw ograła Linę Gjorczeskę 7:6(3) 6:4, wczoraj Tijanę Sretenović 6:1 6:1.

Mecze bezpośrednie

Dla obu pań będzie to drugie starcie, w jedynym jak do tej pory rozegranym triumfowała Ivana Jorović.

31.05.2016, WTA Challenger Bol 1/16 finału, Ivana Jorović – Izabella Szinikowa 7:5 6:2.

Co typuję?

Idę tutaj w przeciwnym kierunku do bukmacherów. Serbka swoją pozycję rankingową pewnie szybko odbuduje po wznowieniu rozgrywek, a i w tym turnieju prezentuje się lepiej od swojej rywalki. Wygrała również jedyny jak do tej pory pojedynek z dzisiejszą rywalką. Mam nadzieję, że podtrzyma ten dobry bilans. Dla odważniejszych polecam opcję na jej zwycięstwo bez starty seta.

Typ: Ivana Jorović wygra/Ivana Jorović wygra 2:0

Kurs: 2,00/3,20

Zasady promocji:

  • Kwota: możesz zawrzeć zakład za dowolną stawkę, ale otrzymasz maksymalnie 230 PLN zwrotu (minus podatek).
  • Promocja dostępna dla nowych klientów, którzy założą konto z kodem: ZAGRANIE
  • Naliczenie zakładu bez ryzyka automatycznie na podstawie kodu: ZAGRANIE
  • Akcja łączy się z bonusem powitalnym.
  • Jeśli Twój zakład zostanie rozliczony jako przegrany, otrzymasz zwrot.
  • Zwrot nastąpi na konto depozytowe, a nie w formie bonusu.
  • Maksymalna wysokość bonusu będzie pomniejszona o podatek od gry.

kupon

tenis

kupon2