Wczorajszy dzień z PlusLigą przyniósł dla nas bardzo duży profit. Udało się bezbłędnie wytypować oba spotkania. Najpierw ZAKSA Kędzierzyn-Koźle bezlitośnie rozprawiła się z Jastrzębskim Węglem, wygrywając gładko 3:0, a następnie wszystko poszło po naszej myśli w starciu Warty Zawiercie z MKS Będzin i gospodarze wygrali dokładnie 3:1, co zaksięgowało nasz kupon z ako 5.69 na plus! Czy dzisiaj uda nam się stworzyć podobne arcydzieło? Co przygotowałem tym razem? Zapraszam do analizy!

Załóż konto w STS – 1259 złotych na start + 20 PLN Freebet w Typomanii + voucher 1500 PLN
Przejdź do rejestracji w STS
KOD PROMOCYJNY: 1259PLN

Skuteczność typów na PlusLigę: 2/2
Profit/strata w typach na PlusLigę: +400 PLN

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

 

Projekt Warszawa – Ślepsk Suwałki

Pierwsze poniedziałkowe spotkanie, które startuje o godzinie 17:30, będzie batalią pomiędzy Wicemistrzem Polski a beniaminkiem, który dopiero rozpoczyna grę na prawdziwym poziomie. Projekt Warszawa, który obronił się z finansowego dołka i groźby rozpadu klubu, raczej są już od nich dalekie, dalej będzie trzeba zmienić wiele struktur w klubie, jak chociażby logo, herb czy też pewnie samą nazwę, ale na ten moment czarne chmury rozwiali nowi sponsorzy i sytuacja powoli się normuje. Sami zawodnicy z takiego obrotu sprawy mogą być oczywiście zadowoleni. Wreszcie mogą się skupić w pełni na grze, a myśli powinny być tylko na parkiecie, a nie wybiegać poza niego. Obecny sezon rozpoczęli całkiem dobrze, choć w walce o Super Puchar nie mieli większy szans z Mistrzami Polski z Kędzierzyna-Koźlego, przegrywając 3:1. Rozgrywki PlusLigi rozpoczęli od zwycięstwa 3:1 z MKS Będzin na własnym obiekcie, a na wyjeździe pewnie rozprawili się 3:0 z Chemik Bydgoszcz. Obecnie są na trzeciej lokacie, ale wygrana dziś za trzy punkty da im awans na pozycję lidera, którą utrzymają przynajmniej do następnej kolejki. Miło by to wyglądało, gdyby faktycznie ta sztuka im się udała i po takim kryzysie, jaki mieli w ostatnich miesiącach, znowu byli na szczycie. Taktycznie, technicznie i umiejętnościami przewyższają swoich dzisiejszych rywali. Wielkie nazwiska w klubie pozostały jak, chociażby znany wszystkim Piotr Nowakowski czy Bartosz Kwolek. Pewne jest, że jeżeli tylko doprowadzą już do końca wszystkie kwestie poza sportowe, to znowu będą bardzo mocni i medal na koniec sezonu na pewno jest w ich zasięgu.

Ślepsk Suwałki to drużyna, o której jeszcze na ten moment niewiele można powiedzieć. Wygrali zeszły sezon pierwszej ligi, czyli zaplecza PlusLigi, tym samym dając sobie awans do gry w rozgrywkach z prawdziwego zdarzenia. Andrzej Kowal, który jest trenerem drużyny z Suwałk, to były trener Asseco Resovii, którą prowadził przez 6 lat, zdobywając z nią, aż 5 medali w najwyższej klasie rozgrywkowej. W drużynie nie ma jeszcze wielkich znanych wszystkim nazwisk, chociaż Bartłomiej Bołądź przez wielu powinien być kojarzony, gdyż grał już w reprezentacji Polski. W tym roku Ślepsk dokonał wielu transferów i kadra została bardzo mocno zmieniona, więc ciężko jeszcze jakkolwiek oceniać ich grę, na razie zagrali jedno spotkanie w PlusLidze, które wygrali i to nie z byle kim, bo Asseco Resovia, chociaż ciężko też oceniać na ile to osiągniecie, jest realne, gdyż Resovia ma bardzo duże problemy, na staracie tego sezonu. Nie mniej jednak Suwałki nie wydają się drużyną, która ma być „do bicia”, może nie będą odgrywali pierwszych skrzypiec w tym sezonie, ale nie powinni też walczyć tylko o utrzymanie. Trzeba ich nieustannie obserwować.

Statystyki:

  • Oba zespoły wygrały wszystkie swoje dotychczasowe spotkania w PlusLidze
  • Jest to pierwsze spotkanie tych drużyn pomiędzy sobą
  • Ślepsk Suwałki ma serię siedmiu zwycięstw z rzędu

Co grać?

Faworyt według bukmacherów jest oczywisty, gospodarze to już znana marka i nie ma się co dziwić, że tak też uważają bukmacherzy. Uważam jednak, że nie będzie to proste spotkanie dla gospodarzy i moim zdaniem Suwałki są w stanie urwać, chociażby seta.

TYP: powyżej 3.5 seta

Kurs: 1.5

Baner - skubiemy bukmachera

Czarni Radom – Chemik Bydgoszcz

Spotkanie kończące trzecią kolejkę PlusLigi teoretycznie nie będzie stało na wysokim poziomie. Grają w nim dwie drużyny, które nie poczuły jeszcze smaku zwycięstwa. Czarni Radom zakończyli zeszły sezon na bardzo dobrej jak na nich piątek lokacie, dodatkowym smaczkiem jest fakt, że wywalczyli to miejsce w starciu nie z byle kim, bo drużyną Skry Bełchatów. Notabene było to ich, dotychczas największe osiągniecie w historii klubu. Chemik Bydgoszcz fazę zasadniczą zakończył na 11 lokacie, a cały sezon na dwunastej, gdyż przegrał jeszcze w barażach z Cuprum Lublin. Patrząc, na to, jak wyglądały zeszłe sezony dla obu drużyn faworyt, powinien być jeden i to bardzo mocno zdecydowany. Tak też jest dla bukmacherów, którzy wystawiają kursy na Czarnych w okolicach 1.1, ale czy jest tak na pewno? Bardzo często przecież po znakomitym sezonie przychodzi ten bezbarwny, słaby. Na razie ich gra nie imponuje, chociaż trzeba przyznać, że na początek nie dostali łatwych rywali. Przegrali 2:3 z AZS Olsztyn oraz 1:3 z Treflem Gdańsk. Do Radomia nie przybyło wielu nowych zawodników, kadra nie wygląda na mocno i szczerze mówiąc, bardzo wątpię, żeby powtórzyli sukces z zeszłego sezonu.

Chemik Bydgoszcz to drużyna, która w tym sezonie jest głównym kandydatem do spadku, pierwsze dwa spotkania przegrała 0:3 z Jastrzębskim Węglem, oraz Projektem Warszawa. Trafili na bardzo mocnych rywali na początek to fakt. Ciężko, więc też ocenić ich realne przygotowanie do tego sezonu. Będzie można to zrobić, dopiero gdy będą grali z jakimś zespoły, który mają w zasięgu. Chociaż i z Jastrzębskim Węglem i Projektem Warszawa byli całkiem blisko urwania seta. Z tymi pierwszymi prowadzili w 1 secie 21:17, a przegrali go 22:25, a z Warszawą, przegrali drugiego seta 23:25, chociaż wygrywali nawet 5 punktami. Można, więc powiedzieć, że pewien potencjał w nich drzemie, tylko zdecydowanie mentalnie nie wytrzymują końcówek.

Statystyki:

  • Oba zespoły przegrały wszystkie swoje spotkania w tym sezonie PlusLigi
  • Czarni Radom wygrali ostatnie 8 spotkań pomiędzy obiema drużynami
  • W ostatnich pięciu spotkaniach kibice oglądali przynajmniej 4 sety, czterokrotnie, również cztery razy padał wynik 3:1

Co grać?

Zdecydowanym faworytem okrzyknięto Czarnych Radom i faktycznie na papierze tak jest, wygrali osiem ostatnich spotkań i w zeszłym sezonie pokazali się z dobrej strony, jednak nie skreślałbym całkowicie Bydgoszczy, dwukrotnie już byli bliscy urwania seta z wielkimi drużynami, dlatego typuję tu dokładny wynik 3:1. Wczoraj udało się trafić, może i tym razem moje przewidywania się sprawdzą.

TYP: wynik 3:1

Kurs: 3.5

Kupon na PlusLigę!

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Konto w STS z kodem promocyjnym 1259PLN

Konto na Typomanii – jeszcze nie?!
Załóż już teraz konto na Typomanii i zgarnij świetne nagrody widoczne na zdjęciu poniżej!