Przywitamy Nowy Rok polskim akcentem? Turniej Czterech Skoczni zawita do Ga-Pa!

Ga-Pa

Fot. Gep / PRESSFOCUS

Za nami inauguracyjny konkurs 69. Turnieju Czterech Skoczni. W Oberstdorfie ze znakomitej strony pokazał się Kamil Stoch, który zajął drugie miejsce, tracąc do Karla Geigera jedynie 2.8 punktu, co stawia go na idealnej pozycji do przypuszczenia ataku. Szansę na dobre pozycje w całym cyklu zachowali również Andrzej Stękała oraz Dawid Kubacki. Co wydarzy się w Garmisch-Partenkirchen? Zapraszam do wspólnego typowania! 

1200 PLN od depozytu +230 PLN zakład bez ryzyka + 30 PLN Freebet

sts bez ryzyka - 230

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Kamil Stoch – miejsce 1-6 w konkursie

Jako że w poprzednim artykule obiecałem, że następnym razem zajmę się typowaniem zdarzeń z udziałem Polaków, obietnicę spełniam – dziś obydwa zakłady z udziałem reprezentantów Polski! Ostatnie trzy kupony zostały  trafione, więc mam nadzieję podtrzymać dobrą serię i zgarnąć kolejną wygraną!

Na pierwszy ogień przeanalizujemy sobie szanse Kamila Stocha na zajęcie miejsca 1-6 w dzisiejszym konkursie w Garmich-Partenkirchen! A szanse – jak nie trudno się domyślić – są duże. Kamil, zajmując w Oberstdorfie drugie miejsce, znajduje się na znakomitej pozycji wyjściowej do ataku na plastron lidera. Do zwycięzcy poprzedniego konkursu – Karla Geigera traci, jedynie 2.8 punktu, co jest stratą nieznaczącą w skali całego Turnieju. Spójrzmy na początku, jak skoczek z Zębu radził sobie na skoczni w Ga-Pa w ostatnich latach.  W zeszłym roku występ w Garmisch nie był dla niego udany – podobnie z resztą, jak cały Turniej Czterech Skoczni. W noworocznym konkursie zajął bowiem dopiero 19. lokatę. W sezonie 2018/2019 była to lokata szósta, jednak dwa poprzednie sezony to były świetne występy w wykonaniu naszego skoczka. Pierwsze miejsce w sezonie 2017/2018 – wtedy też powtórzył wyczyn  Hannawalda wygrywając cztery konkursy z rządu. Jeszcze rok wcześniej był drugi. Miejsca, więc w Ga-Pa zajmował różne. Jak jednak dobrze wiemy – w skokach bywa tak, że gdy skoczek jest w formie to na każdej skoczni skoczy daleko. A Kamil Stoch zdaje się być w formie genialnej. Spójrzmy na próby oddawane przez niego wczoraj na skoczni w Garmisch-Partenkirchen.

W dniu wczorajszym mieliśmy okazję oglądać dwie serie treningowe oraz kwalifikacje do noworocznego konkursu.  W pierwszym treningu Kamil oddał skok na odległość 132.5 metra, co pozwoliło mu zająć szóstą lokatę. Do zwycięzcy – Halvora Egnera Graneruda (bo jakżeby inaczej) stracił jedynie 4.5 punktu. Co ciekawe – pomimo wysokiego miejsca – dwóch Polaków uplasowało się wyżej od Stocha. Byli to Dawid Kubacki (trzecia pozycja) i Aleksander Zniszczoł (czwarta pozycja). W drugiej serii treningowej Kamil zaliczył gorszą próbę – 123.5 metra, ale należy zauważyć, że skakał w bardzo niekorzystnych warunkach. Otrzymał rekompensatę w wysokości 10.7 punktu, która była jedną z wyższych rekompensat w trakcie drugiego treningu. Pozwoliło to zająć 16. pozycję ze stratą 19.4 punktu do zwycięzcy treningu – Dawida Kubackiego. W serii kwalifikacyjnej skok był już o wiele lepszy. Zawodnik z Zebu ponownie poleciał na 132.5 metra i ponownie (jak w pierwszym treningu) uplasował się na szóstej pozycji. Seria kwalifikacyjna padła łupem Słoweńca Anze Laniska. Zasadnicze pytanie brzmi – jak wczorajsze skoki przełożą się na dzisiejszą dyspozycję Kamila? Zapraszam, więc na podsumowanie całego wywodu.

Co obstawiać?

Moim zdaniem Kamil na spokojnie zajmie jedno z miejsc 1-6 podczas dzisiejszych zawodów. Historia ostatnich konkursów pokazuje, że forma Stocha rośnie. Udowodnił to już w Engelbergu, a zwłaszcza podczas konkursu inaugurującego Turniej Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Dodatkowo, co nie jest bez znaczenia – Kamil jest skoczkiem dojrzałym, doświadczonym. Jest wyspecjalizowany w wygrywaniu dużych imprez i możemy mieć stuprocentową pewność, że głowa nie zawiedzie. A jeżeli jest forma, a głowa, nie zawiedzie to co może zawieść? Miejmy nadzieję, że nie zrobią tego warunki, Ale zakładając sprawiedliwy konkurs – moim zdaniem wysokie Kamila Stocha jest pewne. Jego stabilność mnie w tym utwierdza. STS na taki rozwój wypadków oferuje kurs w wysokości 1.50. Stawiamy, stawiamy!

Zdarzenie: czy Kamil Stoch zajmie miejsce 1-6 w dzisiejszym konkursie?

Typ: Tak

Kurs: 1.50

Grupa Zagranie

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Piotr Żyła vs Cene Prevc

Starcie polsko-słoweńskie. Zawsze nieobliczalny Piotrek Żyła vs najstarszy i najmniej utytułowany z braci Prevców. Co może wyniknąć z tej pary? Piotr Żyła w konkursie w Oberstdorfie zajął dosyć dalekie, jak na niego 21. miejsce. Warunki w pierwszej serii nie rozpieszczały, jednak drugi skok Piotrka również nie należał do najlepszych. Szczególnie biorąc pod uwagę, że chwilę wcześniej Markus Eisenbichler poszybował, aż na 142 metr. Czy może to świadczyć o gorszej dyspozycji zawodnika urodzonego w Cieszynie? Przyjrzymy się temu. Cene Prevc w Oberstdorfie uplasował się wyżej od swojego dzisiejszego rywala. Zajął bowiem 19. pozycję z przewagą 3.3 punktu nad Piotrkiem. Jeżeli chodzi o rezultaty z tego sezonu, to zdecydowanie króluje tutaj Piotr Żyła. Na ten moment zajmuje on czwartą pozycję w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Jego najlepsze wyniki to drugie miejsce podczas konkursu w Ruce oraz trzecie miejsce podczas konkursu w Engelbergu. Zdecydowanie bladziej w tym zestawieniu wygląda Cene Prevc. Znajduje się on na ten moment na 38. pozycji w klasyfikacji generalnej, a jego najwyższym do tej pory miejscem w tym sezonie było 10. w Engelbergu. Aczkolwiek należy zaznaczyć, że Cene zaczął starty dopiero od Szwajcarii. Porównywanie obydwu zawodników pod tym kątem pozbawione jest sensu. Porównajmy, więc ich wyniki z wczorajszych serii na skoczni w Garmisch-Partenkirchen.

W pierwszej serii treningowej górą zdecydowanie był Cene Prevc. Oddał on skok na odległość 132.5 metra, co pozwoliło mu zająć dziewiątą lokatę. Piotr Żyła uplasował się jednak niewiele dalej, bo na 14. pozycji. Skok na 129 metrów ostatecznie wygenerował stratę w wysokości 3.2 punktu do Słoweńca. Nie mniej jednak – Cene Prevc vs Piotr Żyła – 1:0. W drugiej serii treningowej ponownie dominuje reprezentant Słowenii. Cene poleciał, aż na 136.5 metra i zajął ósmą pozycję w całym treningu. Tym razem Żyła skok całkowicie zepsuł. 117 metrów i w rezultacie 37. miejsce, za Maciejem Kotem. Nie jest to miejsce, godne Piotra Żyły… Czy kwalifikacje były w jego wykonaniu lepsze? Niestety nie… 121 metrów i 39. pozycja, co prowokuje poważne pytania o dyspozycję naszego rodaka. Cene Prevc jednak również nie skoczył rewelacyjnie. 128 metrów i 35. pozycja. Różnica niewielka, ale jednak na korzyść Cene. Jak to podsumować?

Co obstawiać?

Niestety, ale moim zdaniem Piotr Żyła przegra tę parę. Nasz zawodnik (choć w Engelbergu skakał świetnie) od początku Turnieju Czterech Skoczni nie prezentuje swojej najwyższej formy. Potwierdza to występ w Oberstdorfie, który był mocno przeciętny, ale przede wszystkim potwierdzają to wczorajsze próby w Garmisch-Partenkirchen. Cene Prevc, choć co do zasady jest zawodnikiem słabszym od Żyły, to jednak pokazał wczoraj, że na skoczni w Ga-Pa czuje się naprawdę dobrze. Dwa miejsca w dziesiątce to znakomity wynik i obawiam się, że podobnie może być w konkursie. A więc… Przykro mi, ale to Cene Prevca obstawiam jako zwycięzcę tej pary. STS na taki rozwój wypadków oferuje kurs w wysokości, aż 2.13, więc nic tylko stawiać. Czeka nas spora suma do wygrania. Jeżeli nie macie konta w STS, to jest to idealny moment, by to zmienić. Czeka na Was bonus powitalny, o którego zasadach przeczytacie pod linkiem. Załóżcie konto, a następnie gramy!

Zdarzenie: Piotr Żyła vs Cene Prevc

Typ: Cene Prevc

Kurs: 2.13

Zasady promocji:

  • Kwota: możesz zawrzeć zakład za dowolną stawkę, ale otrzymasz maksymalnie 230 PLN zwrotu (minus podatek).
  • Promocja dostępna dla nowych klientów, którzy założą konto z kodem: ZAGRANIE
  • Naliczenie zakładu bez ryzyka automatycznie na podstawie kodu: ZAGRANIE
  • Akcja łączy się z bonusem powitalnym.
  • Jeśli Twój zakład zostanie rozliczony jako przegrany, otrzymasz zwrot.
  • Zwrot nastąpi na konto depozytowe, a nie w formie bonusu.
  • Maksymalna wysokość bonusu będzie pomniejszona o podatek od gry.
Garmisch-Partenkirchen - kupon
s

 

Zaloguj się aby dodawać komentarze