Przed nami hit ligi ukraińskiej! Szachtar zmniejszy stratę do lidera? Gramy AKO 2.24

Szachtar Mudryk

Już za chwilę startuje Mundial, ale są ligi, które wykorzystują czas reprezentacyjny na nadrabianie zaległości w swoich rozgrywkach. Tak jest u naszych wschodnich sąsiadów, gdzie dojdzie dzisiaj do hitu dwóch niepokonanych dotąd zespołów. Dnipro-1 naturalnie nie może występować w Dnieprze, dlatego pod słowacką granicą podejmie Szachtar. Lider czy wicelider sięgnie po ważną wygraną? Zapraszam do lektury!

3500 zł tydzień bez ryzyka + 200 zł od depozytu + 34 zł freebet + 20 zł aplikacja mobilna!

 

Dnipro-1 – Szachtar: typy i kursy bukmacherskie (19.11.2022)

Niestety formalni gospodarze z wiadomych względów nie mogą rozgrywać swoich meczów na własnym stadionie w Dnieprze, dlatego swoją tymczasową siedzibę utworzyli w Użhorodzie pod Słowacką granicą. Logistycznie jest to dobre rozwiązane, ponieważ Dnipro-1 w Lidze Konferencji występowało w Koszycach. Liderzy Premier Liha świetnie spisują się w tej kampanii i to oni, a nie Dynamo Kijów są głównym rywalem w walce o tytuł. Przerwanie hegemonii tych dwóch najsilniejszych projektów w Ukrainie byłoby czymś niesamowitym, ale to tego jeszcze daleka droga. Do tego dochodzi awans do strefy pucharowej w europejskich rozgrywkach i w nagrodę czeka formalnych gospodarzy starcie z AEK Larnaca. Oby tak dalej, ponieważ wcześniej wymienione zespoły potrzebują kolejnego poważnego rywala na swoich krajowych boiskach. Najlepszym napastnikiem ekipy z Dniepra jest Artem Dovbyk, który zna smak występów w Europie, przeżywając kilkuletnią przygodę w Danii. Czy dzisiaj trafi do siatki przeciwnika?

Baner grupa

Po drugiej stronie barykady znajduje się Szachtar, który niespodziewanie jest za plecami sobotniego rywala. Naturalnie goście musieli dzielić obowiązki pomiędzy Ligą Mistrzów a Premier Lihą i to się udało. Drużynę z Doniecka będziemy mieli okazję oglądania w Lidze Europy i najbliższym przeciwnikiem przyjezdnych będzie Rennes. Jest to klub jak najbardziej do pokonania i kontynuowania swojej przygody na Starym Kontynencie. Warto jednak skupić się w pełni na krajowym podwórku, ponieważ zespół z Dniepra urósł do rangi projektu, który jest w stanie powalczyć o mistrzostwo. Oczywiście największą gwiazdą Szachtaru jest Mykhailo Mudryk, za którego europejscy giganci chcą zapłacić sporą fortunę i nic w tym dziwnego, ponieważ w zawodniku tym drzemie spory talent. 21-latego popisywał się świetnymi występami w Lidze Mistrzów i jest jednym z głównych autorów awansu do fazy pucharowej Ligi Europy. Czy w tę sobotę poprowadzi swoją drużynę do wygranej?

Statystyki:

 • Ostatnie spotkanie Dnipro-1 w lidze zakończyło się remisem 1:1 z Worskłą Połtawą
 • Dnipro-1 znajduje się na 1. miejscu w lidze z dorobkiem 32 punktów
 • Ich bilans meczów w tym sezonie to 10 zwycięstw i 2 remisy
 • Ostatnie spotkanie Szachtaru w lidze zakończyło się remisem 2:2 z Zorią Ługańsk
 • Szachtar znajduje się na 2. miejscu w lidze z dorobkiem 27 punktów
 • Ich bilans meczów w tym sezonie to 8 zwycięstw i 3 remisy
 • Ostatnie spotkanie pomiędzy tymi drużynami zakończyło się zwycięstwem Szachtaru
 • Pięć ostatnich spotkań, które rozgrywane były pomiędzy tymi zespołami, zakończyły się 5 zwycięstwami Szachtaru

Co obstawiać?

Sprawdź bonusy w Superbet! Bardziej doświadczonym i ogranym zespołem jest Szachtar, który w przeszłości wielokrotnie ogrywał swojego sobotniego przeciwnika, ale nie lekceważyłbym Dnipro-1, które rozgrywa bardzo dobrą rundę jesienną. Ich przewaga nad dzisiejszym rywalem wynosi 5 punktów i nawet ewentualna przegrana nie zmieni ich pozycji w tabeli Premier Liha. Mam nadzieję, że hit w Ukrainie nas nie zawiedzie i stawiam na minimum 9 kornerów i 5 kartek.

Można rzec, że spotkanie zostanie rozegrane na neutralnym terenie bez publiczności, a więc nikt nie ma atutu własnego boiska, ale oba kluby są już przyzwyczajone do tej sytuacji. Warto zerknąć w statystyki pod kątem rzutów rożnych oraz kartoników w ostatnich pięciu rozegranych spotkaniach:

 • Dnipro-1 rzuty rożne: 5, 6, 8, 4, 7, a kartki: 1, 2, 0, 2, 4
 • Szachtar rzuty rożne: 8, 5, 9, 4, 3, a kartki: 2, 1, 1, 3, 0

Naturalnie w hitowych rywalizacjach pojawia się więcej motywacji, agresji i jestem zdania, że powyższe liczby będą dzisiaj bardziej okazałe. Arbiter tego starcia Viktor Kopievskiy regularnie przekraczał linię 4.5 upomnień w tej kampanii Premier Liha, dlatego jestem dobrej myśli, co do tej kombinacji. Warto do rosołu włączyć sobie to spotkanie rozgrywane pod słowacką granicą, chociażby dla Mykhailo Mudryka. Skorzystaj z kodu promocyjnego w Superbet!

Powyżej 8.5 rzutów rożnych
Powyżej 4.5 kartek (czerwona=2)

Ukraina Superbet 19.11.

fot. Pressfocus

3500 zł tydzień bez ryzyka + 200 zł od depozytu + 34 zł freebet + 20 zł aplikacja mobilna!

 • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze