Wczoraj rozpoczęła się przerwa reprezentacyjna. Ale my nie będziemy się skupiać tylko na eliminacjach do ME 2020, a zajrzymy również do I ligi. Dzisiaj zobaczymy w niej dwa mecze, które przynajmniej na papierze wyglądają na bardzo wyrównane pojedynki – spotkają się sąsiedzi z tabeli. Najpierw wybierzemy się do Olsztyna, gdzie tamtejszy Stomil zmierzy się z niedawnym ekstraklasowiczem z Niecieczy, a później zajrzymy do Nowego Sącza gdzie przyjedzie Chojniczaka, dla której będzie to pierwszy wyjazd od ponad 2 miesięcy. Zapraszam do lektury!

Nie masz konta w Betclic? Przejdź do rejestracji i weź udział w promocji!

Zakład bez ryzyka do 510 złotych!
Kod promocyjny510PLN

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Stomil Olsztyn vs Termalica Bruk-Bet Nieciecza

Jak już wspomniałem dzisiejsze mecze zaczynamy od dalekiej wyprawy na północ. Tam do 7. w tabeli Stomilu przyjedzie Nieciecza, która zajmuje jedno oczko niżej. O motywacji obu drużyn chyba nie ma pisać, bo ona musi być na wysokim poziomie. Stomil ma dzisiaj szansę wskoczyć na 3. miejsce w tabeli, ale do tego niezbędne jest zwycięstwo. Z kolei tracąca 3 punkty do dzisiejszego rywala Nieciecza, o ile chce być w stałym kontakcie z fazą play-off, musi dzisiaj zagrać o zwycięstwo.

Oba zespoły mają argumenty, żeby liczyć dzisiaj na 3 punkty. Zarówno Stomil jak i Bruk-Bet tracą mało bramek co świadczy o dobrej, szczelnej defensywie. Pytanie dotyczy tego kto będzie dzisiaj w stanie przerwać szyki obronne rywala. Pomimo tego, że Nieciecza zdobyła 6 bramek więcej, moim zdaniem więcej szans na zwycięstwo ma dzisiaj gospodarz. Stomil na swoim boisku jest bardzo groźny, a teraz przyjedzie Nieciecza, która miała do przejechania ponad 500 kilometrów. Z całą pewnością można stwierdzić, że ten mecz jest dla obu drużyn bardzo ważny.

Statystyki:

 • W meczach obu drużyn pada mało bramek – w ostatnich 13 spotkaniach over 1.5 padł tylko w 6 meczach Stomilu i 7 Bruk-Betu.
 • Na własnym stadionie Stomil wygrał 4 z 5 meczów.
 • Z kolei Nieciecza w delegacji przegrała już trzykrotnie.
 • Drużyna z Olsztyna przegrała ostatni mecz z Olimpią Grudziądz.
 • Z koli Słoniki wygrały 2 ostatnie mecze – z Puszczą i Tychami.
 • Ostatnie 4 bezpośrednie mecze jakie odbyły się w Olsztynie to 2 zwycięstwa gospodarzy i 2 remisy.

Co obstawiać?

Obie drużyny są bardzo blisko strefy play-offowej i ciekawym jest czy po cichu myślą one o tym, że awans do Ekstraklasy jest możliwy. Jednak są to daleko idące cele. Dla gospodarzy dzisiejszego meczu krótkoterminowym planem może być wskoczenie na podium i to może wydarzyć się już dzisiaj. Stomil gra na swoim boisku bardzo dobrze, a Nieciecza straciła na wyjazdach już 9 punktów. Drużyna z Olsztyna powinna dzisiaj zrobić wszystko żeby zgarnąć kolejny komplet punktów i pomimo dwóch ostatnich zwycięstw Bruk-Betu wydaje mi się, że jest to możliwe. Jednak nie zaryzykuję czystej jedynki tylko posłużę się podpórką, która i tak daje całkiem rozsądny kurs.

Nasz typ: 1X

Kurs: 1,52

Baner - skubiemy bukmachera

Sandecja Nowy Sącz vs Chojniczanka Chojnice

Po podróży na północ czas przenieść się na samo południe Polski, a dokładniej do Nowego Sącza. Tam Sandecja zmierzy się z Chojniczanką, która przejechała jeszcze więcej niż Nieciecza, bo ponad 600 kilometrów. Takie podróże nie są niczym przyjemnym i ciekawe jak znieśli ją piłkarze z Chojnic. Tym bardziej, że jest to dopiero trzeci wyjazd tej drużyny w tym sezonie. Chojniczanka zagrała na własnym stadionie już dziesięciokrotnie i można było się spodziewać, że przełoży się to na lepszą pozycję w lidze. Jednak nic takiego nie ma miejsca i zespół z Chojnic prezentuje się jak na razie bardzo słabo. Teraz goście będą chcieli poprawić swoją pozycję w tabeli, ale taki sam plan na spotkanie ma Sandecja.

W meczu ponownie zmierzą się sąsiedzi z tabeli, którzy w dodatku mają po 14 punktów. Tym samym obie ekipy mają tylko 2 punkty przewagi nad strefą spadkową i zamiast myśleć o czołówce ligi najpierw trzeba się skupić na odskoczeniu od dołu tabeli. Przed dzisiejszym meczem wypowiedział zawodnik gospodarzy, Dominik Kun: „Gramy trochę w kratkę. Wygrane przeplatamy porażkami. Musimy zacząć punktować w sposób systematyczny. Zdajemy sobie sprawę z tego, że w Nowym Sączu notujemy lepsze wyniki niż poza nim. Zagramy zatem o pełną pulę i poprawę nastrojów”. Czy te słowa przełożą się na rzeczywistość i Sandecja pokona zespół z Chojnic?

Statystyki:

 • Na 13 ostatnich meczów obu drużyn over 2.5 padł w 8 meczach Sandecji i w 7 meczach Chojniczanki.
 • BTTS padł w 5 z 7 ostatnich meczów drużyny z Chojnic.
 • Ten rezultat padł również 8 z 9 ostatnich spotkań dzisiejszego gospodarza.
 • Ostatnie 8 bezpośrednich meczów to 4 zwycięstwa Sandecji, 3 remisy i 1 wygrana Chojniczanki.
 • Obie drużyny mają w obecnym sezonie dokładnie taki sam bilans meczów.
 • Dzisiejszy mecz będzie dopiero 3 wyjazdem drużyny z Chojnic w tym sezonie.
 • W 8 ostatnich bezpośrednich meczach BTTS padł aż 6 razy.
 • W meczach drużyny z Nowego Sącza zobaczyliśmy 31 bramek, a Chojniczanki aż 36.

Co obstawiać?

Przyznam się szczerze, że nie jest w stanie wskazać faworyta tego spotkania. Ciężko powiedzieć jak Chojniczanka zaprezentuje się na wyjeździe, ponieważ nie udała się w niego od 9 sierpnia. Z kolei 3 ostatnie domowe mecze Sandecji to zwycięstwo, remis i porażka. W dodatku obie drużyny mają tyle samo punktów i grają bardzo podobnie. Te elementy powodują, że nie postawię na żadną ze stron. W tym meczu zagram BTTS. Obie drużyny strzelają dużo bramek i jeszcze więcej tracą. Statystyki pokazują, że BTTS pada często w meczach obu drużyn i liczę na to, że tak będzie i tym razem.

Nasz typ: Oba zespoły strzelą bramkę

Kurs: 1,80

Załóż już teraz konto na Typomanii i zgarnij świetne nagrody widoczne na zdjęciu poniżej!