Do końca sezonu tenisowego coraz bliżej, dlatego musimy zadowolić się jednymi z ostatnich turniejów, jakie mają możliwość się rozgrywać. Dzisiaj będziemy mieli przyjemność oglądać ćwierćfinałowe starcia turnieju ATP250 w Sofii oraz zajrzymy na korty w Linzu, gdzie panie walczyć będą o kolejne rundy w ostatnim damskim turnieju w sezonie. Co dla Was przygotowałem na dzisiejsze popołudnie? Zapraszam do zapoznania się z artykułem!

Zagraj bez ryzyka w Betclic ze zwrotem na konto depozytowe do 50 PLN!

Nie wejdzie? Pieniądze możesz od razu wypłacić!

Kod aktywujący promocję: ZAGRANIE50

betclic

Chcesz więcej typów bukmacherskich? Dołącz do Grupy Zagranie!

Veronica Kudermetova – Arantxa Rus

12.11.2020 r. – 16:00

Nie wiem, czy można powiedzieć coś złego na temat pierwszego meczu Veroniki, na kortach twardych w Linz. Spotkała się ona z gospodynią turnieju, czyli Barbarą Haas. Mimo że reprezentantka Austrii nie zagrała złego meczu, to nie mogła zyskać w przewagi w żadnym gemie w meczu, co zaskutkowało bardzo szybkim zwycięstwem Veroniki w dwóch setach w stosunku gemowym 6:0, 6:0. Vera bardzo dobrze wygląda pod koniec sezonu. Dwa tygodnie temu brała udział w turnieju w Ostrawie, gdzie dotarła do ćwierćfinału. Tam przegrała z Amerykanką, Brady. Mecz trwał 3 sety i niestety, ale tam zdecydowanie od drugiego seta dominowała reprezentantka USA. Kudermetova nie może straszyć silnym serwisem, ale jest on bardzo kąśliwy i co najważniejsze skuteczny. W jej meczach, jeżeli rywalka da radę odebrać serwis, to w dużej mierzy wystawia od razu winnera na zdobycie punktów dla Rosjanki. Kudermetova bardzo dobrze poruszała się po korcie, a także mądrze ustawiała się do serwisu Haas. Trafiła 3 asy serwisowe oraz miała tylko 2 błędy podwójne, co jest dobrym rezultatem, jak na kobiecy tenis. Do tego 59% skuteczności pierwszego serwisu i aż 85% zdobytych punktów po swoim pierwszym podaniu. W dodatku nie oddała ani jednego swojego gema serwisowego. Dała rywalce 2 możliwości na przełamanie, ale szybko niwelowała zagrożenie i wygrywała gema. Vera miała takich okazji 12 i wykorzystała 6 z nich, co w rezultacie przyniosło jej wyżej podany wynik. Myślę, że dzisiaj przy tak dobrej dyspozycji swojego podania, Kudermetova będzie bardzo mocna i ciężka do zaskoczenia przez swoją dzisiejszą rywalkę.

Rus to 29-letnia zawodniczka, która potrafiła w tym sezonie zaskoczyć swoją dobrą i solidną grą. Jednak z biegiem czasu, Arantxa zaczyna obniżać swoje loty i ciężko w niej widzieć niebezpieczną rywalkę dla Rosjanki. Jest to zawodniczka, która nie imponują swoją grą z returnu. Wręcz przeciwnie. Cała jej gra opiera się na własnym serwisie i jeżeli nie funkcjonuje pierwsze podanie, to jest bardzo łatwym oponentem dla swoich rywalek. Możliwe, że Holenderka odczuwa już skutki intensywnego sezonu po powrocie z przerwy korona wirusowej. Nawierzchnia twarda jest jej ulubioną, ale patrząc na wczorajszy występ przeciwko jej deblowej koleżance, Zidansek, to śmiem twierdzić, że do obecnego turnieju w Linz nie jest przygotowana. Przepadała w Wielkich Szlemach już w pierwszych rundach. Nie jest zawodniczką stabilną i nie porusza się tak dobrze, jak jej dzisiejsza rywalka. Dysponuje mocniejszymi odbiciami przy wymianach, ale nie sądzę, że będzie to decydujący czynnik w spotkaniu.

Co obstawiać?

Bardzo dobre statystyki returnu drugiego serwisu w wykonaniu Rosjanki. Sądzę, że będzie to jeden z głównych czynników, które mogą przekierować Veronicę do kolejnej rundy turnieju w Linz. Rus nie podobała mi się w pierwszej rundzie i nie sądzę, żeby jakoś się odrodziła w dzisiejszym meczu. Widać, że dużo więcej radości sprawia jej debel w tym tygodniu w parze z Czeszką, Zidansek. Myślę, że to też może mieć znaczenie w dzisiejszym pojedynku. Patrząc na fakt, że dużo więcej czasu spędza na korcie niż Rosjanka, która dopiero ma za sobą 54 minuty gry. Do tego zawodniczki spotkały się już dwa razy w bezpośrednim starciu. Za każdym razem wygrywała Rosjanka i dzisiaj uważam, że będzie bardzo podobnie. Spodziewam się podobnego spotkania, jakie miało miejsce w kwalifikacjach w Ostrawie. Dwa sety i koniec meczu, ale nie mówię, że będzie to 6:0, 6:0, jak w pierwszym starciu Very. Dzisiaj gram na wygraną reprezentantki Rosji. 

Veronica Kudermetova – Arantxa Rus

Typ: Kudermetova win

Kurs: 1.42

tenis

Richard Gasquet – Salvatore Caruso

12.11.2020 r. – 18:30

Tak jak ostatnio stawiałem na Richarda, tak dzisiaj też zaufam jego wzrostowi formy. Pięknie otwarta droga do półfinałów przez jego dzisiejszego rywala. Poprzednio wspomniałem, że drabinka dla Francuza jest bardzo przyjemna. Myślę, że jego dzisiejszy rywal jeszcze mu to ułatwił. Co prawda pokonał Augera-Aliassime, ale trzeba przyznać, że specjalnego tenisa, to on nie grał. Bardzo ciekawi mnie ten mecz. Spotyka się dwóch doświadczonych i ogranych zawodników. Jednak widzę sporą przewagę na korzyść Gasqueta. Już tłumaczę dlaczego. Francuz jest dosyć dobrze dysponowany pod kątem poruszania się po korcie, co może dziwić oglądających. Do tego w drugim meczu zaczął lepiej funkcjonować pierwszy serwis. Dużo odważniej serwował, a całą jego gra wyglądał na agresywniejszą, niż to, co mogliśmy oglądać w meczu przeciwko Hiszpanowi. We wczorajszym starciu z Czeskim zawodnikiem, Forejtkiem, bardzo dużą przewagę zdobył właśnie przy swoim pierwszym serwisie. Stracił tylko jeden punkt z tego elementu gry, co zaskutkowało aż 96% zdobyczą punktową po grze z pierwszego podania. Wciąż bardzo dobrze funkcjonuje jego backhand. Dysponuje zagraniami crossowymi i bardzo dobra gra podczas wymian. Jestem zdziwiony co do aż tak dobrej wczorajszej dyspozycji Francuza. Wydaje mi się, że może być to spowodowane udziałem w UTS Championships, które wymagały dużej mobilności na korcie i znakomitej dynamiki w grze. Korty dla Richarda są idealne. Sam twierdzi, że uwielbia grać w hali, ale jest to rodzaj kortów, w których inaczej lata uderzana piłka, która nie jest w żaden sposób zależna od warunków atmosferycznych, ale tylko i wyłącznie od rodzaju kortu. Widzę dzisiaj dużego faworyta do zwycięstwa w osobie Francuza, w dużej mierze patrząc na to, jak spisał się we wczorajszym pojedynku.

Rywalem Gasqueta będzie Włoch. Obecnie jest to 82, rakieta świata. Dosyć dobry występ zanotował podczas powrotu na korty po przerwie korona wirusowej. Bardzo przyzwoity turniej w Cincinnati oraz podczas US Open. Można jednak zaobserwować pewien aspekt w grze reprezentanta Włoch. W swoich występach, na różnego rodzaju turniejach, dochodzi do momentu, w którym nie jest w stanie wykrzesać ze swojej gry nic specjalnego. Wścieka się sam na siebie i nie potrafi sobie później ze sobą poradzić. Zaczyna wtedy popełniać głupie błędy, a rywal nie musi się wtedy nawet specjalnie wysilać, gdyż Caruso sam oddaje mecz. Mówię o przypadkach z Fokiną w Paryżu, z Evansem w Antwerpii oraz w drabince głównej w Paryżu z Moutetem. Do tego Włoch jest typowo ziemnym zawodnikiem i to, że wygrał z Augerem, jest niespodzianką, ale w sumie, jakoś mnie specjalnie nie dziwi. Auger-Aliassime jest w fatalnej formie w grze pojedynczej. Pokazał to w meczu z Ciliciem i wczoraj właśnie z Caruso. Dzisiaj pojedynek będzie zupełnie inny, gdyż jego rywal jest głodny sukcesu, a chęci do gry, jakie pokazał wczoraj, mogą tylko zwiastować dobre spotkanie.

Co obstawiać?

Panowie jeszcze nigdy nie rozegrali ze sobą bezpośredniego pojedynku. Myślę, że ten mecz nie będzie obfitował w szybkie tempo gry. Raczej nastawiam się na dużą ilość wymian oraz sporą ilość zagrań kończących. Liczę bardzo na to, że Gasquet zagra minimum tak agresywnie, jak miało to miejsce w jego poprzednim meczu. Mimo najlepszego sezonu Caruso w karierze, uważam, że dam dzisiaj szanse Richardowi i temu, jak bardzo pragnie wrócić do swojej starej dyspozycji. Zajście do finału jest już bardzo blisko, a byłaby to duża nagroda za czas poświęcony do powrotu na korty, po wyleczeniu kontuzji. Dzisiaj kieruję się ku wygranej Gasqueta. 

Richard Gasquet – Salvatore Caruso

Typ: Gasquet win

Kurs: 1.46

Zakład bez ryzyka w Betclic – zwrot na konto depozytowe do 50 PLN

Warunki otrzymania bonusu w formie zwrotu na konto główne:

  • 🎯Zarejestruj się z linku: zagranie.com/go/betclicbezryzyka
  • 🎯Użycie w procesie rejestracji kodu ZAGRANIE50
  • 🎯Minimalny wymagany depozyt: 10 PLN
  • 🎯Kupon na dowolne zdarzenie prematch lub LIVE
  • 🎯Maksymalna kwota zwrotu to 50 PLN, żeby ją otrzymać trzeba zagrać za 57 PLN
Link do rejestracji: zagranie.com/go/betclicbezryzyka
Kod promocyjny: ZAGRANIE50
Dubel tenis 12.11.2020

Zaloguj się aby dodawać komentarze