Bezpieczne i skuteczne systemy bukmacherskie – najważniejsze informacje!

systemy bukmacherskie bezpieczne

Bezpieczne i skuteczne systemy bukmacherskie to idealne połączenie, bo z jednej strony zyskujemy ochronę kapitału, a z drugiej – pewny zysk. To jednak tylko teoria, bo w praktyce bardzo ciężko odtworzyć tego rodzaju korelacje. Jasne, że jest to możliwe, ale każdy system może spotkać się z sufitem, którego nie można przebić. Raz będzie to utrata bankrollu, a innym razem – brak oczekiwanych zysków. Wówczas typer staje przed decyzją: kontynuować grę, czy zmienić system? Szkopuł w tym, że u jednego sprawdzi się płaska stawka, a u drugiego progresja Martingale. Dlatego większość zawodowych użytkowników przed wyborem tego najlepszego rozwiązania testowała kilka, a nawet kilkanaście systemów.

Bezpieczne i skuteczne systemy bukmacherskie

Bezpieczne systemy, a więc takie, które jak najmniej oddziałują na budżet finansowy, zalecane są w początkowej fazie obstawiania. Chodzi o to, aby nowy typer nie rzucał się od razu na głęboką wodę, a raczej skupił się na udoskonalaniu swojej gry. Im system bardziej ingeruje w twój bankroll, tym jest bardziej ryzykowny. Początkującym użytkownikom poleca się takie rozwiązania, żeby były bezpieczne dla ich finansów. Kiedy mówimy o bezpiecznym systemie bukmacherskim, to właśnie to w pierwszej kolejności mamy na myśli.

W przypadku skuteczności systemu ważną rolę odgrywają zakłady (to jaki mają kurs) oraz z jaką częstotliwością są trafiane. System bukmacherski powinien zakładać, że w przypadku negatywnej serii (kilku – kilkunastu porażek z rzędu) przy wygranym kuponie i przełamaniu passy – powinniśmy odrobić straty i wyjść na plus. Wówczas można mówić o skutecznym systemie bukmacherskim. Więcej takich przykładów znajdziesz w tym artykule: https://zagranie.com/najskuteczniejsze-systemy-bukmacherskie/.

Czym są systemy bukmacherskie?

Jako typer pewnie słyszałeś o wielu systemach taktycznych w piłce nożnej, koszykówce lub siatkówce. Generalnie system to pewien układ i schemat, który jest odgórnie ustalony. Definicja ta dotyczy systemu bukmacherskiego, który w odniesieniu do zakładów sportowych wpływa na postawioną stawkę. W zależności od tego, jaki system zastosujesz – wiesz, jaką wartość stawki zagrać przy założeniu, że twój kupon wejdzie lub przegra.

W systemach bukmacherskich przede wszystkim chodzi o przewidywalność stawkowania zakładów. Robi się to w odniesieniu do początkowego budżetu ustalonego na grę. Od tego wszystko się zaczyna, by użytkownik przed stosowaniem systemu przygotował określoną kwotę. Następnie wybiera się system, a na samym końcu typy bukmacherskie. W zależności od twojego systemu – stawka będzie rosnąć lub maleć. Wpływ na to ma nie tylko system, ale też twoja skuteczność w zakładach.

grupa zagranie

Systemy bukmacherskie – jakie są najskuteczniejsze?

To pytanie, na które nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wiele zależy od takich zmiennych, jak kapitał gracza, wartość yield i historia typów. Tak naprawdę wszystko należy potwierdzić doświadczeniem na podstawie własnej historii typów. Kiedy stosując system bukmacherski twój wskaźnik yield będzie osiągał dodatnie wartości – w dłuższej perspektywie powinieneś wyciągać od bukmachera więcej niż wpłaciłeś. Jeśli rentowność twoich zakładów wyrażona za pośrednictwem yield będzie na minusie, to żaden system nie pozwoli cieszyć się z wygranych w przeliczeniu zysków i strat.

Środowisko zawodowych graczy może dyskutować o tym, który system jest najskuteczniejszy. Znamy te opinie, bo jeden utrzymuje, że najbardziej opłacalną formą jest stawkowanie procentowe, a drugi lubuje się w systemie Kelly. Nie ma złotego środka, a z doświadczenia wiemy, że przed wyborem tego jedynego – najpierw kilka systemów trzeba przetestować na własnej skórze.

Jaki jest najlepszy system bukmacherski w 2021?

Ostatnie lata w teorii bukmacherskiej nie przyniosły nowych trendów, jeśli chodzi o systemy bukmacherskie. Gracze bazują w większości przypadków na strategii, która była znana chociażby dekadę temu. Już wtedy profesjonaliści typowali zakłady płaską stawką, ciągiem Fibonacciego lub systemem d’Alemberta. To po prostu sprawdzone wzory wywodzące się z matematyki i ekonomii. Z czasem zostały wdrożone do zakładów bukmacherskich, by podnosić zyski typerów. Przede wszystkim miały chronić kapitał i umiejętnie nim zarządzać.

Wiadomo, że matematyka nie kieruje się emocjami, a logiką. Dlatego użytkownicy bukmacherów sięgają po systemy, żeby ich gra stała się odporna na skoki emocji i ciśnienia. Bezpieczny system zakłada, że typer nie może poddać się presji chęci odegrania, co za tym idzie – podejmować impulsywnych ruchów. Wiemy, że tego rodzaju gra może prowadzić do bankructwa, a skuteczny system ma przed tym chronić.

Strategia Martingale’a – najpopularniejszy progresywny system bukmacherski

To najpopularniejsza progresja w zakładach bukmacherskich, a z drugiej strony – zaliczana do najbardziej ryzykowanych. Dlaczego? Dlatego, że założeniem tego systemu jest podwajanie stawki po każdej porażce. W przypadku długiej, negatywnej serii kolejne etapy sprawiają, że użytkownik musi sporo postawić, żeby progresja miała zastosowanie. Jej największym minusem jest to, że wymaga od użytkownika sporego budżetu na grę.

Przy stawce początkowej 10 PLN – tak wygląda progresja Martingale na kolejne kupony (w założeniu, że użytkownik przegrywa):

  1. etap 10 PLN
  2. etap 20 PLN
  3. etap 40 PLN
  4. etap 80 PLN
  5. etap 160 PLN
  6. etap 320 PLN
  7. etap 640 PLN

Widać gołym okiem, że stawka drastycznie przyśpiesza. Dla użytkowników z niższym kapitałem może to być problem, dlatego jeśli chcesz stosować ten system – przemyśl dokładnie, jakim budżetem dysponujesz.

System Kelly’ego [błędy bukmacherów]

System Kelly w zakładach bukmacherskich zakłada stosowanie typów na valuebety. To podstawowa zasada tej strategii, dlatego, jeśli nie jesteś na tyle doświadczonym użytkownikiem, by znajdować valuebets, to najpierw opanuj tą umiejętność. Dopiero później skieruj swoją uwagę na system Kelly’ego. To strategia zaczerpnięta z matematyki i ekonomii – służy optymalizacji zysków przy zastosowaniu najbardziej odpowiedniej stawki. Słowem, gramy za tyle, ile nam się to opłaci. W tym systemie stawka zależy od stawianego zakładu – to, jaki wynik wcześniej osiągnąłeś, nie ma znaczenia.

Do obliczenia stawki stosujemy wzór: Stawka = [K × (p × k − 1)]/(k − 1)

Legenda:

  • K – twój bankroll, jakim dysponujesz
  • p – prawdopodobieństwo wyrażone w procentach na trafienie zakładu (wyliczone przez typera)
  • k – kurs wyznaczony przez bukmachera

Podkładając odpowiednie wartości do wzoru – poznasz optymalną stawkę, jaką powinieneś postawić. Tak naprawdę twoim zadaniem jest prawidłowe określenie prawdopodobieństwa, co sprawdza się też w valuebets.

Ciąg Fibonacciego

Wcześniej pisaliśmy o progresji Martingale, a ciąg Fibonacciego, to kolejna z form progresji. Co jednak istotne, to zdecydowanie bezpieczniejszy system, ponieważ stawka nie wzrasta aż tak drastycznie. W razie porażki przy zastosowaniu ciągu Fibonacciego – kolejny zakład trzeba postawić za sumę dwóch poprzednich stawek. Co jeśli wygrasz? Wówczas cofasz się o jeden etap, a jeśli zanotujesz dwie wygrane z rzędu, to wracasz do początkowego poziomu.

Tak ciąg Fibonacciego wygląda w praktyce – stawka początkowa 10 PLN:

  1. etap 10 PLN – zakład przegrany
  2. etap 10 PLN – przegrany
  3. etap 20 PLN – przegrany
  4. etap 30 PLN – przegrany
  5. etap 50 PLN – przegrany
  6. etap 80 PLN – wygrany
  7. etap 50 PLN – wygrany
  8. etap 10 PLN – po dwóch wygranych z rzędu wracamy do początkowej stawki.

Płaska stawka

Obstawianie płaską stawką jest wyjątkowo proste, ponieważ zawsze użytkownik stawia zakład za taką samą kwotę. Gracz powinien ustalić stawkę na start, która nie będzie przekraczać 2% jego całego kapitału. Następnie należy ustalić przedział kursowy, który będzie typował płaską stawką np. kursy 2.00 – 2.50. Co dalej? Po prostu gra po sztywnej stawce wszystkie kupony.

Plusem tego systemu jest jego prostota, a minusem mały potencjał na wygrane w dłuższym terminie.

U bukmacherów zarobisz nie tylko poprzez system, ale też przy użyciu zakładu bez ryzyka: https://zagranie.com/zaklad-bez-ryzyka-u-legalnych-bukmacherow.

System bukmacherski oparty o stawkowanie procentowe

Stawkowanie procentowe to pewien rodzaj modyfikacji płaskiej stawki. Jest to o tyle lepszy system, bo uwzględnia historie twoich typów. Odnosi się stricte do aktualnego budżetu, ponieważ procentowo ustalasz, że typujesz np. za 2% kapitału. Kiedy wygrywasz, to z automatu twoja stawka rośnie, ponieważ 2% od kwoty 100 PLN, a 150 PLN oznacza więcej pieniędzy. Z kolei kiedy przegrywasz – to stawka maleje, bo i twój bankroll się zmniejsza.

systemy bukmacherskie

Progresja – bezpieczny i skuteczny system bukmacherski

Progresje mają to do siebie, że w przeciwieństwie do płaskiej stawki lub systemy procentowego – w razie porażki stawka zawsze rośnie. Tak jest w progresji Martingale, ciągu Fibonacciego i systemie d’Alemberta. W praktyce progresję często stosuje w obstawianiu wysokich kursów. To znany system w typowaniu remisów piłkarskich lub hokejowych. To zdarzenia, w których kursy zazwyczaj wynoszą 3.00. Typy progresją na remis nakazują wybranie jednej drużyny, a następnie konsekwentne granie zakładów na remisy w jej wykonaniu. Jeśli zespół często dzieli się punktami, to wówczas na progresji można osiągać dobre zwroty. Bywają jednak sytuacje, że na remis trzeba długo czekać, co negatywnie wpływa na budżet, który regularnie się pomniejsza.

System d’Alemberta

Obstawianie progresją d’Alemberta nie jest tak modne, ale każdy typer szukający systemu dla siebie powinien sprawdzić tego rodzaju strategie. Tak jak wspomnieliśmy na początku – to progresja, a więc mamy do czynienia z rosnącą stawką przy przegranych. W tym przypadku kwota ta rośnie o jedną jednostkę. To, jaka to będzie jednostka – ustala typer. Trzeba mieć jednak z tyłu głowy, by kwota ta nie przekraczała 2% budżetu na grę.

Zakładając, że stawka początkowa wynosi 5 PLN, a jednostka 2 PLN – użytkownik typuje zgodnie ze schematem (przy przegranych zakładach):

  1. etap 5 PLN
  2. etap 7 PLN
  3. etap 9 PLN
  4. etap 11 PLN
  5. etap 13 PLN

Stawka rośnie o kolejną jednostkę, czyli w tym przypadku 2 PLN. Co kiedy użytkownik wygra? Wówczas cofa się o jeden poziom.

Jak obstawiać mecze systemem? Wskazówki i podstawowe założenia

Granie systemem bukmacherskim wymaga od użytkownika rozsądne zarządzanie budżetem. Polega to na tym, by poszczególne stawki nie przekraczały 2% kapitału. Taki stan bardzo ciężko jest osiągnąć w progresji – szczególnie Martingale, gdzie wraz z porażkami kolejne stawki bardzo szybko idą w górę. Każdy zawodowiec to powie, że użytkownik, który chce stosować system – powinien ustalić swoje limity. Na czym one polegają? Na tym, że kiedy progresja się nie sprawdza, to po prostu trzeba jej zaprzestać – nawet kosztem odrobienia strat. Przed wyborem systemu polecamy zdefiniować punkt wyjścia, w którym to rezygnuje się z obstawiania danym systemem.

Po co stosować systemy bukmacherskie?

Stosowanie systemów ma na celu powiększanie twojego kapitału, kiedy widzisz, że w dłuższej perspektywie tak się nie dzieje – zmień system. Oczywiście, że nie wszystko zależy od strategii obstawiania, bo w dużej mierze o twoich wynikach decydują typy bukmacherskie. Kiedy będziesz trafiał, to i twój bankroll będzie szybciej rósł. System bukmacherski ma czynić twój budżet odporny na ryzyko związane z bankructwem. Jak zauważyłeś idea jest taka, by nigdy nie grać za całość środków przeznaczonych na grę. A wśród rekreacyjnych typerów nie brakuje decyzji o postawieniu wszystkiego va baque. System bukmacherski jest po to, by nie dokonywać tego typu ruchów.

Bezpieczne i skuteczne systemy bukmacherskie – podsumowanie

Jeśli rozpoczynasz obstawianie zakładów, to powinieneś w pierwszej kolejności wybrać płaską stawkę i stawkowanie procentowe. Na dalszym etapie wtajemniczenia polecamy progresję – od tej mniej ekspansywnej (ciąg Fibonacciego) po bardziej ryzykowną (Martingale). Kiedy opanujesz grę valuebetów – możesz sprawdzić system Kelly’ego.

FAQ

(0) Komentarze

Zaloguj się, aby dodawać komentarze

.