Czy bukmacherzy oszukują?

bukmacherzy

Zakłady bukmacherskie to okazja na wygraną, ale także na przegraną. Jeśli nam się nie poszczęści, to w przypływie emocji dostaje się bukmacherom. W internecie można znaleźć często opinie o bukmacherach, którzy oszukują. Sprawdziliśmy o co w całej sprawie chodzi i odpowiadamy na pytanie: czy bukmacherzy oszukują?

Cała zabawa w zakłady bukmacherskie polega na tym, że zakładasz się o wynik z bukmacherem. Firma bukmacherska ustala kursy, a ty stawkę i swoje przewidywania. Jeśli trafisz – bukmacher ma obowiązek wypłaty wygranej znajdującej się na przyjętym kuponie. Co w przypadku porażki? Zazwyczaj to oznacza utratę stawki, bo nietrafiony kupon oznacza zwycięstwo bukmachera. No chyba, że korzystasz z zakładu bez ryzyka, bo wtedy bukmacher w ramach promocji zwraca stawkę.

Relacje na linii gracz – bukmacher są proste i klarowne, tak by nie było wątpliwości. Dowodem zawarcia zakładu przez obie strony jest kupon, który pokazuje obstawione zdarzenie i typ, kursy oraz stawkę, jaką gracz postawił. Co najważniejsze – na kuponie widnieje kwota ewentualnej wygranej w przypadku zwycięstwa. Na tej podstawie bukmacher rozlicza zakłady i wypłaca wygrane.

A więc, czy jest możliwe, by bukmacher oszukiwał?

Czy bukmacherzy oszukują? Wyjaśniamy

Nie, bukmacherzy nie mogą oszukiwać i tego nie robią. Jeśli kupon zostaje rozliczony jako przegrany – oznacza, że twój typ nie był poprawny, a wówczas zgodnie z prawem stawka idzie na konto bukmachera. Takie są reguły gry, a rejestrując konto u bukmachera akceptujesz jego regulamin dotyczący zakładów sportowych.

Obstawiając u polskich bukmacherów użytkownik i operator muszą działać w ramach naszego prawa. Zasady dotyczące zakładów bukmacherskich opisane są w ustawie hazardowej. Jeśli już jednak bukmacher dopuści się oszustwa lub błędu to zawsze można skierować sprawę na drogę sądową. Wymogiem polskiego prawa jest, że bukmacher musi posiadać siedzibę na terenie Rzeczpospolitej, a więc zawsze można się skonfrontować z przedstawicielami firmy w przypadku nadużyć.

Dlaczego bukmacherzy nie mogą oszukiwać?

Bukmacherzy muszą działać zgodnie z prawem na terenie kraju, w którym prowadzą działalność. W Polsce każdy z bukmacherów, który chce oferować swoje usługi musi najpierw uzyskać licencję od Ministerstwa Finansów. Zdobycie koncesji oznacza, że firma bukmacherska spełnia wszystkie kryteria dotyczące finansów (jest wypłacalna) oraz organizowania zakładów wzajemnych. Łamanie tych postanowień skutkowałoby odebraniem licencji, dlatego żaden z legalnych bukmacherów w Polsce nie zaryzykuje nadużyć względem swoich graczy.

Granie u legalnych bukmacherów daje gwarancje bezpieczeństwa i respektowania regulaminu. Inaczej sytuacja wygląda korzystając z usług nielegalnych bukmacherów, którzy już na starcie łamią polskie prawo oferując grę bez licencji. Obstawianie u nielegalnych bukmacherów raz – może grozić karą grzywny ze strony państwa, a dwa – skutkować oszustwami np. brakiem wypłaty wygranej i niemożnością dochodzenia swoich praw.

W internecie gracze dzielą się opiniami na temat oszustw bukmacherskich np. zniknięciem pieniędzy z konta lub błędnym rozliczeniem kuponu. Wszystkie te sprawy zazwyczaj mają jeden wspólny mianownik – dotyczą mało wiarygodnych i nielegalnych bukmacherów. Dlatego jeśli nie chcesz paść ofiarą oszustwa – wybieraj tylko legalnych operatorów.

Jakich bukmacherów wybrać, by nie zostać oszukanym?

Oczywiście – legalnych bukmacherów! Aktualny spis bukmacherów posiadających polską licencję znajdziesz na stronie: https://zagranie.com/bukmacherzy/. Wybierając bukmachera online z licencją Ministerstwa Finansów nie musisz obawiać się, że będzie działał niezgodnie z prawem lub regulaminem. Twoje środki finansowe będą bezpieczne, a kupony rozliczane z faktycznym stanem wyników i typów.

(0) Komentarze

Zaloguj się, aby dodawać komentarze

.