GROMDA, czyli walki na gołe pięści – sprawdź, o co chodzi!

borek gromda

Fot. Lukasz Sobala

Gromda to nowe zjawisko na polskiej scenie sportów walki. W 2020 roku po raz pierwszy w naszym kraju pojawiły się walki na gołe pięści w organizacji Gromda. Nowy produkt szybko przypadł do gustu fanom boksu, MMA, a także tym lubiącym sportowe emocje. Gromda skupia w sobie ulicznych wojowników, a także byłych/aktualnych pięściarzy i zawodników MMA. Czym dokładnie jest Gromda? Co to za federacja i jak działa? Sprawdź wszystkie informacje o galach Gromdy!

betclic kod promocyjny koszulka
betclic kod promocyjny koszulka
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

50 zł zakład bez ryzyka


🔥 GRA BEZ PODATKU! Codziennie, na wszystkie sporty, bez ograniczeń kursowych

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
Bonusy:

ZAKŁAD BEZ RYZYKA: do 50 zł 

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

Gromda, czyli walki na gołe pięści. Gromda – walki, zawodnicy, PPV

Gromda to organizacja w sportach walki, która niejako wraca do korzeni rywalizacji pomiędzy dwoma mężczyznami. W Gromdzie odbywają się walki na gołe pięści – bez rękawic i ochraniaczy. To krwawa konfrontacja, w której nie ma punktowanych ciosów. Wygrywa ten, który znokautuje swojego przeciwnika.

Właścicielami Gromdy są Mariusz Grabowski i Mateusz Borek. Ten pierwszy jest również promotorem bokserskim grupy Tymex – Boxing Promotion. Borek z kolei znany jest przede wszystkim ze swojego dorobku dziennikarskiego. W ubiegłym roku poza Gromdą, Mateusz Borek zainicjował “Kanał Sportowy” na youtube. Co więcej, jest on również promotorem bokserskim.

Duet Grabowski – Borek zdecydował się na utworzenie Gromdy, czyli elitarnego klubu dżentelmenów. To oni odpowiadają za organizację kolejnych wydarzeń dotyczących pojedynków na gołe pięści pod marką “Gromda”.

Jakie panują zasady na Gromdzie? W porównaniu do MMA czy boksu – ring Gromdy jest znacznie mniejszy. Jego wymiary to 4×4. Pojedynek w Gromdzie to 4 rundy po dwie minuty. Jeśli w tym czasie nie zostanie wyłoniony zwycięzca, to uczestnicy rywalizują aż do skutku. W Gromdzie nie ma kart punktowych, więc o wszystkim musi zdecydować ring. Jeśli któryś z zawodników nie może kontynuować walki, to sędzia ringowy może zakończyć pojedynek.

Wydarzenia Gromdy odbywają się w piątki i są określane jako “krwawe piątki”. W ten sposób Gromda nie koliduje z największymi wydarzeniami ze świata boksu i MMA.

Gromda – skąd wziął się pomysł na walki na gołe pięści?

Mateusz Borek czy Mariusz Grabowski wyjaśniając genezę powstania Gromdy często odnoszą się do tego, że historia zatacza koło i sporty walki wracają do pierwotnej formuły. Polska organizacja nie jest pierwszą na świecie, ponieważ walki na gołe pięści cieszą się dużą popularnością m.in. w Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych.

W 2020 roku Gromda została zainicjowana w ulicznej scenerii lat 70. Jak na razie ze względu na obostrzenia sanitarne Gromda nie była oglądana przez szeroką publikę w hali. Fani walk na gołe pięści mogą śledzić transmisje z Gromdy za pośrednictwem PPV.

gromda borek

Fot. Lukasz Sobala

W ubiegłym roku nie tylko Gromda organizowała walki na gołe pięści. Jeden z właścicieli federacji KSW, czyli Maciej Kawulski zorganizował wydarzenie Genesis podczas którego na gołe pięści walczyli Marcin “Różal” Różalski i Josh Barnett. Można zauważyć trend, że tego typu rozrywka w naszym kraju staje się coraz bardziej popularne.

Typy dnia od Zagranie, a w nich również te na GROMDĘ!!

Gala walk na gołe pięści – kto ją promuje?

W promocję Gromdy mocno zaangażowany jest m.in. Kanał Sportowy, którego jednym ze współwłaścicieli jest właśnie Mateusz Borek. Gromda posiada też własny kanał na youtubie, gdzie prezentowane są materiały dotyczące kolejnych walk. W studiu Gromdy często pojawia się Artur Szpilka, który żywo jest zaangażowany w Gromdę. To właśnie Szpilka polecił do walk na gołe pięści Tysona, który był jedną z rewelacji turnieju Gromdy.

Walki na gołe pięści w Gromdzie komentowane są przez Macieja Turskiego, znanego dziennikarza zajmującego się MMA, a także Janusza Pinderę, specjalistę od boksu. Na galach Gromdy jako ekspert pojawia się również Maciej Miszkiń. Ambasadorem Gromdy został też Rychu “Peja”, znany raper.

W Gromdę zaangażował się też legalny bukmacher Betclic. Zakłady bukmacherskie Betclic są jednym ze sponsorów federacji Gromdy. To firma, która wystawia ofertę kursową na wszystkie pojedynki Gromdy. Jeśli chcesz obstawiać walki na gołe pięści, to możesz to robić właśnie u operatora Betclic.

gromda kursy

Nowy gracze Betclic mogą wykorzystać nasz kod promocyjny: 550PLN, dzięki któremu postawią pierwszy zakład na Gromdę bez ryzyka do kwoty 550 PLN. Jeśli nie trafisz kuponu na swojego faworyta podczas Gromdy, to otrzymasz zwrot stawki.

Więcej o bonusie w Betclic

Zawodnicy walczący na gali – jak są selekcjonowani?

Kiedy powstawała Gromda właściciele tej federacji za cel postawili sobie wypromowanie nowych nazwisk. Dlatego w Gromdzie nie walczą, jak na razie, znane twarze z boksu czy MMA. To nowe środowisko fighterów, które często wywodzi się z ulicznych pojedynków. Tak jest chociażby w przypadku Krystiana “Tysona” Kuźmy.

W Gromdzie przyjęto formułę, żeby posługiwać się pseudonimami zawodników, stąd takie postacie jak Maximus, Don Diego, Vasyl, Zadyma czy Łazarz. Oczywiście część uczestników Gromdy posiada doświadczenie wywodzące się z pozostałych sportów walki. W przypadku Mateusza “Don Diego” Kubiszyna, to boks oraz kick-boxing. Organizacja jednak chce stawiać na nowe twarze, które mają zabłysnąć właśnie dzięki Gromdzie.

Zawodnicy specjalizujący się w sportach walki mają otwartą drogę do Gromdy. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy online, w którym należy podać:

  • imię,
  • nazwisko,
  • datę urodzenia,
  • miejscowość,
  • waga,
  • wzrost,
  • opis przebiegu dotychczasowej kariery (jeśli jesteś/byłeś czynnym zawodnikiem sportów walki)
  • opis sportów walki, jakie trenowałeś,
  • dyscyplinę bazową,
  • zawodnik: praworęczny czy leworęczny,
  • preferowany styl walki,
  • autoprezentacja: co robisz w życiu itd.
  • link do swoich mediów społecznościowych,
  • numer telefonu,
  • adres e-mail.

Do tej pory w Gromdzie nie powstały kategorie wagowe, dlatego nie ma wagi lekkiej, średniej czy ciężkiej – tak jak jest m.in. w boksie czy MMA. Brak podziału na kategorię sprawia, że zawodnik ważący 150 kg może zmierzyć się z uczestnikiem, który liczy 90 kg.

Legalni bukmacherzy w Polsce, u których obstawisz Gromdę!

Gromda PPV – gdzie kupić, ile kosztuje?

Gromda ze względu na swoją brutalność nie może być transmitowana w otwartych kanałach telewizyjnych. Dlatego Gromda transmitowana jest w systemie Pay Per View. Wszystkie gale Gromdy pojawiają się “na żywo” w serwisie gromda.tv. Aby jednak posiadać prawo do transmisji live, trzeba zakupić PPV na odpowiednią galę Gromdy.

gromda zawodnicy

PPV na Gromdę wykupuje się za pośrednictwem oficjalnego serwisu gromda.pl lub gromda.tv. Opłatę za PPV dokonasz poprzez przelew elektroniczny. Ile kosztuje Gromda? Do tej pory wszystkie gale Gromdy były dostępne po cenie 20 złotych za PPV.

Karta walk – kiedy jest dostępne pełne zestawienie walk?

Początkowe edycje Gromdy odbywały się na zasadzie turnieju, a ostateczną drabinkę poznawaliśmy podczas ważenia – dzień przed galą. Specyfika Gromdy polega na tym, że uczestnik turnieju o 100 tysięcy złotych podczas jednego wieczoru musi stoczyć kilka pojedynków. To powoduje, że wstępna karta walk na Gromdę udostępniana jest kilkadziesiąt godzin przed wydarzeniem.

Z czasem, czyli na Gromdzie 3 i 4 włodarze federacji zaczęli wprowadzać formułę “super fight”. To pojedynki, które nie biorą udziału w turnieju i są zakontraktowane znacznie wcześniej. W ten sposób znamy przynajmniej kilka pojedynków z karty walk Gromdy (bez turnieju).

Ceremonia ważenia, konferencje

Ceremonia ważenia na Gromdzie prowadzona jest przez Mateusza Borka. Tak jak w boksie, tak i w MMA konfrontujący się zawodnicy stają na wadze, a następnie patrzą sobie głęboko w oczy. Organizator zadaje też kilka pytań do uczestników gali, by ci mogli się wypowiedzieć o swojej formie, jak i rywalu. Podczas ceremonii ważenia nie brakuje emocji. Tak było przed Gromdą 4, kiedy to Capo i Polish Machine skoczyli sobie do gardeł. Wówczas potrzebna była interwencja ochrony, żeby rozdzielić obu zawodników.

Uczestnicy Gromdy nie muszą stosować się do limitu wagowego przez co ceremonia ważenia służy przede wszystkim zaprezentowaniu zawodników. Na tej konferencji można poznać bliżej bohaterów Gromdy, a także zapoznać się z ich warunkami fizycznymi. To daje duże wsparcie w skutecznym typowaniu sportów walki.

FAQ

(0) Komentarze

Zaloguj się, aby dodawać komentarze

.