Snooker w Polsce to sport niszowy, ale i tak oglądalność najważniejszych turniejów stoi na wysokim poziomie. To dyscyplina, która sprzyja odpoczynkowi, ponieważ gra toczy się w ciszy, a przebieg potyczki nie ma zawrotnego tempa. Snooker, tak jak inne sporty, można obstawiać w zakładach bukmacherskich. To dyscyplina sportowa, na którą bukmacherzy oferują kursy przedmeczowe i “na żywo”. Korzystając z oferty legalnych bukmacherów znajdziesz zakłady na najbardziej prestiżowe turnieje rankingowe i nierankingowe oraz pozostałe wydarzenia dotyczące snookera. Jak obstawiać snooker? Jakie zakłady możesz grać? Sprawdź!

Snooker zakłady bukmacherskie

Snooker ma dużą publikę w Wielkiej Brytanii i Azji. To właśnie tam często odbywają się najważniejsze imprezy snookerowe. Jeśli Judd Trump, Neil Robertson, John Higgins rywalizują w Chinach, to polscy użytkownicy muszą być przygotowani na różnicę czasową. Wówczas transmisje live odbywają się rankiem i przedpołudniem – to mniej komfortowa pora do obstawiania zakładów live. Tak jednak skonstruowany jest sezon snookera, że w Azji organizuje się wiele wydarzeń.

Bukmacherzy oferują zakłady na snooker, bo to sport, który często jest obstawiany przez profesjonalnych graczy. Znawcy tej dyscypliny sportu są w stanie przewidzieć przebieg meczu – ilość frame’ów i wartość brake’ów. Aby jednak tak skutecznie robić typy snooker – trzeba doskonale czytać sytuacje na stole.

Zakłady bukmacherskie na snooker

Firmy bukmacherskie często sponsorują turnieje snookerowe na całym świecie. Logo brytyjskich i azjatyckich bukmacherów można dostrzec przy okazji transmisji z Masters luk UK Championship. A jeśli “buki” reklamują się przy snookerze, to dziwne byłoby, gdyby nie oferowali zakładów na ten sport.

snooker zakłady

Fot. Xinhua

Zakłady bukmacherskie na snooker przyjmowane są w trybie pre-match i live. W przypadku tego pierwszego rodzaju, to wiadomo, o co chodzi. Obstawiasz przed rozpoczęciem meczu. W zakładach pre-match możesz znaleźć też długoterminowe rozstrzygnięcie np. kto wygra cały turniej? Generalnie w typach przedmeczowych na snooker oferta bukmacherska składa się z kilkunastu rynków.

Bukmacherska oferta na snooker obejmuje również możliwość typowania live. Najlepsi polscy bukmacherzy dodatkowo w zakładach “na żywo” udostępniają stream online z meczów snookera.

Gdzie obstawiać snooker?

Snooker w zakładach bukmacherskich pojawia się u każdego polskiego operatora. Oczywiście jeden bukmacher oferuje więcej typów, a drugi mniej. To normalne – podobnie jest w przypadku obstawiania piłki nożnej, tenisa ziemnego lub koszykówki. Ważne jednak, że podstawowe zakłady na to kto wygra – zrealizujesz u każdego bukmachera online. Jeśli chcesz typować zakłady na zwycięzców snookera, to bez problemu znajdziesz legalną firmę, która ci to umożliwi.

Bardziej zaawansowani typerzy szukają szeroki zakładów na snookera, aby mieć okazje obstawiania liczby frame’ów, brake oraz handicapy. Czy w Polsce mamy operatorów z tak rozbudowaną ofertą na snookera? Jasne, że tak! forBET, Betfan czy STS – to bukmacherzy, którzy do snookera podchodzą bardzo profesjonalnie.

ForBET zakłady bukmacherskie – oferta na snooker

Zakłady bukmacherskie online wytypujesz przez stronę lub aplikację mobile. Tak jest właśnie z typowaniem snookera w forBET. To firma bukmacherska, która pozwala grać w trybie pre-match i live na stronie iforbet.pl lub mobilnej aplikacji iOS/Android.

Snooker w zakładach forBET stoi na wysokim miejscu. To bukmacher, który oferuje kursy na turnieje rankingowe oraz nierankingowe. Przy większych wydarzeniach takich jak Mistrzostwa Świata, UK Championship czy Welsh Opne oferta forBET poszerzana jest o dodatkowe rynki. Dzięki temu mecze snookera wytypujesz w oparciu o kursy na wynik, handicap, under/over i zakłady specjalne np. kto wygra 1. frame?

BETFAN

Bukmacher Betfan, podobnie jak forBET, udostępnia zakłady na wydarzenia rankingowe oraz nierankingowego. Im turniej snookerowy ma wyższą rangę, tym oferta Betfan jest bardziej atrakcyjna. Nie jest tajemnicą w świecie snookera, że najważniejsze turnieje to Mistrzostwa Świata, Masters i UK Championship – wówczas zakłady Betfan są rozbudowane o wiele dodatkowych rynków. Na co dzień snooker w Betfan można grać na podstawowych typach pre-match. Trzeba również zauważyć, że Betfan oferuje zakłady live dotyczące meczów snookera.

STS

Snooker w STS to normalna sprawa – tym bardziej, że bukmacher ten jest dostępny również w Wielkiej Brytanii, gdzie sport ten ma wielu fanów. STS koncentruje swoją uwagę na snookerze wystawiając zakłady przedmeczowe i “na żywo”. W ofercie tego bukmachera można znaleźć rynki związane z pojedynczym meczem, ale też zakłady długoterminowe, gdzie obstawisz kto zostanie Mistrzem Świata lub triumfatorem w przyszłorocznym Masters?

W zakładach live na snooker w STS często można znaleźć transmisje. STS TV posiada bogaty system transmisji “na żywo”, a prawa telewizyjne często obejmuje wydarzenia związane ze snookerem. To duża szansa dla typerów korzystających z zakładów live na snooker, bo w STS mogą obstawiać i oglądać w jednym miejscu.

Rodzaje zakładów na snooker

Tak jak w tenisie czy siatkówce, tak i w snookerze mecz ma swój określony przebieg. Do sportowych realiów musi dostosować się oferta bukmacherska. Jak zawsze najważniejszym i podstawowym rynkiem jest: kto wygra? W snookerze nie może być remisów, więc w przypadku tego zakładu wybierasz pomiędzy typem na 1 lub 2. To sport dwudrogowy, więc w teorii ma się 50% szans na zwycięstwo.

H2H

W zakładach H2H obstawiasz, który z zawodników będzie lepszy w danym turnieju lub klasyfikacji końcowej. Bukmacherzy w H2H mogą konfrontować dowolnych snookerzystów, a twoim zadaniem jest wskazanie, kto będzie lepszy? Tego rodzaju ofertę kursową możesz znaleźć przed każdym turniejem np. Mistrzostw Świata. Przykład takiego zakładu? Oto i on: Kto lepszy: Ronnie O’Sullivan vs Judd Trump?

Handicapy w snookerze

Handicapy w snookerze mogą dotyczyć ilości frame’ów lub punktów w pojedynczym framie. W polskich zakładach handicap na snooker związany jest przede wszystkim z przewagą frame’ów na start. Zazwyczaj linia handicapu tworzona jest na poziomie 1.5 lub 2.5. Grając na zwycięstwo zawodnika, który ma przeciwko sobie handicap +2.5 frame obstawiasz, że pokona swojego gracza różnicą co najmniej trzech frame’ów.

Liczba frejmów oraz brejki

Jeśli chodzi o liczbę frame’ów to obstawiasz dokładną liczbę lub under/over, jaki będzie potrzebny do rozstrzygnięcia pojedynku. Zakłady dotyczące breaku mówią o tym, jaka bariera punktowa zostanie złamana podczas pojedynczego pobytu przy stole jednego z zawodników. Maksymalny break może wynieść 147 punktów. Zazwyczaj breaki również typuje się na zasadach poniżej/powyżej np. 100 punktów.

Snooker – zakłady bukmacherskie live

W snookerze decydują drobne detale, a żeby wygrać cały mecz z reguły trzeba zwyciężyć 11 (lub więcej) frame’ów. Gra jest złożona, a u najlepszych bukmacherów znajdziesz możliwość typowania na żywo. W zakładach live na snooker obstawisz zwycięzcę, ale też bardziej szczegółowe kwestie. Przede wszystkim możesz przewidywać wyniki poszczególnych frame’ów. Widząc, jak układa się gra możesz obstawiać kto wygra obecnego frame’a lub kolejnego. Co więcej, możesz grać zakłady na ilość punktów w poszczególnej partii/frame.

Jak obstawiać snooker? Rady i wskazówki

Jeśli chcesz dobrze obstawiać snooker, to przede wszystkim zapoznaj się z zasadami tego sportu. Co jeszcze? Dokładnie sprawdź kalendarz sezonu snookerowego i dowiedz się, które turnieje są najważniejsze. Kolejna kwestia – należy poznać najlepszych snookerzystów. To dość ograniczone grono, bo największe turnieje padają łupem najwyżej rozstawionych graczy.

Przed obstawianiem warto zapoznać się ze statystykami zawodnika. Sprawdź, jak wygląda jego forma oraz bilans spotkań. Porównaj zestawienie H2H, czyli to kto częściej zwycięża w bezpośredniej konfrontacji. Analizując mecz snookera trzeba wziąć też pod uwagę prestiż turnieje, nagrody finansowe i motywacje graczy. Wiadomo, że snookerzyści najbardziej koncentrują się na najważniejszych imprezach – to ich kluczowe występy, w których nie chcą zawodzić.

Jak obstawiać pozostałe sporty: https://zagranie.com/jak-obstawiac-mecze-wskazowki-analizy-oraz-typy-dla-ciebie/.

Zakłady bukmacherskie na najważniejsze turnieje

W snookerze największym splendorem cieszy się turniej o Mistrzostwo Świata, który odbywa się na koniec sezonu. To turniej rankingowy, który skupia w sobie 32 najlepszych snookkerzystów. Oferta zakładów na Mistrzostwa Świata jest bardzo szeroka. W tej imprezie gra się systemem play – off. Przegrywający od razu żegna się z turniejem.

Szeroka oferta zakładów bukmacherskich na snooker dotyczy też pozostałych turniejów. Dla snookerzystów bardzo istotnym wydarzeniem jest też UK Championship i Masters. To turieje, które w snookerze stanowią dopełnienie tzw. Triple Crown.

Najlepsze kursy bukmacherskie na snooker

Wyżej proponowani przez nas bukmacherzy oferują dobre kursy na snooker. Generalnie u większości bukmacherów średnia marża na wydarzenia dotyczące snookera jest podobna. Typowanie snookera w forBET, STS lub Betfan jest tak samo opłacalne. Jeśli wspominamy o kursach na snooker, to można dodatkowo polecić Fortunę i Totalbet. To firmy, które generalnie słyną z wysokich kursów, a opinia ta dotyczy też zakładów na snooker.

Fot. Xinhua

FAQ

Gdzie obstawiać snooker?

Zakłady na snooker możesz typować u wszystkich legalnych bukmacherów.

Który bukmacher ma najlepszą ofertę na snooker?

Polecani bukmacherzy do obstawiania snookera to forBET, Betfan i STS.

Jakie zakłady wytypuję na snooker?

W snookerze obstawisz zakłady przedmeczowe i na żywo.

Zaloguj się aby dodawać komentarze