Kto by pomyślał, że dziś wieczorem będziemy mieli możliwość obejrzeć już 13. edycję najpopularniejszej, freakowej gali w Polsce, a więc Fame MMA! Na karcie walk pojawiło się 9 zestawień, a ja w poniższym tekście spróbuję poprawnie wytypować 2 z nich, korzystając z promocji bez ryzyka! Mowa tu o pojedynku TheNitroZyniaka z Unboxallem, a także o walce Japczana z Sutonatorem. Nie zostało mi więc nic innego, jak zaprosić Was serdecznie do lektury.

TheNitroZyniak vs Unboxall

Zaczynamy od walki, która chwilę po ogłoszeniu zainteresowała multum osób i zapowiada się na jedną z najciekawszych na najbliższej gali, pomimo iż umiejętności obu zawodników nie stoją na najwyższym poziomie (lekko mówiąc). Obaj panowie znali się znacznie wcześniej i nawet nagrywali wspólne materiały, jednak w pewnej chwili doszło między nimi do konfliktu, który tylko pogłębił się podczas konferencji, czy face to face. TheNitroZyniak to znany youtuber, który, jak sam mówi, przez 2 ostatnie lata nie miał kompletnie do czynienia z jakimkolwiek sportem i prowadził bardzo niezdrowy tryb życia. MMA zaczął on trenować ledwie kilka tygodni temu i jak sam przyznaje, robi to tylko dla pieniędzy, a nie z pasji, czy zainteresowania. Fakt ten można było zobaczyć podczas upublicznionych treningów, na których nie popisuje się on wybitną techniką, czy siłą.

Spodziewam się, że Sergiusz może mieć problemy kondycyjne spowodowane jego długotrwałym i niewłaściwym prowadzeniem się. Być może Nitro ma minimalnie większe umiejętności i motorykę od Unboxalla, jednak warunki fizyczne nie będą po jego stronie. Sergiusz Górki mierzy kilka centymetrów mniej, ma także krótszy zasięg rąk. Dodam jeszcze, że dla Nitra najbliższa walka będzie absolutnym debiutem w sportach walki. Jak już wspomniałem, przez ostatnie lata nie uprawiał on żadnego sportu, a pewność siebie, którą emanuje na konferencjach, czy w wypowiedziach będzie miała zdecydowanie mniejsze znaczenie w samym oktagonie.

Przejdźmy do Unboxalla, który również nie wypadł najlepiej na upublicznionych treningach i także w jego przypadku absolutnie nie możemy podziwiać wybitnej techniki, czy siły uderzenia. Paweł Smektalski swoją popularność także uzyskał na YouTube, jednak jest on o 3 lata młodszy od swojego rywala. Unboxall mierzy też 183 cm wzrostu, a więc jest nieco wyższy od NitroZyniaka, a to w walce na zasadach kickboxingu ma spore znaczenie. Jak sam mówi, na konferencjach, czy podczas face to face miał pewne problemy z pewnością siebie, czy składnymi wypowiedziami, jednak nie będą to decydujące aspekty w samej walce. Unboxall trenuje równie długo, co Nitro, jednak należy pamiętać, że jego rywal na kilkanaście dni wypadł z rytmu wskutek infekcji koronawirusem. Czy fakt ten będzie miał znaczenie w samej walce i jaki typ warto obstawić?

Co gramy?

Na dobrą sprawę forma i możliwości obydwu zawodników są pewną niewiadomą. Podczas wymiany zdań znacznie pewniejszy siebie wydawał się Nitro i stąd wiele osób stawia właśnie na zwycięstwo Sergiusza Górskiego. Ja idę jednak pod prąd i typuję, że to Unboxall wygra omawiane starcie. Paweł będzie miał przewagę warunków fizycznych i wydaje się, że przed rozpoczęciem treningów prowadził znacznie zdrowszy tryb życia, co może odbić się chociażby na przygotowaniu motorycznym. Uważam, że kurs wystawiony na jego zwycięstwo jest zbyt wysoki i to właśnie tą propozycję wrzucam na swój kupon! W międzyczasie sprawdźcie wszystkie kursy i typy na sobotnią galę!

Betclic
2,60
Unboxall wygra walkę

Sutonator vs Japczan

Przechodzimy do pojedynku wagi ciężkiej, który może okazać się naprawdę ciekawy! Jakub Piotrowicz ma za sobą jeden pojedynek w federacji Fame MMA, podczas którego dość niespodziewanie pokonał Bonusa BGC na punkty. Przed najbliższą walką słychać głosy, iż Japczan trenuje naprawdę ciężko i ma za sobą porządny obóz treningowy z naprawdę klasowymi sparingpartnerami. Piotrowicz z pewnością będzie miał też przewagę warunków fizycznych – mierzący prawie 2 metry zawodnik w dniu walki najpewniej będzie ważył w okolicach 108-110 kg, co da mu naprawdę sporą przewagę, ale może niekorzystnie odbić się na przygotowaniu kondycyjnym. Sądzę, że Japczan będzie chciał wykorzystać swoją siłę i w pierwszej lub drugiej rundzie ruszy odważnie do przodu – zawodnik ten potrafi naprawdę mocno uderzyć, czy też docisnąć do siatki i jestem przekonany, że prędzej, czy później Piotrowicz postara się właśnie o takie rozstrzygnięcie.

Forma jak i umiejętności Sutonatora stoją pod sporym znakiem zapytania. Sam zainteresowany twierdzi, iż w przeszłości wielokrotnie się bił, jednak nawet jeśli jest to prawda, to walka w oktagonie jest czymś nieco innym. Robert Pasut będzie musiał przygotować dobry plan na walkę, gdyż pod względem masy, siły i warunków fizycznych będzie znacznie słabszy, a wdanie się w bójkę, czy wymianę ciosów może skończyć się dla niego bardzo źle. Należy również zaznaczyć, iż dla Sutonatora będzie to absolutny debiut w oktagonie – podobno ma on za sobą niezwykle intensywny obóz przygotowawczy, co z resztą widać po tym, jak poobijany chodzi. W przypadku debiutantów często zawodzi przygotowanie kondycyjne, a te jest kolejną niewiadomą w przypadku Sutonatora. Czy debiutant wytrzyma 3 rundy w dobrym tempie? Po przeczytaniu analizy upewnijcie się, że wiecie gdzie obstawić omawiany pojedynek!

Co gramy?

Szczerze mówiąc dziwią mnie kursy bukmacherów na długość tej walki. Obaj zawodnicy wniosą do oktagonu naprawdę sporą wagę i spodziewam się, że w obu przypadkach przygotowanie kondycyjne może być sporym mankamentem. Należy pamiętać, iż Japczan dysponuje ogromną siłą i na dobrą sprawę jego jeden celny cios może zakończyć walkę bardzo szybko. Spodziewam się szybkiego tempa od pierwszego gongu i stawiam, że omawiany pojedynek nie zakończy się wygraną na punkty, ale któryś z zawodników wygra przed czasem! Przed rozpoczęciem gali upewnijcie się, że wiecie gdzie obejrzeć wszystkie pojedynki. Powodzenia!

Betclic
1,70
wygrana na punkty - NIE

kupon Betclic, Fame MMA 13

KUPON WCHODZI = kasa jest TWOJA! KUPON NIE WCHODZI? = masz ZWROT KASY! Zasady promocji w Betclic dla nowych graczy opisaliśmy tutaj:

Zakładasz konto z linku: zagranie.com/go/betclicfamemma

Wpisujesz kod promocyjny: VIPFAME Stawiasz pierwszy kupon na koncie do 228 złotych.

Dowolne kursy i zdarzenia (np. te przedstawione niżej). Jeśli kupon z wygraną Araba i Malczyńskiego (albo jakikolwiek inny) wejdzie – otrzymasz 886 PLN!

Jeśli kupon nie wejdzie, to dostaniesz zwrot 200 złotych, który musisz obrócić tylko jeden raz, aby wypłacić! 228 PLN to maksymalna stawka w tej promocji. Możesz zagrać za mniejszą stawkę pierwszy kupon.

fot. Pressfocus

  • Tagi

Zaloguj się aby dodawać komentarze