fot. Adam Starszyński ACA przyzwyczaiło nas do tego, że regularnie oglądamy ich eventy obsadzone bardzo mocnymi europejskimi nazwiskami – w tym również naszymi rodzimymi, polskimi. Niestety, obecne ekspansja rosyjskiej organizacji na Europę została zastopowana, a większość wydarzeń organizowanych jest na Bliskim Wschodzie. Nadal jednak na kartach walk możemy znaleźć sporo polskich zawodników walczących o najwyższe cele w ACA.

Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
Koszulka Fortuna zakładów bukmacherskich
tylko na Logo Zagranie - typy bukmacherskie

100% do 2100 zł od 2. depozytu

+  600 zł zakład bez ryzyka + 20 zł darmowy zakład

standardowa oferta 2620 zł, a z naszym kodem: 2720 zł

Kod rejestracyjny
ZAGRANIE kod skopiowany kopiuj
skopiuj kod
Funkcjonalności:
freebet
aplikacja mobilna
zakłady na żywo
sporty wirtualne
Bonusy:

OD 2. DEPOZYTU: 2100 zł
ZAKŁAD BEZ RYZYKA: 600 zł
FREEBET: 20 zł

GRA BEZ PODATKU: +14% do wygranych

pokaż szczegóły ukryj szczegóły

ACA 122: kursy, TYPY i zakłady bukmacherskie | Karta walk ACA 122

ACA, czyli Absolute Championship Akhmat, powstała w 2018 roku. Wcześniej mogliśmy obserwować tę organizację pod szyldem ACB, czyli Absolute Championship Berkut. Pierwsza gala ACB odbyła się w Polsce w 2015 roku w Płocku. Od tamtego momentu rosyjska organizacja regularnie tworzyła eventy w naszym kraju. W ACA mogliśmy oglądać wielu Polaków, m.in. Mameda Khalidova, Daniela Omielańczuka, Piotra Strusa czy Marcina Helda

Kiedy i gdzie oglądać galę ACA 122? ACA 122 PPV

Gala odbędzie się za naszą wschodnią granicą w Mińsku na Białorusi o godzinie 17:00 czasu lokalnego, czyli o godzinie 16:00 w Polsce. Co ciekawe, wydarzenie odbędzie się z udziałem kibiców, a bilety dostępne są na stronie organizacji. Niestety, polscy fani nie będą mogli bezpośrednio uczestniczyć w wydarzeniu, bo ruch lądowy pomiędzy Polską a Białorusią został wstrzymany. Jedyną opcją na transport na Białoruś jest transport lotniczy na międzynarodowe lotnisko w Mińsku. Z perspektywy polskiego fana ważną informacją jest na pewno fakt możliwości obejrzenia gali przez internet. Całość wydarzenia dostępna będzie w systemie PPV w cenie około 10 zł. Dostęp do gali wykupić można na oficjalnej stronie ACA.

ACA 122: Typy, zapowiedzi i karta walk

ACA przyzwyczaiło nas do dużej ilości walk na karcie. Nie inaczej jest i tym razem, bo na nadchodzącą galę zaplanowano aż 16 starć! Uwagę przykuwa ilość reprezentantów Polski, m.in. byłych zawodników UFC czy KSW, którzy w rosyjskiej organizacji odnaleźli swoje miejsce. Przechodzimy teraz do analizy najciekawszych starć! W ten weekend odbędzie się również kolejna gala KSW. Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy zapowiedź -> Typy i kursy KSW 60 <- sprawdź już teraz!

Tony Johnson Jr. vs Dmitry Poberezhets typy i kursy

W walce wieczoru zobaczymy mistrza wagi ciężkiej Tony’ego Johnsona, który przystąpi do pierwszej obrony pasa. Johnson zdobył trofeum pod koniec ubiegłego roku, pokonując Daniela Omielańczuka. Tym razem naprzeciwko “Hulka” stanie pochodzący z Ukrainy Dmitry Poberezhets, który po raz kolejny stawiany jest w starciu w roli underdoga. Ukrainiec w swojej karierze miał bardzo długi rozbrat z walkami: w okresie 2017-2019 w ogóle nie walczył. Wrócił jednak i pokonał Adama Pałasza oraz Ruslana Magomedova, tym samym torując sobie drogę do walki o pas. Niewątpliwie faworytem w tej walce jest Amerykanin, który w swoim rekordzie ma dużo lepsze nazwiska. Johnson to naturalny ciężki. Musi wręcz zbijać wagę do kategorii królewskiej. Cechuje go przede wszystkim siła fizyczna i zapasy. W stójce jest dość dziurawy, ale sporo potrafi przyjąć. Mimo że Johnson jest w tej walce wyraźnym faworytem, Poberezhets już nie raz zaskakiwał, nie będzie to zatem łatwa przeprawa dla Amerykanina, przynajmniej do momentu, kiedy zmęczy i obali swojego rywala. O Johnsonie na pewno możemy powiedzieć, że będzie przeważać przede wszystkim kondycyjnie nad swoim rywalem, który ostatnio już w 2 rundzie złapał zadyszkę – a przypomnijmy, że walka odbywać się będzie w dystansie 5 rund.

Vitezslav Rajnoch vs Artiom Damkovsky typy i kursy

W co main-evencie nadchodzącej gali zobaczymy starcie w wadze lekkiej pomiędzy Czechem Vitezslavem Rajnochem, dla którego będzie to druga walka w organizacji ACA, oraz Białorusinem Artiomem Damkovskym, który do klatki rosyjskiej organizacji wejdzie po raz trzeci. Faworytem w tym starciu według bukmacherów jest Damkovsky. Ciężko nie zgodzić się tutaj z takim typowaniem. Damkovsky to o wieeeele bardziej doświadczony zawodnik. Mnóstwo walk stoczył dla innej rosyjskiej organizacji – M1 – gdzie przez długie lata wojował. Mimo że Białorusin prawdopodobnie najlepsze lata ma już za sobą, to na pewno będzie chciał pokazać się z dobrej strony przed własną publicznością i wrócić na ścieżkę zwycięstw. Mimo iż rekord Rajnocha (9-3) wygląda dość okazale, to gdy przyjrzymy się jego rywalom, jedynie w swojej ostatniej walce miał on do czynienia z dobrego poziomu zawodnikiem. Walkę tę co prawda wygrał, ale mało przekonująco, bo niejednogłośną decyzją sędziów. Większość zawodników, których pokonywał Czech, miało ujemny rekord. Z uwagi na doświadczenie Damkovskyego i jakość jego rywali, ląduje on na moim kuponie.

grupa 39

Raul Tutarauli vs Aurel Pirtea typy i kursy

Kolejną ciekawą walką będzie starcie w kategorii do 70 kg. Gruzin Raul Tutarauli podejmował będzie rumuńskiego “Górnika”, czyli Aurel Pîrtea. Obaj zawodnicy mają na karku około 30 walk, obaj także są w dobrym do MMA wieku: Tutarauli ma 28 lat, Pirteam – 31. Moim zdaniem faworytem w tym starciu jest Gruzin, który wygrał ostatnio 4 walki z rzędu. Co prawda Tutarauli jest niższy o 10 cm od swojego najbliższego rywala, ale to on powinien dyktować warunki tej walki i decydować, w jakiej płaszczyźnie będzie się ona toczyć. Pirtee możemy kojarzyć ze starcia z Łukaszem Koperą na ACA 109. Rumun wówczas pewnie pokonał naszego rodaka.

Daniel James vs Daniel Omielańczuk typy i kursy

Daniel Omielańczuk wraca do klatki po ciężkim nokaucie z rąk aktualnego mistrza Timothy’ego Johnsona. Amerykanin zafundował wówczas Polakowi pierwszy nokaut w karierze, co było zaskoczeniem, bo to Polak w obszarze bokserskim jest wyjadaczem. Omielańczuk szybko chce się odbudować po ostatniej porażce. Od nokautu minęło zaledwie 5 miesięcy. Ciężko powiedzieć czy Polak w klatce będzie wyglądał tak, jakiego go znaliśmy do tej pory, czy może jednak feralna przegrana będzie siedzieć mu w głowie. Na pewno Omielańczuk nie dostał łatwego rywala na powrót. Mimo iż to on jest faworytem w tym starciu, to różnica warunków fizycznych między nim a Danielem Jamesem to wręcz przepaść. Jak wiadomo, Omielańczuk nigdy warunkami fizycznymi jak na wagę ciężką nie grzeszył, jednak tym razem różnica na korzyść rywala będzie naprawdę bardzo duża. Przypomnę tylko, że Daniel Omielańczuk dysponuje 183 cm wzrostu i 188 cm zasięgu ramion. Daniel James natomiast ma niemal 2 m wzrostu i zasięg ramion wynoszący aż 208 cm. Ksywka “Amerykański Predator” w przypadku Jamesa to nie przypadek. Omielańczuk miał okazję bić się już z zawodnikiem o takich warunkach fizycznych w UFC, był to Stefan Struve. Wówczas udało mu się wygrać.

Piotr Strus vs Rafał Haratyk typy i kursy

Obaj zawodnicy mieli okazję zmierzyć się ze sobą na gali ACA 108 w sierpniu ubiegłego roku. Wyraźnym faworytem pierwszego starcia był Piotr Strus, jednak został on brutalnie zweryfikowany przez Haratyka już w pierwszej rundzie (naruszony Strus próbował wówczas uciekać i bronić się przed skończeniem – cały czas był w walce, ale przyjmował duże ilości ciosów, a jego nogi były jak z waty; sędzia zatem przerwał to jednostronne starcie). Strus po walce uważał, że pojedynek został niesłusznie przerwany tak szybko, bo ciągle był świadomy tego, co dzieje się w klatce. Jak wiemy, Strus to zawodnik, który rozkręca się z rundy na rundę, a w początkowej fazie walki jest dość bierny. Rafał Haratyk po wiktorii nad reprezentantem WCA zmierzył się z Bułgarem Nikola Dipchikovem. Tak samo jak szybko wygrał ze Strusem, tak też prędko przegrał z Dipchikovem. Haratyk już w pierwszej rundzie dostał ciężkie K.O. W obecnej sytuacji obaj zawodnicy wracają po ciężkich porażkach. Co ciekawe, po raz drugi w ich starciu to Strus jest faworytem. Wydaje się, że to Strus jest lepiej poukładanym zawodnikiem, bardziej kompletnym, dysponującym atutami w każdej płaszczyźnie. Jednak to po stronie Haratyka jest siła fizyczna, a także siła ciosu. Raczej nie spodziewam się tak ekspresowego zakończenia jak w pierwszej walce, a im dalej w las tym przewaga Strusa powinna być bardziej widoczna.

ACA 122 – kupon i podsumowanie

Najbliższa gala ACA ma sporo do zaoferowania polskiemu widzowi. Na karcie walk zobaczymy aż 16 starć, w tym 4 Polaków. Na tej gali wystąpić miał także Bartosz Leśko jednak jego walka wypadła z rozpiski na ostatniej prostej. Mimo iż najciekawsze starcia to walki naszych rodaków, to jest w nich sporo niewiadomych i na moim kuponie się one nie znajdą.  Na kuponie będzie natomiast gwiazda walki wieczoru, mistrz kategorii ciężkiej Tony Johnson Jr. Uważam, że obecny mistrz będzie w stanie przetrwać zagrożenie ze strony Ukraińca w pierwszej i drugiej rundzie, po czym zdominuje Dmitry Poberezhets w rundach mistrzowskich.  Drugą walką na kuponie jest omawiany wyżej co main-event, w którym zdecydowanie stawiam na doświadczenie i wygraną Damkovskiego.  Kupon zamykać będzie natomiast starcie z karty wstępnej, w którym zawalczą Michał Martinek i Tomas Pakutinskas. W tej walce faworyzuję Czecha, który w swojej karierze pokonał m.in. Wiktora Pestę. Pakutinskas w pamięci zapadł mi natomiast tylko tym, że odmówił wyjścia do drugiej rundy w starciu z Danielem Omielańczukiem. Uważam, że to będzie ostatnie starcie Litwina w organizacji ACA.

Zagranie bez ryzyka na ACA 122:

  • Tylko z kodem promocyjnym: 2230 PLN
  • Dla nowych graczy
  • Pierwszy zakład na nowym koncie będzie bez ryzyka!
  • Dowolny kupon, dowolne zdarzenia.
  • Stawka maksymalnie 210 PLN – zwrot z odjęciem 12% podatku na konto bonusowe.
  • Bonus o równowartości stawki kuponu, objętego bonusem zostanie przypisany do iKonta uczestnika w terminie 3 dni.
  • Jednokrotny obrót bonusem
  • Fortuna opinie <– przeczytaj recenzję bukmachera.

kupon fortuna ACA 122

Zaloguj się aby dodawać komentarze