Zakłady bukmacherskie – co oznacza 12, 10, 02 czy DNB?

Oferta bukmacherów

Nie wszyscy gracze siedzą w obstawianiu od lat i rozumieją każde zdarzenie, które znajdziemy w ofercie. Jeżeli masz problemy z rozszyfrowaniem niektórych pozycji to jest tekst dla Ciebie. Zakłady bukmacherskie i co oznacza 12, 10, 02, DNB, BTTS czy 1/2. Często posługujemy się takimi skrótami – jeżeli zastanawiasz się, co te typy w ofercie bukmacherów prezentują, to wyjaśniamy w tekście.

Co oznacza 12, 10 i 02 w zakładach bukmacherskich?

Patrząc na zakłady bukmacherskie, od razu widzimy pozycję na 1, 0, 2, ale także 10, 02 oraz 12 – co to oznacza niektórzy się zastanowią?

Zakłady bukmacherskie na rezultaty meczów

Jak widać tłumaczenie samego bukmachera, są to typy na wynik spotkania – najczęściej wybierane zdarzenia do obstawiania. Tak też 1 oznacza zwycięstwo gospodarza, 0 remis, natomiast 2 wygraną gości. Dla większości typerów to sprawa oczywista, ale tutaj chcemy wszystko wyjaśnić jak należy.

Tak więc co w zakładach bukmacherskich oznacza już przykładowo 12? Przy tym zdarzeniu obstawiamy wygraną gospodarza lub gości – w przypadku obu rezultatów typ będzie zwycięski. Idąc tym tropem dalej, 10 to zwycięstwo pierwszej drużyny lub remis. Taka opcja często jest potocznie nazywana wygraną z podpórką, co odnosi się do potencjalnego braku rozstrzygnięcia rezultatu na jedną ze stron. Oczywiście 02 będzie w zakładach bukmacherskich oznaczać remis lub wiktorię przyjezdnych.

Warto zaznaczyć, że docelowo określam 1 jako gospodarzy, natomiast 2 jako gości. Jednak w sporcie nie zawsze występuje sytuacja, że dany pojedynek odbywa się w miejscu jednej z ekip. Trzeba się kierować faktem, która ekipa jest postawiona w zdarzeniu na pierwszym miejscu i odnosi się do wspomnianej 1.

Naturalnie wybierając w zakładach bukmacherskich opcję typu 12, 10 lub 02 ma się większą szansę trafienie, co jest odzwierciedlone w niższym kursie na takie pozycje.

Co w zakładach bukmacherskich oznaczają skróty DNB czy BTTS?

Obecnie legalni bukmacherzy w Polsce rozwijają się jak nigdy przedtem w historii. Naturalnie większa konkurencja wyzwala progres, który jest także widoczny w ofertach. Na ten moment można znaleźć już nawet kilkaset zdarzeń do obstawiania przy jednym meczu. Jednak my tutaj skupimy się na tych najważniejszych pozycjach, które gracze najczęściej lubią brać na kupony. Tak więc, wyjaśniamy co w  zakładach bukmacherskich oznaczają takie skróty jak DNB czy BTTS.

Rodzaje zakładów w typach piłkarskich

Zacznijmy od DNB, co w rozwinięciu znaczy Draw no bet. Tłumacząc na polski zakład bez remisu i dokładnie taką ma funkcję ta pozycja. W tym wypadku można obstawić jedną z dwóch stron – 1 lub 2. Potocznie taki typ będzie nazywany dwudrogowym, co odnosi się do dwóch opcji wyboru obstawienia przy tym zdarzeniu. Tak przy tradycyjnym typowaniu rezultatu powiemy trzydrogowy, bo wskazujemy wygranego jednej lub drugiej strony oraz remis. W zakładach bukmacherskich DNB oznacza, że w wypadku remisu bukmacher rozlicza daną pozycję jako zwrot, czyli po kursie 1.

Przechodząc dalej, co w zakładach bukmacherskich oznacza skrót BTTS? Pozycja tak często używana także w naszych piłkarskich typach na Zagranie. Rozwijając – both team to score, czyli w wolnym tłumaczeniu obie drużyny strzelą gola. Obstawiając na tak, liczymy na co najmniej po jednym trafieniu obu ekip.

Łamaki w zakładach bukmacherskich, czyli co oznacza 1/2 czy 2/1?

Omówiliśmy już co w zakładach bukmacherskich oznacza napisanie 12, 10 czy 02. Jednak wśród typerów można znaleźć przedzielenie ukośnikiem dwóch cyfr. Potocznie o takim typie mówi się łamak. O co w tym chodzi? Pisząc najprościej, wskazywanie rezultatu do połowy przed ukośnikiem, natomiast po nim końcowego wyniku meczu. Tak też wspomniany typ może wygląda tak – 1/1, 0/0 czy 0/1.

Jednak to 1/2 i 2/1 popularnie nazywa się łamakiem. Mówiąc, że dana ekipa łamie, mamy na myśli że przegrywając do połowy ostatecznie wygrywa. Takie pozycje cechują się bardzo wysokimi kursami, nawet w okolicach 30 i nie raz jakiemuś typerowi udało się trafić właśnie takie zakłady bukmacherskie. Nie jest tajemnicą, że poszukiwanie takich pozycji wiąże się z szukaniem ustawionych meczów.

Przykłady, co oznacza w zakładach bukmacherskich dane łączenie:

  • 1/2 – prowadzenie gospodarzy do przerwy i wygrana gości w całym meczu
  • 0/0 – remis do przerwy i remis na koniec meczu
  • 0/1 – remis do przerwy i wygrana gości w całym meczu

Łączenie pozycji w zakładach bukmacherskich, czyli np. co oznacza 12/+1,5?

Po poprzednich akapitach wiemy już coraz więcej, ale znajdzie się także więcej typów przedzielonych ukośnikiem jak między innymi 12/+2,5, 1/-3,5 czy 02/+3,5. Możliwości jest wiele. Tym razem wartość przed ukośnikiem odnosi się do oznaczenia końcowego rezultatu, natomiast po, do liczby goli w danym meczu. Mówiąc najprościej w zakładach bukmacherskich to łączenie dwóch pozycji w jedną.

Przykłady, co oznacza w zakładach bukmacherskich dane łączenie:

  • 12/+1,5 – wygrana gospodarzy lub gości i więcej niż jeden gol w meczu
  • 1/-3,5 – wygrana gospodarzy i mniej niż cztery gole w meczu
  • 02/+3,5 – remis lub wygrana gości oraz więcej niż 3 gole w meczu

1-1, 0-0 lub 2-2, czyli co w zakładach bukmacherskich oznacza podwójna szansa

Istnieje jeszcze kolejna możliwość na łączenie cyfer, nie tylko znajdziemy 12, nie tylko 1/2, nie tylko 12/+1,5… ale także 1-1. Co tym razem się zastanawiasz? W zakładach bukmacherskich oznacza to także potocznie nazywaną podwójną szansę. Oddzielenie dwóch cyfr myślnikiem mówi o tym, że wystarczy trafić jedną z dwóch pozycji i pierwsza wartość odnosi się do wyniku w pierwszej połowie, natomiast druga w całym meczu. Różnica pomiędzy łamakiem, czyli 1/2  jest taka, że tutaj nie muszą wystąpić oba zdarzenia, ale wystarczy jedna – stąd też nazwa podwójna szansa. Tutaj naturalnie otrzymamy mniejsze mnożniki, ale wynika to oczywiście z faktu większego prawdopodobieństwa trafienia takiego typu.

Przykłady, co oznacza w zakładach bukmacherskich dane łączenie:

  • 1-1 – prowadzenie gospodarzy do przerwy lub wygrana gospodarzy na koniec meczu
  • 0-0 – remis do przerwy lub remis na koniec meczu
  • 2-2 – prowadzenie gości do przerwy lub wygrana gości na koniec meczu

0,25, 0,5, 0,75 czy 1 – o oznaczeniach handicapów w zakładach bukmacherskich słów kilka

Pisząc o zakładach bukmacherskich i oznaczeniach różnych pozycji, nie można zapominać o handicapach. Pisząc w wielkim skrócie, dana wartość już na starcie daje lub odejmuje jednej z ekip daną liczbę goli czy punktów, którą dodamy lub odejmiemy od końcowego rezultatu. Temat handicapów jest jednak szeroki jak rzeka, bo mamy różne rodzaje tych zdarzeń – ćwiartkowe, połówkowe, czy całkowite lub jak niektórzy dzielą handicapy europejskie i azjatyckie. Kompleksowo tłumaczy co oznaczają te dane zdarzenia w osobnym tekście – https://zagranie.com/handicap-czym-jest-jak-grac/. Poniższa tabela najlepiej tłumaczy, co dzieje się z Twoją pozycją w poszczególnych, wybieranych handicapach.

Tabela handicapów

Zaloguj się aby dodawać komentarze