W sobotni wieczór w Rydze naprzeciwko siebie stanie dwóch mistrzów wagi junior ciężkiej. To będzie pierwszy pojedynek w 2018 roku w ramach ekscytującego turnieju World Boxing Super Series. Mimo, że w opinii LVBET to Oleksander Usyk jest dużym faworytem, to nadal ten pojedynek jest jednym z lepszych zestawień jakie otrzymasz dzisiaj w boksie. Briedis nie jest żadnym kelnerem. Jeżeli Ukrainiec zdominuje, to mamy odpowiedź kto jest najlepszym junior ciężkim na świecie. Tą walkę trzeba zobaczyć – dzięki WBSS otrzymujemy tak rzadkie zestawienie zasłużonych czempionów.

Jeśli nie masz jeszcze konta w LVBET to skorzystaj z bonusu bez depozytu dla czytelników Zagranie. Żeby otrzymać darmowy zakład o wartości 20PLN, wystarczy zarejestrować się z odnośnika na naszej stronie i wysłać maila na adres promocje@lvbet.pl w tytule wpisując Bonus bez Depozytu.

LVBET - odbierz bonus

World Boxing Super Series powraca w 2018 roku z półfinałami. Na pierwszy ogień starcie unifikacyjne w wadze junior ciężkiej. Dotychczas turniej nie rozczarowywał i możemy być z niego zadowoleni – sam pisałem na jego temat artykuł „Turniej WBSS nadzieją na lepsze jutro dla boksu?” (kliknij i przeczytaj).

Przechodząc już do samej walki Oleksandra Usyka z Mairisem Briedisem. Osobiście uważam, że Ukrainiec jest obecnie najlepszym junior ciężkim na świecie. Tą opinie podziela również wiele innych ekspertów. Nie da się jeszcze tego ocenić na podstawie czystych wyników, bo nie zrobił więcej niż inni sportowcy, ale z samej obserwacji poczynań ringowych.

Pięściarzem, który obecnie mnie najbardziej zachwyca jest Vasyl Łomaczenko. Pamiętam, że pierwszy raz oglądałem Usyka w walce z Głowackim i po kilku rundach stwierdziłem, że wygląda jak większa, oczywiście trochę słabsza, wersja Łomaczenki. Nie ma się co dziwić, ponieważ Ukraińcy w przeszłości trenowali razem. Usyk ma umiejętności oraz precyzję i siłę ciosu, co pozwoliło mu skończyć 11 na 13 pokonanych rywali. Dwa pojedynki, które dotrwały do decyzji, to właśnie starcie z naszym rodakiem oraz Michaelem Hunterem, który unikał wymian.

W ćwierćfinale WBSS Ukrainiec zastopował w 10. rundzie Marco Hucka po dominującej walce. Prędzej w 2017 roku, to Mairis Briedis pokonał Marco Hucka, ale przez decyzję. Oceniając obu na tle tego samego rywala możemy dojść do wniosku, że Oleksander Usyk jest lepszy, bo miał bardziej imponujący występ. Ukrainiec jest bardzo mądrym pięściarzem, który jeżeli potrzebuje, to wykorzysta czas na demolowanie rywala. Trochę jak mniejszy kolega Vasyl Łomaczenko. Usyk walczy, żeby wygrać i to wychodzi mu bardzo dobrze.

Po drugiej stronie mamy Briedisa, który miał ostatnio imponujące wygrane. Już prędzej wspomniałem, że pokonał Marco Hucka – warto zaznaczyć, że na jego ziemi. W ćwierćfinale WBSS mierzył się z Mikem Perezem. Kubańczyk dotrzymywał kroku swojemu rywalowi, ale przegrał przez słuszną decyzję.

Walka z Perezem może nas zastanawiać – czy to Kubańczyk wzniósł się na wyżyny umiejętności, czy może Briedis nie jest aż tak świetny. Ćwierćfinałowy pretendent przystępował do starcia po dłuższej przerwie nieaktywności, zdecydowanie nie jest uznawany za pięściarza najwyższego kalibru, a poza tym w przeszłości rywalizował w wadze ciężkiej i musiał dużo zbijać do kategorii cruiser. Jest kilka wątpliwości. Już w sobotę zostaną one rozwiane, bo z pewnością Usyk da nam jaśniejszy obraz łotewskiego pięściarza. Jednak nie można lekceważyć jego siły. Być może będzie on najgroźniejszym rywalem dla ukraińskiego mistrza jaki może w tym momencie być?

Atutem Briedisa jest siła ciosu i możliwość znokautowania jednym uderzeniem. Przewagą Usyka jest praca stóp, szybkość i wyprowadzanie kombinacji. Kto podyktuje swoje tempo i styl? Moim zdaniem Ukrainiec, ponieważ ma większy arsenał. Usyk jest większy, a jego umiejętności do mieszania kombinacji i uciekania spod ciosu sfrustrują Briedisa. Łotysz nie będzie mógł nawet spróbować swojego jednego, złotego ciosu. Tutaj do zwycięstwa trzeba czegoś więcej – rozpracowania rywala i konsekwentnej pracy. W tym wypadku plus dla Usyka. Aż głupio mi, że pisząc o tak dobrej walce i zachwycając się nad zestawieniem, widzę aż tak niski kurs na Ukraińca, bo na poziomie 1,12. Z drugiej strony to pokazuje jak świetny jest Oleksander Usyk. Szukając lepszego mnożnika proponuje postawić na jego zwycięstwo przez decyzję, na co mamy kurs w LVBET 1,73.

Zdarzenie: Oleksandr Usyk vs Mairis Briedis

Typ: SPOSÓB ZWYCIĘSTWA OLEKSANDR USYK PRZEZ DECYZJĘ

Kurs: 1,73